Өңірлер кәсіпкерлігін қолдау картасы бойынша әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 13 мамырдағы № 36 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 17 мамырда № 18689 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2022 жылғы 31 наурыздағы № 30 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 31.03.2022 № 30 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Өңірлер кәсіпкерлігін қолдау картасы бойынша әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан бекітілсін.
2. Экономика салаларын дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Қазақстан Республикасының заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Р. Дәленов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 13 мамырдағы
№ 36 бұйрығымен бекітілген
Өңірлер кәсіпкерлігін қолдау картасы бойынша әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Есепті кезең: 20___ жылдың ___ жартыжылдығы
Индексі: 1 - Өңірлер кәсіпкерлігін қолдау картасы
Кезеңділігі: жылына 2 рет
Деректерді ұсынатындар: Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және
астананың жергілікті атқарушы органдары
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
Ұсыну мерзімі: есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 10 күніне дейін
Нысан
20___жылғы ___ ай кезеңінде өңірлер кәсіпкерлігін қолдау картасы бойынша есеп
Жобаның атауы
Жобаның өтініш берушісі
Сала және қызмет түрі (ЭҚЖЖ)
Өңір (аудан немесе қала) және ӘАОК коды
Көрсетілген мемлекеттік қолдау шаралары
Құрылыс кезеңіндегі жұмыс орындары, адам саны
Пайдалану кезеңіндегі жұмыс орындары, адам саны
Инвестициялар көлемі, миллион теңге
Қолдау құралының атауы
Мемлекеттік бағдарлама атауы
Алынған қолдау шарасының көлемі, мың теңге.
Меншікті қаражат, миллион теңге
қарыз қаражаты, миллион теңге
бюджет қаражаты, миллион теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
Кестенің жалғасы
Инвестицияларды игеру %
Өндірілетін өнімнің атауы
СЭҚ ТН коды (6 таңба)
Заттай мәндегі қуаты
Құндық мәндегі қуаты
Экспорт (ел)
Заттай мәндегі өндірілген өнім көлемі
Құндық мәндегі өндірілген өнім көлемі, миллион теңге
Заттай мәндегі экспорт көлемі
Құндық мәндегі экспорт көлемі, миллион теңге
Еңбек өнімділігі, адам/ мың теңге
Барлық деңгейлердегі бюджеттерге (РБ және ЖБ) салықтық аударымдар көлемі, миллион теңге
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Кестенің жалғасы
Өнімге қолданылатын стандарт туралы мәлімет
Құрылыс кезеңі (жыл)
Объектіні пайдалануға қабылдау актісі (актінің нөмірі мен күні)
Ағымдағы жағдай
21
22
23
24
Орындаушы: ____________________________________________       _________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)      қолы
Басқарма басшысы немесе оның міндетін атқарушы:
_____________________________________________       _________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)      қолы
Мөр орны (бар болған жағдайда)
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы
ЭҚЖЖ – Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші
ӘАОК – Әкімшілік-аумақтық органның классификаторы
СЭҚ ТН – Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы
РБ – Республикалық бюджет
ЖБ – Жергілікті бюджет
2019 жылғы " "
№__
Өңірлер кәсіпкерлігін қолдау
картасы бойынша әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанға қосымша
Өңірлер кәсіпкерлігін қолдау картасы бойынша әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме

Об утверждении формы, предназначенной для сбора административных данных по Карте поддержки предпринимательства регионов
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 мая 2019 года № 36. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 мая 2019 года № 18689. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 марта 2022 года № 30.
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 31.03.2022 № 30 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму, предназначенную для сбора административных данных по Карте поддержки предпринимательства регионов.
2. Департаменту развития отраслей экономики в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
Р. Даленов
Утверждена
приказом Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 13 мая 2019 года № 36
Форма, предназначенная для сбора административных данных по Карте поддержки предпринимательства регионов
Отчетный период: ___ полугодие 20___ года
Индекс: 1 - Карта поддержки предпринимательства регионов
Периодичность: 2 раза в год
Представляют данные: Местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы
Куда представляется: Министерство национальной экономики Республики Казахстан
Срок представления: до 10 числа месяца, следующего за отчетным полугодием
Форма
Отчет по карте поддержки предпринимательства регионов период за ___ месяцев 20___ года
Наименование проекта
Заявитель проекта
Отрасль и вид деятельности ОКЭД
Регион (район или город) и код КАТО
Оказанные меры государственной поддержки
Рабочие места в период строительства, количество человек
Рабочие места в период эксплуатации, количество человек
Объем инвестиций, миллион тенге
Наименование инструмента поддержки
Наименование государственной программы
Объем полученной меры поддержки, тысяч тенге
Собственные средства, миллион тенге
Заемные средства, миллион тенге
Бюджетные средства, миллион тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
Продолжение таблицы
Освоение инвестиций,%
Наименование производимой продукции
Код ТН ВЭД (6 знаков)
Мощность в натуральном выражении
Мощность в стоимостном выражении
Экспорт (страна)
Объем произведенной продукции в натуральном выражении
Объем произведенной продукции в стоимостном выражении, миллион тенге
Объем экспорта в натуральном выражении
Объем экспорта в стоимостном выражении, миллион тенге
Производительность труда, тысяч тенге/ человек
Объем налоговых отчислений в бюджеты всех уровней (РБ и МБ), миллион тенге
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Продолжение таблицы
Сведения о применяемом стандарте на продукцию
Период строительства (год)
Акт приемки объекта в эксплуатацию (номер и дата акта)
Текущее состояние
21
22
23
24
Исполнитель: ___________________________________________________ ________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)            подпись
Руководитель управления или лицо, исполняющее его обязанности:
_____________________________________________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)            подпись
Место печати (при ее наличии)
Примечание:
расшифровка аббревиатур
ОКЭД – Общий классификатор видов экономической деятельности
КАТО – Классификатор административно-территориальных объектов
ТН ВЭД – Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности
РБ – Республиканский бюджет
МБ – Местный бюджет
Приложение
к Форме, предназначенной
для сбора административных
данных по Карте поддержки
предпринимательства регионов
от " " 2019 года
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных по Карте поддержки предпринимательства регионов

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Өңірлер кәсіпкерлігін қолдау картасы бойынша әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі түсіндірме оны толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Өңірлер кәсіпкерлігін қолдау картасының негізгі міндеті өңір деңгейінде индустриялық-инновациялық жүйені мониторингілеу (iске асыру) болып табылады және мемлекеттік қолдау шаралары берілетін, индустриялық-инновациялық қызмет саласындағы мемлекеттік бағдарламалар шеңберінде өңдеу өнеркәсібінің басым секторларындағы индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері іске асыратын индустриялық-инновациялық жобалардың жиынтығын білдіреді.
3. Толтырылған нысанды облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 30 қазандағы № 1159 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасын индустриялық-инновациялық дамытудың 2015 – 2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарының 7-тармағына сәйкес есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 10 күніне дейін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне ұсынады.
4. Көрсеткіштер әкімшілік деректер субъектілері ағымдағы есепті кезеңнің 5 күніне ұсынған нақты деректер бойынша қалыптастырылады.
5. Нысанға тиісті жергілікті атқарушы органның Басқарма басшысы, ал ол болмаған жағдайда – оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Нысанның 1-бағанында жобаның жалпы атауы көрсетіледі.
7. Нысанның 2-бағанында жобаға өтінім берушісі көрсетіледі.
8. Нысанның 3-бағанында кәсіпорынның саласы және атауы мен ЭҚЖЖ белгілеу кодын көрсете отырып қызмет түpi көрсетіледі.
9. Нысанның 4-бағанында өңір (аудан және қала) мен әкімшілік-аумақтық органның классификаторы (ӘАОК) көрсетіледі.
10. Нысанның 5-бағанында көрсетілген мемлекеттік қолдау шаралары: қолдау құралының атауы, мемлекеттік қолдау шаралары көрсетілген мемлекеттік бағдарлама, алынған қолдау шарасының көлемі көрсетіледі.
11. Нысанның 6, 7-бағандарында құрылыс кезеңінде құрылған жұмыс орындары, сондай-ақ пайдалану кезеңіндегі бар жұмыс орындары көрсетіледі.
12. Нысанның 8, 9-бағандарында бекітілген жобалау-сметалық құжаттама бойынша жалпы құны көрсетіледі, атап айтқанда: меншік қаражат – кәсіпорындардың, ұйымдардың қаражаты; қарыз қаражат – субсидияланған сыйақы мөлшерлемесі түрінде мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде екінші деңгейдегі банктерден алынған қаражат, сондай-ақ сыртқы үкіметтік қарыздарды қоса алғанда, қайтарылатын және қайтарылмайтын негізде республикалық бюджеттен бөлінетін қаражат және жергілікті атқарушы органдардың қарыз қаражатын қоса алғанда, қайтарылатын және қайтарылмайтын негізде жергілікті бюджеттен бөлінетін қаражат көрсетіледі, сондай-ақ инвестициялардың игерілуі пайыздық мәнде көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных по Карте поддержки предпринимательства регионов (далее – Форма) детализирует порядок ее заполнения.
2. Основной задачей Карты поддержки предпринимательства регионов является мониторинг (реализация) индустриально-инновационной системы на уровне региона и представляет собой совокупность индустриально-инновационных проектов, реализуемых субъектами индустриально-инновационной деятельности в приоритетных секторах обрабатывающей промышленности в рамках государственных программ в сфере индустриально-инновационной деятельности, которым предоставляются меры государственной поддержки.
3. Заполненная Форма в соответствии с пунктом 7 Плана мероприятий по реализации Государственной программы индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2015 – 2019 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2014 года № 1159, предоставляется в Министерство национальной экономики Республики Казахстан местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения и столицы до 10 числа месяца, следующего за отчетным полугодием.
4. Показатели формируются по фактическим данным представленными субъектами административных данных на 5 число текущего отчетного периода.
5. Форму подписывает Руководитель управления соответствующего местного исполнительного органа, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 Формы указывается общее наименование проекта.
7. В графе 2 Формы указывается заявитель проекта.
8. В графе 3 Формы отражается отрасль предприятия и вид деятельности с указанием наименования и кода обозначений ОКЭД.
9. В графе 4 Формы указывается регион (район и город) и классификатор административно-территориальных объектов (КАТО).
10. В графе 5 Формы указываются оказанные меры государственной поддержки: наименование инструмента поддержки, государственная программа, в рамках которой оказаны меры государственной поддержки, объем полученной меры поддержки.
11. В графах 6, 7 Формы указываются созданные рабочие места в период строительства, а также действующие рабочие места в период эксплуатации.
12. В графах 8, 9 Формы отражается общая стоимость по утвержденной проектно-сметной документации, а именно: собственные средства – средства предприятий, организаций; заемные средства – средства полученные в банках второго уровня рамках предоставленных мер господдержки в виде субсидированной ставки вознаграждения, а также средства, выделяемые из республиканского бюджета на возвратной и безвозвратной основе, включая внешние правительственные займы и средства, выделяемые из местного бюджета на возвратной и безвозвратной основе, включая средства заимствования местных исполнительных органов, также указывается освоение инвестиций в процентном выражении.

13. Нысанның 10-бағанында кәсіпорын өндіретін өнімнің атауы көрсетіледі.
14. Нысанның 11-бағанында 6 таңба бойынша Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының (СЭҚ ТН) коды көрсетіледі.
15. Нысанның 12, 13-бағандарында кәсіпорынның заттай және құндық мәндегі өндірістік қуаты көрсетіледі.
16. Нысанның 15, 16-бағандарында кәсіпорын өндірген өнімнің заттай және құндық мәндегі көлемі көрсетіледі.
17. Нысанның 14, 17, 18-бағандарында елді көрсете отырып, өнім экспортының заттай және құндық мәндегі көлемі көрсетіледі.
18. Нысанның 19-бағанында еңбек нәтижелілігін сипаттайтын көрсеткіш көрсетіледі.
19. Нысанның 20-бағанында барлық деңгейлердегі бюджеттерге (республикалық бюджет және / немесе жергілікті бюджет) салықтық аударымдардың құндық мәндегі жалпы көлемі көрсетіледі.
20. Нысанның 21-бағанында өнімге қолданылатын стандарт туралы мәлімет (аббревиатура, атауы, қабылданған жылы) көрсетіледі.
21. Нысанның 22, 23-бағандарында объектіні пайдалануға қабылдау актісінің күні мен нөмірін көрсете отырып құрылыстың кезеңі көрсетіледі.
22. Нысанның 24-бағанында жобаның ағымдағы жағдайы (кәсіпорын жобаны іске асырудың қандай сатысында) көрсетіледі.
Өңірлер кәсіпкерлігін қолдау картасына енгізілген респонденттердің деректерді жинауға арналған есептілікті тапсыру нысанын жергілікті атқарушы органдар EXCEL форматында мемлекеттік және орыс тілдерінде ұсынады.

13. В графе 10 Формы указывается наименование производимой продукции предприятия.
14. В графе 11 Формы указывается коды Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности (ТН ВЭД) по 6 знакам.
15. В графах 12, 13 Формы указывается производственная мощность предприятия в натуральном и стоимостном выражении.
16. В графах 15, 16 Формы указывается объем произведенной продукции предприятия в натуральном и стоимостном выражении.
17. В графах 14, 17, 18 Формы отражается объем экспорта продукции в натуральном и стоимостном выражении с указанием страны.
18. В графе 19 Формы указывается показатель, характеризующий результативность труда.
19. В графе 20 Формы указывается общий объем налоговых отчислений в бюджеты всех уровней (республиканский бюджет и /или местный бюджет) в стоимостном выражении.
20. В графе 21 Формы указываются сведения о применяемом стандарте на продукцию (аббревиатура, наименование, год принятия).
21. В графах 22, 23 Формы указывается период строительства с указанием даты и номера акта приемки объекта в эксплуатацию.
22. В графе 24 Формы указывается текущее состояние проекта (на какой стадии реализации проекта находится предприятие).
Форма сдачи отчетности респондентами, включенных в Карту поддержки предпринимательства регионов, предназначенную для сбора данных, предоставляется местными исполнительными органами на государственном и русском языках в формате EXCEL.