Атырау қаласы азаматтарының жекелеген санаттарына қалалық және қаламаңы қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жол жүру үшін жеңілдіктер белгілеу туралы
Атырау облысы Атырау қаласы мәслихатының 2023 жылғы 12 мамырдағы № 20 және Атырау облысы Атырау қаласы әкімдігінің 2023 жылғы 16 мамырдағы № 912 бірлескен қаулысы мен шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 19 мамырда № 5016-06 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13 - бабына сәйкес, Атырау қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Атырау қаласының Мәслихаты ШЕШТІ:
1. Келесі санаттағы азаматтарға қалалық және қаламаңы қоғамдық көлікте (таксиден басқа) тегін жол жүру белгіленсін:
1) Ұлы Отан Соғысының ардагерлеріне және жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге;
2) басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне;
3) бірінші, екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар;
4) "Алтын алқа", "Күміс алқа" наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағы алған көпбалалы аналар.
2. Келесі санаттағы азаматтарға қалалық және қаламаңы қоғамдық көліктегі (таксиден басқа) тариф құнының 50% көлемінде жеңілдетілген жол жүру белгіленсін:
1) жасы бойынша зейнеткерлерге;
2) көп балалы аналарға (4 балалары бар);
3) үшінші топ мүгедектігі бар адамдарға.
3. Осы бірлескен Атырау қаласы әкімдігінің қаулысы мен Атырау қаласы Мәслихатының шешімі олардың алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Атырау қаласының әкімі М. Қалауи
Атырау қаласы Мәслихатының төрағасы Н.Құрман

Об установлении льгот отдельным категориям граждан города Атырау для проезда на городском и пригородном общественном транспорте (кроме такси)
Cовместное решение маслихата города Атырау Атырауской области от 12 мая 2023 года № 20 и постановление акимата города Атырау Атырауской области от 16 мая 2023 года № 912. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 19 мая 2023 года № 5016-06
В соответствии со статьей 13 Закона Республики Казахстан "О транспорте в Республике Казахстан", акимат города Атырау ПОСТАНОВЛЯЕТ и Маслихат города Атырау РЕШИЛ:
1. Установить льготу в виде бесплатного проезда на городском и пригородном общественном транспорте (кроме такси) следующим категориям граждан:
1) ветеранам Великой Отечественной войны и ветеранам, приравненным по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны.
2) ветеранам боевых действий на территории других государств;
3) лицам с инвалидностью первой и второй группы;
4) многодетным матерям награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившим ранее звание "Мать героиня".
2. Предоставить льготный проезд 50% от стоимости тарифа на городском и пригородном общественном транспорте (кроме такси) следующим категориям граждан:
1) пенсионерам по возрасту;
2) многодетным матерям (имеющих 4-х детей);
3) лицам с инвалидностью третьей группы.
3. Настоящее совместное постановление акимата города Атырау и решение Маслихата города Атырау вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Аким города Атырау М. Қалауи
Председатель Маслихата города Атырау Н. Құрман