Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 2019 жылғы 20 маусымдағы № 2 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 27 маусымда № 18908 болып тіркелді
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 12-бабы 5) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі туралы ереженің 17-тармағы 258) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілетін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің Баға статистикасы басқармасы Заң басқармасымен бірлесіп заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің Баға статистикасы басқармасы осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің құрылымдық бөлімшелеріне және аумақтық органдарына жұмыс бабында басшылыққа алу және пайдалану үшін жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының орынбасарына (Г.М. Керімханова) жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика
министрлігі Статистика комитетінің төрағасы
Н. Айдапкелов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті
төрағасының
2019 жылғы 20 маусымдағы
№ 2 бұйрығымен бекітілді
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының өзгерістер енгізілетін бұйрықтарының тізбесі

О внесении изменений в некоторые приказы Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан
Приказ Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 20 июня 2019 года № 2. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июня 2019 года № 18908
В соответствии с подпунктом 5) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и подпунктом 258) пункта 17 Положения о Министерстве национальной экономики Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения.
2. Управлению статистики цен совместно с Юридическим управлением Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Управлению статистики цен Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан довести настоящий приказ до структурных подразделений и территориальных органов Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан для руководства и использования в работе.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан (Керимханова Г.М.).
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
Н. Айдапкелов
Утвержден
приказом Председателя
Комитета по статистике
Министерства национальной
экономики Республики Казахстан
от 20 июня 2019 года № 2
Перечень приказов Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения

1. "Экспорттық жеткізілімдер мен импорттық түсімдер бағасының индекстерін құру әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2015 жылғы 20 тамыздағы № 124 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12063 болып тіркелген, 2015 жылғы 28 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Экспорттық жеткізілімдер мен импорттық түсімдердің баға индекстерін құру әдістемесінде:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
7-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) бағаларды тіркеу – жалпымемлекеттік статистикалық байқауларды жүргізу кезінде тауарлар мен көрсетілетін қызметтерге бағалар (тарифтер) туралы алғашқы статистикалық деректерді жинау;";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Қамту және сыныпталу";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Іріктемелі жиынтықты қалыптастыру";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Бағаларды тіркеу";
5-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-тарау. Салмақтау схемасын қалыптастыру";
6-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-тарау. Баға индекстерін есептеу".
2. "Құрылыс ұйымдары сатып алатын құрылыс материалдары, бөлшектер мен конструкцияларға бағаның өзгерісін байқау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 232 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12940 болып тіркелген, 2016 жылғы 5 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Құрылыс ұйымдары сатып алатын құрылыс материалдары, бөлшектер мен конструкцияларға бағаның өзгерісін байқау әдістемесінде:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
4- тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) бағаларды тіркеу – жалпымемлекеттік статистикалық байқауларды жүргізу кезінде тауарлар мен көрсетілетін қызметтерге бағалар (тарифтер) туралы алғашқы статистикалық деректерді жинау;";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Базалық объектілерді іріктеу";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Құрылыс материалдарын (өкіл тауарларды) іріктеу";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Бағаларды тіркеу";
5-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-тарау. Алғашқы статистикалық деректердің сапасын және анықтығын бақылау";
6-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-тарау. Орташа бағаларды есептеу және статистикалық деректерді жариялау".

1. Внести в приказ Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 20 августа 2015 года № 124 "Об утверждении Методики построения индексов цен экспортных поставок и импортных поступлений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12063, опубликован 28 сентября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Методике построения индексов цен экспортных поставок и импортных поступлений, утвержденной указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
подпункт 4) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"4) регистрация цен – сбор первичных статистических данных о ценах (тарифах) на товары и услуги при проведении общегосударственных статистических наблюдений;";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Охват и система классификации";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Формирование выборочной совокупности";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Регистрация цен";
заголовок главы 5 изложить в следующей редакции:
"Глава 5. Формирование схемы взвешивания";
заголовок главы 6 изложить в следующей редакции:
"Глава 6. Расчет индексов цен".
2. Внести в приказ исполняющего обязанности Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 232 "Об утверждении Методики наблюдения за изменением цен на строительные материалы, детали и конструкции, приобретаемые строительными организациями" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12940, опубликован 5 февраля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Методике наблюдения за изменением цен на строительные материалы, детали и конструкции, приобретаемые строительными организациями, утвержденной указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
подпункт 2) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"2) регистрация цен – сбор первичных статистических данных о ценах (тарифах) на товары и услуги при проведении общегосударственных статистических наблюдений;";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Отбор базовых объектов";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Отбор строительных материалов (товаров-представителей)";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Регистрация цен";
заголовок главы 5 изложить в следующей редакции:
"Глава 5. Контроль качества и достоверности первичных статистических данных";
заголовок главы 6 изложить в следующей редакции:
"Глава 6. Расчет средних цен и публикация статистических данных".

3. "Көтерме саудада сату бағасының индексін құру әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының міндетін атқарушының 2016 жылғы 16 ақпандағы № 36 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13452 болып тіркелген, 2016 жылғы 28 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Көтерме саудада сату бағасының индексін құру әдістемесінде:
7-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) бағаларды тіркеу – жалпымемлекеттік статистикалық байқауларды жүргізу кезінде тауарлар мен көрсетілетін қызметтерге бағалар (тарифтер) туралы алғашқы статистикалық деректерді жинау;".
4. "Өнеркәсіптегі өндірушілер бағаларының индекстерін құру әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2016 жылғы 31 мамырдағы № 98 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13845 болып тіркелген, 2016 жылғы 7 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өнеркәсіптегі өндірушілер бағаларының индекстерін құру әдістемесінде:
2-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) бағаларды тіркеу – жалпымемлекеттік статистикалық байқауларды жүргізу кезінде тауарлар мен көрсетілетін қызметтерге бағалар (тарифтер) туралы алғашқы статистикалық деректерді жинау;".
5. "Жүк көлігі қызметіне тарифтер индексін құру әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2016 жылғы 3 маусымдағы № 104 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13869 болып тіркелген, 2016 жылғы 14 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жүк көлігі қызметіне тарифтер индексін құру әдістемесінде:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
4-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) бағаларды тіркеу – жалпымемлекеттік статистикалық байқауларды жүргізу кезінде тауарлар мен көрсетілетін қызметтерге бағалар (тарифтер) туралы алғашқы статистикалық деректерді жинау;";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Байқау үшін базалық объектілерді іріктеу";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Байқау үшін өкіл-қызметтерді іріктеу";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Тарифтерді тіркеу";
5-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-тарау. Тарифтердің индексі үшін салмақтау сызбасын қалыптастыру".

3. Внести в приказ исполняющего обязанности Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 16 февраля 2016 года № 36 "Об утверждении Методики построения индекса цен оптовых продаж" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13452, опубликован 28 марта 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
в Методике построения индекса цен оптовых продаж, утвержденной указанным приказом:
подпункт 3) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"3) регистрация цен – сбор первичных статистических данных о ценах (тарифах) на товары и услуги при проведении общегосударственных статистических наблюдений;".
4. Внести в приказ Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 31 мая 2016 года № 98 "Об утверждении Методики построения индексов цен производителей в промышленности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13845, опубликован 7 июля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
в Методике построения индексов цен производителей в промышленности, утвержденной указанным приказом:
подпункт 3) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"3) регистрация цен – сбор первичных статистических данных о ценах (тарифах) на товары и услуги при проведении общегосударственных статистических наблюдений;".
5. Внести в приказ Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 3 июня 2016 года № 104 "Об утверждении Методики построения индекса тарифов на услуги грузового транспорта" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13869, опубликован 14 июля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Методике построения индекса тарифов на услуги грузового транспорта, утвержденной указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
подпункт 3) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"3) регистрация цен – сбор первичных статистических данных о ценах (тарифах) на товары и услуги при проведении общегосударственных статистических наблюдений;";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Отбор базовых объектов для наблюдения";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Отбор услуг-представителей для наблюдения";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Регистрация тарифов";
заголовок главы 5 изложить в следующей редакции:
"Глава 5. Формирование схемы взвешивания для индексов тарифов".

6. "Коммерциялық жылжымайтын мүлікті жалға беру бағасының индексін құру әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2016 жылғы 17 тамыздағы № 164 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14241 болып тіркелген, 2016 жылғы 28 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Коммерциялық жылжымайтын мүлікті жалға беру бағасының индексін құру әдістемесінде:
4-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) бағаларды тіркеу – жалпымемлекеттік статистикалық байқауларды жүргізу кезінде тауарлар мен көрсетілетін қызметтерге бағалар (тарифтер) туралы алғашқы статистикалық деректерді жинау;".
7. "Пошталық, курьерлік және байланыс қызметтері тарифтерінің индекстерін құру әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2016 жылғы 23 тамыздағы № 170 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14251 болып тіркелген, 2016 жылғы 30 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықтың кiрiспесi мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 12-бабының 5) тармақшасына, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі туралы ереженің 17-тармағы 258) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Пошталық, курьерлік және байланыс қызметтері тарифтерінің индекстерін құру әдістемесінде:
6-тармақтың 11) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"11) бағаларды тіркеу – жалпымемлекеттік статистикалық байқауларды жүргізу кезінде тауарлар мен көрсетілетін қызметтерге бағалар (тарифтер) туралы алғашқы статистикалық деректерді жинау;".
8. "Өндірушілердің ауыл, орман және балық шаруашылығы өніміне баға индекстерін құру әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 308 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14663 болып тіркелген, 2017 жылғы 25 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өндірушілердің ауыл, орман және балық шаруашылығы өніміне баға индекстерін құру әдістемесінде:

6. Внести в приказ Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 17 августа 2016 года № 164 "Об утверждении Методики построения индекса цен на аренду коммерческой недвижимости" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14241, опубликован 28 сентября 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
в Методике построения индекса цен на аренду коммерческой недвижимости, утвержденной указанным приказом:
подпункт 3) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"3) регистрация цен – сбор первичных статистических данных о ценах (тарифах) на товары и услуги при проведении общегосударственных статистических наблюдений;".
7. Внести в приказ Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 23 августа 2016 года № 170 "Об утверждении Методики построения индексов тарифов на услуги почтовые, курьерские и связи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14251, опубликован 30 сентября 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
преамбулу указанного приказа изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 5) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", а также подпунктом 258) пункта 17 Положения о Министерстве национальной экономики Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011, ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Методике построения индексов тарифов на услуги почтовые, курьерские и связи, утвержденной указанным приказом:
подпункт 11) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"11) регистрация цен – сбор первичных статистических данных о ценах (тарифах) на товары и услуги при проведении общегосударственных статистических наблюдений;".
8. Внести в приказ Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 9 декабря 2016 года № 308 "Об утверждении Методики построения индексов цен производителей на продукцию сельского, лесного и рыбного хозяйства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14663, опубликован 25 января 2017 в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующее изменение:
в Методике построения индексов цен производителей на продукцию сельского, лесного и рыбного хозяйства, утвержденной указанным приказом:

7-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) бағаларды тіркеу – жалпымемлекеттік статистикалық байқауларды жүргізу кезінде тауарлар мен көрсетілетін қызметтерге бағалар (тарифтер) туралы алғашқы статистикалық деректерді жинау;".
9. "Өндірушілердің көрсетілетін қызметтерге баға индекстерін құру әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 324 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14726 болып тіркелген, 2017 жылғы 6 ақпанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өндірушілердің көрсетілетін қызметтерге баға индекстерін құру әдістемесінде:
6-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) бағаларды тіркеу – жалпымемлекеттік статистикалық байқауларды жүргізу кезінде тауарлар мен көрсетілетін қызметтерге бағалар (тарифтер) туралы алғашқы статистикалық деректерді жинау;".

подпункт 4) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"4) регистрация цен – сбор первичных статистических данных о ценах (тарифах) на товары и услуги при проведении общегосударственных статистических наблюдений;".
9. Внести в приказ Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 324 "Об утверждении Методики построения индексов цен производителей на услуги" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14726, опубликован 6 февраля 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующее изменение:
в Методике построения индексов цен производителей на услуги, утвержденной указанным приказом:
подпункт 2) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"2) регистрация цен – сбор первичных статистических данных о ценах (тарифах) на товары и услуги при проведении общегосударственных статистических наблюдений;".