Абай облысы Аягөз ауданының азаматтық қызметшілері болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн әлеуметтік қамсыздандыру және мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы
Абай облысы Аягөз ауданы әкімдігінің 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 169 қаулысы. Абай облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 28 желтоқсанда № 201-18 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінің 18-бабының 2) тармақшасына, 139-бабының 9 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Құқықтық актілер туралы" Заңының 27-бабына сәйкес, Аягөз ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес, Абай облысы Аягөз ауданының азаматтық қызметшілері болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн әлеуметтік қамсыздандыру және мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі айқындалсын.
2. "Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы" Аягөз ауданы әкімдігінің 2020 жылғы 20 сәуірдегі № 193 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №7039 тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. "Абай облысы Аягөз ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесіне Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны Абай облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы ресми жарияланғанынан кейін Аягөз ауданы әкімдігінің интернет – ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Аягөз ауданы әкімінің орынбасары Кобжасаров Нурлан Маратовичке жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аягөз ауданының әкімі
Қ. Әділбай
"Келісілді"
Аягөз аудандық маслихаты
Аягөз ауданының әкімдігінің
2023 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 169 қаулысына
қосымша
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі
1. Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталығының басшысы және орынбасары (стационарлық, жартылай стационарлық үлгідегі ұйымдар, үйде қызмет көрсететін ұйымдар, уақытша болу ұйымдары).
2. Мамандар (бас, аға), оның ішінде: барлық мамандықтағы дәрігерлер, мейіргер, диеталық мейіргер, әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман, қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер, психоневрологиялық аурулары бар мүгедектігі бар балаларды және 18 жастан асқан мүгедектігі бар адамдарға күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер, емдік денешынықтыру жөніндегі нұсқаушы, еңбек терапиясы жөніндегі инструктор, мәдени ұйымдастырушы, әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультант, логопед, психолог.

Об определении перечня должностей специалистов в области социального обеспечения и культуры, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности Аягозского района области Абай
Постановление акимата Аягозского района области Абай от 21 декабря 2023 года № 169. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Абай 28 декабря 2023 года № 201-18
В соответствии с подпунктом 2) статьи 18, пунктом 9 статьи 139 Трудового Кодекса Республики Казахстан, пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьи 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", Аягозский районный акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов в области социального обеспечения и культуры, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности Аягозского района области Абай, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Аягозского района "Об определении перечня должностей специалистов в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности" от 20 апреля 2020 года № 193 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7039).
3. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ Аягозского района области Абай" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции области Абай;
2) размещение настоящего постановления на интернет–ресурсе акимата Аягозского района после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Аягозского района Кобжасарову Нурлан Маратовичу.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Аягозского района
Қ. Әділбай
"Согласовано"
Аягозский районный маслихат
Приложение к постановлению
Акимата Аягозского района
от 21 декабря 2023 года
№ 169
Перечень должностей специалистов в области социального обеспечения, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
1. Руководитель и заместитель центра оказания специальных социальных услуг (организации стационарного, полустационарного типа, организации оказывающие услуги на дому, организации временного пребывания).
2. Специалисты (главные, старшие), в том числе: врачи всех специальностей, медицинская(ий) сестра (брат), диетическая сестра, специалист по социальной работе, социальный работник по уходу за престарелыми и лицами с инвалидностью, социальный работник по уходу за детьми с инвалидностью и лицами с инвалидностью старше 18 лет с психоневрологическими заболеваниями, инструктор по лечебной физической культуре, инструктор по трудотерапии, культорганизатор, консультант по социальной работе, логопед, психолог.

3. Педагогикалық қызметшілер және соларға теңестірілген тұлғалар, оның ішінде: барлық мамандықтағы мұғалімдер, дефектолог, тәрбиеші, әдіскер.
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі
1. Мәдениет саласындағы мемлекеттік мекеме және қазыналық мәдениет кәсіпорны, бөлім, филиал басшылары мен басшысының орынбасары.
2. Мамандар (бас, аға) оның ішінде: барлық атаудағы әртістер, музыкалық жетекші, кітапханашы, экскурсовод, режиссер, мәдени ұйымдастырушы, жаттықтырушы, инструктор, дәрігер, мейіргер, барлық атаудағы суретшілер, инспектор, әдіскер, қор сақтаушысы, хореограф, барлық мамандағы мұғалімдер.

3. Педагогические работники и приравненные к ним лица, в том числе: учителя всех специальностей, дефектолог, воспитатель, методист.
Перечень должностей специалистов в области культуры, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
1. Руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения и казенного предприятия культуры в области культуры, отдела, филиала.
2. Специалисты (главные, старшие), в том числе: артист всех наименований, музыкальный руководитель, библиотекарь, экскурсовод, режиссер, культорганизатор, тренер, инструктор, врач, медицинская(ий) сестра (брат), художник всех наименований, инспектор, методист, хранитель фондов, хореограф, учителя всех специальностей.