2021 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдерін, ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтерін, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттарын және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдерін бекіту туралы
Шымкент қаласы әкімдігінің 2021 жылғы 19 наурыздағы № 184 қаулысы. Шымкент қаласының Әділет департаментінде 2021 жылғы 19 наурызда № 157 болып тіркелді. Мерзiмi өткендiктен қолданыс тоқтатылды
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - Шымкент қаласы әкімдігінің 07.12.2021 № 1552 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі).
"Агроөнеркәсіп кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 2-тармағының 12) тармақшасына, "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 бұйрығының 4-тармағына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18404 болып тіркелген), Шымкент қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес 2021 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттырудың субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шымкент қаласы әкімдігінің 07.12.2021 № 1552 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі).
1.1. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес 2021 жылға арналған ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтерін, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттары және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдері бекітілсін.
Ескерту. Қаулы 1-1-тармақпен толықтырылды - Шымкент қаласы әкімдігінің 07.12.2021 № 1552 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі).
2. "Шымкент қаласының ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны Шымкент қаласының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыны оны ресми жарияланғаннан кейін Шымкент қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.

Об утверждении объемов субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства, нормативов субсидий, критериев к получателям субсидий и сроков подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных на 2021 год
Постановление акимата города Шымкент от 19 марта 2021 года № 184. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Шымкент 19 марта 2021 года № 157. Прекращено действие в связи с истечением срока
Сноска. Заголовок постановления - в редакции постановления акимата города Шымкент от 07.12.2021 № 1552 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 12) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18404) "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства", акимат города Шымкент ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить объемы субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства на 2021 год, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления акимата города Шымкент от 07.12.2021 № 1552 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
1.1. Утвердить нормативы субсидий, критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных на 2021 год согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
Сноска. Постановление дополнено пунктом 1-1 в соответствии с постановлением акимата города Шымкент от 07.12.2021 № 1552 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
2. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства и ветеринарии города Шымкент" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции города Шымкент;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Шымкент после его официального опубликования.

3. Осы қаулының орындалуын бақылау Шымкент қаласы әкімінің орынбасары А. Сәттібаевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласының әкімі М. Айтенов
Шымкент қаласы әкімдігінің
2021 жылғы "19" наурыздағы
№ 184 қаулысына 1-қосымша
2021 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттырудың субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Шымкент А. Саттыбаева.
4. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Аким города Шымкент М. Айтенов
Приложение 1
к постановлению акимата
города Шымкент
от "19" марта 2021 года № 184
Объемы субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства на 2021 год

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Шымкент қаласы әкімдігінің 07.12.2021 № 1552 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі).
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидиялар нормативтері, теңге
Субсидия көлемі
Субсидия соммасы, теңге
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға субсидиялар көлемі
Етті және етті-сүтті мал шаруашылығы
1.
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу:
1.1.
Ірі қара малдың тауарлық аналық басы
бас/шағылыстыру маусымы

Сноска. Приложение 1 - в редакции постановления акимата города Шымкент от 07.12.2021 № 1552 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Направления субсидирования
Единица измерения
Нормативы субсидий на 1 единицу, тенге
Объем субсидий
Сумма субсидий, тенге
Объемы субсидий на развитие племенного животноводства
Мясное и мясо-молочное скотоводство
1.
Ведение селекционной и племенной работы:
1.1.
Товарное маточное поголовье крупного рогатого скота
голова/случной сезон

Ескерту. Қаулы 2-қосымшамен толықтырылды - Шымкент қаласы әкімдігінің 07.12.2021 № 1552 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі).
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 басқа арналған субсидия нормативі, теңге
Өлшемшарттары
Өтінім беру мерзімі
1
Сүтті және сүтті етті бағыттағы ірі қара малдың асыл тұқымды аналық басы (Аустралия, АҚШ, Солтүстік және Оңтүстік Америка, Еуропа елдерінен импортталған)
бас

Сноска. Постановление дополнено приложением 2 в соответствии с постановлением акимата города Шымкент от 07.12.2021 № 1552 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Направление субсидирования
Единица измерения
Норматив субсидий на 1 голову, тенге
Критерии
Срок подачи заявки
1
Племенное маточное поголовье крупного рогатого скота молочного и молочно-мясного направления импортированный из Австралии, стран Северной и Южной Америки, стран Европы
голова

70 000
1) аналық баста тиісті тұқым жөніндегі республикалық палата берген асыл тұқымды мал мәртебесінің болуы;
2) өтінім берген сәтте (жасы 18 айдан асқан) меншікті аналық басының 100 бастан кем емес болуы;
3) тасымалданатын сауу қондырғыларын қоса алғанда, машина саууға арналған жабдығы, сиырларды күтіп-бағуға арналған қора-жай; тасымалды сауу қондырғысын қоса алғанда, машинамен сауу;
ветеринариялық препараттарды сақтау орны, малға арналған бекіткіші бар тауарлық сүт фермасына берген арнайы комиссияның оң қорытындысының болуы.
Ағымдағы жылдың 20 желтоқсанына дейін
2
Бағымдағы сиырларының саны 50 бастан басталатын шаруашылық
бас
50 000
1) өтінім берген сәтте (жасы 18 айдан асқан) меншікті аналық басының 50 бастан кем емес болуы;

70 000
1) наличие у маточного поголовья статуса племенного животного, присвоенного Республиканской палатой по соответствующей породе;
2) наличие собственного маточного поголовья (коров и телок старше 18 месяцев) на момент подачи заявки не менее 100 голов;
3) наличие положительного заключения специальной комиссии на молочно-товарную ферму, имеющее, помещение для содержания коров, машинное доение, включая переносные доильные установки, место для хранения ветеринарных препаратов, фиксатор для скота.
До 20 декабря текущего года
2
Хозяйства с фуражным поголовьем коров от 50 голов
50 000
1) наличие собственного маточного поголовья (коров и телок старше 18 месяцев) на момент подачи заявки не менее 50 голов;

1) өтінім берген сәтте (жасы 36 айдан) меншікті аналық басының 15 бастан кем емес болуы;
7
Шошқалардың аналық басы
бас
7 000
1) өтінім берген сәтте (жасы 12 айдан) меншікті аналық басының 50 бастан кем емес болуы;
Ескертпе:
Жануарларды күнтізбелік жыл ішінде сатып алған кезде ауыл шаруашылығы жануарларының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар сомасының есебі жануарларды ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқорда тіркеген сәттен бастап жүзеге асырылады.
Өтінімді берген сәтте селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорында және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқорда мал басын тіркеудің болуы және деректердің сәйкестігі.

1) наличие собственного маточного поголовья на момент подачи заявки (возраст от 36 месяцев) не менее 15 голов;
7
Маточное поголовье свиней
голова
7 000
1) наличие собственного маточного поголовья на момент подачи заявки (возраст от 12 месяцев) не менее 50 голов;
Примечание:
При приобретении животных в течение календарного года, расчет суммы субсидий на удешевление стоимости затрат на корма сельскохозяйственных животных осуществляется с момента регистрации животных в базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных.
наличие регистрации и соответствия маточного поголовья в информационной базе селекционной и племенной работы и базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных на момент подачи заявки.