Ақтөбе облысы әкімдігінің 2012 жылғы 23 қарашадағы № 423 "Ірі елді мекендер шекарасындағы (Ақтөбе, Алға, Қандыағаш, Мәртөк) Елек өзенінің су қорғау аймақтары мен белдеулерін бекіту туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы әкімдігінің 2019 жылғы 19 қарашадағы № 462 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 20 қарашада № 6473 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шілдедегі Су кодексінің 39-бабына, 116-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 18 мамырдағы № 19-1/446 "Су қорғау аймақтары мен белдеулерiн белгiлеу қағидаларын бекiту туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11838 тіркелген бұйрығына сәйкес, Ақтөбе облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ақтөбе облысы әкімдігінің 2012 жылғы 23 қарашадағы № 423 "Ірі елді мекендер шекарасындағы (Ақтөбе, Алға, Қандыағаш, Мәртөк) Елек өзенінің су қорғау аймақтары мен белдеулерін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3475 тіркелген, 2012 жылғы 27 желтоқсанда "Ақтөбе" және "Актюбинский вестник" газеттерінде жарияланған) қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ірі елді мекендер шекарасындағы (Ақтөбе, Алға, Қандыағаш, Мәртөк) Елек өзені мен оның салаларының су қорғау аймақтары мен белдеулерін бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Бекітілген жобаның негізінде, ірі елді мекендер шекарасындағы (Ақтөбе, Алға, Қандыағаш, Мәртөк) Елек өзені мен оның салаларының су қорғау аймақтары мен белдеулері;
ірі елді мекендер шекарасындағы (Ақтөбе, Алға, Қандыағаш, Мәртөк) Елек өзені мен оның салаларының су қорғау аймақтары мен белдеулерінің шаруашылық пайдалану режимі, осы қаулының қосымшасына сәйкес белгіленсін.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Ақтөбе қаласының, Мұғалжар, Алға мен Мәртөк аудандарының әкімдеріне және пайдалануында құжаттаманы ірі елді мекендер шекарасындағы (Ақтөбе, Алға, Қандыағаш, Мәртөк) Елек өзені мен оның салаларының су қорғау аймақтары және белдеулері шегінде орналасқан жер алқаптары бар кәсіпорындардың, ұйымдардың және басқа да шаруашылық жүргізуші нысандардың басшыларына олардың ведомстволық бағыныстылығына және меншік нысанына қарамастан:
бекітілген жобаға сәйкес су қорғау аймақтары және белдеулерінің шегінде орналасқан және олардың жай-күйіне зиянды әсер ететін нысандарды шығару немесе жою жөнінде жұмыстар жүргізу;
олардың тиісті санитарлық күйде күтіп ұсталуын, шаруашылықта пайдалану режимінің сақталуын, сондай-ақ су қорғау белгілерінің сақтығын қамтамасыз ету ұсынылсын.";
қосымшаның тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ірі елді мекендер шекарасындағы (Ақтөбе, Алға, Қандыағаш, Мәртөк) Елек өзені мен оның салаларының су қорғау аймақтары мен белдеулерінің шаруашылық пайдалану режимі".

О внесений изменений в постановление акимата Актюбинской области от 23 ноября 2012 года № 423 "Об установлении водоохранных зон и полос реки Илек в границах крупных населенных пунктов (Актобе, Алга, Кандыагаш, Мартук)"
Постановление акимата Актюбинской области от 19 ноября 2019 года № 462. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 20 ноября 2019 года № 6473
В соответствии со статьей 39, пунктом 2 статьи 116 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года, статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 18 мая 2015 года № 19-1/446 "Об утверждении Правил установления водоохранных зон и полос", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11838, акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Актюбинской области от 23 ноября 2012 года № 423 "Об установлении водоохранных зон и полос реки Илек в границах крупных населенных пунктов (Актобе, Алга, Кандыагаш, Мартук)" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3475, опубликованное 27 декабря 2012 года в газетах "Ақтөбе" и "Актюбинский вестник") следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об установлении водоохранных зон и полос реки Илек и ее притоков в границах крупных населенных пунктов (Актобе, Алга, Кандыагаш, Мартук)";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Установить:
водоохранные зоны и полосы реки Илек и ее притоков в границах крупных населенных пунктов (Актобе, Алга, Кандыагаш, Мартук), на основании утвержденного проекта;
режим хозяйственного использования водоохранных зон и полос реки Илек и ее притоков в границах крупных населенных пунктов (Актобе, Алга, Кандыагаш, Мартук), согласно приложению к настоящему постановлению.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Рекомендовать акимам города Актобе, Мугалжарского, Алгинского и Мартукского районов, и руководителям предприятий, организаций, другим хозяйствующим субъектам, независимо от их ведомственной принадлежности и форм собственности, в пользовании которых находятся земельные угодья, расположенные в пределах водоохранных зон и полос реки Илек и ее притоков в границах крупных населенных пунктов (Актобе, Алга, Кандыагаш, Мартук):
провести работу по выносу или ликвидации объектов, расположенных в пределах водоохранных зон и полос и оказывающих вредное влияние на их состояние, согласно утвержденного проекта;
обеспечить их содержание в надлежащем санитарном состоянии и соблюдение режима хозяйственного пользования, а также сохранность водоохранных знаков.";
заголовок приложения изложить в следующей редакции:
"Режим хозяйственного использования водоохранных зон и полос реки Илек и ее притоков в границах крупных населенных пунктов (Актобе, Алга, Кандыагаш, Мартук)".

2. "Ақтөбе облысының табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыны Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны, оны ресми жариялағаннан кейін Ақтөбе облысы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақтөбе облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе облысының әкімі О. Уразалин

2. Государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Актюбинской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Актюбинской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Актюбинской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Актюбинской области О. Уразалин