Қаражал қалалық мәслихатының 2012 жылғы 28 наурыздағы II сессиясының N 19 "Қаражал қаласының аз қамтылған тұрғындарына тұрғын үй көмегін көрсету Ережесін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының ХIV сессиясының 2013 жылғы 27 наурыздағы N 110 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 25 сәуірде N 2316 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы", 1997 жылғы 16 сәуiрдегi "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңдарына сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қаражал қалалық мәслихатының 2012 жылғы 28 наурыздағы II сессиясының N 19 "Қаражал қаласының аз қамтылған тұрғындарына тұрғын үй көмегін көрсету Ережесін бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 8-5-127 нөмірімен тіркелген, 2012 жылғы 12 мамырдағы N 18 "Қазыналы өңір" газетінде жарияланған) шешіміне, Қаражал қалалық мәслихатының 2012 жылғы 28 қыркүйектегі VIII сессиясының N 65 "Қаражал қалалық мәслихатының 2012 жылғы 28 наурыздағы II сессиясының N 19 "Қаражал қаласының аз қамтылған тұрғындарына тұрғын үй көмегін көрсету Ережесін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 1956 нөмірімен тіркелген, 2012 жылғы 31 қазандағы N 43 "Қазыналы өңір" газетінде жарияланған) шешімімен өзгерістер енгізілген, келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақтың 9) тармақшасындағы ". " тыныс белгісі "; " тыныс белгісімен ауыстырылсын;
1-тармақ келесі мазмұндағы 10) тармақшамен толықтырылсын:
"10) есептеу құралы - тәулiк уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдiк сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясының бiр фазалық есептеуiшi.";
2-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"2. Тұрғын үй көмегi жергiлiктi бюджет қаражаты есебiнен осы елдi мекенде тұрақты тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға):
1) жекешелендiрiлген тұрғын үй-жайларда (пәтерлерде) тұратын немесе мемлекеттiк тұрғын үй қорындағы тұрғын үй-жайларды (пәтерлердi) жалдаушылар (қосымша жалдаушылар) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үйдi (тұрғын ғимаратты) күтiп-ұстауға жұмсалатын шығыстарға;
2) тұрғын үйдiң меншiк иелерi немесе жалдаушылары (қосымша жалдаушылар) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) коммуналдық қызметтердi және телекоммуникация желiсiне қосылған телефонға абоненттiк төлемақының өсуi бөлiгiнде байланыс қызметтерiн тұтынуына;

О внесении изменений и дополнений в решение II сессии Каражалского городского маслихата от 28 марта 2012 года N 19 "Об утверждении Правил оказания жилищной помощи малообеспеченному населению города Каражал"
Решение ХIV сессии Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 27 марта 2013 года N 110. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 25 апреля 2013 года N 2316
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение II сессии Каражалского городского маслихата от 28 марта 2012 года N 19 "Об утверждении Правил оказания жилищной помощи малообеспеченному населению города Каражал" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 8-5-127, опубликовано в газете "Қазыналы өңір" 12 мая 2012 года N 18), в которое внесены изменения решением VIII сессии Каражалского городского маслихата от 28 сентября 2012 года N 65 "О внесении изменений в решение II сессии Каражалского городского маслихата от 28 марта 2012 года N 19 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи малообеспеченному населению города Каражал" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 1956, опубликовано в газете "Қазыналы өңір" 31 октября 2012 года N 43), следующие изменения и дополнения:
в подпункте 9) пункта 1 знак препинания "." заменить знаком препинания ";";
пункт 1 дополнить подпунктом 10) следующего содержания:
"10) прибор учета – однофазный счетчик электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток.";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Жилищная помощь предоставляется за счет средств местного бюджета малообеспеченным семьям (гражданам), постоянно проживающим в данной местности, на оплату:
1) расходов на содержание жилого дома (жилого здания) семьям (гражданам), проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах) или являющимся нанимателями (поднанимателями) жилых помещений (квартир) в государственном жилищном фонде;
2) потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, семьям (гражданам), являющимся собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилища;

3) жергiлiктi атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғын үй-жайды пайдаланғаны үшiн жалға алу төлемақысын төлеуге;
4) жекешелендiрiлген үй-жайларда (пәтерлерде), жеке тұрғын үйде тұрып жатқандарға тәулiк уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдiк сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бiр фазалық есептеуiштiң құнын төлеуге берiледi.
Аз қамтылған отбасылардың (азаматтардың) тұрғын үй көмегiн есептеуге қабылданатын шығыстары жоғарыда көрсетiлген бағыттардың әрқайсысы бойынша шығыстардың сомасы ретiнде айқындалады.
Тұрғын үй көмегi телекоммуникация желiсiне қосылған телефон үшiн абоненттiк төлемақының, жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үй-жайды пайдаланғаны үшiн жалға алу ақысының ұлғаюы бөлiгiнде тұрғын үйдi (тұрғын ғимаратты) күтiп-ұстауға арналған шығыстарға, жекешелендiрiлген үй-жайларда (пәтерлерде), жеке тұрғын үйде тұрып жатқандарға тәулiк уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдiк сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бiр фазалық есептеуiштiң құнын төлеуге тұрғын үй көмегiн көрсету жөнiндегi шаралар қолданылатын, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерiн тұтынуға нормалар шегiнде ақы төлеу сомасы мен отбасының (азаматтардың) осы мақсаттарға жұмсаған, жергiлiктi өкiлдi органдар белгiлеген шығыстарының шектi жол берiлетiн деңгейiнiң арасындағы айырма ретiнде айқындалады.
Телекоммуникация желiсiне қосылған телефон үшiн абоненттiк төлемақының, жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үйдi пайдаланғаны үшiн жалға алу ақысының ұлғаюы бөлiгiнде отбасының (азаматтың) бiр айда тұрғын үйдi (тұрғын ғимаратты) күтiп-ұстауға, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерiн тұтынуға, сондай-ақ жекешелендiрiлген тұрғын үй-жайларында (пәтерлерде), жеке тұрғын үйде пайдалануда тұрған дәлдiк сыныбы 2,5 электр энергиясын бiр фазалық есептеуiштiң орнына орнатылатын тәулiк уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдiк сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бiр фазалық есептеуiштiң құнын төлеуге жұмсалатын айлық шектi жол берiлетiн шығыстар үлесi отбасының (азаматтың) орташа айлық жиынтық кiрiсiнің 15 пайызы мөлшерінде белгіленеді және аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсету үшін белгіленетін өлшем болып табылады.";
11-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"11. Тапсырылған құжаттарды қараудың қорытындысы бойынша уәкілетті орган осы Ереженің 1, 2-қосымшаларына сәйкес үлгі бойынша бланктерді толтырады.";

3) арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде;
4) стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме.
Расходы малообеспеченных семей (граждан), принимаемые к исчислению жилищной помощи, определяются как сумма расходов по каждому из вышеуказанных направлений.
Жилищная помощь определяется как разница между суммой оплаты расходов на содержание жилого дома (жилого здания), потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме, в пределах норм и предельно-допустимого уровня расходов семьи (граждан) на эти цели, установленных местными представительными органами.
Доля предельно-допустимых расходов семьи (гражданина) в месяц на содержание жилого дома (жилого здания), потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, а также счету на оплату стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток, устанавливаемого взамен однофазного счетчика электрической энергии с классом точности 2,5 находящегося в использовании в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме, составляет 15 процентов к совокупному доходу семьи (гражданина) и является критерием для оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам).";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. По результатам рассмотрения представленных документов уполномоченным органом заполняются бланки по форме, согласно приложениям 1, 2 к настоящим Правилам.";

17 тармақтың 8) тармақшасындағы "." тыныс белгісі ";" тыныс белгісімен ауыстырылсын;
17-тармақ келесі мазмұндағы 9) тармақшамен толықтырылсын:
"9) жекешелендiрiлген тұрғын үй-жайларда (пәтерлерде), жеке тұрғын үйде тұрып жатқандарға тәулiк уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдiк сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бiр фазалық есептеуiштiң құнын төлеуге тұрғын үй көмегiн көрсету жөнiндегi шаралар қолданылатын түбiртек-шот.";
Ереженің 13-қосымшалары осы шешімнің 12-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
Ереженің 2-қосымшасы алынып тасталынсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың әлеуметтік сала және құқық қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (С. Сыртанбеков) жүктелсін.
3. Осы шешiм алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
ХIV сессияның төрағасы,
қалалық мәслихаттың хатшысы                З. Оспанова
Қаражал қалалық мәслихатының
2013 жылғы 27 наурыздағы
XIV сессиясының N 110 шешіміне
1-қосымша
Қаражал қалалық мәслихатының
2012 жылғы 28 наурыздағы
II сессиясының N 19 шешіміне
1-қосымша
Тұрғын үй көмегiн тағайындау туралы
өтiнiш
Мен ___________________________________________________________
(Т.А.Ә., туған жылы)
тұрғын үйдiң меншiк иесi (жалға алушысы) болып табылатын, жеке куәлiк
N _______________, кiммен берiлдi ______________, ЖСН _______________
Қаражал қаласы ____________________________ тұратын менiң мекен жайым
бойынша құрамында _____ адам отбасыма коммуналдық және өзге де
қызметтер төлемдерi бойынша, есептеу құралының құнын төлеуге
шығындарды өтеу үшiн тұрғын үй көмегiн тағайындауыңызды сұраймын.
N р/с
Өтiнiш берушi отбасының мүшелерi Т.А.Ә.
Туған күнi
Туыстық қатынастары
Әлеуметтiк мәртебесi
1
2
3
4
5
Өтiнiшке қажеттi құжаттарды ____ данада қоса беремiн.
Есептiк шоттың N ________________ Банктiң атауы _____________________
Өзгерiстер болған жағдайда 10 күннiң iшiнде ол туралы хабарлауға мiндеттенемiн.
Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң 177-бабының 1-тармағына және 325-бабының 3-тармағына сәйкес, ұсынылған құжаттардың дұрыстығына жауапкершiлiкпен таныстым.
"____"____________ 20 ____ ж. Өтiнiш иесiнiң қолы ___________________
Құжаттарды қабылдадым _______________________________________________
(құжаттарды қабылдаған адамның Т.А.Ә., лауазымы)
---------------------------------------------------------------------
кесу сызығы
Азамат ____________________________________________ тұрғын үй көмегiн
тағайындау үшiн берiлген өтініші қоса берілген құжаттармен __________
парақта қабылданды.
"____" ___________ 20 ____ ж. _______________________________________
(құжаттарды қабылдаған маманның Т.А.Ә.)
Қаражал қалалық мәслихатының
2013 жылғы 27 наурыздағы
XIV сессиясының N 110 шешіміне
2-қосымша
Қаражал қалалық мәслихатының
2012 жылғы 28 наурыздағы
II сессиясының N 19 шешіміне
3-қосымша
Отбасының тiркелу нөмiрi _________________
20 ___ жылғы _______________ тоқсандағы
өтiнiш берушiнiң отбасысы мүшелерiнiң алған
табыстары туралы
МӘЛIМЕТ
_____________________________________________________________________
(өтiнiш берушiнiң Т.А.Ә.)
т/б N
Отбасы мүшелерiнiң Т.А.Ә.
Табыстардың құжатпен расталған сомасы
Басқа да мәлiмделген табыстар
табыс түрi
сомасы, теңге
табыс түрi
сомасы, теңге
Өтiнiш берушiнiң қолы _______________
Маманның қолы _______________________
Күнi ________________________________

в подпункте 8) пункта 17 знак препинания "." заменить знаком препинания ";";
пункт 17 дополнить подпунктом 9) следующего содержания:
"9) квитанцию – счет стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме.";
приложения 13 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 12 к настоящему решению;
приложение 2 к Правилам исключить.
2. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата по вопросам социальной сферы и правовой защиты (С. Сыртанбеков).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель XIV сессии,
секретарь городского маслихата             З. Оспанова
Приложение 1
к решению XIV сессии
Каражалского городского маслихата
от 27 марта 2013 года N 110
Приложение 1
к решению II сессии
Каражалского городского маслихата
от 28 марта 2012 года N 19
Заявление
о назначении жилищной помощи
Я _____________________________________________________________
(Ф.И.О., год рождения)
являющийся (-аяся) собственником (нанимателем) жилья, N удостоверения
личности ____________________, кем выдан _______________________, ИИН
____________________ прошу назначить моей семье в количестве ________
человек, проживающей по адресу город Каражал ________________________
жилищную помощь, для возмещения затрат по оплате за коммунальных и
иных услуг, оплате стоимости прибора учета.
N
п/п
Члены семьи заявителя Ф.И.О.
Дата рождения
Родственные отношения
Социальный статус
1
2
3
4
5
К заявлению прилагаю необходимые документы в количестве ___ штук.
N лицевого счета _____________ Наименование банка ___________________
В случае возникновения изменений обязуюсь в течении 10 дней сообщить о них.
Об ответственности за достоверность предоставленных документов в соответствии с пунктом 1 статьи 177 и пунктом 3 статьи 325 Уголовного Кодекса Республики Казахстан ознакомлен (-а).
"____"___________ 20 ___ г. Подпись заявителя _______________________
Документы принял ____________________________________________________
(Ф.И.О., должность лица, принявшего документы)
---------------------------------------------------------------------
линия отреза
Заявление гр. ____________________________ с прилагаемыми документами
для назначения жилищной помощи в количестве _____ л. принято.
"____"___________ 20 ___ г. _________________________________________
(Ф.И.О. специалиста, принявшего документы)
Приложение 2
к решению XIV сессии
Каражалского городского маслихата
от 27 марта 2013 года N 110
Приложение 3
к решению II сессии
Каражалского городского маслихата
от 28 марта 2012 года N 19
________________ Регистрационный номер семьи
СВЕДЕНИЯ
о полученных доходах членов семьи заявителя
в ______________ квартале 20 ___ года
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя)
N п/п
Ф.И.О. членов семьи
Документально подтвержденные суммы доходов
Прочие заявленные доходы
вид дохода
сумма, тенге
вид дохода
сумма, тенге
Подпись заявителя _________________
Подпись специалиста _______________
Дата ______________________________