"Шымкент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, Шымкент қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлікті беру қағидаларын және оның сипаттамасын бекіту туралы
Шымкент қаласы әкімдігінің 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 330 қаулысы. Шымкент қаласының Әділет департаментінде 2018 жылғы 14 желтоқсанда № 5 болып тіркелді. Күші жойылды - Шымкент қаласы әкімдігінің 2020 жылғы 12 тамыздағы № 473 қаулысымен
Ескерту. Күшi жойылды - Шымкент қаласы әкiмдiгiнiң 12.08.2020 № 473 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Заңының 30-бабының 4-тармағына сәйкес, Шымкент қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес "Шымкент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, Шымкент қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлікті беру Қағидалары;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес "Шымкент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, Шымкент қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерінің қызметтік куәлігінің сипаттамасы бекітілсін.
2. "Шымкент қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлікті беру қағидаларын және оның сипаттамасын бекіту туралы" Шымкент қаласы әкімдігінің 2017 жылғы 5 сәуірдегі № 272 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4078 тіркелген, 2017 жылы 28 сәуірде "Шымкент келбеті" газетінде және 2017 жылғы 6 мамырда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. "Шымкент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін ресми жариялау үшін Шымкент қаласында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарына жіберуді;

Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения государственным служащим государственного учреждения "Аппарат акима города Шымкент", исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Шымкент и его описания
Постановление акимата города Шымкент от 11 декабря 2018 года № 330. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Шымкент 14 декабря 2018 года № 5. Утратило силу постановлением акимата города Шымкент от 12 августа 2020 года № 473
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Шымкент от 12.08.2020 № 473 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", акимат города Шымкент ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) Правила выдачи служебного удостоверения государственным служащим государственного учреждения "Аппарат акима города Шымкент", исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Шымкент согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) описание служебного удостоверения государственных служащих государственного учреждения "Аппарат акима города Шымкент", исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Шымкент согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата города Шымкент от 5 апреля 2017 года № 272 "Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения государственным служащим исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Шымкент и его описания" (зарегистрированного в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4078, опубликовано в газете "Панорама Шымкента" 28 апреля 2017 года и в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 6 мая 2017 года).
3. Государственному учреждению "Аппарат акима города Шымкент" в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления акимата направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемые на территории города Шымкент;

4) осы қаулыны оны ресми жариялағаннан кейін Шымкент қаласы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Шымкент қаласы әкімінің аппарат басшысы Е.Әлімқұловқа жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі Ғ.Әбдірахымов
Қ.Нұртай
Н.Ергешбек
Е.Әлімқұлов
Б.Мамыталиев
Г.Құрманбекова
Д.Жумин
Шымкент қаласы әкімдігінің
2018 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 330 қаулысына 1-қосымша
"Шымкент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, Шымкент қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлікті беру қағидалары
Жалпы ережелер
1. Осы Қағида "Шымкент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, Шымкент қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлікті беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Шымкент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, Шымкент қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлікті беру тәртібін белгілейді.
2. Мемлекеттік қызметшінің қызметтік куәлігі (бұдан әрі – қызметтік куәлік) оның мемлекеттік лауазымы мен лауазымдық өкілеттіктерін растайтын құжат болып табылады.
3. Қызметтік куәлік осы қаулымен бекітілген сипаттамаға сәйкес.
4. Тиісінше ресімделмеген, жарамдылық мерзімі өткен, түзетілген және тазартылған куәлік жарамсыз болып саналады.
Қызметтік куәлікті беру тәртібі
5. Қызметтік куәлік беріледі:
1) қала әкімінің орынбасарларына, қала әкімінің аппарат басшысына, аудан әкімдеріне, қаланың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың басшыларына – қала әкімінің қолы қойылып;
2) қала әкімі аппаратының мемлекеттік қызметшілеріне – қала әкімінің аппарат басшысының қолы қойылып;
3) Шымкент қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне – тиісті орган басшысының қолы қойылып беріледі.
6. Қызметтік куәлік мемлекеттік қызметшілерге лауазымға тағайындалған, лауазымы ауысқан және бұған дейін берілген куәліктің мерзімі өткен, жоғалған немесе бүлінген жағдайда беріледі.
Қызметкерлер алған қызметтік куәлік үшін осы Қағидаларға қосымша келісілген нысаны бойынша қызметтік куәлікті беруді есепке алу журналына қол қояды (бұдан әрі – есепке алу журналы).
7. Қызметтік куәліктер мен есепке алу журналы персоналды басқару қызметінің сейфінде, ал Шымкент қаласының бюджетінен қаржыландырылатын жергілікті атқарушы органдарында – кадр жұмысымен айналысатын қызметкерлердің сейфінде сақталады.

4) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Шымкент после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима города Шымкент Алимкулова Е.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Г.Абдрахимов
К.Нуртай
Н.Ергешбек
Е.Алимкулов
Б.Мамыталиев
Г.Курманбекова
Д.Жумин
Приложение 1 к
постановлению акимата
города Шымкент
от 11 декабря 2018 года
№ 330
Правила выдачи служебного удостоверения государственным служащим государственного учреждения "Аппарат акима города Шымкент", исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Шымкент
Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи служебного удостоверения государственным служащим государственного учреждения "Аппарат акима города Шымкент", исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Шымкент (далее – Правила) определяют порядок выдачи служебного удостоверения государственным служащим государственного учреждения "Аппарат акима города Шымкент", исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Шымкент.
2. Служебное удостоверение государственного служащего (далее – служебное удостоверение) является документом, подтверждающим его государственную должность и должностные полномочия.
3. Служебное удостоверение соответствует описанию, утвержденному настоящим постановлением.
4. Удостоверение без соответствующего оформления, с просроченным сроком действия, помарками и подчистками считается недействительным.
Порядок выдачи служебного удостоверения
5. Служебное удостоверение выдается:
1) за подписью акима города - заместителям акима города, руководителю аппарата акима города, акимам районов, руководителям исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Шымкент;
2) за подписью руководителя аппарата - государственным служащим аппарата акима города;
3) за подписью руководителя исполнительного органа, финансируемых из бюджета города Шымкент - государственным служащим соответствующего органа.
6. Служебные удостоверения выдаются сотрудникам при назначении на должность, изменении должности, по истечении срока, утере, а также порчи ранее выданного удостоверения.
За полученное служебное удостоверение сотрудники расписываются в журнале учета выдачи служебного удостоверения (далее – журнал учета) по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
7. Служебные удостоверения и журнал учета хранятся в сейфе службы управления персоналом государственного органа, а в исполнительных органах, финансируемых из бюджета города Шымкент – в сейфе у сотрудников, занимающихся кадровой работой.

8. Мемлекеттік қызметке алғаш қабылданған мемлекеттік қызметшіге қызметтік куәлікті тапсырған кезде пайдалану және оны сақтау тәртібі бойынша түсіндіру жүргізіледі.
Осы Қағидалардың 6-тармағында көзделген қызметтік куәлікті ауыстыру кезінде бұрын берілген қызметтік куәлікті персоналды басқару қызметтерінің қызметтік куәлікті беруге жауапты қызметкерлері қайтарып алады, ал Шымкент қаласының бюджетінен қаржыландырылатын жергілікті атқарушы органдарында – кадр жұмысымен айналысатын қызметкерлері қайтарып алады.
9. Персоналды басқару қызметі жыл сайын, 1 қаңтардағы жағдай бойынша, қызметтік куәліктердің есептік деректерге сәйкестігіне салыстырып тексеру жүргізеді.
10. Қызметтік куәліктерін толтыру, ресімдеу, есепке алу, беру, сақтау және жою тәртібін жалпы бақылауды персоналды басқару қызметінің басшысы жүзеге асырады, ал Шымкент қаласының бюджетінен қаржыландырылатын жергілікті атқарушы органдарында – кадр жұмысымен айналысатын қызметкерлер жүзеге асырады.
11. Қызметтік куәлік жоғалған немесе бүлінген жағдайда, оның иесі дереу мемлекеттік органның персоналды басқару қызметіне және кадр жұмысымен айналысатын қызметкерлерге жазбаша (еркін) нысанда хабарлайды және жоғалған қызметтік куәліктің жарамсыздығы туралы тиісті аумақта таратылатын бұқаралық ақпарат құралдарына хабарландыру береді.
12. Қызметтік куәлікті жоғалтудың, оны ықылассыз сақтаудың, және де басқа адамдарға берудің, қызметтік куәлікті мақсатына сай пайдаланбаудың салдарынан бүлдірудің әрбір фактісі бойынша мемлекеттік органның персоналды басқару қызметі және кадр жұмысымен айналысатын қызметкерлер белгіленген тәртіпте қызметтік тергеп-тексеру жүргізу қажеттілігін қарастырады.
13. Жұмыстан босатылған кезде қызметкер қызметтік куәлікті мемлекеттік органның персоналды басқару қызметіне және кадр жұмысымен айналысатын қызметкерлерге тапсырады.
Куәлікті тапсырған кезде кету парағына қызметтік куәлікті беру үшін жауапты адамның қолы қойылады.
14. Қызметкерлер жұмыстан босатылған не бүлінген кезде тапсырған қызметтік куәліктер еркін нысандағы тиісті жою туралы акт жасала отырып, бір жылда бір рет жойылуға жатады.
Шымкент қаласы әкімдігінің
2018 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 330 қаулысына 2-қосымша
"Шымкент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, Шымкент қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерінің қызметтік куәлігінің сипаттамасы
1. Қызметтік куәлік мұқабасы күрең қызыл түсті немесе көк түсті былғарыдан немесе жоғары сапалы жасанды былғарыдан жасалған (ашып көрсетілген түрінде көлемі 19 см х 6,5 см).

8. При вручении служебного удостоверения государственному служащему, впервые принятому на государственную службу, проводится разъяснение по его пользованию и порядке его хранения.
При замене служебного удостоверения, предусмотренного пунктом 6 настоящих Правил, ранее выданное служебное удостоверение изымается сотрудниками службы управления персоналом, ответственными за выдачу служебного удостоверения, а в исполнительных органах, финансируемых из бюджета города Шымкент – сотрудниками, занимающихся кадровой работой.
9. Ежегодно, по состоянию на 1 января, службой управления персоналом проводится сверка соответствия служебных удостоверений их учетным данным.
10. Общий контроль за порядком заполнения, оформления, учета, выдачи, хранения и уничтожения служебных удостоверений осуществляет руководитель службы управления персоналом, а в исполнительных органах, финансируемых из бюджета города Шымкент – сотрудники, занимающиеся кадровой работой.
11. В случае утраты служебного удостоверения его владелец незамедлительно извещает в письменной (произвольной) форме службу управления персоналом государственного органа и сотрудников занимающихся кадровой работой и подает объявление в средства массовой информации, распространяемые на соответствующей территории, о недействительности утерянного служебного удостоверения.
12. По каждому факту утери, порчи служебного удостоверения, произошедшего в результате недобросовестного его хранения, а также передачи служебного удостоверения другим лицам, использования служебного удостоверения в личных внеслужебных целях, службой управления персоналом и сотрудников занимающихся кадровой работой в установленном порядке рассматривается необходимость проведения служебного расследования.
13. При увольнении сотрудник сдает служебное удостоверение в службу управления персоналом государственного органа.
На обходном листе, при сдаче удостоверения, ставится роспись лица, ответственного за выдачу служебного удостоверения.
14. Служебные удостоверения, сданные сотрудниками при увольнении либо порче, один раз в год подлежат уничтожению с составлением соответствующего акта об уничтожении в произвольной форме.
Приложение 2 к
постановлению акимата
города Шымкент
от 11 декабря 2018 года
№ 330
Описание служебного удостоверения государственных служащих государственного учреждения "Аппарат акима города Шымкент", исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Шымкент
1. Обложка служебного удостоверения состоит из экокожи или кожзаменителя высокого качества бордового или синего цвета (размером 19 см х 6,5 см в развернутом состоянии).

2. Куәліктің сыртқы бетінің ортасында (бүктелген түрінде) алтын түсті Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі орналасқан, одан төмен "ШЫМКЕНТ ҚАЛАСЫНЫҢ ӘКІМДІГІ" типографиялық қаріппен жазба жазылған, ал Шымкент қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдарында тиісті органның атауы мемлекеттік тілде көрсетіледі.
3. Куәліктің ішкі жағында ақ түсті фонда шеңберде орналасқан күн мен қалықтаған қыранның жасырын формасын қолдана отырып көгілдір түсті қорғаныштық тангир бейнеленген. Жоғарғы бөлігінде тиісті мемлекеттік органның атаулары (мемлекеттік және орыс тілдерінде), одан төмен мәтіннен көк түсті үзік жолақпен бөлектелген "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ" деген жазулар орналасқан. Төменгі жағында куәліктің нөмірі, мемлекеттік қызметшінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) атқаратын лауазымы, мемлекеттік және орыс тілдерінде куәліктің жарамдылық мерзімі көрсетіледі (екі жыл мерзімге беріледі).
4. Сол жағында: 2,5 х 3,5 см фотосурет (қарсы алдынан түсірілген, түрлі-түсті), тиісінше қала әкімінің, қала әкімінің аппарат басшысының, Шымкент қаласының бюджетінен қаржыландыратын атқарушы органдары басшыларының қолымен және тиісті органның елтаңбалы мөрімен расталған мемлекеттік тілдегі мәтін.
5. Оң жағында: көгілдір түсті фонда көлемі 3 х 4 см Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі, төменгі жағында көкшіл түсті "ҚАЗАҚСТАН" деген жазу және орыс тіліндегі мәтін көрсетіледі.
"Шымкент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің,
Шымкент қаласының бюджетінен
қаржыландырылатын атқарушы
органдардың мемлекеттік қызметшілеріне
қызметтік куәлікті беру қағидаларына
қосымша
"Шымкент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, Шымкент қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлікті беруді есепке алу журналы
Қызметтік куәліктің нөмірі
Тегі, Аты, Жөні (бар болған жағдайда)
Атқаратын лауазымы
Қызметтік куәліктің берілген күні
Алғаны жөнінде жеке қолы
Қызметтік куәлікті тапсырған күні
Ескертпе
Ескертпе: "Шымкент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлікті беруді есепке алу журналы тігіліп, нөмірленіп персоналды басқару қызметі бөлімі басшысының, ал Шымкент қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдарда – тиісті органның басшыларының қолымен және мөрімен расталады.

2. На лицевой стороне удостоверения по центру расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан золотистого цвета, ниже типографским шрифтом выполнена надпись "ШЫМКЕНТ ҚАЛАСЫНЫҢ ӘКІМДІГІ", а в исполнительных органах, финансируемых из бюджета города Шымкент, с указанием наименования соответствующего органа на государственном языке.
3. На внутренней стороне удостоверения на белом фоне изображен защитный тангир голубого цвета с использованием скрытой формы солнца и парящего орла в круге. В верхней части размещены надписи соответствующего государственного органа (на государственном и русском языках), под ними, отделяющиеся от текста синей отбивочной полосой, надписи "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ". Ниже указывается номер удостоверения, фамилия, имя, отчество (при наличии), занимаемая должность государственного служащего и срок действия удостоверения (выдается сроком на два года) на государственном и русском языках.
4. На левой стороне: фотография (анфас, цветная) размером 2,5 х 3,5 см, текст на государственном языке, заверенный подписью соответственно акимом города, руководителем аппарата, руководителями исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Шымкент и гербовой печатью.
5. На правой стороне: изображение Государственного Герба Республики Казахстан на голубом фоне размером 3 х 4 см, ниже надпись лазурного цвета "ҚАЗАҚСТАН" и текст на русском языке.
Приложение к Правилам
выдачи служебного
удостоверения
государственным
служащим
государственного
учреждения "Аппарат
акима города Шымкент",
исполнительных
органов, финансируемых
из бюджета города
Шымкент
Журнал выдачи служебного удостоверения государственным служащим государственного учреждения "Аппарат акима города Шымкент", исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Шымкент
Номер служебного удостоверения
Фамилия, Имя, Отчество (при наличии)
Занимаемая должность
Дата выдачи служебного удостоверения
Личная роспись о получении
Дата сдачи служебного удостоверения
Примечание
Примечание: Журнал учета выдачи служебного удостоверения государственным служащим государственного учреждения "Аппарат акима города Шымкент", пронумеровывается и заверяется подписью и печатью руководителем отдела службы управления персоналом, а в исполнительных органах, финансируемых из бюджета города Шымкент – руководителями соответствующего органа.