Жекелеген санаттағы мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмек көрсетуді бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихаттың 2012 жылғы 12 сәуірдегі № 2-4 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2012 жылғы 7 мамырда № 7-4-130 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихаттың 2013 жылғы 6 қарашадағы № 13-3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихаттың 06.11.2013 № 13-3 шешімімен
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Заңына сәйкес Бөкей ордасы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Бөкей ордасы ауданында тұратын мұқтаж азаматтардың келесі жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) мемлекеттік мереке Жеңіс Күніне:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне – 50 000 (елу мың) теңге;
Ұлы Отан соғысында қаза тапқан әскери қызметшiлердiң қайта некеге тұрмаған жұбайына (зайыбына) – 10 000 (он мың) теңге;
бейбіт уақытта әскери қызметін өткеру кезінде қаза болған (қайтыс болған) әскери қызметшілер отбасыларына - 10 000 (он мың) теңге;
екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердің, геттолардың және басқа да еріксіз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына – 10 000 (он мың) теңге;
қайтыс болған Ұлы Отан соғысының мүгедектерінің қайта некеге тұрмаған әйелдеріне (күйеулеріне) – 5 000 (бес мың) теңге;
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегi және мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерiмен және медальдерiмен марапатталған адамдар - 5 000 (бес мың) теңге;
соғыс жылдарында тылда еңбек еткен азаматтарға – 3 000 (үш мың) теңге;
2) Мерекелік даталарға:
жаттығу жиындарына шақырылып, ұрыс қимылдары жүрiп жатқан кезде Ауғанстанға жiберiлген әскери мiндеттiлер - 10 000 (он мың) теңге;
1988-1989 жылдардағы Чернобыль атом электростанциясындағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдар - 10 000 (он мың) теңге;
"Алтын алқамен", "Күміс алқамен" марапатталған немесе бұрын "Ардақты ана" атағын алған, сондай-ақ І және ІІ дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен марапатталған көп балалы аналар - 5 000 (бес мың) теңге;
он сегіз жасқа дейінгі мүгедек балаларға 2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
Решение Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 12 апреля 2012 года № 2-4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 7 мая 2012 года № 7-4-130. Утратило силу решением Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 6 ноября 2013 года № 13-3
Сноска. Утратило силу решением Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 06.11.2013 № 13-3
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" Бокейординский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать единовременную социальную помощь следующим отдельным категориям нуждающихся граждан, проживающих в Бокейординском районе:
1) к государственному празднику Дню Победы:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны - 50 000 (пятьдесят тысяч) тенге;
супругу (супруге) погибших военнослужащих в Великую Отечественную войну не вступивших в повторный брак – 10 000 (десять тысяч) тенге;
семьям военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время – 10 000 (десять тысяч) тенге;
бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны – 10 000 (десять тысяч) тенге;
женам (мужьям) умерших инвалидов Великой Отечественной войны, которые не вступали в другой брак – 5 000 (пять тысяч) тенге;
лицам, награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны - 5 000 (пять тысяч) тенге;
гражданам, трудившимся в годы войны в тылу - 3 000 (три тысяч) тенге;
2) к праздничным датам:
военнообязанные, призывавшиеся на учебные сборы и направлявшиеся в Афганистан в период ведения боевых действий - 10 000 (десять тысяч) тенге;
лица, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986-1987 годах - 10 000 (десять тысяч) тенге;
многодетным матерям, награжденные подвесками "Алтын алка", "Кумис алка" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени - 5 000 (пять тысяч) тенге;
детям-инвалидам до восемнадцати лет в размере 2 месячных расчетных показателей;

3) денсаулық сақтау ұйымдарында есепте тұрған туберкулезбен ауратын азаматтарға, табысына қарамастан біржолғы 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
4) "Капустин Яр" және "Азғыр" полигондарымен шектесетін Бөкей ордасы ауданында тұратын бала кезінен мүгедектерге, он сегіз жасқа дейінгі мүгедек балаларға және бірінші топтағы мүгедек балаларға 2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде ай сайын әлеуметтік көмек төленсін, екінші топ мүгедектеріне 1,5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, үшінші топ мүгедектеріне 1 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
5) аудандық комиссияның шешімімен:
аз қамтылған азамат қайтыс болған жағдайда оның отбасына жерлеу шығындарын өтеуге 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
жан басына шаққандағы орташа табысы кедейлік шегінен аспайтын отбасының жанұя мүшесі науқасқа шалдыққан жағдайда дәрігердің жолдамасына сәйкес емделу үшін 7 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
100 жасқа толған және одан асқан адамдарға табысына қарамастан біржолғы 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
өрт, су тасқыны, басқа да табиғи немесе техногендік сипаттағы апат сияқты төтенше жағдайларға зардап шеккен отбасыларына біржолғы 25 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
жан басына шаққандағы орташа табысы кедейлік шегінен төмен адамдарға (отбасыларға) 5 айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде;
6) соғысқа қатысушылар мен соғыс мүгедектерiн және оларға теңестiрiлген адамдарды, олардың жесiрлерiн, қаза тапқан әскери қызметшiлердiң отбасыларын, тылда еңбек етiп, әскери қызмет өткерген азаматтарды жергілікті бюджетпен көзделген қаражат шектерде санаторлық курорттық емделудi ұсыну.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихаттың 2012.12.21 № 7-4 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Шешімімен.
2. Күші жойылды деп танылсын:
1) Бөкей ордасы аудандық мәслихатының "Жекелеген санаттағы мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмек көрсетуді бекіту туралы" 2010 жылғы 26 ақпандағы № 20-4 шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7-4-102 тіркелген, 2010 жылғы 31 наурыз-5 сәуірдегі "Орда жұлдызы" газетінің № 15 жарияланған);
2) Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2011 жылғы 14 қарашадағы "Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2010 жылғы 26 ақпандағы № 20-4 "Жекелеген санаттағы мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмек көрсетуді бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" № 32-2 шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7-4-121 тіркелген 2012 жылғы 10 қаңтар-16 қаңтардағы "Орда жұлдызы" газетінің № 2 жарияланған).

3) гражданам, больным туберкулезом, состоящим на учете в организациях здравоохранения единовременно без учета доходов в размере 15 месячных расчетных показателей;
4) инвалидам с детства, детям-инвалидам до восемнадцати лет и дети-инвалиды первой группы проживающим в Бокейординском районе, находящегося на границе с полигонами "Капустин-Яр" и "Азгыр" выплачивать ежемесячную социальную помощь в размере 2 месячных расчетных показателей, инвалидам второй группы в размере 1,5 месячных расчетных показателей, третьей группы в размере 1 месячного расчетного показателя;
5) по решению районной комиссии:
в случай смерти малообеспеченного гражданина членам его семьи на расходы по погребению в размере 10 месячных расчетных показателей;
семьям, среднедушевой доход которых не превышает черты бедности в случай заболевания члена семьи по направлению врача на лечение, выплачивается в размере 7 месячных расчетных показателей;
гражданам, достигшим 100 лет и более единовременно без учета дохода выплачивается в размере 20 месячного расчетного показателя;
семьям, пострадавшим от пожара, наводнения, другого стихийного бедствия природного или техногенного характера единовременно, в размере 25 месячных расчетных показателей;
лицам (семьям), проживающим в районе, со среднедушевым доходом ниже черты бедности в размере 5 месячных расчетных показателей;
6) участникам, инвалидам войны и приравненным к ним лицам, их вдовам, семьям погибших военнослужащих, гражданам, трудившимся и проходившим воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны на представление санаторно-курортного лечения, в пределах средств предусмотренных местным бюджетом.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными Решением Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21.12.2012 № 7-4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу:
1) решение Бокейординского районного маслихата "Об оказании социальной помощи отдельным категориям гражданам" от 26 февраля 2010 года № 20-4 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов на государственном языке за № 7-4-102, опубликованное 31 марта-5 апреля 2010 года в газете "Орда жұлдызы" № 15);
2) решение Бокейординского районного маслихата "О внесении изменений и дополнений в решение Бокейординского районного маслихата от 26 февраля 2010 года № 20-4 "Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан" от 14 ноября 2011 года № 32-2 (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7-4-121, опубликованное 10 января–16 января 2012 года в газете "Орда жұлдызы" № 2).

3. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                  Н. Х. Тәжмұратов
Аудандық мәслихат хатшысы        Е. К. Таңатов

3. Данное решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Председатель сессии              Н. Х. Тажмуратов
Секретарь районного маслихата    Е. К. Танатов