О некоторых вопросах Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 мая 2018 года № 228.
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2017 года № 942 "О реорганизации ведомств Министерства здравоохранения Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Положения:
1) республиканского государственного учреждения "Комитет фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по городу Астана" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по городу Алматы" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Акмолинской области" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Актюбинской области" согласно приложении 5 к настоящему приказу;
6) республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Алматинской области" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Атырауской области" согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области" согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Жамбылской области" согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области" согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Карагандинской области" согласно приложению 11 к настоящему приказу;

Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2018 жылғы 5 мамырдағы № 228 бұйрығы.
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ведомстволарын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 желтоқсандағы № 942 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мынадай:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Фармация комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің;

12) республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Костанайской области" согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Кызылординской области" согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Мангистауской области" согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Павлодарской области" согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области" согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Туркестанской области" согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по городу Шымкент" согласно приложению 18 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказом Министра здравоохранения РК от 05.11.2018 № 610 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Комитету фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней со дня принятия настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Цой А.В.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
Е. Биртанов
Приложение 1
к приказу Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 мая 2018 года № 228
Положение республиканского государственного учреждения "Комитет фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан"

12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Қызылорда облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің;
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің;
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің;
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің;
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Түркістан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің;
18) осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Шымкент қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережелері бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер мен толықтырулар енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 05.11.2018 № 610 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Фармация комитеті:
1) осы бұйрық қабылданған күннен кейін күнтізбелік он күннің ішінде оның қағаз және электрондық түрдегі қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмесін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі А.В. Цойға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
Е. Біртанов
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 5 мамырдағы
№ 228 бұйрығына
1-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Фармация комитеті"
республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі

Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Комитет фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан" (далее - Комитет) является ведомством Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - Министерство), осуществляющим в пределах своей компетенции регулятивные, реализационные, контрольные функции в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники. Комитет имеет территориальные подразделения.
2. Комитет осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Комитет является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Комитет вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Комитет имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Комитет по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами Председателя Комитета.
7. Структура и лимит штатной численности Комитета и его территориальных подразделений утверждается в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение Комитета: Республика Казахстан, 010000, город Астана, Есильский район, проспект Мәңгілік Ел, дом 8, административное здание "Дом министерств", 5 подъезд.
9. Полное наименование Комитета – республиканское государственное учреждение "Комитет фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Комитета.
11. Финансирование деятельности Комитета осуществляется из республиканского бюджета.
12. Комитету запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Комитета.
Если Комитету законодательными актами предоставлено право, осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
Глава 2. Основные задачи, функции, права и обязанности Комитета
13. Основными задачами Комитета являются:
1) реализация государственной политики, осуществление межотраслевой координации и государственного управления в области организации обеспечения населения и организаций здравоохранения безопасными, эффективными и качественными лекарственными средствами изделиями, медицинского назначения и медицинской техники;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Фармация комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Комитет) өз құзыреті шегінде дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы реттеу, іске асыру, орындау және бақылау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) ведомствосы болып табылады. Комитеттің аумақтық бөлімшелері бар.
2. Комитет өзінің қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Комитет мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлғасы болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауымен мөрі және мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Комитет азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Комитеттің, егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Комитет өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Комитет төрағасының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдерді қабылдайды.
7. Комитеттің және оның аумақтық бөлімшелерінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Комитеттің орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік ел даңғылы, 8-үй, "Министрліктер үйі" әкімшілік ғимараты, 5-кіреберіс.
9. Комитеттің толық атауы – "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Фармация комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Комитеттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Комитеттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджетінен жүзеге асырылады.
12. Комитетке кәсіпкерлік субъектілерімен Комитеттің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Комитетке заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2-тарау. Комитеттің негізгі міндеттері мен функциялары, құқықтары және міндеттері
13. Комитеттің негізгі міндеттері:
1) халықты және денсаулық сақтау ұйымдарын қауіпсіз, тиімді және сапалы дәрілік заттармен, медициналық мақсаттағы бұйымдармен және медициналық техникамен қамтамасыз етуді ұйымдастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру, салааралық үйлестіруді және мемлекеттік басқаруды жүзеге асыру болып табылады;

2) обеспечение качества и доступности государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности.
14. Функции Комитета:
1) реализация государственной политики в области здравоохранения в пределах своей компетенции;
2) осуществление в пределах своей компетенции государственного контроля за соблюдением лицензиатами законодательства Республики Казахстан;
3) осуществление выдачи заключений (разрешительных документов) на ввоз на территорию Республики Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники (в том числе незарегистрированных) в качестве гуманитарной помощи или помощи при чрезвычайных ситуациях;
4) прием уведомления на проведение доклинических (неклинических) исследований биологически активных веществ;
5) выдача разрешений на проведение доклинических (неклинических) и клинических исследований фармакологических и лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники;
6) государственная регистрация, перерегистрация, внесение изменений в регистрационное досье, отзыв решения о государственной регистрации лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, ведение Государственного реестра лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники;
7) принятие решения о приостановлении медицинского применения лекарственного средства, изделия медицинского назначения и медицинской техники путем приостановления действия регистрационного удостоверения лекарственного средства, изделия медицинского назначения и медицинской техники, а также запрете медицинского применения и изъятии из обращения или приостановлении медицинского применения серии (партии) лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники;
8) осуществление государственного регулирования цен на лекарственные средства, изделия медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) и в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – ОСМС);
9) осуществление государственного контроля за деятельностью субъектов здравоохранения, в том числе за соблюдением стандартов в области здравоохранения, правил лицензирования по занятию фармацевтической деятельностью, а также уведомительного порядка в области здравоохранения;
10) осуществление государственного контроля в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, а также за оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения;

2) фармацевтикалық қызмет саласында мемлекеттік қызметтердің сапасы мен қолжетімдігін қамтамасыз ету.
14. Комитеттің функциялары:
1) өз құзыреті шегінде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
2) өз құзыреті шегінде лицензиаттардың Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтауына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
3) дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы (оның ішінде тіркелмегендерін) ізгілік көмек немесе төтенше жағдайлар кезіндегі көмек ретінде Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге қорытындылар (рұқсат беру құжаттарын) беруді жүзеге асыру;
4) биологиялық активті заттарды клиникаға дейін (клиникалық емес) зерттеу жүргізуге хабарламаны қабылдау;
5) фармакологиялық және дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы клиникаға дейінгі (клиникалық емес) және клиникалық зерттеулерді жүргізуге рұқсаттар беру;
6) дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу, олардың тіркеу деректеріне өзгерістер енгізу, мемлекеттік тіркеу туралы шешімді кері қайтарып алу, дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың мемлекеттік тізілімін жүргізу;
7) дәрілік заттың, медициналық мақсаттағы бұйым мен медициналық техниканың тіркеу куәлігінің қолданысын тоқтата тұру жолымен дәрілік заттың, медициналық мақсаттағы бұйым мен медициналық техниканың медициналық қолданысын тоқтата тұру, сондай-ақ дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техника сериясының (партиясының) медициналық қолданысына тыйым салу және айналыстан алып қою немесе медициналық қолданысын тоқтата тұру туралы шешім қабылдау;
8) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі (бұдан әрі – ТМККК) және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру (бұдан әрі – МӘМС) шеңберіңде дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың бағаларын мемлекеттік реттеуді жүзеге асыру;
9) денсаулық сақтау субьектілерінің қызметін, оның ішінде денсаулық сақтау саласындағы стандарттардың, фармацевтикалық қызметпен айналысу жөніндегі лицензиялау қағидаларының, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы хабарлама тәртібін сақталуға мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
10) дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналысына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;

11) исключен приказом Министра здравоохранения РК от 05.11.2018 № 610 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
12) исключен приказом Министра здравоохранения РК от 05.11.2018 № 610 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
13) исключен приказом Министра здравоохранения РК от 05.11.2018 № 610 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
14) признание стандартов международных и иностранных фармакопей, а также фармакопейных статей (монографий) и других нормативных документов по стандартизации на лекарственные средства, изделия медицинского назначения и медицинскую технику иностранных государств;
15) исключен приказом Министра здравоохранения РК от 05.11.2018 № 610 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
16) исключен приказом Министра здравоохранения РК от 05.11.2018 № 610 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
17) согласование ввоза (вывоза) зарегистрированных и не зарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники;
18) выдача сертификата на фармацевтический продукт (СРР);
19) аккредитация медицинских организаций на право проведения клинических исследований фармакологических и лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники;
20) аккредитация испытательных лабораторий на право проведения доклинических (неклинических) исследований биологически активных веществ, изделий медицинского назначения;
21) аккредитация испытательных лабораторий, осуществляющих монопольную деятельность по экспертизе и оценке безопасности и качества лекарственных средств, изделий медицинского назначения;
22) участие в разработке перечня лекарственных средств и изделий медицинского назначения для обеспечения граждан в рамках ГОБМП и в системе ОСМС, в том числе отдельных категорий граждан с определенными заболеваниями (состояниями) бесплатными и (или) льготными лекарственными средствами, изделиями медицинского назначения и специализированными лечебными продуктами на амбулаторном уровне;
23) координация информационной компании по повышению лекарственной грамотности медицинских, фармацевтических работников и населения;
24) разработка правил формирования цен на лекарственные средства и изделия медицинского назначения в рамках ГОБМП и ОСМС;
25) координация деятельности Формулярной комиссии Министерства в рамках компетенции;
26) разработка состава и положения о Формулярной комиссии Министерства;

11) Алып тасталды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 05.11.2018 № 610 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12) Алып тасталды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 05.11.2018 № 610 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13) Алып тасталды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 05.11.2018 № 610 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14) халықаралық және шетелдік фармакопеялардың стандарттарын, сондай-ақ фармакопеялық мақалаларды (монографияларды) және шет мемлекеттердің дәрілік заттарына, медициналық мақсаттағы бұйымдарына және медициналық техникасына арналған стандарттау жөніндегі басқа да нормативтік құжаттарды тану;
15) Алып тасталды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 05.11.2018 № 610 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16) Алып тасталды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 05.11.2018 № 610 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17) Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы әкелуді (әкетуді) келісу;
18) фармацевтикалық өнімге сертификат (СРР) беру;
19) медициналық ұйымдарды фармакологиялық және дәрілік заттарға, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техникаға клиникалық зерттеулер жүргізу құқығына аккредиттеу;
20) сынақ зертханаларын биологиялық белсенді заттарға, медициналық мақсаттағы бұйымдарға клиникаға дейінгі (клиникалық емес) зерттеулер жүргізу құқығына аккредиттеу;
21) дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың қауіпсіздігі мен сапасын сараптау және бағалау жөніндегі монополиялық қызметті жүзеге асыратын сынақ зертханаларын аккредиттеу;
22) ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде азаматтарды, оның ішінде белгілі бір аурулары (жан-күйлері) бар азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде тегін немесе жеңілдікпен берілетін дәрілік заттармен, медициналық мақсаттағы бұйымдармен және мамандандырылған емдік өнімдермен қамтамасыз етуге арналған дәрілік заттардың және медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізбесін әзірлеуге қатысу;
23) медицина, фармацевтика қызметкерлерінің және халықтың дәріге қатысты сауаттылығын арттыру бойынша ақпараттық компанияларды үйлестіру;
24) ТМККК және МӘСМ шеңберінде дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдарға бағаларды қалыптастыру қағидаларын әзірлеу;
25) құзыреті шегінде Министрліктің формулярлық комиссиясының қызметін үйлестіру;
26) Министрліктің формулярлық комиссия құрамын және ол туралы ережені әзірлеу;

27) разработка перечня орфанных препаратов;
28) разработка правил разработки и утверждения Казахстанского национального лекарственного формуляра, а также порядка разработки и согласования лекарственных формуляров организаций здравоохранения;
29) разработка Казахстанского национального лекарственного формуляра;
30) разработка правил проведения оценки безопасности и качества лекарственных средств и изделий медицинского назначения, зарегистрированных в Республике Казахстан;
31) разработка Государственной фармакопеи Республики Казахстан;
32) разработка методики осуществления экспертной оценки оптимальных технических характеристик и клинико-технического обоснования медицинской техники;
33) разработка надлежащих фармацевтических практик;
34) формирование предельных цен для закупа лекарственных средств и изделий медицинского назначения в рамках ГОБМП и ОСМС;
35) разработка порядка оптовой и розничной реализации лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники;
36) разработка правил организации и проведения закупа лекарственных средств, профилактических (иммунобиологических, диагностических, дезинфицирующих) препаратов, изделий медицинского назначения и медицинской техники, фармацевтических услуг по оказанию ГОБМП и медицинской помощи в системе ОСМС;
37) разработка списка лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, закупаемых у единого дистрибьютора;
38) разработка квалификационных требований, предъявляемых к фармацевтической деятельности;
39) разработка стандартов и регламентов государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности;
40) разработка проверочных листов и критериев оценки степени риска в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники;
41) разработка правил проведения инспектирования в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники;
42) осуществление фармацевтических инспекций на соответствие надлежащим фармацевтическим практикам;
43) возбуждение, рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложение административных взысканий в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях;
44) принятие мер по приостановлению деятельности или отдельных видов деятельности индивидуального предпринимателя или юридического лица в соответствии с законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;
45) участие в процессе евразийской интеграции в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий в рамках Евразийского экономического Союза;

27) орфандық препараттар тізбесін әзірлеу;
28) Қазақстандық ұлттық дәрілік формулярды әзірлеу және бекіту тәртібін, сондай-ақ денсаулық сақтау ұйымдарының дәрілік формулярларын әзірлеу және келісу тәртібін әзірлеу;
29) Қазақстандық ұлттық дәрілік формулярды әзірлеу;
30) Қазақстан Республикасында тіркелген дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдардың қауіпсіздігі мен сапасына бағалау жүргізу қағидаларын әзірлеу;
31) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік фармакопеясын әзірлеу;
32) медициналық техниканың оңтайлы техникалық сипаттамаларына және клиникалық-техникалық негіздемесіне сарапшылық бағалауды жүзеге асыру әдістемесін әзірлеу;
33) тиісті фармацевтикалық практикаларды әзірлеу;
34) ТМККК және МӘСМ шеңберінде дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдарды сатып алуға шекті бағаларды қалыптастыру;
35) дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы көтерме және бөлшек саудада өткізу тәртібін әзірлеу;
36) ТМККК және МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша дәрілік заттарды, профилактикалық (иммундық-биологиялық, диагностикалық, дезинфекциялық) препараттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы, фармацевтикалық қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларын әзірлеу;
37) бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың тізімін әзірлеу;
38) фармацевтикалық қызметке қойылатын біліктілік талаптарын әзірлеу;
39) фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттары мен регламентерін әзірлеу;
40) дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы тексеру парақтары мен қауіптілік дәрежесін бағалау өлшемшарттарын әзірлеу;
41) дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы инспекциялауды жүргізу қағидаларын әзірлеу;
42) тиісті фармацевтикалық практика сәйкестігіне фармацевтикалық инспекцияларды жүзеге асыру;
43) Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы кодексінде белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қозғау, қарау және әкімшілік жазалар қолдану;
44) Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасына сәйкес дара кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның қызметін немесе қызметінің жекелеген түрлерін тоқтата тұру жөнінде шаралар қабылдау;
45) Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар айналысы саласындағы еуразиялық интеграция процесіне қатысу;

46) участие в тарифообразовании на медицинские услуги, предоставляемые в рамках ГОБМП за счет средств республиканского бюджета и в системе ОСМС, в части обеспечения лекарственными средствами и изделиями медицинского назначения, а также их планирование и учет;
47) участие в формировании справочников лекарственных средств и изделий медицинского назначения в информационных системах здравоохранения;
48) формирование потребности и планирование бюджетных средств на закуп лекарственных средств и медицинских изделий, согласно перечню лекарственных средств и изделий медицинского назначения для обеспечения граждан в рамках ГОБМП и в системе ОСМС, в том числе отдельных категорий граждан с определенными заболеваниями (состояниями) бесплатными и (или) льготными лекарственными средствами, изделиями медицинского назначения и специализированными лечебными продуктами на амбулаторном уровне;
49) разработка правил осуществления сервисного обслуживания медицинской техники в Республике Казахстан;
50) рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции;
51) осуществление иных функций, предусмотренных законами и иными нормативными правовыми актами, принимаемыми Президентом Республики Казахстан, Правительством Республики Казахстан и Министерством.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными приказом Министра здравоохранения РК от 05.11.2018 № 610 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
15. Права и обязанности Комитета:
1) принимать обязательные для исполнения нормативные правовые акты в пределах своей компетенции;
2) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государственных органов, иных организаций и должностных лиц необходимую информацию и материалы;
3) соблюдать законодательство Республики Казахстан, права и охраняемые законом интересы физических и юридических лиц;
4) осуществлять координацию и контроль деятельности территориальных подразделений Комитета;
5) обеспечивать своевременное и качественное исполнение поручений Главы государства, Администрации Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан;
6) обращаться в суд при невыполнении или ненадлежащем выполнении физическими и юридическими лицами законных требований или предписаний, выданных должностными лицами Комитета и его территориальных подразделений;
7) создавать консультативно-совещательные и экспертные комиссии в пределах своей компетенции;
8) не разглашать информацию, составляющую коммерческую, служебную, иную, охраняемую законом, тайну, полученную при осуществлении своих полномочий, за исключением случаев, установленных законами Республики Казахстан;

46) ТМККК шеңберінде республикалық бюджет қаражатының есебінен және МӘМС жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер белгілеуге дәрілік заттармен және медициналық мақсаттағы бұйымдармен қамтамасыз ету бөлігінде қатысу, сондай-ақ оларды жоспарлау және есепке алу;
47) денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерінде дәрілік заттардың және медициналық мақсаттағы бұйымдардың анықтамалықтарын қалыптастыруға қатысу;
48) ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде азаматтарды, оның ішінде белгілі бір аурулары (жан-күйлері) бар азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде тегін немесе жеңілдікпен берілетін дәрілік заттармен, медициналық мақсаттағы бұйымдармен және мамандандырылған емдік өнімдермен қамтамасыз етуге арналған дәрілік заттардың және медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізбесіне сәйкес дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың қажеттілігін қалыптастыруға және сатып алуға бюджеттік қаражатты жоспарлау;
49) Қазақстан Республикасында медициналық техникаға сервистік қызмет көрсетуді жүзеге асыру қағидаларын әзірлеу;
50) құзырет шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау;
51) заңдарда, Қазақстан Республикасының Президенті, Қазақстан Республикасының Үкіметі және Министрлік қабылдайтын, өзге де нормативтік құқықтық актілерде көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 05.11.2018 № 610 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Комитеттің құқықтары мен міндеттері:
1) өз құзыреті шегінде орындалуы міндетті нормативтік құқықтық актілерді қабылдау;
2) заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдардан, өзге ұйымдардан және лауазымды тұлғалардан қажетті ақпарат пен материалдарды сұрату және алу;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасын, жеке және заңды тұлғалардың құқықтары мен заңмен қорғалатын мүдделерін сақтау;
4) Комитеттің аумақтық бөлімшелерінің қызметін үйлестіруді және бақылауды жүзеге асыру;
5) мемлекет басшысының, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмаларын, уақтылы және сапалы орындауды қамтамасыз ету;
6) жеке және заңды тұлғалар Комитеттің және оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды тұлғалары берген заңды талаптарды немесе ұйғарымдарды, қаулыларды орындамаған немесе тиісінше орындамаған кезде сотқа жүгіну;
7) өз құзыреті шегінде консультациялық-кеңесші және сараптама комиссияларын құру;
8) Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген жағдайларды қоспағанда, өзінің өкілеттігін жүзеге асыру кезінде алынған коммерциялық, қызметтік, заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын ақпаратты жария етпеу;

9) вносить предложения по совершенствованию единой государственной политики в области охраны здоровья населения, разработке концепций, стратегий, нормативных правовых актов по вопросам входящим в компетенцию;
10) вносить предложения по разработке программ в области обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, а также участвовать в разработке государственных и отраслевых (секторальных) программ по охране здоровья граждан;
11) разрабатывать нормативные правовые акты по вопросам, отнесенным к компетенции Комитета;
12) осуществлять иные права предусмотренные действующими законодательными актами.
Глава 3. Организация деятельности Комитета
16. Руководство Комитетом осуществляется Председателем – главным государственным фармацевтическим инспектором Республики Казахстан, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Комитет задач и осуществление им своих функций.
17. Председатель Комитета назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Председатель Комитета имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Полномочия Председателя Комитета:
1) в соответствии с законодательством назначает и освобождает от должностей работников Комитета, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых в соответствии с законодательными актами отнесены к компетенции вышестоящего должностного лица;
2) определяет обязанности и полномочия руководителей и работников структурных подразделений Комитета;
3) определяет обязанности и полномочия руководителей и заместителей руководителей территориальных подразделений Комитета;
4) проводит ежегодную оценку деятельности работников Комитета для определения эффективности и качества их работы, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых в соответствии с законодательными актами отнесены к компетенции вышестоящего должностного лица;
5) в установленном законодательством порядке, решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования работников Комитета, заместителей руководителей территориальных подразделений;
6) решает вопросы наложения дисциплинарных взысканий на работников Комитета, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых в соответствии с законодательными актами отнесены к компетенции вышестоящего должностного лица;

9) халық денсаулығын сақтау саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты жетілдіру бойынша ұсыныстарды енгізу, құзыретіне кіретін мәселелер бойынша тұжырымдамаларды, стратегияларды, нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу;
10) дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканының айналысы саласындағы бағдарламаларды әзірлеу бойынша ұсыныстар енгізу, сондай-ақ азаматтардың денсаулығын сақтау бойынша мемлекеттік және салалық (секторлық) бағдарламаларды әзірлеуге қатысу;
11) Комитеттің құзыретіне кіретін нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу;
12) қолданыстағы заңнамада көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асырады.
3-тарау. Комитеттің қызметін ұйымдастыру
16. Комитетте басшылықты Комитетке жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты Төраға – Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік фармацевтика инспекторы жүзеге асырады.
17. Комитеттің төрағасы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалады және лауазымынан босатылады.
18. Комитет төрағасының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
19. Комитет төрағасының өкілеттігі:
1) заңнамалық актілерге сәйкес еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған лауазымды тұлғаның құзыретіне жататын қызметкерлерден басқа, заңнамаға сәйкес Комитет қызметкерлерін лауазымдарына тағайындайды және босатады;
2) Комитеттің құрылымдық бөлімшелерінің басшылары мен қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін белгілейді;
3) Комитеттің аумақтық бөлімшелерінің басшылары мен қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін белгілейді;
4) заңнамалық актілерге сәйкес еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған лауазымды тұлғаның құзыретіне жататын қызметкерлерді қоспағанда, Комитет қызметкерлерінің жұмысының тиімділігі мен сапасын айқындау үшін олардың қызметіне жыл сайынғы бағалауды жүргізеді;
5) заңнамада белгіленген тәртіппен Комитет қызметкерлерін және аумақтық бөлімшелері басшыларының орынбасарларын іссапарға жіберу, еңбек демалысын беру, материалдық көмек көрсету, дайындау (қайта дайындау), біліктілігін арттыру, ынталандыру, үстемақы және сыйақы төлеу мәселелерін шешеді;
6) заңнамалық актілерге сәйкес еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған лауазымды тұлғаның құзыретіне жататын қызметкерлерді қоспағанда, Комитет қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолдану мәселелерін шешеді;

7) представляет Комитет в государственных органах и иных организациях, не зависимо от форм собственности, а также в отношениях с физическими лицами;
8) в соответствии с законодательством Республики Казахстан принимает решения о предъявлении от имени Комитета претензий и исков к физическим и юридическим лицам;
9) принимает решения и подписывает приказы по вопросам, входящим в компетенцию Комитета;
10) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в Комитете;
11) определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
Исполнение полномочий Председателя Комитета в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством;
12) осуществляет иные права и обязанности, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Имущество Комитета
20. Комитет имеет на праве оперативного управления обособленное имущество, в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество Комитета формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за Комитетом, относится к республиканской собственности.
23. Комитету не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Комитета
24. Реорганизация и упразднение Комитета осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2
к приказу Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 мая 2018 года № 228
Положение республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по городу Астана"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по городу Астана" (далее – Департамент) является территориальным подразделением Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим в пределах своей компетенции контрольные и реализационные функции в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

7) мемлекеттік органдар мен меншік нысанына қарамастан өзге де ұйымдарда, сондай-ақ жеке тұлғалардан қарым қатынаста Комитеттің атынан өкілдік етеді;
8) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Комитеттің атынан жеке және заңды тұлғаларға наразылықтар мен талап-арыздар қою туралы шешім қабылдайды;
9) Комитеттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды және бұйрықтарға қол қояды;
10) Комитетте жемқорлыққа қарсы іс-қимылға бағытталған шараларды қабылдайды;
11) Комитеттің төрағасы өзінің орынбасарының өкілдігін қолданыстағы заңнамаға сәйкес айқындайды;
Комитет Төрағасы болмаған кезде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
12) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтарды жүзеге асырады және міндеттерді атқарады.
4-тарау. Комитеттің мүлкі
20. Комитеттің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі бар.
21. Комитеттің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. Комитетке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
23. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, Комитеттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Комитетті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Комитетті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 5 мамырдағы
№ 228 бұйрығына
2-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің
Астана қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің
ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) өз құзыреті шегінде дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы бақылау және іске асыру функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өзінің қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами Руководителя Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждается в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение Департамента: Республика Казахстан, 010000, город Астана, район Сарыарка, улица Ауезова, 2.
9. Полное наименование Департамента – республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по городу Астана".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
11. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из средств республиканского бюджета.
12. Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Департамента.
Если Департаменту законодательными актами предоставлено право, осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
Глава 2. Основные задачи, функции, права и обязанности Департамента
13. Основные задачи Департамента:
1) реализация государственной политики в области государственного контроля в обеспечении населения и организаций здравоохранения безопасными, эффективными и качественными лекарственными средствами, изделиями медицинского назначения и медицинской техники;
2) обеспечение качества и доступности государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности.
14. Функции Департамента:
1) реализация государственной политики в области здравоохранения в пределах своей компетенции;
2) осуществление в пределах своей компетенции государственного контроля за соблюдением лицензиатами законодательства Республики Казахстан;
3) осуществление выдачи заключений (разрешительных документов) на ввоз на территорию Республики Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники (в том числе незарегистрированных) в пределах своей компетенции;

3. Департамент мемлекеттік мекеме ұйымдастыру-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауымен мөрі және мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қарым-қатынасқа өз атынан түседі.
5. Департаменттің, егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының бұйрықтарымен рәсімделетін шешімдерді қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат саны қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Департаменттің орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы, Сарыарқа ауданы, Әуезов көшесі, 2.
9. Департаменттің толық атауы – "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджетінен жүзеге асырылады.
12. Департаментке кәсіпкерлік субъектілерімен Департаменттің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Департаментке заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2-тарау. Департаменттің негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. Департаменттің негізгі міндеттері:
1) халықты және денсаулық сақтау ұйымдарын қауіпсіз, тиімді және сапалы дәрілік заттармен, медициналық мақсаттағы бұйымдармен және медициналық техникамен қамтамасыз етуде мемлекеттік бақылау саласында мемлекеттік саясатты іске асыру;
2) фармацевтикалық қызмет саласында мемлекеттік қызметтердің сапасы мен қолжетімдігін қамтамасыз ету.
14. Департаменттің функциялары:
1) денсаулық сақтау саласында өз құзыреті шегінде мемлекеттік саясатты іске асыру;
2) өз құзыреті шегінде лицензиаттардың Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтауына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
3) өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының аумағына дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы (соның ішінде тіркелмегендерін) әкелуге қорытындылар (рұқсат беру құжаттарын) беруді жүзеге асыру;

4) осуществление государственного контроля в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, а также за оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения;
5) исключен приказом Министра здравоохранения РК от 05.11.2018 № 610 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
6) исключен приказом Министра здравоохранения РК от 05.11.2018 № 610 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
7) исключен приказом Министра здравоохранения РК от 05.11.2018 № 610 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
8) согласование ввоза (вывоза) зарегистрированных и не зарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники;
9) выдача свидетельства о присвоении квалификационной категории специалистам с фармацевтическим образованием;
10) участие в аккредитации испытательных лабораторий на право проведения доклинических (неклинических) исследований биологически активных веществ, изделий медицинского назначения;
11) участие в аккредитации испытательных лабораторий, осуществляющих монопольную деятельность по экспертизе и оценке безопасности и качества лекарственных средств, изделий медицинского назначения;
12) участие в координировании информационной компании по повышению лекарственной грамотности медицинских, фармацевтических работников и населения;
13) участие в осуществлении фармацевтических инспекций на соответствие надлежащим фармацевтическим практикам;
14) участие в формировании потребности и в планировании бюджетных средств на закуп лекарственных средств и медицинских изделий, согласно перечню лекарственных средств и изделий медицинского назначения для обеспечения граждан в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, в том числе отдельных категорий граждан с определенными заболеваниями (состояниями) бесплатными и (или) льготными лекарственными средствами, изделиями медицинского назначения и специализированными лечебными продуктами на амбулаторном уровне;
15) возбуждение, рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложение административных взысканий в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях;
16) принятие мер по приостановлению деятельности или отдельных видов деятельности индивидуального предпринимателя или юридического лица в соответствии с законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;

4) дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналысына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
5) Алып тасталды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 05.11.2018 № 610 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6) Алып тасталды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 05.11.2018 № 610 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7) Алып тасталды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 05.11.2018 № 610 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8) Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техниканы әкелуді (әкетуді) келісу;
9) фармацевтикалық білімі бар мамандарға біліктілік санатын беру туралы куәлікті беру;
10) сынақ зертханаларын биологиялық активті заттарға, медициналық мақсаттағы бұйымдарға клиникаға дейінгі (клиникалық емес) зерттеулер жүргізу құқығына аккредиттеуге қатысу;
11) дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың қауіпсіздігі мен сапасын сараптау және бағалау жөніндегі монополиялық қызметті жүзеге асыратын сынақ зертханаларын аккредиттеуге қатысу;
12) медицина, фармацевтика қызметкерлерінің және халықтың дәріге қатысты сауаттылығын арттыру бойынша ақпараттық кампанияларды үйлестіруге қатысу;
13) тиісті фармацевтикалық практика сәйкестігіне фармацевтикалық инспекцияларды жүзеге асыруға қатысу;
14) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде азаматтарды, оның ішінде белгілі бір аурулары (жан-күйлері) бар азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде тегін немесе жеңілдікпен берілетін дәрілік заттармен, медициналық мақсаттағы бұйымдармен және мамандандырылған емдік өнімдермен қамтамасыз етуге арналған дәрілік заттардың және медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізбесіне сәйкес дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың қажеттілігін қалыптастыруға және сатып алуға бюджеттік қаражатты жоспарлауға қатысу;
15) Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы Кодексінде белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қозғау, қарау және әкімшілік жазалар қолдану;
16) Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасына сәйкес дара кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның қызметін немесе қызметінің жекелеген түрлерін тоқтата тұру бойынша шаралар қабылдау;

17) рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции;
18) осуществление иных функций, предусмотренных законами и иными нормативными правовыми актами, принимаемыми Президентом Республики Казахстан, Правительством Республики Казахстан и Министерством.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными приказом Министра здравоохранения РК от 05.11.2018 № 610 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
15. Права и обязанности Департамента:
1) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государственных органов, иных организаций и должностных лиц необходимую информацию и материалы;
2) соблюдать законодательство Республики Казахстан, права и охраняемые законом интересы физических и юридических лиц;
3) обращаться в суд при невыполнении или ненадлежащем выполнении физическими и юридическими лицами законных требований или предписаний, постановлений, выданных должностными лицами Департамента;
4) не разглашать информацию, составляющую коммерческую, служебную, иную, охраняемую законом, тайну, полученную при осуществлении своих полномочий, за исключением случаев, установленных законами Республики Казахстан;
5) вносить предложения по разработке программ в области обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, а также участвовать в разработке государственных и отраслевых (секторальных) программ по охране здоровья граждан;
6) участие в разработке нормативных правовых актов по вопросам в сфере обращения лекарственные средства, изделия медицинского назначения и медицинскую технику, в пределах своей компетенции;
7) осуществлять иные права предусмотренные действующими законодательными актами.
Глава 3. Организация деятельности Департамента
16. Руководство Департаментом осуществляется Руководителем – главным государственным фармацевтическим инспектором области (города), который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций.
17. Руководитель Департамента назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Руководитель Департамента имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Полномочия Руководителя Департамента:
1) в соответствии с законодательством назначает и освобождает от должностей работников Департамента, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых в соответствии с законодательными актами отнесены к компетенции вышестоящего должностного лица;

17) өз құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау;
18) заңдарда, Қазақстан Республикасының Президенті, Қазақстан Республикасының Үкіметі және Министрлік қабылдайтын, өзге де нормативтік құқықтық актілерде көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Ескерту. 14 тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 05.11.2018 № 610 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Департаменттің құқықтары мен міндеттері:
1) заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдардан, өзге ұйымдардан және лауазымды тұлғалар қажетті ақпарат пен материалдарды сұрату және алу;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасын, жеке және заңды тұлғалардың құқықтары мен заңмен қорғалатын мүдделерін сақтау;
3) Департаменттің лауазымды тұлғаларымен жеке және заңды тұлғаларға берген заңнама талаптарын немесе ұйғарымдарды, қаулыларды орындамаған немесе тиісінше орындамаған кезде сотқа жүгіну;
4) Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген жағдайларды қоспағанда, өзінің өкілеттігін жүзеге асыру кезінде алынған коммерциялық, қызметтік, заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын ақпаратты жария етпеу;
5) дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканының айналысы саласындағы бағдарламаларды әзірлеу бойынша ұсыныстар енгізу, сондай-ақ азаматтардың денсаулығын сақтау бойынша мемлекеттік және салалық (секторлық) бағдарламаларды әзірлеуге қатысу;
6) өз құзыреті шегінде дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласында мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу;
7) қолданыстағы заңнамада көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асырады.
3-тарау. Департаменттің қызметін ұйымдастыру
16. Департаментте басшылықты Департаментке жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты Басшы – облыстардың (қалалардың) бас мемлекеттік фармацевтика инспекторы жүзеге асырады
17. Департамент басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тәртіппен лауазымға тағайындалады және лауазымынан босатылады.
18. Департамент басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары бар.
19. Департамент басшысының өкілеттігі:
1) заңнамалық актілерге сәйкес еңбек қатынастары мәселелері жоғары лауазымды тұлғаның құзыретіне жататын қызметкерлерден басқа, Департамент қызметкерлерін лауазымдарына тағайындайды және босатады;

2) определяет обязанности и полномочия руководителя структурного подразделения и работников Департамента.
Исполнение полномочий Руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
3) проводит ежегодную оценку деятельности работников Департамента для определения эффективности и качества их работы, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых в соответствии с законодательными актами отнесены к компетенции вышестоящего должностного лица;
4) в установленном законодательством порядке, решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования работников Департамента;
5) решает вопросы наложения дисциплинарных взысканий на работников Департамента, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых в соответствии с законодательными актами отнесены к компетенции вышестоящего должностного лица;
6) представляет Департамент в государственных органах и иных организациях, независимо от форм собственности, а также в отношениях с физическими лицами;
7) в соответствии с законодательством Республики Казахстан принимает решения о предъявлении от имени Департамента претензий и исков к физическим и юридическим лицам;
8) принимает решения и подписывает приказы по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
9) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в Департаменте;
10) осуществляет иные права и обязанности, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Имущество Департамента
20. Департамент имеет на праве оперативного управления обособленное имущество, в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департаменту не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
24. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 3
к приказу Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 мая 2018 года № 228
Положение республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по городу Алматы"

2) Департаменттің құрылымдық бөлімшесінің басшысы мен қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін белгілейді.
Департамент басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
3) заңнамалық актілерге сәйкес еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған лауазымды тұлғаның құзыретіне жататын қызметкерлерді қоспағанда, Департамент қызметкерлерінің жұмысының тиімділігі мен сапасын айқындау үшін олардың қызметіне жыл сайынғы бағалауды жүргізеді;
4) заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент қызметкерлерін іссапарға жіберу, еңбек демалысын беру, материалдық көмек көрсету, дайындау (қайта дайындау), біліктілігін арттыру, ынталандыру, үстемақы және сыйақы төлеу мәселелерін шешеді;
5) заңнамалық актілерге сәйкес еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған лауазымды тұлғаның құзыретіне жататын қызметкерлерді қоспағанда, Департамент қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолдану мәселелерін шешеді;
6) мемлекеттік органдар мен меншік нысанына қарамастан өзге де ұйымдарда, сондай-ақ жеке тұлғалардан қарым қатынаста Департаменттің атынан өкілдік етеді;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Департамент атынан жеке және заңды тұлғаларға наразылықтар мен талап-арыз қою туралы шешім қабылдайды;
8) Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды және бұйрықтарға қол қояды;
9) Департаментте сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға бағытталған шараларды қабылдайды.
10) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтарды жүзеге асырады және міндеттерді атқарады.
4-тарау. Департаменттің мүлкі
20. Департаменттің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі бар.
21. Департаменттің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
23. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 5 мамырдағы
№ 228 бұйрығына
3-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің
Алматы қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің
ережесі

22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департаменту не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
24. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 4
к приказу Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 мая 2018 года № 228
Положение республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Акмолинской области"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Акмолинской области" (далее – Департамент) является территориальным подразделением Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим в пределах своей компетенции контрольные и реализационные функции в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами Руководителя Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждается в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение Департамента: Республика Казахстан, 020000, Акмолинская область, город Кокшетау, улица Ауэзова 230, 1 этаж.
9. Полное наименование Департамента – республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Акмолинской области".

22. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
23. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 5 мамырдағы
№ 228 бұйрығына
4-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің
Ақмола облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің
ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) өз құзыреті шегінде дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы бақылау және іске асыру функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өзінің қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеме ұйымдастыру-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауымен мөрі және мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қарым-қатынасқа өз атынан түседі.
5. Департаменттің, егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының бұйрықтарымен рәсімделетін шешімдерді қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат саны қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Департаменттің орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 020000, Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Әуезов көшесі, 230, 1 қабат.
9. Департаменттің толық атауы – "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.

22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департаменту не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
24. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 7
к приказу Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 мая 2018 года № 228
Положение республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Атырауской области"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Атырауской области" (далее – Департамент) является территориальным подразделением Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим в пределах своей компетенции контрольные и реализационные функции в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами Руководителя Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждается в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение Департамента: Республика Казахстан, 060011, Атырауская область, город Атырау, улица Ахмет Байтурсынов, дом 53.
9. Полное наименование Департамента – республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Атырауской области".

22. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
23. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 5 мамырдағы
№ 228 бұйрығына
7-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің
Атырау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің
ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) өз құзыреті шегінде дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы бақылау және іске асыру функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өзінің қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеме ұйымдастыру-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауымен мөрі және мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қарым-қатынасқа өз атынан түседі.
5. Департаменттің, егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының бұйрықтарымен рәсімделетін шешімдерді қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат саны қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Департаменттің орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 060011, Атырау облысы, Атырау қаласы, Ахмет Байтұрсынов көшесі, 53 үй.
9. Департаменттің толық атауы – "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.

22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департаменту не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
24. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 10
к приказу Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 мая 2018 года № 228
Положение республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области" (далее – Департамент) является территориальным подразделением Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим в пределах своей компетенции контрольные и реализационные функции в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами Руководителя Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждается в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение Департамента: Республика Казахстан, 090006, Западно-Казахстанская область, город Уральск, проспект Достык-Дружба, 191/4.
9. Полное наименование Департамента – республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области".

22. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
23. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 5 мамырдағы
№ 228 бұйрығына
10-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің
Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік
мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) өз құзыреті шегінде дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы бақылау және іске асыру функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өзінің қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеме ұйымдастыру-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауымен мөрі және мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қарым-қатынасқа өз атынан түседі.
5. Департаменттің, егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының бұйрықтарымен рәсімделетін шешімдерді қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат саны қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Департаменттің орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 090006, Батыс Қазақстан облысы, Орал қаласы, Достық-Дружба даңғылы, 191/4.
9. Департаменттің толық атауы – "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.

22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департаменту не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
24. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 13
к приказу Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 мая 2018 года № 228
Положение республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Кызылординской области"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Кызылординской области" (далее – Департамент) является территориальным подразделением Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим в пределах своей компетенции контрольные и реализационные функции в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами Руководителя Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждается в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение Департамента: Республика Казахстан, 120008, Кызылординская область, город Кызылорда, проспект Абая, дом 27.
9. Полное наименование Департамента – республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Кызылординской области".

22. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
23. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 5 мамырдағы
№ 228 бұйрығына
13-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің
Қызылорда облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің
ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Қызылорда облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) өз құзыреті шегінде дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы бақылау және іске асыру функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өзінің қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеме ұйымдастыру-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауымен мөрі және мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қарым-қатынасқа өз атынан түседі.
5. Департаменттің, егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының бұйрықтарымен рәсімделетін шешімдерді қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат саны қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Департаменттің орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 120008, Қызылорда облысы, Қызылорда қаласы, Абай данғылы, 27 үй.
9. Департаменттің толық атауы – "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Қызылорда облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.

Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение ""Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Павлодарской области" (далее – Департамент) является территориальным подразделением Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим в пределах своей компетенции контрольные и реализационные функции в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами Руководителя Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждается в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение Департамента: Республика Казахстан, Павлодарская область, 140000, город Павлодар, улица Лермонтова, дом 59, нежилое помещение 64.
9. Полное наименование Департамента – республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Павлодарской области".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
11. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из средств республиканского бюджета.
12. Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Департамента.
Если Департаменту законодательными актами предоставлено право, осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
Глава 2. Основные задачи, функции, права и обязанности Департамента
13. Основные задачи Департамента:

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) өз құзыреті шегінде дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы бақылау және іске асыру функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өзінің қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеме ұйымдастыру-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауымен мөрі және мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қарым-қатынасқа өз атынан түседі.
5. Департаменттің, егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының бұйрықтарымен рәсімделетін шешімдерді қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат саны қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Департаменттің орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 140000, Павлодар облысы, Павлодар қаласы, Лермонтов көшесі, 59 үй, 64-ші тұрғын емес үй-жайы.
9. Департаменттің толық атауы – "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджетінен жүзеге асырылады.
12. Департаментке кәсіпкерлік субъектілерімен Департаменттің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Департаментке заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2-тарау. Департаменттің негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. Департаменттің негізгі міндеттері:

22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департаменту не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
24. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 16
к приказу Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 мая 2018 года № 228
Положение республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области" (далее – Департамент) является территориальным подразделением Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим в пределах своей компетенции контрольные и реализационные функции в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами Руководителя Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждается в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение Департамента: Республика Казахстан, 150008, Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 36.
9. Полное наименование Департамента – республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области".

22. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
23. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 5 мамырдағы
№ 228 бұйрығына
16-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік
мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) өз құзыреті шегінде дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы бақылау және іске асыру функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өзінің қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеме ұйымдастыру-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауымен мөрі және мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қарым-қатынасқа өз атынан түседі.
5. Департаменттің, егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының бұйрықтарымен рәсімделетін шешімдерді қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат саны қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Департаменттің орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 150008, Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 36
9. Департаменттің толық атауы – "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.

7) в соответствии с законодательством Республики Казахстан принимает решения о предъявлении от имени Департамента претензий и исков к физическим и юридическим лицам;
8) принимает решения и подписывает приказы по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
9) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в Департаменте;
10) осуществляет иные права и обязанности, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Имущество Департамента
20. Департамент имеет на праве оперативного управления обособленное имущество, в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департаменту не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
24. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 17
к приказу Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 мая 2018 года № 228
Сноска. По всему тексту слова "Южно-Казахстанской области" заменены на слова "Туркестанской области" в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 05.11.2018 № 610 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Положение республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Туркестанской области"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Туркестанской области" (далее – Департамент) является территориальным подразделением Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим в пределах своей компетенции контрольные и реализационные функции в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Департамент атынан жеке және заңды тұлғаларға наразылықтар мен талап-арыз қою туралы шешім қабылдайды;
8) Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды және бұйрықтарға қол қояды;
9) Департаментте сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға бағытталған шараларды қабылдайды.
10) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтарды жүзеге асырады және міндеттерді атқарады.
4-тарау. Департаменттің мүлкі
20. Департаменттің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі бар.
21. Департаменттің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
23. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 5 мамырдағы
№ 228 бұйрығына
17-қосымша
Ескерту. Бүкіл мәтін бойынша "Оңтүстік Қазақстан облысы" деген сөздер "Түркістан облысы" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 05.11.2018 № 610 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің
Түркістан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік
мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Түркістан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) өз құзыреті шегінде дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы бақылау және іске асыру функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өзінің қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
24. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 18
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 мая 2018 года № 228
Положение республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по городу Шымкент"
Сноска. Приказ дополнен приложением 18 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 05.11.2018 № 610 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по городу Шымкент" (далее – Департамент) является территориальным подразделением Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим в пределах своей компетенции контрольные и реализационные функции в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами Руководителя Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждается в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение Департамента: Республика Казахстан, 160000, город Шымкент, Аль-Фарабийский район, улица Т. Алимкулова, дом 12.
9. Полное наименование Департамента – республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по городу Шымкент".

5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 5 мамырдағы
№ 228 бұйрығына
18-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Шымкент қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
Ескерту. Ереже 18-қосымшамен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 05.11.2018 № 610 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Шымкент қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) өз құзыреті шегінде дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы бақылау және іске асыру функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өзінің қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеме ұйымдастыру-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауымен мөрі және мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қарым-қатынасқа өз атынан түседі. 5. Департаменттің, егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретінінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат саны қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Департаменттің орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 160000, Оңтүстік Қазақстан облысы, Шымкент қаласы, Әл-Фараби ауданы, Т. Әлімқұлов көшесі, 12 үй.
9. Департаменттің толық атауы – "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Шымкент қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.