Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат саласындағы азаматтық қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2016 жылғы 20 шілдедегі № 47 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 10 тамызда № 14098 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2019 жылғы 11 қазандағы № 394 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 11.10.2019 № 394 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 139-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат саласындағы азаматтық қызметшілер лауазымдарының тізілімі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Персоналды басқару департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актiлерiнiң эталондық бақылау банкiне орналастыру үшін бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) осы тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің жауапты хатшысы Ж.М. Қожахметовқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр Д. Абаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
____________ Т. Дүйсенова
2016 жылғы 22 шілде
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар
министрінің
2016 жылғы 20 шілдедегі
№ 47 бұйрығымен бекітілген
Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат саласындағы азаматтық қызметшілер лауазымдарының тізілімі

Об утверждении реестра должностей гражданских служащих в сфере связи, информатизации и информации
Приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 20 июля 2016 года № 47. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 августа 2016 года № 14098. Утратил силу приказом Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 11 октября 2019 года № 394.
Сноска. Утратил силу приказом Министра информации и общественного развития РК от 11.10.2019 № 394 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 5 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Реестр должностей гражданских служащих в сфере связи, информатизации и информации.
2. Департаменту управления персоналом Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет", а также в течение пяти рабочих дней в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан.
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Ответственного секретаря Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан Кожахметова Ж.М.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр
Д. Абаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
___________ Т. Дуйсенова
22 июля 2016 года
Утвержден
приказом Министра информации
и коммуникаций Республики Казахстан
от 20 июля 2016 года № 47
Реестр должностей гражданских служащих в сфере связи, информатизации и информации

Ескерту. Тізілім жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 24.12.2018 № 535 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Звено
Саты
Лауазымдар атауы
А блогы - Басқарушы персонал
А1
1
Республикалық маңызы бар ММ* басшысы
1-1
Республикалық маңызы бар ММ* басшысының орынбасары
А2
1
Республикалық маңызы бар ММ* Әкімшілік-қаржылық басқармасының басшысы
1-1
Республикалық маңызы бар ММ* бас бухгалтері
2
Республикалық маңызы бар ММ* басқармасының басшысы
В блогы - Негізгі персонал
В1
2
Республикалық маңызы бар ММ* бас сарапшысы
3
Республикалық маңызы бар ММ* жетекші сарапшысы
4
Кеңесші
С блогы – Әкімшілік персонал
С2
Әкімшілік функцияларды орындайтын бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегі мамандар: заңгер;
экономист;
мемлекеттік сатып алу бойынша менеджер; мұрағатшы;
аудармашы;
инспектор;
бухгалтер;
әдіскер;
барлық мамандықтар инженерлері.
С3
Әкімшілік функцияларды орындайтын біліктілігі орташа деңгейдегі мамандар: инспектор;
заң кеңесшісі;
экономист;
мұрағатшы;
аудармашы;
бухгалтер;
барлық мамандықтар инженерлері;
шаруашылық (қойма) меңгерушісі.
D блогы - Қосалқы персонал
D
Техникалық орындаушылар:
хатшы;
көшіру-көбейту машиналарының операторы;
іс жүргізуші.
Ескертпе:
* ММ - мемлекеттік мекеме

Сноска. Реестр в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 24.12.2018 № 535 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Звено
Ступень
Наименования должностей
Блок А – Управленческий персонал
А1
1
Руководитель ГУ* республиканского значения
1-1
Заместитель руководителя ГУ* республиканского значения
А2
1
Руководитель административно-финансового управления ГУ* республиканского значения
1-1
Главный бухгалтер ГУ* республиканского значения
2
Руководитель управления ГУ* республиканского значения
Блок В – Основной персонал
В1
2
Главный эксперт ГУ* республиканского значения
3
Ведущий эксперт ГУ* республиканского значения
4
Советник
Блок С – Административный персонал
С2
Специалисты высшего уровня квалификации, выполняющие административные функции:
юрист;
экономист;
менеджер по государственным закупкам; архивист;
переводчик;
инспектор;
бухгалтер;
методист;
инженеры всех специальностей.
С3
Специалисты среднего уровня квалификации, выполняющие административные функции: юрисконсульт;
инспектор;
экономист;
архивист;
переводчик;
бухгалтер;
инженеры всех специальностей; заведующий хозяйством (складом).
Блок D – Вспомогательный блок
D
Технические исполнители:
секретарь;
оператор копировально-множительных машин;
делопроизводитель.
Примечание:
* ГУ - государственное учреждение