Шалқар қаласында, Бозой, Айшуақ, Бершүгір, Шалқар, Қауылжыр ауылдық округтерінде жерді аймақтарға бөлу жобаларын (схемаларын), бағалау аймақтарының шекараларын және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттерін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2021 жылғы 5 наурыздағы № 17 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 10 наурызда № 8093 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 8, 11 баптарына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шалқар қаласында, Бозой, Айшуақ, Бершүгір, Шалқар, Қауылжыр ауылдық округтерінде жерді аймақтарға бөлу жобалары (схемалары), бағалау аймақтарының шекаралары және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері, осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6 қосымшаларына сәйкес бекітілсін.
2. Шалқар аудандық мәслихатының 2016 жылғы 11 шілдедегі № 37 "Ақтөбе облысы Шалқар ауданы Шалқар қаласының жерлерін аймақтарға бөлу сызбасын, бағалау аймақтарының шекараларын және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттерін бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5013 болып тіркелген, 2016 жылғы 1 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
3. "Шалқар аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:

Об утверждении проектов (схем) зонирования земель, границ оценочных зон и поправочных коэффициентов к базовым ставкам платы за земельные участки в городе Шалкар, Бозойском, Айшуакском, Шалкарском, Бершугирском, Кауылжырском сельских округах
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 5 марта 2021 года № 17. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 10 марта 2021 года № 8093
В соответствии со статьями 8, 11 Земельного Кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить проекты (схемы) зонирования земель, границы оценочных зон и поправочные коэффициенты к базовым ставкам платы за земельные участки в городе Шалкар, Бозойском, Айшуакском, Шалкарском, Бершугирском, Кауылжырском сельских округах, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 к настоящему решению.
2. Признать утратившим силу решение Шалкарского районного маслихата от 11 июля 2016 года № 37 "Об утверждении схемы зонирования земель, границ оценочных зон и поправочных коэффициентов к базовым ставкам платы за земельные участки города Шалкар Шалкарского района Актюбинской области" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5013, опубликованное 1 августа 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Государственному учреждению "Аппарат Шалкарского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:

1) осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Шалқар аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Шалқар аудандық
мәслихатының сессия төрағасы
С. Жоламанов
Шалқар аудандық
мәслихатының хатшысы
С. Бигеев
Шалқар аудандық мәслихатының 2021 жылғы 5 наурыздағы № 17 шешіміне 1 қосымша
Шалқар қаласының жерлерін аймақтарға бөлу жобасы (схемасы)
Шалқар қаласының бағалау аймақтарының шекаралары және жер учаскелеріне төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері
Есептік орам коды
Аймақтың нөмірі
Бағалау аймақтарының шекаралары
Алаңы, га
Түзету коэффициенттері

1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата Шалкарского района после его официального опубликования.
4. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Шалкарского
районного маслихата
С. Жоламанов
Секретарь Шалкарского
районного маслихата
С. Бигеев
Приложение 1 к решению Шалкарского районного маслихата от 5 марта 2021 года № 17
Проект (схема) зонирования земель города Шалкар
Границы оценочных зон и поправочные коэффициенты к базовым ставкам платы за земельные участки города Шалкар
Код учетного квартала
Номер зоны
Границы оценочных зон
Площадь, га
Поправочные коэффициенты

02-041-004,
02-041-005,
02-041-006
I
Бірінші алапАлаптың шекаралары Г.Резванов көшесі бойынша солтүстік-батыс бөліктен басталып, әрі қарай оңтүстік-шығыс бағытта жоғарыда аталған көше мен оңтүстік бағытындағы Москва көшесіндегі бұрылысқа (батыс бөлік) тіреліп, мұнда солтүстік-батыс бағытта тұзды көлді,оған жақын жатқан құрылыстарды қоршай келе, М.Шыманұлы көшесіне дейін (батыс бөлік) және оның бойы мен әрі қарай оңтүстік батыс бағытында А.Жұбанов көшесіне тіреліп (солтүстік бөлік) және солтүстік-батыс бағытында Қ.Қонақбайұлы көшесіне дейін (шығыс бөлік), Қ.Қонақбайұлы көшесі бойымен солтүстік-шығыс бағытында Желтоқсан көшесіне дейін (солтүстік бөлік), Желтоқсан көшесі бойымен бұрыштағы №1а үйге дейін, солтүстік бағытында Г. Резванов көшесіне дейін.Екінші алапШекаралары, Шалқар – Ырғыз тас жолынан, әрі қарай А.П.Тихонов көшесі бойы мен басталып, теміржол өнеркәсібі аймағын қоса алғанда, Питомник тұйығына дейін, Питомник тұйығынан онтүстік-батыс бағытында Г. Резванов көшесіне дейін, Г. Резванов көшесі бойымен солтүстік бағытында өнеркәсіп аймағымен шектесіп, Шалқар – Ырғыз тас жолына дейін.
179,84
1,5
02-041-004,
02-041-005
ІІ
Бірінші алапШекаралары Жағалау және Желтоқсан көшелерінің қиылысынан солтүстік бөлікте (оңтүстік бөлік) басталады, әрі қарай Қ.Қонақбайұлы көшесімен (батыс бөлік) №121 үйге дейін, А.Жұбанов көшесіне өтіп (оңтүстік бөлік) оңтүстік-шығыс бағытында М.Шыманұлы көшесімен қиылысқанға дейін (шығыс бөлік), әрі қарай солтүстік-шығыс бағытында І.Үргенішбаев көшесімен қиылысқанға дейін, оның бойымен оңтүстік-шығыс бағытында, көшенің екі жағындағы құрылыстарды қоса алғанда, өндірістік базаға дейін, әрі қарай оңтүстік - батыс бағытында Бүйректөбе көшесімен (шығыс бөлік) А.Жұбанов көшесі қиылысына дейін, әрі қарай шекара А.Жұбанов көшесі №15 үйге жетіп, күрт оңтүстік бағытта Шалқар - Бозой тас жолымен екі жағын қамтып (тас жолын маңайындағы батыс және шығыс бөліктерін), Е.Бекет көшесіне дейін, оңтүстік бағыттағы құрылысы жоспарланып отырған әкімшілік құрылыстар мен демалыс паркі орналасқан кең учаскесі бар екі жақты қамти келе, әрі қарай батыс бағытында Шалқар көлінің жағасымен Жағалау көшесіне (шығыс бөлігі) солтүстік бағытта Шалқар көлін айналып өтіп, шекара сызығын Жағалау және Желтоқсан көшелерінің қиылысында аяқтайды.Екінші алапШекаралары Желтоқсан көшесі №1а (оңтүстік бөлік) басталып оның бойымен стадионға қарай бұрылысқа дейін, мұнда жолдың екі жағын қамтып, әрі қарай оңтүстік-шығыс бағытындағы зиратқа дейін, мұнда шығыс бағытына ауысып, аурухананың артқы жағында Т.Шойғарин көшесімен, көшенің екі жағын қоса алғанда, спортзалының ғимаратына дейін, тұзды көлдің жағалауымен, жоспарланып отырған демалыс паркі бар көлдердің арасындағы кеңістікпен қоршап, әрі қарай Н.Қобландин көшесінің екі жағын қамтып, Желтоқсан көшесіне дейін.

02-041-004,
02-041-005,
02-041-006
I
Первый массивГраницы зоны начинаются в северо-западной части по улице Г.Резванова, далее в юго-восточном направлении по выше- указанной улице упираясь на поворот в южном направлении по улице Московская (западная часть), где переходит в северо-западное направление огибая соленое озеро, с прилегающими к нему строениями, до улицы М.Шыманулы (западная часть) и вдоль нее далее в юго-западном направлении упираясь на улицу А.Жубанова (северная часть) и в северо-западном направлении до улицы К. Конакбайулы (восточная часть), по улице К.Конакбайулы в северо-восточном направлении до улицы Желтоксан (северная часть), по улице Желтоксан до углового дома №1а, в северном направлении до улицы Г. Резванова.Второй массивГраницы, начиная с трассы Шалкар – Иргиз, далее по улице А.П.Тихонова, включая промышленную зону на территории железной дороги, до переулка Питомник, с переулка Питомник в юго-западном направлении до улицы Г.Резванова, по улице Г.Резванова в северном направлении, граничит с промышленной зоной, до трассы Шалкар-Иргиз.
179,84
1,5
02-041-004,
02-041-005
II
Первый массивГраницы начинаются в северной части с пересечением улиц Жагалау и улицы Желтоксан (южная часть), далее проходит по улице К.Конакбайулы (западная часть) до дома №121, переходит на улицу А. Жубанова (южная часть) в юго-восточном направлении до пересечения с улицей М.Шыманулы (восточная часть), далее в северо-восточном направлении до пересечения улицы И.Ургенишбаева, по ней в юго-восточном направлении, включая обе стороны улицы с находящимися на них строениями, до производственной базы, далее в юго-западном направлении по улице Буйректобе (западная часть) до пересечения улицы А.Жубанова, далее граница доходит до улицы А.Жубанова дома №15, резко переходит в южном направлении по трассе Шалкар-Бозой охватывая обе стороны (западная и восточная часть прилегающая к трассе) до улицы Е.Бекет, охватывает обе стороны, где имеет обширный участок, в южном направлении планируемый для строительства административных сооружений и парка отдыха, далее в западном направлении вдоль озера Шалкар к улице Жагалау (восточная часть) в северном направлении, огибая озеро Шалкар, заканчивает линию на пресечении улиц Жагалау и Желтоксан.Второй массивГраницы начиная с улицы Желтоксан №1а (южная часть) вдоль нее до поворота на стадион, где она охватывает территорию обеих сторон дороги, далее в юго-восточном направлении до кладбища, где переходит в восточное направление за больницей, по улице Т.Шойгарина, охватывающая обе стороны улицы, до здания спортзала, проходит вдоль соленого озера, охватывая пространство между озерами с планируемым парком отдыха, далее охватывает обе стороны улицы Н. Кобландина до улицы Желтоксан.

287,21
1,0
02-041-003,
02-041-006
ІІІ
Бірінші алапШекаралары батыста Шалқар - Ырғыз тас жолының бойымен электр таратушы қосалқы стансасы аумағына дейін жетіп, солтүстік бөлігінде Жастар көшесіне дейінгі ғимараттарды қамтиды, электр беріліс желілерінің өтуіне байланысты елеусіз үзіліп, құрылыстары бар тұрғын алапты айналып өтіп (оңтүстік бөлік), мұнда шығыста айналма тас жолымен бұрылысқа дейін жетпей, оңтүстік бағытта тұрғын алабын айналып келе, Шоқысу тұйығына дейін жетіп, Шоқысу тұйығынан "Бауырластар зираты" саябағының артқы жағымен Ы.Қарагулин көшесіне дейін, бала-бақша ғимаратынан оңтүстік-шығысқа бұрылып, әрі қарай А.П.Тихонов көшесінің екі жағын қамтып, Шалқар - Ырғыз тас жолымен қосқан жолға шығады.Екінші алапШекаралары солтүстікте Москва (шығыс бөлік) және Г.Резванов көшелерінің қиылысынан басталады, әрі қарай шығыс бағытында темір жол қызметкерлеріне арналған жаңа қалашыққа дейін жетіп, оны қамти келе, шығыста ауданның Бас жоспарына сай жоспарланып отырған "Уплотнение" ауданын айналып өтіп, мұнда айналма тас жолы бойымен Шалқар - Бозой жолына дейін, онымен шектескен жерде (шығыс бөлік) солтүстік бағытында А.Жұбанов көшесі №1 а үйге дейін, әрі қарай оңтүстік - шығыс бағытта Бүйректөбе көшесіне дейін (оңтүстік бөлік), солтүстік шекараның бойымен жоспарланып отырған "Уплотнение" ауданын айналып өтіп, Е.Қайдауылұлы көшесіне дейін жетіп, батыс бағытында зиратты жағалай өте, Ж.Ахун мешітіне дейін, Ж.Ахун мешітінен солтүстік-шығыс бағытта Москва көшесінің екі жағына жақын орналасқан алаңдарын қамтып, Г. Резванов көшесі қиылысына шығады.
554,85
1,0
02-041-001,
02-041-004,
02-041-006
IV
Бірінші алап"Жомарт" даму аймағы.Екінші алап"М.Шыманұлы" даму аймағы.Үшінші алап"Өнеркәсіп аймағы" даму аймағы.Төртінші алапШалқар қаласының даму аймағы.
502,03
1.0
Шалқар аудандық мәслихатының 2021 жылғы 5 наурыздағы № 17 шешіміне 2 қосымша
Бозой ауылдық округінің жерлерін аймақтарға бөлу жобасы (схемасы)
Бозой ауылдық округінің бағалау аймақтарының шекаралары және жер учаскелеріне төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері
Есептік орам коды
Аймақтың нөмірі
Бағалау аймақтарының шекаралары
Түзету коэффициенттері
02-035-030
I
Бозой ауылы
1,5
02-035-030
II
Бозой ауылы
0,41
02-035-030
I
Қаңбақты ауылы
1,0
02-035-030
II
Қаңбақты ауылы
0,41
02-035-030
I
Қоянқұлақ ауылы
1,0
02-035-030
II
Қоянқұлақ ауылы
0,40

287,21
1,0
02-041-003,
02-041-006
III
Первый массивГраницы на западе проходит вдоль трассы Шалкар-Иргиз, доходит до территории электростанции, в северной части охватывает здания до улицы Жастар, имеет незначительный разрыв связанный с прохождением линий электропередач, огибая и охватывая жилые массивы со строениями (южная часть), где на востоке не доходя до поворота по объездной трассе в южном направлении, огибая жилой массив, доходит до переулка Шокысу, с переулка Шокысу следуя за парком "Братская могила" до улицы Ы. Карагулина, сворачивая на юго-восток от здания детского сада, далее охватывает улицу А.П. Тихонова по обе стороны выходит на дорогу, соединяющую с трассой Шалкар-Иргиз.Второй массивГраницы на севере начинается с пересечения улиц Московская (восточная часть) и Г.Резванова, далее в восточном направлении доходит до нового городка для сотрудников железной дороги, охватывая его, на востоке огибает, согласно Генерального плана района, планируемый район "Уплотнение", где вдоль объездной трассы доходит до дороги Шалкар-Бозой, на месте пересечения с ней (восточная часть) в северном направлении до улицы А.Жубанова дома №1 а, далее в юго-восточном направлении до улицы Буйректобе (южная часть), огибая по северной границе планируемый район "Уплотнение", доходя до улицы Е.Кайдауылулы, в западном направлении проходя вдоль кладбища, до мечети Ж.Ахун, с мечети Ж.Ахун в северо-восточном направлении охватывает улицу Московская с обеих сторон с прилегающими территориями, выходит на пересечение с улицей Г.Резванова.
554,85
1,0
02-041-001,
02-041-004,
02-041-006
IV
Первый массивЗона развития "Жомарт"Второй массивЗона развития "М.Шыманулы"Третий массивЗона развития "Промышленная зона"Четвертый массивЗона развития города Шалкар
502,03
1,0
Приложение 2 к решению Шалкарского районного маслихата от 5 марта 2021 года № 17
Проект (схема) зонирования земель Бозойского сельского округа
Границы оценочных зон и поправочные коэффициенты к базовым ставкам платы за земельные участки Бозойского сельского округа
Код учетного квартала
Номер зоны
Границы оценочных зон
Поправочные коэффициенты
02-035-030
I
село Бозой
1,5
02-035-030
II
село Бозой
0,41
02-035-030
I
село Канбакты
1,0
02-035-030
II
село Канбакты
0,41
02-035-030
I
село Коянкулак
1,0
02-035-030
II
село Коянкулак
0,40