Шағын көлемді кемелердің жүзу аудандарының разрядына қарай су бассейдерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 10 шілдедегі № 449 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 16 тамызда № 15490 болып тіркелді
"Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы" 2002 жылғы 17 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 3-тармағының 55-38) тармақшасына және "Ішкі су көлігі туралы" 2004 жылғы 6 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 26-30) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған шағын көлемді кемелердің жүзу аудандарының разрядына қарай су бассейндерінің тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Көлік комитеті заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
_______________ А. Мырзахметов
2017 жылғы 17 шілде
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2017 жылғы 10 шілдедегі
№ 449 бұйрығымен
бекітілген
Шағын көлемді кемелердің жүзу аудандарының разрядына қарай су бассейндерінің тізбесі
р/р
Бассейн атауы
Жүзу ауданының разряды
Күрделілік санаты
Гидрометео жағдай сипаттамасы
Пана орындарынан немесе жағалаудан қашықтық, теңіз милі
Шағын көлемді кеме типі, түрі
1
Каспий теңізі
Жүзу ауданының I разряды
IV күрделілік санаты

Об утверждении Перечня водных бассейнов в зависимости от разряда районов плавания маломерных судов
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 10 июля 2017 года № 449. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 августа 2017 года № 15490.
В соответствии с подпунктом 55-38) пункта 3 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 17 января 2002 года "О торговом мореплавании" и подпунктом 26-30) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 6 июля 2004 года "О внутреннем водном транспорте" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень водных бассейнов в зависимости от разряда районов плавания маломерных судов.
2. Комитету транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
"СОГЛАСОВАН"
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан −
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
______________ А. Мырзахметов
17 июля 2017 года
Утвержден
приказом Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 10 июля 2017 года № 449
Перечень водных бассейнов в зависимости от разряда районов плавания маломерных судов
№ п/п Наименование бассейна Разряд района плавания Категория сложности Характеристика
гидрометеоусловий
Удаленность от мест убежищ или берега, морских миль Тип, вид
маломерного судна
1
Каспийское море
I разряд района плавания
IV категория сложности
морской район или
внутренний водный бассейн с высотой волны трехпроцентной

Теңіз ауданындағы немесе ішкі су бассейндегі қамтамасыздығы үш пайыздық биіктігі 3,0 метрге дейінгі толқындарда
20 астам емес
палубалы кеме
2,7 астам емес
палубасыз кеме
2
Арал теңізі;
Балқаш, Жайсаң, Алакөл, Сасықкөл көлдері;
Бұқтырма, Қапшағай су қоймалары;
Оңтүстік бағыттағы Жайық-Каспий каналының 53 км-ге дейінгі бөлігі, Гурьев теңіздік рейді, Зюйдвестовая шалыга аралдың аумағы.
Жүзу ауданының II разряды
IV күрделілік санаты
Теңіз ауданындағы немесе ішкі су бассейндегі қамтамасыздығы бір пайыздық биіктігі 2,0 метрге дейінгі толқындарда
12 астам емес
палубалы кеме
2,7 астам емес
палубасыз кеме
3
Өскемен, Шүлбі, Қаратомар, Шардара және Самарқанд су қоймалары;
Жайық-Каспий бөлігінің Атырау қаласынан Жайық-Каспий каналының 53 км дейінгі бөлігі.
Жүзу ауданының III разряды
IV күрделілік санаты
Теңіз ауданындағы немесе ішкі су бассейндегі қамтамасыздығы бір пайыздық биіктігі 1,2 метрге дейінгі толқындарда
6 астам емес
палубалы кеме
1,6 астам емес
палубасыз кеме
4
Клин кентінен Өскемен қаласына дейінгі Ертіс өзені, Қара Ертіс, Орал, Іле, Сырдария, Есіл.
Жоғарыда көрсетілмеген көлдер, су қоймалары, канал және өзендер.
Жүзу ауданының IV разряды
IV күрделілік санаты
Теңіз ауданындағы немесе ішкі су бассейндегі қамтамасыздығы бір пайыздық биіктігі 0,6 метрге дейінгі толқындарда
2,7 астам емес
палубалы кеме
1,6 астам емес
палубасыз кеме

обеспеченностью до 3,0 метров
не более 20
палубное судно
не более 2,7
беспалубное судно
2
Аральское море;
озера: Балкаш, Жайсан, Алаколь, Сасыкколь;
водохранилища: Бухтарминское, Капшагайское;
часть Жайык-Каспийского канала от 53 км в южном направлении, Гурьевский морской рейд, район острова Зюйдвестовая шалыга
II разряд района плавания
IV категория сложности
морской район или
внутренний водный бассейн с высотой волны однопроцентной
обеспеченностью до 2,0 метров
не более 12
палубное судно
не более 2,7
беспалубное судно
3
Усть-Каменогорское, Шульбинское, Каратомарское, Шардарьинское и Самаркандское водохранилища;
часть Жайык-Каспийского канала от города Атырау до 53 км Жайык-Каспийского канала
III разряд района плавания
IV категория сложности
морской район или
внутренний водный бассейн с высотой волны однопроцентной
обеспеченностью до 1,2 метра
не более 6
палубное судно
не более 1,6
беспалубное судно
4
Реки: Ертис от поселка Клин до города
Усть-Каменогорска, Черный Ертис, Жайык, Иле, Сырдарья, Есиль;
не указанные в данном перечне озера, водохранилища, каналы и реки
IV разряд района плавания
IV категория сложности
морской район или
внутренний водный бассейн с высотой волны однопроцентной
обеспеченностью до 0,6 метра
не более 2,7
палубное судно
не более 1,6
беспалубное судно