Мемлекеттік органдардың мемлекеттік қызмет саласындағы заңнаманы сақтаудағы және мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп нормаларын сақтаудағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары мен тексеру парағын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2023 жылғы 4 мамырдағы № 101 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2023 жылғы 4 мамырдағы № 58 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 5 мамырда № 32436 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексінің 141-бабының 5-тармағына және 143-бабының 1-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бірлескен бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік органдардың мемлекеттік қызмет саласындағы заңнаманы сақтаудағы және мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп нормаларын сақтаудағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары;
2) осы бірлескен бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік органдардың мен мемлекеттік қызмет саласындағы заңнаманы сақтаудағы және мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп нормаларын сақтаудағы тексеру парағы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің Мемлекеттік қызмет саласындағы бақылау департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау мемлекеттік қызмет саласын бақылау мәселелерін жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің м.а.
__________Т. Жаксылыков
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі төрағасы
__________Д. Жазыкбаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу
жөніндегі комитеті
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрінің м.а.
2023 жылғы 4 мамырдағы
№ 58 мен Қазақстан
Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі төрағасы
2023 жылғы 4 мамырдағы
№ 101 Бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттік органдардың мемлекеттік қызмет саласындағы заңнаманы сақтаудағы және мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп нормаларын сақтаудағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары
1-тарау. Жалпы ережелер

Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочного листа за соблюдением законодательства в сфере государственной службы государственными органами и за соблюдением норм служебной этики государственными служащими
Совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 4 мая 2023 года № 101 и и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 4 мая 2023 года № 58. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 мая 2023 года № 32436.
В соответствии с пунктом 5 статьи 141 и пунктом 1 статьи 143 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) критерии оценки степени риска за соблюдением законодательства в сфере государственной службы государственными органами и за соблюдением норм служебной этики государственными служащими, согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
2) проверочный лист за соблюдением законодательства в сфере государственной службы государственными органами и за соблюдением норм служебной этики государственными служащими, согласно приложению 2 к настоящему совместному приказу.
2. Департаменту контроля в сфере государственной службы Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы, курирующего вопросы контроля в сфере государственной службы.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
И.о. министра
национальной экономики
Республики Казахстан
__________Т. Жаксылыков
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по делам
государственной службы
__________Д. Жазыкбаев
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
Приложение 1
к совместному приказу
И.о. министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 4 мая 2023 года № 58 и
Председатель Агентства
Республики Казахстан по
делам государственной
службы от 4 мая 2023 года № 101
Критерии оценки степени риска за соблюдением законодательства в сфере государственной службы государственными органами и за соблюдением норм служебной этики государственными служащими
Глава 1. Общие положения

1. Мемлекеттік органдардың мемлекеттік қызмет саласындағы заңнаманы сақтаудағы және мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп нормаларын сақтаудағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары (бұдан әрі - Өлшемшарттар) Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексінің 141-бабы 5 және 6-тармақтары мен 143-бабы 1-тармағына, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 23 маусымдағы № 48 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28577 болып тіркелген) Реттеуші мемлекеттік органдардың тәуекелдерді бағалау және басқару жүйесін қалыптастыру сәйкес Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) және оның аумақтық бөлімшелерінің бақылау субъектісіне бару арқылы тексерулерді және профилактикалық бақылау жүргізу мақсатында мемлекеттік органдарды іріктеуі үшін қабылданды.
2. Осы өлшемшарттарда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) бақылау субъектілер – Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары;
2) елеусіз бұзушылықтар – мемлекеттік қызметке кіруге, оны өткеруге, тоқтатуға, мемлекеттік қызметшілердің құқықтық мәртебесі, оларды материалдық қамтамасыз етуге және әлеуметтік қорғауға, мемлекеттік органдарда өзге де тұлғалар қызметінің мәселесіне қатысты қоғамдық қатынастарды сақтауға әсерін тигізбейтін Заңмен, Әдеп кодексімен, сондай-ақ мемлекеттік қызмет саласындағы нормативтік құқықтық актілермен белгіленген талаптар бұзушылықтары;
3) елеулі бұзушылықтар - мемлекеттік қызметке кіруге, оны өткеруге, тоқтатуға, мемлекеттік қызметшілердің құқықтық мәртебесі, оларды материалдық қамтамасыз етуге және әлеуметтік қорғауға, мемлекеттік органдарда өзге де тұлғалар қызметінің мәселесі, оның ішінде әкімшілік жауапкершілікке әкеп соқтыратын қоғамдық қатынастарды сақтауға айқын кері әсерін тигізбейтін Заңмен, Әдеп кодексімен, сондай-ақ мемлекеттік қызмет саласындағы нормативтік құқықтық актілермен белгіленген талаптар бұзушылықтары, сондай-ақ "персоналды басқару" бағыты бойынша жыл сайынға бағалау нәтижелері бойынша мемлекеттік органдардың тиімсіз қызметі;
4) өрескел бұзушылықтар – мемлекеттік қызметке кіруге, оны өткеруге, тоқтатуға, мемлекеттік қызметшілердің құқықтық мәртебесі, оларды материалдық қамтамасыз етуге және әлеуметтік қорғауға, мемлекеттік органдарда өзге де тұлғалар қызметінің мәселесі, оның ішінде әкімшілік жауапкершілікке әкеп соқтыратын қоғамдық қатынастарды сақтауға айқын кері әсерін тигізетін Заңмен, Әдеп кодексімен, сондай-ақ мемлекеттік қызмет саласындағы нормативтік құқықтық актілермен белгіленген талаптар бұзушылықтары, сондай-ақ "персоналды басқару" бағыты бойынша жыл сайынға бағалау нәтижелері бойынша мемлекеттік органдардың тиімсіз қызметі;

1. Настоящие Критерии оценки степени риска за соблюдением законодательства в сфере государственной службы государственными органами и за соблюдением служебной этики государственными служащими (далее – Критерии) разработаны с пунктами 5 и 6 статьи 141 и пунктом 1 статьи 143 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс), а также Правилами формирования регулирующими государственными органами системы оценки и управления рисками, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 июня 2022 года № 48 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 28577) для отбора Агентством Республики Казахстан по делам государственной службы (далее – Агентство) и его территориальными подразделениями государственных органов с целью проведения проверок и профилактического контроля с посещением субъекта контроля.
2. В настоящих Критериях используются следующие понятия:
1) субъект (объекты) контроля – государственные органы Республики Казахстан;
2) незначительные нарушения - нарушения требований, установленных Законом, Этическим кодексом, а также нормативными правовыми актами в сфере государственной службы, не влияющих на соблюдение общественных отношений, связанных с поступлением на государственную службу, ее прохождением, прекращением, правового положения, материального обеспечения и социальную защиту государственных служащих, вопросов деятельности иных лиц в государственных органах, в том числе влекущих административную ответственность;
3) значительные нарушения - нарушения требований, установленных Законом, Этическим кодексом, а также нормативными правовыми актами в сфере государственной службы, не имеющих определяющее негативное влияние на соблюдение общественных отношений, связанных с поступлением на государственную службу, ее прохождением, прекращением, правового положения, материального обеспечения и социальную защиту государственных служащих, вопросов деятельности иных лиц в государственных органах, в том числе влекущих административную ответственность, а также низкая эффективность деятельности государственных органов по результатам ежегодной оценки по направлению "управление персоналом";
4) грубые нарушения – нарушения требований, установленных Законом, Этическим кодексом, а также нормативными правовыми актами в сфере государственной службы, имеющих определяющее негативное влияние на соблюдение общественных отношений, связанных с поступлением на государственную службу, ее прохождением, прекращением, правового положения, материального обеспечения и социальную защиту государственных служащих, вопросов деятельности иных лиц в государственных органах, в том числе влекущих административную ответственность, а также неэффективная деятельность государственных органов по результатам ежегодной оценки по направлению "управление персоналом";

5) тәуекел – бақылау субъектісінің қызметі нәтижесінде жеке және заңды тұлғалардың заңды мүдделеріне, мемлекеттің мүліктік мүдделеріне салдарларының ауырлық дәрежесін ескере отырып зиян келтіру ықтималдығы;
6) тәуекелдерді бағалау және басқару жүйесі – тиісті қызмет салаларында тәуекелдің жол берілетін деңгейін қамтамасыз ете отырып, кәсіпкерлік еркіндігін шектеудің ең төменгі ықтимал дәрежесі мақсатында бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылауды және (немесе) талаптарға сәйкестігін тексерулерді кейіннен жүзеге асыру үшін бақылау субъектілерін тәуекел дәрежелері бойынша бөлу арқылы қолайсыз факторлардың туындау ықтималдығын азайтуға бағытталған, сондай-ақ нақты бақылау субъектісі (объектісі) үшін тәуекел деңгейін өзгертуге бағытталған басқарушылық шешімдерді қабылдау және (немесе) осындай бақылау субъектісін (объектісін) бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылаудан және (немесе) талаптарға сәйкестігін тексеруден босату процесі;
7) объективті мемлекеттік органдардың мемлекеттік қызмет саласындағы заңнаманы сақтаудағы және мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп нормаларын сақтаудағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары (бұдан әрі - объективті өлшемшарттар) – тәуекел дәрежесіне қарай мемлекеттік қызмет пен қызметтік әдеп саласындағы бақылау субъектілерін іріктеу үшін Агенттіктің және оның аумақтық бөлімшелерінің қолданылатын, жеке және заңды тұлғалардың, мемлекеттің заңды мүдделерінің қолайсыз жағдай орын алу мүмкіндігімен байланысты мемлекеттік қызмет пен қызметтік әдеп саласындағы бағалау өлшемшарттары;
8) субъективті мемлекеттік органдардың мемлекеттік қызмет саласындағы заңнаманы сақтаудағы және мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп нормаларын сақтаудағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары (бұдан әрі - субъективті өлшемшарттары) – нақты бақылау субъект қызметінің қорытындысына қарай бақылау субъектілерін іріктеу үшін Агенттік және оның аумақтық бөлімшелері қолданатын, мемлекеттік қызмет пен қызметтік әдеп саласындағы бағалау өлшемшарттары;
9) тексеру парағы – бақылау субъектілерінің (объектілерінің) қызметіне қойылатын, олардың сақталмауы жеке және заңды тұлғалардың, мемлекеттің заңды мүдделеріне қатер төндіруге алып келетін талаптар тізбесі.
3. Бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау үшін тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары объективті және субъективті өлшемшарттар арқылы қалыптастырылады.
Бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау жоғары тәуекел дәрежесіне жатқызылған бақылау субъектісіне (объектісіне) қатысты қолданылады.

5) риск – вероятность причинения вреда в результате деятельности субъекта контроля законным интересам физических и юридических лиц, имущественным интересам государства с учетом степени тяжести его последствий;
6) система оценки и управления рисками – процесс принятия управленческих решений, направленных на снижение вероятности наступления неблагоприятных факторов путем распределения субъектов (объектов) контроля по степеням риска для последующего осуществления профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля с целью минимально возможной степени ограничения свободы предпринимательства, обеспечивая при этом допустимый уровень риска в соответствующих сферах деятельности, а также направленных на изменение уровня риска для конкретного субъекта (объекта) контроля и (или) освобождения такого субъекта (объекта) контроля от профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля;
7) объективные критерии оценки степени риска за соблюдением законодательства в сфере государственной службы государственными органами и за соблюдением норм служебной этики государственными служащими (далее – объективные критерии) – критерии оценки степени риска в сфере государственной службы и служебной этики, используемые Агентством и его территориальными подразделениями для отбора субъектов контроля в зависимости от степени риска в сфере государственной службы и служебной этики, связанных с возможностью наступления неблагоприятного происшествия для законных интересов физических и юридических лиц, государства;
8) субъективные критерии оценки степени риска за соблюдением законодательства в сфере государственной службы государственными органами и за соблюдением норм служебной этики государственными служащими (далее – субъективные критерии) – критерии оценки степени риска в сфере государственной службы и служебной этики, используемые Агентством и его территориальными подразделениями для отбора субъектов контроля в зависимости от результатов деятельности конкретного субъекта контроля;
9) проверочный лист – перечень требований, предъявляемых к деятельности субъектов (объектов) контроля, несоблюдение которых влечет за собой угрозу законным интересам физических и юридических лиц, государства.
3. Критерии оценки степени риска для профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля формируются посредством объективных и субъективных критериев.
Профилактический контроль с посещением субъекта (объекта) контроля применяется в отношении субъекта контроля, отнесенного к высокой степени риска.

4. Автоматтық режимде тәуекелдерді басқару және бағалаудық ақпараттық жүйесінде жарты жылға қалыптастырылатын тізім қалыптастыру жағдайын қоспағанда, бақылау субъектілеріне (объектілеріне) бару арқылы профилактикалық бақылау, Кодекстің 144-2-бабының 4-тармағына сәйкес, реттеуші мемлекеттік органның немесе жергілікті атқарушы органның бірінші басшысының бұйрығымен бекітілген жүргізілген талдау және бағалау нәтижелері бойынша бақылау субъектілеріне (объектілеріне) барумен профилактикалық бақылау жүргізу тізімдері негізінде жүргізіледі.
5. Бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізу тізімдері субъективті критерийлер бойынша тәуекел дәрежесінің ең жоғары көрсеткіші бар бақылау субъектісінің (объектісінің) басымдығы ескеріле отырып жасалады.
2-тарау. Объективті өлшемшарттар
6. Объективті критерийлерді анықтау тәуекелді анықтау арқылы жүзеге асырылады.
7. Объективті өлшемшарттар бойынша жоғарғы тәуекелдер дәрежесіне бақылау субъектілері жатады:
1) бос мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасуға конкурс өткізгендер;
2) азаматтарды конкурстан тыс мемлекеттік қызметке тағайындаған;
3) мемлекеттік қызметшілердің ротациясын жүргізгендер;
4) мемлекеттік қызметшілерді оқуға жолдағандар;
5) мемлекеттік қызметшілердің аттестациясын өткізгендер;
6) мемлекеттік қызметшілерді тәртіптік жазаға тартқандар;
7) қайта ұйымдастырылған, штат саны қысқартылған, басқарма құрылымы өзгертілген, лауазымдар атауы өзгертілгенде, сонымен қатар, басқа мемлекеттік органның функциялары, өкілеттіктері және (немесе) штат саны берілген, оның ішінде мемлекеттік органның таратылған немесе және қайта ұйымдастырылған жұмыстар жүргізілгенде;
8) шетел азаматтарын жұмысқа тартқандар;
9) әкімшілік мемлекеттік лауазымдардың біліктілік талаптарын өзгерткендер;
10) мемлекеттік қызметшілерді жұмыстан босатқандар;
11) азаматтардың мемлекеттік лауазымға қалпына келтірілгендер;
12) бір жыл ішінде бұқаралық ақпарат құралдарында (оның ішінде, интернет ресурстарында), бақылау субъектіледің қызметтеріне не мемлекеттік қызметшілердің іс-әрекетіне (әрекетсіздігіне) қатысты, қоғамдық резонансы бар жағымсыз материалдардың болуы;
13) бір жыл ішінде, мемлекеттік қызмет пен қызметтік әдеп нормаларының талаптарын сақтау бойынша үш немесе одан да көп тексерулер жүргізілген жағдайда;
14) бір жыл ішінде, осы бақылау субъектілерінің мемлекеттік қызметшілері іс-әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) немесе қызметіне қатысты үш немесе одан да көп шағымдар түскен жағдайда;

4. Профилактический контроль с посещением субъектов (объектов) контроля проводится на основании списков проведения профилактического контроля с посещением субъектов (объектов) контроля, формируемых на полугодие, по результатам проводимого анализа и оценки, утвержденных приказом первого руководителя регулирующего государственного органа или местного исполнительного органа в соответствии с пунктом 4 статьи 144-2 Кодекса, за исключением случая формирования полугодовых списков в информационных системах оценки и управления рисками в автоматическом режиме.
5. Списки проведения профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля составляются с учетом приоритетности субъекта (объекта) контроля с наибольшим показателем степени риска по субъективным критериям.
Глава 2. Объективные критерии
6. Определение объективных критериев осуществляется посредством определения риска.
7. По объективным критериям к высокой степени риска относятся субъекты контроля:
1) проводившие конкурс на занятие вакантной административной государственной должности;
2) назначавшие граждан на государственную службу во внеконкурсном порядке;
3) проводившие ротацию государственных служащих;
4) направлявшие государственных служащих на обучение;
5) проводившие аттестацию государственных служащих;
6) привлекавшие государственных служащих к дисциплинарной ответственности;
7) в которых проведены реорганизация, сокращение штатной численности, изменение структуры управления, переименование должностей, а также переданы функции, полномочия и (или) штатные единицы другого государственного органа, в том числе ликвидированного (упраздненного) или реорганизованного государственного органа;
8) привлекавшие к работе иностранных работников;
9) изменявшие квалификационные требования к административным государственным должностям;
10) увольнявшие государственных служащих;
11) в которых граждане восстанавливались в государственной должности;
12) в отношении деятельности которых, либо действий (бездействия) государственных служащих данных субъектов контроля, в течение года в средствах массовой информации (в том числе на интернет-ресурсах) публиковались негативные материалы либо имелись сведения, вызвавшие общественный резонанс;
13) в которых в течение года проведено три и более проверки на предмет соблюдения требований законодательства о государственной службе и норм служебной этики;
14) на деятельность которых, либо действия (бездействие) государственных служащих данных субъектов контроля в течение года поступило три и более жалобы;

15) әкімшілік жауапкершілікке тартылған мемлекеттік қызметшілер;
16) сот үкімі бойынша қылмыстық іске тартылған мемлекеттік қызметшілер;
17) сот үкімі бойынша жемқорлық іске тартылған мемлекеттік қызметшілер;
18) ұйымдастырушылық даму тиімділігіне бағалау жүргізілуіне қатысты.
Бақылау субъектілер объективті өлшемшарттарынан жоғарғы тәуекелге жатқызылған жағдайда, бақылау субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізу мақсатында субъектівті өлшемшарттар қолданылады.
3-тарау. Субъективті өлшемшарттар
8. Субъективті өлшемшарттарды айқындау келесі кезеңдерді қолданумен жүзеге асырылады:
1) деректер базасын қалыптастыру және ақпараттарды жинау;
2) ақпаратты және тәуекел бағасын талдау.
9. Бақылау субъектілердің (бақылау субъектілердің мемлекеттік қызметшілері) Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет пен қызметтік әдеп нормаларының талаптарын бұзғанын анықтау мақсатында, деректер базасын және ақпараттарды жинау қажет. Осы ақпараттарды дұрыс қолданылуға, мемлекеттік бақылауды және Агенттік пен оның аумақтық бөлімшелерінің ресурстарын тиімді қолдануға мүмкіндік береді.
Тәуекел дәрежесін бағалау үшін келесі ақпарат көздері қолданылады:
1) Агенттік пен оның аумақтық бөлімшелерінің, Қазақстан Республикасы Президент әкімшілігінің алдыңғы тексерулері мен профилактикалық бақылау нәтижелері;
2) Агенттік және оның аумақтық бөлімшелерімен жүргізілетін, бақылау субъектілерімен берілетін мониторинг есептері мен ақпараттың нәтижелері, оның ішінде автоматты ақпараттық жүйесі бойынша;
3) мемлекеттік органдардың немесе мемлекеттік қызметшілердің кінәләрі негізінде қоғамдық резонанс және мемлекеттік басқару жүйесіне сын туғызған жағымсыз оқиғалардың болуы;
4) мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдепті сақтамау және мемлекеттік қызмет саласында заңнама талаптарын бұзғанына бақылау субъектілеріне қатысты заңды және жеке тұлғалардың дәлелденген өтініштерінің және арыздарының болуы мен саны;
5) мемлекеттік органдардың ресми интернет-ресурстары, бұқаралық ақпарат құралдарының талдауы;
6) уәкілетті органдардың және ұйымдардың ұсынатын, сондай-ақ, өзге де ақпарат көздерінен алатын мәліметтерін талдау нәтижелері.
10. Ақпарат көздерінің негізінде, Агенттік пен оның аумақтық бөлімшелері бағалауға жататын субъективті өлшемшарттарды қалыптастырады.
Субъективті өлшемшарттарды талдау мен бағалау бақылау субъектіге қатысты аса ықтимал тәуекелімен, субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылауға баса назар аударуға мүмкіндік береді.
Бұл ретте, талдау мен бағалауда нақты бақылау субъектілеріне қатысты бұдан бұрын қолданылған және ескертілген немесе Қазақстан Республиасының заңнамасында көзделген талап мерзімі өткен жағдайда, субъективті өлшемшарттардың анықтамалары қолданылмайды.

15) государственные служащие которых привлекались к административной ответственности;
16) в отношении государственных служащих которых вынесен обвинительный приговор суда за совершение уголовно наказуемого деяния;
17) в отношении государственных служащих которых вынесен обвинительный приговор суда за совершение коррупционного деяния;
18) в отношении которых проводилась оценка эффективности организационного развития.
В отношении субъектов (объектов) контроля, отнесенных по объективным критериям к высокой степени риска, применяются субъективные критерии с целью проведения профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля.
Глава 3. Субъективные критерии
8. Определение субъективных критериев осуществляется с применением следующих этапов:
1) формирование базы данных и сбор информации;
2) анализ информации и оценка рисков.
9. Формирование базы данных и сбор информации необходимы для выявления субъектов контроля (государственных служащих субъектов контроля), нарушающих законодательство Республики Казахстан в сфере государственной службы и норм служебной этики.
Для оценки степени риска используются следующие источники информации:
1) результаты предыдущих проверок и профилактического контроля с посещением субъектов контроля Агентства и его территориальных подразделений, Администрации Президента Республики Казахстан;
2) результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектами контроля, в том числе посредством автоматизированных информационных систем, проводимого Агентством и его территориальными подразделениями;
3) наличие неблагоприятных происшествий, возникших по вине государственных органов либо государственных служащих, вызвавших общественный резонанс и критику системы государственного управления;
4) наличие и количество подтвержденных жалоб и обращений физических и юридических лиц в отношении субъектов контроля на нарушение требований законодательства в сфере государственной службы и несоблюдение служебной этики государственными служащими;
5) анализ официальных интернет-ресурсов государственных органов, средств массовой информации;
6) результаты анализа сведений, представляемых уполномоченными органами и организациями, а также получаемых из иных источников информации.
10. На основании имеющихся источников информации, Агентство и его территориальные подразделения формируют субъективные критерии, подлежащие оценке.
Анализ и оценка субъективных критериев позволит сконцентрировать профилактический контроль с посещением субъекта в отношении субъекта контроля с наибольшим потенциальным риском.
При этом при анализе и оценке не применяются данные субъективных критериев, ранее учтенные и использованные в отношении конкретного субъекта контроля либо данные, по которым истек срок исковой давности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

11. Бақылау субъектісін Қағидалардың 5-тармағына сәйкес тәуекел дәрежесіне жатқызу үшін тәуекел дәрежесі көрсеткішін есептеудің келесі тәртібі қолданылады.
Қосымшаға сәйкес мемлекеттік орган көздерден субъективті критерийлер бойынша ақпарат жинайды және деректер базасын қалыптастырады.
12. Субъективті критерийлер мемлекеттік органдардың мемлекеттік қызмет саласындағы заңнаманы сақтаудағы және мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп нормаларын сақтаудағы туралы салалардағы субъектілердің тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективті критерийлеріне сәйкес сақталмауы белгілі бір бұзушылық дәрежесіне сәйкес келетін тексеру парағының талаптары негізінде әзірленеді. Әрбір талапқа қатысты тексеру парақтарынан бұзушылық дәрежесі айқындалады – өрескел, елеулі және болмашы.
Бақылау субъектілері қызметінің тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективті критерийлері осы Критерийлерге қосымшада баяндалған.
13. Субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткішін есептеу тәртібіне сәйкес қолданылатын ақпарат көздерінің басымдығын негізге ала отырып, 0-ден 100-ге дейінгі шәкіл бойынша субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткіші есептеледі.
Тәуекел дәрежесінің көрсеткіштері бойынша бақылау субъектісі (объектісі):
1) тәуекелдің жоғары дәрежесіне – тәуекел дәрежесінің көрсеткіші 71-ден 100-ге дейін қоса алғанда.
14. Бір өрескел бұзушылық анықталған кезде бақылау субъектісіне тәуекел дәрежесінің 100 көрсеткіші теңестіріледі және оған қатысты бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізіледі.
Өрескел бұзушылықтар анықталмаған кезде тәуекел дәрежесінің көрсеткішін анықтау елеулі және болмашы дәрежедегі бұзушылықтар бойынша жиынтық көрсеткішпен есептеледі.
Елеулі бұзушылықтар көрсеткішін айқындау кезінде 0,7 коэффициенті қолданылады және бұл көрсеткіш мына формула бойынша есептеледі:
SРз = (SР2 х 100/SР1) х 0,7,
мұнда:
SР"3" – елеулі бұзушылықтардың көрсеткіші;
ЅР1 - елеулі бұзушылықтардың талап етілетін саны;
ЅР2 - анықталған елеулі бұзушылықтардың саны;
Болмашы бұзушылықтардың көрсеткішін айқындау кезінде 0,"3" коэффициенті қолданылады және бұл көрсеткіш мына формула бойынша есептеледі:
SРн = (SР2 х 100/SР1) х 0,"3",
мұнда:
ЅРн – болмашы бұзушылықтардың көрсеткіші;
ЅР1 – болмашы бұзушылықтардың талап етілетін саны;
ЅР2 – анықталған болмашы бұзушылықтардың саны;
Тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткіші (SР) 0-ден 100-ге дейінгі шәкіл бойынша есептеледі және мына формула бойынша елеулі және болмашы бұзушылықтардың көрсеткіштерін қосу арқылы айқындалады:
SР = SРз + SРн,
мұнда:
SР – тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткіші;
SР"3" – елеулі бұзушылықтардың көрсеткіші;
SРн – болмашы бұзушылықтардың көрсеткіші.
Жалпы көрсеткіштің алынған мәні кәсіпкерлік субъектісін осы Өлшемшарттардың 10-тармағына сәйкес белгілі бір тәуекел дәрежесіне жатқызуға негіз болып табылады.

11. Для отнесения субъекта контроля к степени риска в соответствии с пунктом 5 Правил применяется следующий порядок расчета показателя степени риска.
Государственный орган собирает информацию и формирует базу данных по субъективным критериям из источников согласно Приложению.
12. Субъективные критерии разработаны на основании требований проверочного листа, несоблюдение которых в соответствии с субъективными критериями оценки степени рисков за соблюдением законодательства в сфере государственной службы государственными органами и за соблюдением норм служебной этики государственными служащими соответствуют определенной степени нарушения. В отношении каждого требования из проверочного листа определяется степень нарушения – грубое, значительное и незначительное.
Субъективные критерии к оценке степени риска деятельности субъектов контроля изложены в приложении к настоящим Критериям.
13. Исходя из приоритетности применяемых источников информации в соответствии с порядком расчета общего показателя степени риска по субъективным критериям рассчитывается общий показатель степени риска по субъективным критериям по шкале от 0 до 100.
По показателям степени риска субъект (объект) контроля относится:
1) к высокой степени риска – при показателе степени риска от 71 до 100 включительно.
14. При выявлении одного грубого нарушения субъекту контроля приравнивается показатель степени риска 100 и в отношении него проводится профилактический контроль с посещением субъекта (объекта) контроля.
При не выявлении грубых нарушений определения показателя степени риска рассчитывается суммарным показателем по нарушениям значительной и незначительной степени.
При определении показателя значительных нарушений применяется коэффициент 0,7 и данный показатель рассчитывается по следующей формуле:
SРз = (SР2 х 100/SР1) х 0,7,
где:
SРз – показатель значительных нарушений;
SР1 – требуемое количество значительных нарушений;
SР2 – количество выявленных значительных нарушений;
При определении показателя незначительных нарушений применяется коэффициент 0,3 и данный показатель рассчитывается по следующей формуле:
SРн = (SР2 х 100/SР1) х 0,3,
где:
SРн – показатель незначительных нарушений;
SР1 – требуемое количество незначительных нарушений;
SР2 – количество выявленных незначительных нарушений;
Общий показатель степени риска (SР) рассчитывается по шкале от 0 до 100 и определяется путем суммирования показателей значительных и незначительных нарушений по следующей формуле:
SР = SРз + SРн,
где:
SР – общий показатель степени риска;
SРз – показатель значительных нарушений;
SРн – показатель незначительных нарушений.
Полученное значение общего показателя является основанием отнесения субъекта предпринимательства к определенной степени риска в соответствии с пунктом 10 настоящих Критериев.

Мемлекеттік қызметші мемлекеттік қызметке кір келтіретін бір жыл ішінде 1-ден 3-ке дейін тәртіптік теріс қылықтар жасау фактілерінің бар болу
Елеулі
89
Мемлекеттік қызметші мемлекеттік қызметке кір келтіретін бір жыл ішінде 3-тен 5-ке дейін тәртіптік теріс қылықтар жасау фактілерінің бар болуы
Өрескел
90
Мемлекеттік қызметші мемлекеттік қызмет саласындағы өткен тексерулер мен басқа бақылау нысан нәтижелері бойынша қайталама бұзу
Өрескел
91
Мемлекеттік органдардың тәртіптік комиссияларының жұмысы туралы есептік мәліметтерде осы Критерийлердегі қаралған жағдайларды ескермегенде мемлекеттік қызметшілерді Әдеп кодексін бұзғаны үшін тәртіптік жауапкершілікте тарту бойынша 5 және одан да көп фактілердің бар болуы
Өрескел
92
Мемлекеттік қызмет істері уәкілетті органың және оның аумақтық бөлімшелерінің құзыретіне кірмейтін және заңнамада бекітілген тәртіпте қарастыру үшін уәкілетті мемлекеттік уәкілетті органдарға жолданған, мемлекеттік органдардың әрекетіне жеке және (немесе) заңды тұлғалардың 5 немесе одан да көп расталған шағымдардың бар болуы
Елеулі
93

Наличие в течение года от 1-го до 3-х фактов совершения государственными служащими субъекта контроля дисциплинарных проступков, дискредитирующих государственную службу
Значительное
89
Наличие в течение года от 3-х до 5-ти фактов совершения государственными служащими субъекта контроля дисциплинарных проступков, дискредитирующих государственную службу
Грубое
90
Повторные нарушения, выявленные по результатам предыдущих проверок и иных форм контроля в сфере государственной службы
Грубое
91
Наличие в отчетных данных о работе дисциплинарных комиссий государственных органов сведений о 5-ти и более фактах привлечения государственных служащих к дисциплинарной ответственности за нарушения Этического кодекса, за исключением случаев, предусмотренных настоящими Критериями
Грубое
92
Наличие 5-ти и более подтвержденных обращений физических и (или) юридических лиц на действия государственных органов, проверка которых не входит в компетенцию уполномоченного органа по делам государственной службы и его территориальных подразделений, и которые направлены для рассмотрения в уполномоченные государственные органы в порядке, установленном законодательством
Значительное
93

Осы өлшемшарттарды қоспағанда, бақылау субъектісінде бір жыл ішінде 1-ден 9-ға дейінгі мемлекеттік қызметшілердің әкімшілік құқық бұзушылықтарының болуы
Елеулі
94
Осы өлшемшарттарды қоспағанда, бақылау субъектісінде бір жыл ішінде 10нан және көп мемлекеттік қызметшілердің әкімшілік құқық бұзушылықтарының болуы
Өрескел
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің м.а. 2023 жылғы 4 мамырдағы
№ 58 мен Қазақстан
Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі төрағасы 2023 жылғы
4 мамырдағы № 101
Бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Мемлекеттік органдармен мемлекеттік қызмет саласындағы заңнаманы сақтаудағы және мемлекеттік қызметшілермен қызметтік әдеп нормаларын сақтауы тексеру парағы
Мемлекеттік органға қатысты __________________________________________________________________ __________________________________________________________________ Тексеруді/ бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылауды тағайындаған мемлекеттік орган_____________ _______________________________________________________________ __________________________________________________________________ Тексеруді/ бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылауды тағайындау туралы акт_____________________ __________________________________________________________________ ___________________________________________________________________ №, күні Бақылау және қадағалау субъектісінің (объектісінің) атауы______________________________________________________________ ___________________________________________________________________ Бақылау және қадағалау субъектісінің (объектісінің) (жеке сәйкестендіру нөмірі), бизнес-сәйкестендіру нөмірі Орналасқан жерінің мекенжайы_______________________________________ ___________________________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1
"А" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына азаматтарды тағайындау тәртібінің сақталуын қамтамасыз ету
2
"Б" корпусының бос әкімшілік лауазымына орналасуда ішкі конкурсты өткізу рәсімдерінің сақталуын қамтамасыз ету
3
"Б" корпусының бос немесе уақытша бос мемлекеттік әкімшілік лауазымына орналасу рәсімдерін конкурс өткізбей ауысу тәртібімен сақтауды қамтамасыз ету
4
Мемлекеттік органың құру кезеңінде азаматтарды жұмысқа қабылдауда заң талартарының сақталуын қамтамасыз
5
Мемлекеттік органға шетел азаматтарын жұмысқа тарту бойынша талаптарды сақтауды қамтамасыз ету
6
Мемлекеттік қызметке кіру шарттарының сақталуын қамтамасыз ету
7
Мемлекеттік орган мен оның құрылымдық бөлімшелері қызметінің негізгі бағыттары, мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің лауазымдық өкілеттіктері ескеріліп әзірленген және лауазымды адам (орган) уәкілетті органмен немесе оның аумақтық бөлімшесімен келісу бойынша мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға қойылатын үлгілік біліктілік талаптарының негізінде бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарының болуы
8
Қазақстан Республикасының заңнамамен көзделген жағдайларда мемлекеттік лауазымға тағайындауға құқығы бар адам кандидатты жоғары тұрған лауазымды тұлғаның келісімі бойынша лауазымға қабылдау
9
Мемлекеттік қызметшілердің мемлекеттік қызметте болуына байланысты шектеулерді сақтауын қамтамасыз ету
10
Мемлекеттік қызметке кіру кезінде сынақ мерзімін белгілеу жөніндегі шарттардың сақталуын қамтамасыз ету
11
Арнайы тексеру жүргізу бойынша шарттардың сақталуын қамтамасыз ету
12
Мемлекеттік қызметшілерге сәйкестендіру карталарын беруді қамтамасыз ету
13
Лауазымдық өкілеттіктерін нұсқаулықтарды жасау және бекіту тәртібін қамтамасыз ету
14
Персоналды басқару қызметтерінің уәкілетті органмен бекітілген (кадр қызметтері) мемлекеттік қызметшілерге қызметтік тізімді толтыру және қызметтік тізім нысанын қамтамасыз ету
15
Әлеуметтік және құқықтық қорғау бөлігінде мемлекеттік қызметшілердің құқықтарының сақталуын қамтамасыз ету
16
Мемлекеттік қызметшілердің еңбегiнiң қорғалуына, денсаулығының сақталуына, қауіпсіз және тиімді жұмыс істеу үшін қажеттi еңбек жағдайларын қамтамасыз ету
17
Мемлекеттік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеу заң талаптарын сақтауды қамтамасыз ету
18
Мемлекеттік қызметшілердің жұмыс уақыты режимінің сақталуын қамтамасыз ету
19
Мемлекеттiк қызметшiлерге еңбек демалысын ұсынц кезінде талаптардың сақталуын қамтамасыз ету
20
Мемлекеттік қызметшілердің өз міндеттерін сақтауын қамтамасыз ету
21
Мемлекеттік қызметшінің мемлекеттік органға келтірілген нұқсан үшін материалдық жауаптылықты қамтамасыз ету
22
Лауазымды адамдардың лауазымдық өкілеттіктерді атқаруға қатысы жоқ және(немесе) Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзуға бағытталған бұйрықтар мен нұсқаулар беруіне тыйым салынуын қамтамасыз ету
23
Мемлекеттік қызметші атқару үшін алынған өкімнің құқыққа сыйымды екеніне күмәнданған кезде ол жөнінде өзінің тікелей басшысына және өкімді берген басшыға жазбаша нысанда дереу хабарлауға тиістігін сақтамауды қамтамасыз ету. Мемлекеттік қызметші мемлекеттік қызмет бойынша жоғары тұрған басшының жазбаша түрде келісілген өкімдерін орындамау, егер де оны орындау кезінде іс-әрекеті қылмыстық жазаланатын әрекетке жатқызылатын болса. Мемлекеттік қызметшінің заңсыз өкімді орындамауының салдары үшін осы өкімді растаған басшының жауапты болуын қамтамасыз ету
24
Мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдепті сақтауды қамтамасыз ету
25
Мемлекеттік қызметшілерімен мемлекеттік қызметке кір келтiретін тәртіптік теріс қылықтар жасамауды қамтамасыз ету
26
Саяси мемлекеттік қызметшілерді тәртіптік жаза қолдану тәртібін сақтауды қамтамасыз ету
27
Әкімшілік мемлекеттік қызметшілерді тәртіптік жазаға тартуда тәртіптік жаза қолдану тәртібін сақтауды қамтамасыз ету
28
Мемлекеттік қызметшілерді сыбайлас жемқорлық қылмысты оған тікелей бағынысты мемлекеттік қызметші жасағаны үшін, тәртіптік жауаптылыққа тару бойынша талаптардың сақталуын қамтамасыз ету
29
Мемлекеттік қызметшіні лауазымдық өкілеттіктерін атқарудан уақытша шеттету жөнінде талаптарды сақтауды қамтамасыз ету
30
Мемлекеттік қызметшілердің қызметтерін бағалауды жүргізуді қамтамасыз ету
31
Мемлекеттік қызметшілерді оқыту (даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру) тәртібін және мерзімін сақтауын қамтамасыз ету
32
Мемлекеттік қызметшілердің тағылымдамасының тәртібі мен мерзімі сақталуын қамтамасыз ету
33
Мемлекеттік қызметшілердің мемлекеттік органадарға және басқа да ұймдарға іссапарға жіберу тәртібін сақтауды қамтамасыз ету
34
Мемлекеттiк қызметшілерге қызметтiк iссапарлар шығыстары өтелеу талаптырын сақтауды қамтамасыз ету
35
Мемлекеттік қызметшілерді көтермелеу кезінде заң талаптарын сақтауды қамтамасыз ету
36
Мемлекеттік қызметшіге қызметтік этика нормаларын бұзғаны үшін не мемлекеттік қызметке кір келтіретін терiс қылық жасағаны үшін алынбаған тәртіптік жазасы болған кезде мемлекеттік лауазымға ауысу тәртiбiмен, сондай-ақ конкурстардың қорытындылары бойынша орналасуына жол берiлмеуін сақталуын қамтамасыз ету
37
Мемлекеттік қызметшіге басқа мемлекеттік лауазымның міндеттері уақытша жүктелуі мүмкіндігін және мемлекеттік лауазымдарды уақытша қоса атқарғаны және уақытша болмаған мемлекеттік қызметшінің міндеттерін атқарғаны үшін қосымша ақы белгілену талаптарын сақталуын қамтамасыз ету
38
Мемлекеттік қызметші мерзімді әскери қызметке шақырылған жағдайда оларға мерзімді әскери қызмет кезеңінде жалақысы сақталмайтын демалыс беріледі және олардың жұмыс орны (мемлекеттік лауазымы) сақталуын қамтамасыз ету
39
Әдеп жөнiндегi уәкiлінің қызметті және (міндеттерді жүктеу) тағайындауды қамтамасыз ету
40
"А" корпустағы мемлекеттік қызметшілердің ротациялау кезінде заңмен белгіленген талаптарды қамтамасыз ету
41
"А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісімен еңбек шартын мемлекеттік лауазымға тағайындау және мемлекеттік лауазымнан босату кезінде заңды сақтауды қамтамасыз ету
42
"А" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметте мемлекеттік қызметті кайта құру кезінде заңды сақтауды қаматамасыз ету
43
"Б" корпустағы мемлекеттік қызметшілердің ротациялау кезінде заңмен белгіленген талаптарды қамтамасыз ету
44
Мемлекеттік қызметшілерді аттестатау кезінде қайта қалпына келтіру тәртіптерін сақтауды қамтамасыз ету
45
Мемлекеттік саяси және әкімшілік мемлекеттік қызметшілермен қиыстыру барысында шектеулерді сақтауды қамтамасыз ету
46
Мемлекеттік саяси қызметшінің мелекеттік лауазымды тоқтату бойынша негіздерін сақтауды қамтамасыз ету
47
Мемлекеттік саяси қызметшінің жұмыстан кету мен лауазымды босату бойынша негіздерін сақтауды қамтамасыз ету
48
Мемлекеттік әкімшілік қызметшінің лауазымынан тоқтату бойынша негізгі талаптырының және шарттарының негіздерін сақтауды қамтамасыз ету
49
Мемлекеттік қызметке тұлғалардың қайта орналасу тәртібінің сақталуын қамтамасыз ету
Лауазымды адам (-дар) _____________________________________________ тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) __________________________________________________________________ лауазымы қолы Бақылау және қадағалау субъектісінің басшысы_____________________________________________ тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) __________________________________________________________________ лауазымы қолы

Наличие в течение года от 1-го до 9-ти фактов совершения государственными служащими субъекта контроля административных правонарушений, за исключением случаев, предусмотренных настоящими Критериями
Значительное
94
Наличие в течение года 10-ти и более фактов совершения государственными служащими субъекта контроля административных правонарушений, за исключением случаев, предусмотренных настоящими Критериями
Грубое
Приложение 2
к совместному приказу
И.о. министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 4 мая 2023 года № 58 и
Председатель Агентства
Республики Казахстан по
делам государственной службы
от 4 мая 2023 года № 101
Проверочный лист
за соблюдением законодательства Республики Казахстан в сфере государственной службы государственными органами и за соблюдением норм служебной этики государственными служащими
В отношении государственного органа
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Государственный орган, назначивший проверку/профилактический
контроль с посещением субъекта (объекта) контроля________________________
_____________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля с посещением
субъекта (объекта) контроля_____________________________________________
_____________________________________________________________________
№, дата
Наименование субъекта (объекта) контроля
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер),
бизнес-идентификационный номер субъекта (объекта) контроля
Адрес места нахождения_________________________________________________
______________________________________________________________________
Перечень требований
Соответст ствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
Обеспечение соблюдения порядка назначения граждан на административные государственные должности корпуса "А"
2
Обеспечение соблюдения процедур проведения конкурса на занятие вакантных административных государственных должностей корпуса "Б"
3
Обеспечение соблюдения процедур занятия вакантных или временно вакантных административных государственных должностей корпуса "Б" в порядке перевода без проведения конкурса
4
Обеспечение соблюдения требований при приеме на работу граждан в период создания государственного органа
5
Обеспечение соблюдения требований по привлечению иностранных работников в государственные органы
6
Обеспечение соблюдения условий поступления на государственную службу
7
Наличие квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденных должностным лицом (органом), по согласованию с уполномоченным органом или его территориальным подразделением на основе типовых квалификационных требований к административным государственным должностям и разработанных с учетом основных направлений деятельности государственного органа и его структурных подразделений, должностных полномочий административных государственных служащих
8
Принятие на должность кандидата по согласованию с вышестоящим должностным лицом в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
9
Обеспечение соблюдения государственными служащими ограничений, связанных с пребыванием на государственной службе
10
Обеспечение соблюдения условий по установлению испытательного срока при поступлении на государственную службу
11
Обеспечение соблюдения условий по проведению специальной проверки
12
Обеспечение выдачи государственным служащим идентификационных карт
13
Обеспечение порядка разработки и утверждения должностных инструкций государственных служащих
14
Обеспечение ведения службами управления персоналом (кадровыми службами) послужных списков на государственных служащих по установленной форме
15
Обеспечение соблюдения прав государственных служащих в части социальной и правовой защиты
16
Обеспечение соблюдения прав государственных служащих в части охраны труда, здоровья, безопасных и необходимых для эффективной работы условий труда
17
Обеспечение соблюдения требований по оплате труда государственных служащих
18
Обеспечение соблюдения режима рабочего времени государственных служащих
19
Обеспечение соблюдения требований при предоставлении государственным служащим отпусков
20
Обеспечение соблюдения государственными служащими своих обязанностей
21
Обеспечение соблюдения материальной ответственности государственных служащих за причинение ущерба
22
Обеспечение соблюдения запрета должностным лицам отдавать приказы и указания, не имеющие отношения к исполнению должностных полномочий и (или) направленные на нарушение законодательства Республики Казахстан
23
Обеспечение соблюдения государственным служащим требования незамедлительно сообщить о сомнениях в правомерности полученного для исполнения распоряжения в письменной форме своему непосредственному руководителю и руководителю, отдавшему распоряжение.
Исполнение государственным служащим распоряжения, письменно подтвержденного вышестоящим по государственной должности руководителем, если выполнение его не влечет действий, которые относятся к уголовно наказуемым деяниям.
Возложение ответственности за последствия исполнения государственным служащим неправомерного распоряжения на подтвердившего это распоряжение руководителя
24
Обеспечение соблюдения государственными служащими служебной этики
25
Обеспечение не совершения государственными служащими проступков, дискредитирующих государственную службу
26
Обеспечение соблюдения порядка наложения дисциплинарного взыскания на политических государственных служащих
27
Обеспечение соблюдения порядка наложения дисциплинарного взыскания на административных государственных служащих к дисциплинарной ответственности
28
Обеспечение соблюдения требований по привлечению к дисциплинарной ответственности государственных служащих, за совершение непосредственно подчиненными им государственными служащими коррупционных преступлений
29
Обеспечение соблюдения требований и условий по временному отстранению государственного служащего от исполнения должностных полномочий
30
Обеспечение проведения оценки деятельности государственных служащих
31
Обеспечение соблюдения порядка и сроков обучения государственных служащих (подготовка, переподготовка и повышение квалификации)
32
Обеспечение условий и порядка стажировки государственных служащих
33
Обеспечение соблюдения порядка прикомандирования государственных служащих к государственным органам и иным организациям
34
Обеспечение соблюдения требований по гарантиям и компенсациям государственным служащим при командировках
35
Обеспечение соблюдения законности при поощрении государственных служащих
36
Обеспечение соблюдения запрета на занятие государственным служащим должности в порядке перевода, а также по итогам конкурсов, при наличии у государственного служащего неснятого дисциплинарного взыскания за нарушение норм служебной этики либо совершение дисциплинарного проступка, дискредитирующего государственную службу
37
Обеспечение соблюдения условий временного возложения на государственного служащего обязанностей другой государственной должности, а также доплаты государственному служащему за временное совмещение государственных должностей и выполнение обязанностей временно отсутствующего государственного служащего
38
Предоставление государственным служащим, в случае их призыва на срочную воинскую службу в соответствии с законодательством Республики Казахстан, отпуска без сохранения заработной платы, с сохранением за ними места работы (государственной должности) на период срочной воинской службы
39
Обеспечение назначения (возложения обязанностей) и деятельности уполномоченного по этике
40
Обеспечение проведения ротации административных государственных служащих корпуса "А"
41
Обеспечение законности при заключении, продлении и расторжении трудового договора с административным государственным служащим корпуса "А"
42
Обеспечение соблюдения законности при преобразовании государственной должности в административную государственную должность корпуса "А"
43
Обеспечение проведения ротации административных государственных служащих корпуса "Б"
44
Обеспечение соблюдения требований при аттестации государственных служащих
45
Обеспечение несовмещения политическими государственными служащими административных государственных должностей
46
Обеспечение соблюдения оснований по прекращению государственной службы политическими государственными служащими
47
Обеспечение соблюдения оснований по отставке и увольнению политических государственных служащих
48
Обеспечение соблюдения оснований, условий и требований по прекращению государственной службы административными государственными служащими
49
Обеспечение соблюдения порядка восстановления лиц на государственную службу
Должностное (ые) лицо (а) _________________________________________
________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________________________________________________ ________________
должность                               подпись
Руководитель субъекта (объекта) контроля____________________________
________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________________________________________________ _______________
должность                               подпись