О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2009 года № 2342
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 мая 2010 года № 415
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2009 года № 2342 "Об утверждении Стратегического плана Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан на 2010-2014 годы" следующие изменения:
в Стратегическом плане Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан на 2010-2014 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "3. Стратегические направления деятельности":
в подразделе "Цели, стратегические направления и основные индикаторы деятельности":
в таблице:
в Стратегическом направлении 1. "Управление риском потери (отсутствия) работы":
в Цели 1.1.:
в графах "2010 г.", "2011 г.", "2012 г.", "2013 г.", "2014 г." строки "1.1. Предупреждение риска потери (отсутствия) работы" цифры "7,5", "7,4", "7,3", "7,4", "7,0", "8,0", "7,8", "7,6", "7,4", "7,2", "8,3", "7,1", "7,9", "7,7", "7,5" заменить соответственно цифрами "6,6", "6,4", "6,2", "6,0", "5,9", "7,1", "6,8", "6,5", "6,2", "6,1", "7,4", "7,1", "6,8", "6,6", "6,4";
в Цели 1.2.:
в графах "2010 г.", "2011 г.", "2012 г.", "2013 г.", "2014 г." строки "1.2. Развитие трудовых ресурсов" цифры "65,5", "65,6", "66", "66,3", "66,5" заменить соответственно цифрами "64,8", "64,8", "64,9", "65,0", "65,0";
в Стратегическом направлении 2. "Управление риском нарушения трудовых прав":
в Цели 2.1.:
подпункт б) пункта 1 и пункт 2 строки "2.1. Предупреждение риска нарушения трудовых прав" исключить;
в графах "2010 г.", "2011 г.", "2012 г.", "2013 г.", "2014 г." строки "2.1.1. Совершенствование трудового законодательства" цифры "68", "81", "87", "93", "95" заменить соответственно цифрами "32", "37", "42", "48", "53";
в графах "2010 г.", "2011 г.", "2012 г.", "2013 г.", "2014 г." строки "2.1.2. Разработка и внедрение современных стандартов труда" цифры "45", "45", "50", "50", "50", "7", "9", "10", "11", "12" заменить соответственно цифрами "32", "34", "25", "15", "15", "6", "7", "8", "9", "10";
в Цели 2.2.:
в графах "2011 г.", "2012 г.", "2013 г.", "2014 г." строки "2.2.1. Совершенствование системы нормирования труда" цифры "2", "2", "1", "1" исключить;
раздел 8. "Перечень бюджетных программ" изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 31 желтоқсандағы № 2342 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 14 мамырдағы № 415 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 2010 - 2014 жылдарға арналған стратегиялық жоспарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 31 желтоқсандағы № 2342 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 2010 - 2014 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«3. Қызметінің стратегиялық бағыттары» деген бөлімде:
«Қызметінің стратегиялық бағыттары, даму мақсаты және негізгі индикаторлары» деген кіші бөлімде:
кестеде:
«Жұмысынан айрылу (жұмысының болмауы) қатерін басқару» деген 1-стратегиялық бағытта:
1.1-мақсатта:
«1.1. Жұмысынан айрылу (жұмысының болмауы) қатерінің алдын алу» деген жолдың «2010 ж.», «2011 ж.», «2012 ж.», «2013 ж.», «2014 ж.» деген бағандарындағы «7,5», «7,4», «7,3», «7,4», «7,0», «8,0», «7,8», «7,6», «7,4», «7,2», «8,3», «7,1», «7,9», «7,7», «7,5» деген сандар тиісінше «6,6», «6,4», «6,2», «6,0», «5,9», «7,1», «6,8», «6,5», «6,2», «6,1», «7,4», «7,1», «6,8», «6,6», «6,4» деген сандармен ауыстырылсын;
1.2-мақсатта:
«1.2. Еңбек ресурстарын дамыту» деген жолдың «2010 ж.», «2011 ж.», «2012 ж.», «2013 ж.», «2014 ж.» деген бағандарындағы «65,5», «65,6», «66», «66,3», «66,5» деген сандар тиісінше «64,8», «64,8», «64,9», «65,0», «65,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«Еңбек құқығының бұзылу қатерін басқару» деген 2-стратегиялық бағытта:
2.1-мақсатта:
«2.1. Еңбек құқығының бұзылу қатерінің алдын алу» деген жолдың 1-тармағының б) тармақшасы мен 2-тармағы алып тасталсын;
«2.1.1. Еңбек заңнамасын жетілдіру» деген жолдың «2010 ж.», «2011 ж.», «2012 ж.», «2013 ж.», «2014 ж.» деген бағандарындағы «68», «81», «87», «93», «95» деген сандар тиісінше «32», «37», «42», «48», «53» деген сандармен ауыстырылсын;
«2.1.2. Еңбектің заманауи стандарттарын әзірлеу және енгізу» деген жолдың «2010 ж.», «2011 ж.», «2012 ж.», «2013 ж.», «2014 ж.» деген бағандарындағы «45», «45», «50», «50», «50», «7», «9», «10», «11», «12» деген сандар тиісінше «32», «34», «25», «15», «15»,"«6», «7», «8», «9», «10» деген сандармен ауыстырылсын;
2.2-мақсатта:
«2.2.1. Еңбекті нормалау жүйесін жетілдіру» деген жолдың «2011 ж.», «2012 ж.», «2013 ж.», «2014 ж.» деген бағандарындағы «2», «2», «1», «1» деген сандар алып тасталсын;
«Бюджеттік бағдарламалардың тізбесі» деген 8-бөлім осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

6 215 804
6 333 635
313 843
0
Приложение 2
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
001 "Услуги по организации деятельности в области труда, занятости,
социальной защиты и миграции населения"
Описание
Содержание аппаратов Министерства и его территориальных органов;
обеспечение соблюдения конституционных гарантий в социально-трудовой
сфере; реализация единой социальной политики; осуществление управления
трудовой миграцией; проведение лицензирования вывоза рабочей силы;
государственный надзор за соблюдением трудового и социального
законодательства; контроль качества оказания социальных услуг;
разработка и реализация целевых и международных программ в
социально-трудовой сфере; создание единого информационного обеспечения.
1. Мониторинг, координация, стратегическое, методическое и методологическое
обеспечение в сфере труда, занятости, миграции и социальной защиты населения
Стратегическое
направление
1. Управление риском потери (отсутствия) работы.
2. Управление риском нарушения трудовых прав.
3. Управление миграционными процессами.
4. Управление риском уязвимости вследствие наступления старости,
инвалидности, потери кормильца и иных социальных рисков.
5. Управление риском снижения дохода ниже установленного порогового
минимума.
Цели
1.1. Предупреждение риска потери (отсутствия) работы.
1.2. Развитие трудовых ресурсов.
1.3. Содействие эффективной занятости.
2.1. Предупреждение риска нарушения трудовых прав.
2.2. Защита трудовых прав граждан.
3.1. Предупреждение риска неуправляемой миграции.
3.2. Совершенствование механизма регулирования миграционных процессов
(совместно с МВД).
4.1. Обеспечение адекватности размеров социальных выплат.
4.2. Обеспечение доступности специальных социальных услуг.
5.1. Содействие снижению уровня бедности.
Задачи
1.1.1. Совершенствование законодательства Республики Казахстан о
занятости населения.
1.2.1. Содействие установлению соответствия профессионального
образования потребностям экономики в трудовых ресурсах (объему и
структуре прогнозируемого спроса на рабочую силу) (совместно с МОН РК)
1.2.2. Содействия повышению конкурентоспособности целевых групп
населения.
1.2.3. Развития государственно-частного партнерства в профессиональной
подготовке и переподготовке кадров.
2.1.1. Совершенствование трудового законодательства.
2.1.2. Разработка и внедрение современных стандартов труда.
2.2.1. Совершенствование системы нормирования труда.
2.2.2. Совершенствование системы квалификационных характеристик
работников с учетом их адекватности современным организационно-
техническим условиям производства и рекомендации ЕврАзЭС.

6 215 804
6 333 635
313 843
0
2-қосымша
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
001 «Еңбек, халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және халықтың көші-қоны саласындағы қызметті ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
Сипаттамасы
Министрліктің және оның аумақтық органдарының аппараттарын ұстау; әлеуметтік-еңбек саласындағы конституциялық кепілдіктердің сақталуын қамтамасыз ету; бірыңғай әлеуметтік саясатты іске асыру; еңбек көші-қонын басқаруды жүзеге асыру; жұмыс күшін сыртқа шығаруды лицензиялауды жүргізу; еңбек және әлеуметтік заңнаманың сақталуын мемлекеттік қадағалау; әлеуметтік қызмет көрсету сапасын бақылау; әлеуметтік еңбек саласында нысаналы және халықаралық бағдарламаларды әзірлеу және іске асыру; бірыңғай ақпараттық қамтамасыз етуді құру
1. Еңбек, халықты жұмыспен қамту, халықты әлеуметтік қорғау және көші-кон саласындағы мониторинг, үйлестіру, стратегиялық, әдістемелік және әдіснамалық қамтамасыз ету.
Стратегиялық бағыты
1. Жұмысынан (жұмысының болмауы) айрылу қатерін басқару
2. Еңбек құқықтарының бұзылуы қатерін басқару
3. Көші-кон процестерін басқару
4. Қарттықтың, мүгедектіктің басталуы, асыраушысынан айрылу және өзге де әлеуметтік салдардан туындайтын қатерді басқару
5. Табыстың белгіленген ең төменгі шекті деңгейден төмендеу қатерін басқару
Мақсаты
1.1. Жұмысынан айрылу (жұмысының болмауы) қатерінің алдын алу
1.2. Еңбек ресурстарын дамыту
1.3. Тиімді жұмыспен қамтуға жәрдемдесу
2.1. Еңбек құқықтарының бұзылуы қатерінің алдын алу
2.2. Азаматтардың еңбек құқықтарын қорғау
3.1. Басқарылмайтын көші-кон қатерінің алдын алу
3.2. Көші-кон процесін реттеу тетігін жетілдіру (ІІМ-мен бірлесіп)
4.1. Әлеуметтік төлемдер мөлшерінің барабарлығын қамтамасыз ету
4.2. Арнаулы әлеуметтік қызметтердің кол жетімділігін қамтамасыз ету
5.1. Кедейшілік деңгейін төмендетуге жәрдемдесу
Міндеттері
1.1.1. Қазақстан Республикасының халықты жұмыспен қамту туралы заңнамасын жетілдіру.
1.2.1. Кәсіптік білімнің экономиканың еңбек ресурстарына деген қажеттіліктеріне (жұмыс күшіне болжамды сұраныстың көлемі мен құрылымына) сәйкестігін белгілеуге жәрдемдесу (БҒМ-мен бірлесе отырып).
1.2.2. Халықтың нысаналы топтарының бәсекеге қабілеттілігін арттыруға жәрдемдесу.
1.2.3. Кадрларды кәсіптік даярлау және қайта даярлауда мемлекеттік-жеке меншік әріптестікті дамыту.
2.1.1. Еңбек заңнамасын жетілдіру.
2.1.2. Еңбектің заманауи стандарттардыны әзірлеу және енгізу.
2.2.1. Еңбекті нормалау жүйесін жетілдіру.
2.2.2. Қызметкерлердің біліктілік сипаттамалары жүйесін олардың заманауи ұйымдық-техникалық өндіріс жағдайларына және ЕурАзЭҚ ұйғарымдарына барабарлығын ескере отырып жетілдіру.

2.2.3. Совершенствование системы оплаты труда работников бюджетной
сферы.
3.1.1. Совершенствование миграционного законодательства.
3.2.3. Упрощение процедур привлечения высококвалифицированной ИРС в
приоритетные отрасли экономики.
3.2.4. Улучшение условий первичной адаптации и интеграции оралманов.
4.1.1. Совершенствование социального законодательства.
4.1.2. Повышение размеров пенсионных выплат.
4.1.3. Повышение уровня социальных выплат из ГФСС при наступлении
основных социальных рисков.
4.1.4. Оказание социальной поддержки отдельным категориям населения.
4.1.5. Обеспечение эффективной системы администрирования социальных
выплат.
4.2.1. Совершенствование системы предоставления специальных социальных
услуг.
4.2.3. Совершенствование системы стандартизации и сертификации
протезно-ортопедических изделий.

2.2.3. Бюджет саласының қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесін жетілдіру.
3.1.1. Көші-кон заңнамасын жетілдіру.
3.2.3. Экономиканың басым салаларына жоғары білікті ШЖК тарту рәсімдерін жеңілдету.
3.2.4. Оралмандарды бастапқы бейімдеу мен кіріктіру жағдайларын жақсарту.
4.1.1. Әлеуметтік заңнаманы жетілдіру.
4.1.2. Зейнетақы төлемдерінің мөлшерін арттыру.
4.1.3. Негізгі әлеуметтік қатерлер басталған кезде МӘСҚ-нан төленетін әлеуметтік төлемдердің деңгейін арттыру.
4.1.4. Халықтың жекелеген санаттарына әлеуметтік қолдау көрсету.
4.1.5. Әлеуметтік төлемдерді әкімшілендірудің тиімді жүйесін қамтамасыз ету.
4.2.1. Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету жүйесін жетілдіру.
4.2.3. Протездік-ортопедиялық бұйымдарды стандарттау және сертификаттау жүйесін жетілдіру.

250
300
350
Проведение конкурса по
социальной ответственности
бизнеса "Парыз"
ед.
1
1
1
1
1
Показатели
качества
х
х
х
х
х
х
х
Показатели
эффективности
х
х
х
х
х
х
х
Показатели
результата
Обеспечение реализации государственной политики в области труда,
занятости, миграции и социальной защиты населения
2. Обеспечение государственного контроля в сфере труда, занятости
и социальной защиты населения
Стратегическое
направление
1. Управление риском потери (отсутствия) работы.
2. Управление риском нарушения трудовых прав.
3. Управление миграционными процессами.
Цели
1.1. Предупреждение риска потери (отсутствия) работы.
1.2. Развитие трудовых ресурсов.
1.3. Содействие эффективной занятости.
2.1. Предупреждение риска нарушения трудовых прав.
2.2. Защита трудовых прав граждан.
3.1. Предупреждение риска неуправляемой миграции.
3.2. Совершенствование механизма регулирования миграционных процессов
(совместно с МВД).
Задачи
1.1.2. Улучшение системы мониторинга и прогнозирования ситуации на рынке
труда (совместно с МЭБП, МИТ, МЭМР, МОН, МСХ, МТК, МКИ, МТС, АС).
2.1.3. Обеспечение безопасных условий трудовой деятельности.
2.1.4. Мониторинг состояния безопасности и охраны труда.
2.2.5. Повышение эффективности надзорно-контрольной деятельности ГИТ.
3.1.1. Совершенствование миграционного законодательства.
3.1.2. Улучшение мониторинга и прогнозирования миграции населения
(совместно с КНБ и МВД РК).
3.1.3. Ужесточение контроля за соблюдением миграционного и трудового
законодательства РК.
3.1.4. Проведение информационно-разъяснительной работы среди
представителей казахской диаспоры в зарубежных странах (совместно с
МИД).

250
300
350
Бизнестің әлеуметтік жауапкершілігі жөніндегі «Парыз» конкурсын өткізу
бірлік
1
1
1
1
1
Сапа көрсеткіштері
X
X
X
X
X
X
X
Тиімділік көрсеткіштері
X
X
X
X
X
X
X
Нәтиже көрсеткіштері
Еңбек, халықты жұмыспен қамту, көші-қон және әлеуметтік қорғау саласында мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ету
2. Еңбек, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау саласында мемлекеттік бақылауды қамтамасыз ету
Стратегиялық бағыты
1. Жұмысынан (жұмысының болмауы) айрылу қатерін басқару
2. Еңбек құқықтарының бұзылуы қатерін басқару
3. Көші-кон процестерін басқару
Мақсаты
1.1. Жұмысынан айрылу (жұмысының болмауы) қатерінің алдын алу
1.2. Еңбек ресурстарын дамыту
1.3. Тиімді жұмыспен қамтуға жәрдемдесу
2.1. Еңбек құқықтарының бұзылуы қатерінің алдын алу
2.2. Азаматтардың еңбек құқықтарын қорғау
3.1. Басқарылмайтын көші-қон қатерінің алдын алу
3.2. Көші-қон процесін реттеу тетігін жетілдіру (ІІМ-мен бірлесіп)
Міндеттері
1.1.2. Еңбек нарығы жағдайының мониторингі және болжау жүйесін жақсарту (ЭБЖМ, СИМ, ЭМРМ, БҒМ, АШМ, ККМ, МАМ, ТСМ, СА).
2.1.3. Еңбек қызметінің қауіпсіз жағдайларын қамтамасыз ету.
2.1.4. Еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау жағдайының мониторингі.
2.2.5. МЕИ қадағалау-бақылау қызметінің тиімділігін арттыру.
3.1.1. Көші-қон заңнамасын жетілдіру.
3.1.2. Халықтың көші-қоны мониторингін және оны болжауды жақсарту (ҚР ҰҚК және ІІМ бірлесіп).
3.1.3. ҚР еңбек және көші-кон заңнамасының сақталуын бақылауды күшейту.
3.1.4. Шет елдердегі қазақ диаспорасы өкілдерінің арасында ақпараттық-түсіндіру жұмыстарын жүргізу (СІМ бірлесіп).

4. Обеспечение функционирования, организация планирования деятельности Министерства.
Развитие международного сотрудничества.
Стратегическое
направление
1. Управление риском потери (отсутствия) работы.
2. Управление риском нарушения трудовых прав.
3. Управление миграционными процессами.
4. Управление риском уязвимости вследствие наступления старости,
инвалидности, потери кормильца и иных социальных рисков.
Цели
1.1. Предупреждение риска потери (отсутствия) работы.
1.2. Развитие трудовых ресурсов.
1.3. Содействие эффективной занятости.
2.1. Предупреждение риска нарушения трудовых прав.
2.2. Защита трудовых прав граждан.
3.1. Предупреждение риска неуправляемой миграции.
3.2. Совершенствование механизма регулирования миграционных процессов
(совместно с МВД).
4.1. Обеспечение адекватности размеров социальных выплат.
4.2. Обеспечение доступности специальных социальных услуг.
Задачи
1.1.2. Улучшение системы мониторинга и прогнозирования ситуации на рынке
труда (совместно с МЭБП, МИТ, МЭМР, МОН, МСХ, МТК, МКИ, МТС, АС).
1.1.3. Предотвращение массового высвобождения наемных работников
вследствие реструктуризации, сокращения объемов производства и
банкротства предприятий.
2.2.4. Повышение социальной ответственности бизнеса.
3.1.4. Проведение информационно-разъяснительной работы среди
представителей казахской диаспоры в зарубежных странах (совместно с
МИД).
3.2.3. Упрощение процедур привлечения высококвалифицированной ИРС в
приоритетные отрасли экономики.

4. Министрліктің жұмысын қамтамасыз ету, қызметін жоспарлауды ұйымдастыру. Халықаралық ынтымақтастықты дамыту.
Стратегиялық бағыты
1. Жұмысынан (жұмысының болмауы) айрылу қатерін басқару
2. Еңбек кұқықтарының бұзылуы қатерін басқару
3. Көші-кон процестерін басқару
4. Қарттықтың, мүгедектіктің басталуы, асыраушысынан айрылу және өзге де әлеуметтік салдардан туындайтын қатерді басқару
Мақсаты
1.1. Жұмысынан айрылу (жұмысының болмауы) қатерінің алдын алу
1.2. Еңбек ресурстарын дамыту
1.3. Тиімді жұмыспен қамтуға жәрдемдесу
2.1. Еңбек құқықтарының бұзылуы қатерінің алдын алу
2.2. Азаматтардың еңбек құқықтарын қорғау
3.1. Басқарылмайтын көші-қон қатерінің алдын алу
3.2. Көші-қон процесін реттеу тетігін жетілдіру (ІІМ-мен бірлесіп)
4.1. Зейнетақы төлемдері мөлшерінің барабарлығын қамтамасыз ету
4.2. Арнаулы әлеуметтік қызметтердің қол жетімділігін қамтамасыз ету
Міндеттері
1.1.2. Еңбек нарығы жағдайының мониторингі және болжау жүйесін жақсарту (ЭБЖМ, СИМ, ЭМРМ, БҒМ, АШМ, ККМ, МАМ, ТСМ, СА).
1.1.3. Қайта құрылымдау, өндіріс көлемін қысқарту және банкротқа ұшырау салдарынан жалдамалы қызметкерлерді жаппай босатудың алдын алу
2.2.4. Бизнестің әлеуметтік жауапкершілігін арттыру.
3.1.4. Шет елдердегі қазақ диаспорасы өкілдерінің арасында ақпараттық-түсіндіру жұмыстарын жүргізу (СІМ бірлесіп).
3.2.3. Экономиканың басымды салаларына жоғары білікті ШЖК тарту рәсімдерін жеңілдету.

27 842 306
30 336 875
40 234 532
49 978 861
53 988 311
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
008 "Единовременные государственные денежные компенсации пострадавшим
вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном
полигоне"
Описание
Выполнение государством обязательств прошлых лет по выплате
единовременных государственных денежных компенсаций пострадавшим
вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном
полигоне
Стратегическое
направление
4. Управление риском уязвимости вследствие наступления старости,
инвалидности, потери кормильца и иных социальных рисков
Цель
4.1 Обеспечение адекватности размеров социальных выплат
Задачи

27 842 306
30 336 875
40 234 532
49 978 861
53 988 311
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
008 «Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккендерге төленетін біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемакылар»
Сипаттамасы
Мемлекеттің Семей сынақ ядролық полигонында ядролық сынақ салдарынан зардап шеккендерге біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу жөніндегі өткен жылдардың борышын орындау
Стратегиялық бағыты
4. Қарттықтың, мүгедектіктің басталуы, асыраушысынан айрылу және өзге де әлеуметтік салдардан туындайтын қатерді басқару
Мақсаты
4.1. Зейнетақы төлемдері мөлшерінің барабарлығын қамтамасыз ету
Міндеттері

33 748
8 346
3 413
Показатели
качества
х
Показатели
эффективности
х
Показатели
результата
Полный охват выплатой единовременной денежной компенсацией обратившихся
граждан из числа граждан, пострадавших вследствие ядерного испытания на
СИЯП, и жертв массовых политических репрессий
Расходы на
реализацию
программы
тыс. тенге
3 559 358
781 147
426 629
80 336
36 740
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
009 "Материально-техническое оснащение Министерства труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан"
Описание
Материально-техническое оснащение и информационно-техническое
обеспечение центрального аппарата и территориальных органов
министерства
Стратегическое
направление
Управление:
- риском потери (отсутствия) работы;
- риском нарушения трудовых прав;
- миграционными процессами;
- риском уязвимости вследствие наступления старости, инвалидности,
потери кормильца и иных социальных рисков;
- риском снижения дохода ниже установленного порогового минимума
Цель
Материально-техническое оснащение, информационно-техническое
обеспечение центрального аппарата и территориальных органов
министерства в целях качественного и эффективного исполнения
возложенных на них функций.
Задачи
Повышение уровня материально-технической оснащенности и поддержка
информационных систем
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый период
2008
год
(факт)
2009
год
(план)
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
количества
Ориентировочное количество
приобретенных автотранспортных
средств
шт.
0
0
10
11
Ориентировочное количество
приобретенной вычислительной и
информационной техники, бытовой
техники, оргтехники,
медицинского оборудования
шт.

33 748
8 346
3 413
Сапа көрсеткіштері
X
Тиімділік көрсеткіштері
X
Нәтиже көрсеткіштері
Семей сынақ ядролық полигонында ядролық сынақ салдарынан зардап шеккендердің және жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандарының қатарынан өтініш берген азаматтарды біржолғы ақшалай өтемақымен толық қамту
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
3 559 358
781 147
426 629
80 336
36 740
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
009 «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігін материалдық-техникалық жарақтандыру»
Сипаттамасы
Министрліктің орталық аппараты мен аумақтық органдарын материалдық-техникалық жарақтаңдыру және ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету
Стратегиялық бағыты
- жұмысынан (жұмысының болмауы) айрылу қатерін басқару
- еңбек құқықтарының бұзылуы қатерін басқару
- көші-қон процестерін басқару
- қарттықтың, мүгедектіктің басталуы, асыраушысынан айрылу және өзге де әлеуметтік салдардан туындайтын қатерді басқару
- табыстың белгіленген ең төменгі табалдырығы деңгейінен төмен болуы қатерін басқару
Мақсаты
Жүктелген функциялардың сапалы және тиімді орындалуы мақсатында Министрліктің орталық аппараты мен аумақтық органдарын материалдық-техникалық жарақтандыру және ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету
Міндеттері
Материалдық-техникалық жарақтандыру деңгейін арттыру және ақпараттық жүйелерді қолдау
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (нақты)
2009 жыл (жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сандық көрсеткіштері
Сатып алынған автокөлік құралдарының болжамды саны
дана
0
0
10
11
Сатып алынған есептеу және ақпараттық, тұрмыстық, ұйымдастыру техникасының, медициналық жабдықтардың болжамды саны
дана

198 124
31 865
97 288
123 231
165 401
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
010 "Единовременная денежная компенсация реабилитированным
гражданам-жертвам массовых политических репрессий"
Описание
Выполнение государством обязательств прошлых лет по выплате
единовременных государственных денежных компенсаций реабилитированным
гражданам, признанным жертвами массовых политических репрессий
Стратегическое
направление
4. Управление риском уязвимости вследствие наступления старости,
инвалидности, потери кормильца и иных социальных рисков
Цель
4.1 Обеспечение адекватности размеров социальных выплат
Задачи

198 124
31 865
97 288
123 231
165 401
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
010 «Ақталған азаматтарға - жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандарына біржолғы ақшалай өтемақы»
Сипаттамасы
Жаппай саяси қуғын-сүргіннің құрбандары болып танылған азаматтарды ақтауға мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу жөніндегі өткен жылдардағы мемлекеттің міндеттемелерін орындауы
Стратегиялық бағыты
4. Қарттықтың, мүгедектіктің басталуы, асыраушысынан айрылу және өзге де әлеуметтік салдардан туындайтын қатерді басқару
Мақсаты
4.1. Зейнетақы төлемдері мөлшерінің барабарлығын қамтамасыз ету
Міндеттері

4.1.4. Оказание социальной поддержки отдельным категориям населения
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый период
2008
год
(факт)
2009
год
(план)
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
количества
Среднегодовая численность
реабилитированных граждан
чел.
360
990
622
479
449
Показатели
качества
х
Показатели
эффективности
х
Показатели
результата
Полный охват выплатой единовременной денежной компенсацией обратившихся
граждан из числа граждан, пострадавших вследствие ядерного испытания на
СИЯП, и жертв массовых политических репрессий
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
30 545
42 372
28 279
23 395
21 218
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики
Казахстан
Бюджетная
программа
011 "Создание единой информационной системы социально-трудовой сферы"
Описание
Создание единой информационной системы социально-трудовой сферы в
целях интеграции с программой "Е-Правительство"
Стратегическое
направление
1. Управление риском потери (отсутствия) работы.
2. Управление риском нарушения трудовых прав.
3. Управление миграционными процессами.
5. Управление риском снижения дохода ниже установленного порогового
минимума.
Цель
1.1. Предупреждение риска потери (отсутствия) работы.
2.1. Предупреждение риска нарушения трудовых прав
3.1. Предупреждение риска неуправляемой миграции
5.1. Содействие снижению уровня бедности
Задачи
1.1.2. Улучшение системы мониторинга и прогнозирования ситуации на
рынке труда
1.1.4. Повышение информированности населения о состоянии спроса и
предложения на национальном рынке труда, возможностях и условиях
трудоустройства
2.1.4. Мониторинг состояния безопасности и охраны труда
3.1.2. Улучшение мониторинга и прогнозирования миграции населения

4.1.4. Халықтың жекелеген санаттарына әлеуметтік қолдау көрсету
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (нақты)
2009 жыл (жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сандық көрсеткіштері
Ақталған азаматтардың орташа жылдық саны
адам
360
990
622
479
449
Сапа көрсеткіштері
X
Тиімділік көрсеткіштері
X
Нәтиже көрсеткіштері
Жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандары, СЯСП ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккендердің қатарындағы өтініш берген азаматтардың біржолғы ақшалай өтемақымен толық қамтылуы
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
30 545
42 372
28 279
23 395
21 218
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
011 «Әлеуметтік-еңбек саласында бірыңғай ақпараттық жүйе құру»
Сипаттамасы
Е-Үкімет бағдарламасымен кіріктіру мақсатында әлеуметтік-еңбек саласы бірыңғай ақпараттық жүйесін құру
Стратегиялық бағыты
1. Жұмысынан (жұмысының болмауы) айрылу қатерін басқару
2. Еңбек құқықтарының бұзылуы қатерін басқару
3. Көші-қон процестерін басқару
5. Табыстың белгіленген ең төменгі табалдырығы деңгейінен төмен болуы қатерін басқару
Мақсаты
1.1. Жұмысынан айрылу (жұмысының болмауы) қатерін алдын алу
2.1. Еңбек құқықтарының бұзылуы қатерінің алдын алу
3.1. Басқарылмайтын көші-қон қатерінің алдын алу
5.1. Кедейлік деңгейін төмендетуге жәрдемдесу
Міндеттері
1.1.2. Еңбек нарығы жағдайының мониторингі және болжау жүйесін жақсарту
1.1.4. Ұлттық еңбек нарығында сұраныс пен ұсыныстың жағдайы, жұмыста орналасу мүмкіндігі мен шарттары туралы халықтың хабардар болуын арттыру
2.1.4. Еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау жағдайының мониторингі
3.1.2. Халықтың көші-қоны мониторингін және оны болжауды жақсарту

5 159
5 800
7 502
9 366
9 464
Показатели
качества
Достоверность и полнота представленной информации
Показатели
эффективности
х
Показатели
результата
Обеспечение Министерства качественными аналитическими материалами для
принятия решения.
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
66 226
73 485
95 711
88 097
97 480
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
015 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на введение стандартов специальных социальных услуг"
Описание
Предупреждение различных социальных рисков, использование социальных
услуг в качестве одного из факторов социальной безопасности
населения.
Стратегическое
направление
4. Управление риском уязвимости вследствие наступления старости,
инвалидности, потери кормильца и иных социальных рисков
Цель
4.2. Обеспечение доступности специальных социальных услуг
Задачи
4.2.1. Совершенствование системы предоставления специальных
социальных услуг
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый период
2008
год
(факт)
2009
год
(план)
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
количества
Количественные показатели определены соглашениями, заключенными
с акимами областей, городов Астана и Алматы
Показатели
качества
х
Показатели
эффективности
х
Показатели
результата
Своевременное перечисление целевых текущих трансфертов из
республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Астаны,
Алматы
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
0
936 694
2 086 785
5 358 149
5 116 570
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
016 "Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенное
судом на государство, в случае прекращения деятельности юридического
лица"
Описание
Выполнение обязательств государства по возмещению вреда потерпевшим,
в случае прекращения деятельности юридического лица
Стратегическое
направление
2. Управление риском нарушения трудовых прав
Цель
2.1 Предупреждение риска нарушения трудовых прав
Задачи
2.1.3. Обеспечение безопасных условий трудовой деятельности
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый период
2008
год
(факт)
2009
год
(план)
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
количества
Ориентировочное количество
судебных исков, по которым
осуществлена выплата
исп.
лист
978
978

5 159
5 800
7 502
9 366
9 464
Сапа көрсеткіштері
Берілген ақпараттың дұрыстығы және толықтығы
Тиімділік көрсеткіштері
X
Нәтиже көрсеткіштері
Шешім қабылдау үшін Министрлікті сапалы талдау материалдарымен қамтамасыз ету
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
66 226
73 485
95 711
88 097
97 480
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
015 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»
Сипаттамасы
Әр түрлі әлеуметтік қатерлердің алдын алу, әлеуметтік қызметті халықтың әлеуметтік қауіпсіздігі нақты қорларының бірі ретінде пайдалану
Стратегиялық бағыты
4. Қарттықтың, мүгедектіктің басталуы, асыраушысынан айрылу және өзге де әлеуметтік салдардан туындайтын қатерді басқару
Мақсаты
4.2. Арнаулы әлеуметтік қызметтердің қол жетімділігін қамтамасыз ету
Міндеттері
4.2.1. Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету жүйесін жетілдіру
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (нақты)
2009 жыл (жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сандық көрсеткіштері
Сандық көрсеткіштер облыстар, Астана және Алматы қалаларының әкімдерімен жасалған келісімдермен белгіленген
Сапа көрсеткіштері
X
Тиімділік көрсеткіштері
X
Нәтиже көрсеткіштері
Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттерді уақтылы аудару
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
0
936 694
2 086 785
5 358 149
5 116 570
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
016 «Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда, сот мемлекетке жүктеген адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу»
Сипаттамасы
Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда, зардап шегушілерге зиянды өтеу жөніндегі мемлекеттің міндеттемелерін орындау.
Стратегиялық бағыты
2. Еңбек құқықтарының бұзылуы қатерін басқару
Мақсаты
2.1. Еңбек құқықтарының бұзылуы қатерінің алдын алу
Міндеттері
2.1.3. Еңбек қызметінің қауіпсіз жағдайын қамтамасыз ету
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (нақты)
2009 жыл (жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сандық көрсеткіштері
Төлем жүргізілген сот қуынымдарының болжамды саны
Атқару парағы
978
978

4 381 889
5 763 383
7 309 626
9 133 872
10 728 793
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики
Казахстан
Бюджетная
программа
018 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на содержание вновь вводимых объектов социального
обеспечения"
Описание
Содержание вновь вводимых объектов социального обеспечения:
в 2010 году - 4 ед., в 2011 году - 8 ед., в 2012 году - 5 ед.
Стратегическое
направление
4. Управление риском уязвимости вследствие наступления старости,
инвалидности, потери кормильца и иных социальных рисков
Цель
4.2. Обеспечение доступности специальных социальных услуг
Задачи
4.2.2. Развитие социальной инфраструктуры
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый период
2008
год
(факт)
2009
год
(план)
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
количества
Количественные показатели определены соглашениями, заключенными с
акимами областей, городов Астана и Алматы
Показатели
качества
х
Показатели
эффективности
х
Показатели
результата
Своевременное перечисление целевых текущих трансфертов из
республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны, Алматы
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
15 243
212 012
375 760
878 529
911 576
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики
Казахстан
Бюджетная
программа
019 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов
социального обеспечения
Описание
Программой предусматривается строительство:
- медико-социальных учреждений - 3 шт.;
- центра реабилитации инвалидов - 1 шт.
Стратегическое
направление
4. Управление риском уязвимости вследствие наступления старости,
инвалидности, потери кормильца и иных социальных рисков
Цель
4.2. Обеспечение доступности специальных социальных услуг
Задачи
4.2.2. Развитие социальной инфраструктуры
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый
период
2008
год
(факт)
2009
год
(план)
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
количества
Количественные показатели определены соглашениями, заключенными с
акимами областей, городов Астана и Алматы
Показатели
качества
х
Показатели
эффективности
х
Показатели
результата
Своевременное перечисление целевых текущих трансфертов из
республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны, Алматы
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге

4 381 889
5 763 383
7 309 626
9 133 872
10 728 793
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
018 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жаңадан іске қосылатын әлеуметтік қамсыздандыру объектілерін ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»
Сипаттамасы
Жаңадан пайдалануға берілетін әлеуметтік қамсыздандыру объектілерін ұстау: 2010 жыл - 4 бірлік, 2011 жыл - 8 бірлік, 2012 жыл - 5 бірлік.
Стратегиялық бағыты
4. Қарттықтың, мүгедектіктің басталуы, асыраушысынан айрылу және өзге де әлеуметтік салдардан туындайтын қатерді басқару
Мақсаты
4.2. Арнаулы әлеуметтік қызметтердің кол жетімділігі
Міндеттері
4.2.2. Әлеуметтік инфрақұрылымды дамыту
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (нақты)
2009 жыл (жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сандық көрсеткіштері
Сандық көрсеткіштер облыстар, Астана және Алматы қалаларының әкімдерімен жасалған келісімдермен белгіленген
Сапа көрсеткіштері
X
Тиімділік көрсеткіштері
X
Нәтиже көрсеткіштері
Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер аудару
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
15 243
212 012
375 760
878 529
911 576
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
019 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне әлеуметтік қамсыздандыру объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері»
Сипаттамасы
Бағдарламада:
- 3 дана - медициналық-әлеуметтік мекемесін,
- 1 дана - мүгедектерге арналған оңалту орталығын салу көзделеді
Стратегиялық бағыты
4. Қарттықтың, мүгедектіктің басталуы, асыраушысынан айрылу және өзге де әлеуметтік салдардан туындайтын қатерді басқару
Мақсаты
4.2. Арнаулы әлеуметтік қызметтердің кол жетімділігін қамтамасыз ету
Міндеттері
4.2.2. Әлеуметтік инфрақұрылымды дамыту
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (нақты)
2009 жыл (жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сандық көрсеткіштері
Сандық көрсеткіштер облыстар, Астана және Алматы қалаларының әкімдерімен жасалған келісімдермен белгіленген
Сапа көрсеткіштері
X
Тиімділік көрсеткіштері
X
Нәтиже көрсеткіштері
Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер аудару
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге

2 915 247
5 885 754
5 727 366
0
0
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
020 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на выплату государственной адресной
социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей
до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума"
Описание
Государственная поддержка лиц (семей) с доходами ниже черты
бедности, а также семей, имеющих детей до 18 лет, с доходами ниже
стоимости продовольственной корзины.
Стратегическое
направление
5. Управление риском снижения дохода ниже установленного порогового
минимума
Цель
5.1. Содействие снижению уровня бедности
Задачи
5.1.2. Социальная поддержка малообеспеченных семей
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый
период
2008
год
(факт)
2009
год
(план)
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
количества
Количественные показатели определены соглашениями, заключенными с
акимами областей, городов Астана и Алматы
Показатели
качества
х
Показатели
эффективности
х
Показатели
результата
Своевременное перечисление целевых текущих трансфертов из
республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны, Алматы
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
2 785 500
3 280 631
4 091 897
3 730 617
0
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
022 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на размещение государственного социального заказа в
неправительственном секторе"
Описание
Размещение госсоцзаказа в негосударственном секторе на оказание
соцуслуг
Стратегическое
направление
4. Управление риском уязвимости вследствие наступления старости,
инвалидности, потери кормильца и иных социальных рисков
Цель
4.2. Обеспечение доступности специальных социальных услуг
Задачи
4.2.1. Совершенствование системы предоставления специальных
социальных услуг
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый
период
2008
год
(факт)
2009
год
(план)
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
количества
Количественные показатели определены соглашениями, заключенными с
акимами областей, городов Астана и Алматы
Показатели
качества
х
Показатели
эффективности
х
Показатели
результата
Своевременное перечисление целевых текущих трансфертов из
республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны, Алматы
Расходы на
реализацию
программы
тыс. тенге
0

2 915 247
5 885 754
5 727 366
0
0
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
020 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ең төменгі күнкөріс деңгейі мөлшерінің өсуіне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек пен 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер».
Сипаттамасы
Табысы ең төменгі кедейлік шегінен аз, сондай-ақ азық-түлік себетінің құнынан төмен, 18 жасқа дейінгі балалары бар адамдарды (отбасыларды) мемлекет тарапынан қолдау
Стратегиялық бағыты
5. Белгіленген ең төмен табалдырық деңгейінен төмен табыстың төмендеуі қатерін басқару
Мақсаты
5.1. Кедейлік деңгейін төмендетуге жәрдемдесу
Міндеттері
5.1.2. Аз қамтамасыз етілген отбасыларды әлеуметтік қолдау
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (нақты)
2009 жыл (жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сандық көрсеткіштері
Сандық көрсеткіштер облыстар, Астана және Алматы қалаларының әкімдерімен жасалған келісімдермен белгіленген
Сапа көрсеткіштері
X
Тиімділік көрсеткіштері
X
Нәтиже көрсеткіштері
Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттерді аудару
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
2 785 500
3 280 631
4 091 897
3 730 617
0
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
022 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»
Сипаттамасы
Әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстарды мемлекеттік емес секторда орналастыру
Стратегиялық бағыты
4. Қарттықтың, мүгедектіктің басталуы, асыраушысынан айрылу және өзге де әлеуметтік салдардан туындайтын қатерді басқару
Мақсаты
4.2. Арнаулы әлеуметтік қызметтердің қол жетімділігін қамтамасыз ету
Міндеттері
4.2.1. Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету жүйесін жетілдіру
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (нақты)
2009 жыл (жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сандық көрсеткіштері
Сандық көрсеткіштер облыстар, Астана және Алматы қалаларының әкімдерімен жасалған келісімдермен белгіленген
Сапа көрсеткіштері
X
Тиімділік көрсеткіштері
X
Нәтиже көрсеткіштері
Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттерді аудару
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
0

1. Управление риском потери (отсутствия) работы
2. Управление риском нарушения трудовых прав
3. Управление миграционными процессами
4. Управление риском уязвимости вследствие наступления старости,
инвалидности, потери кормильца и иных социальных рисков
Цель
1.3. Содействие эффективной занятости
2.2. Защита трудовых прав граждан
3.2. Совершенствование механизма регулирования миграционных
процессов
4.1. Обеспечение адекватности размеров социальных выплат
4.2. Обеспечение доступности специальных социальных услуг
Задачи
1.3.1. Обеспечение реализации прав граждан на защиту в случае
потери работы: а) содействие в трудоустройстве; б) социальное
страхование риска потери работы
2.2.2. Совершенствование системы квалификационных характеристик
работников с учетом их адекватности современным организационно-
техническим условиям производства и рекомендации ЕврАзЭС
3.2.4. Улучшение условий первичной адаптации и интеграции оралманов
4.1.5. Обеспечение эффективной системы администрирования социальных
выплат.
4.2.3. Совершенствование системы стандартизации и сертификации
протезно-ортопедических изделий
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый
период
2008
год
(факт)
2009
год
(план)
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
количества
Ориентировочное количество
приобретенной вычислительной
и информационной техники
шт.
0

1. Жұмысынан айрылу (жұмысының болмауы) қатерін басқару
2. Еңбек құқықтарының бұзылуы қатерін басқару
3. Көші-кон процестерін басқару
4. Қарттықтың, мүгедектіктің басталуы, асыраушысынан айрылу және өзге де әлеуметтік салдардан туындайтын қатерді басқару
Мақсаты
1.3. Өнімді жұмыспен қамтуға жәрдемдесу
2.2. Азаматтардың еңбек құқығын қорғау
3.2. Көші-қон процестерін реттеу тетігін жетілдіру
4.1. Зейнетақы төлемдері мөлшерінің барабарлығын қамтамасыз ету
4.2. Арнаулы әлеуметтік қызметтердің кол жетімділігін қамтамасыз ету
Міндеттері
1.3.1. Жұмысынан айрылған жағдайда азаматтардың жұмыссыздықтан қорғалу құқығын іске асыруды қамтамасыз ету:
а) жұмысқа орналастыруға жәрдемдесу;
б) жұмысынан айрылу қатерін әлеуметтік сақтандыру
2.2.2. Өндірістің заманауи ұйымдық-техникалық шарттарына және ЕурАзЭҚ ұсынымдарына барабарлығын ескере отырып қызметкерлердің біліктілік сипаттамалары жүйесін жетілдіру
3.2.4. Оралмандардың бастапқы бейімделуі мен кірігуі жағдайларын жақсарту
4.1.5 Әлеуметтік төлемдерге әкімшілік етудің тиімді жүйесін қамтамасыз ету
4.2.3. Протездік-ортопедиялық бұйымдарды стандарттау және сертификаттау жүйесін жетілдіру
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (нақты)
2009 жыл (жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сандық көрсеткіштері
Сатып алынған есептеу және ақпараттық техникасының болжамды саны
дана
0

379 779
413 958
201 003
200 521
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
054 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на обеспечение проезда участникам инвалидам Великой
Отечественной войны по странам Содружества Независимых государств, по
территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим
их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в
праздничных мероприятиях в городах Москве, Астане к 65-летию Победы в
Великой Отечественной Войне"
Описание
Предоставление бесплатного проезда участникам и инвалидам Великой
Отечественной войны в период проведения праздничных мероприятий на
территории Казахстана и стран СНГ
Стратегическое
направление
4. Управление риском уязвимости вследствие наступления старости,
инвалидности, потери кормильца и иных социальных рисков
Цель
4.1. Обеспечение адекватности размеров социальных выплат
Задачи
4.1.4. Оказание социальной поддержки отдельным категориям населения
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый период
2008
год
(факт)
2009
год
(план)
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
количества
Количественные показатели определены соглашениями, заключенными с
акимами областей, городов Астана и Алматы
Показатели
качества
х
Показатели
эффективности
х
Показатели
результата
Своевременное перечисление целевых текущих трансфертов из
республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Астаны,
Алматы
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
0
0
297 178
0
0
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
057 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на выплату единовременной материальной помощи
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам,
приравненным к ним; военнослужащим, в том числе уволенным в запас
(отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года
по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в
военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии,
награжденным медалью "За Победу над Германией в Великой Отечественной
войне 1941-1945 гг." или медалью "За победу над Японией", лицам,
проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы
Великой Отечественной войны, к 65-летию Победы в Великой
Отечественной Войне"
Описание
Оказание единовременной материальной помощи инвалидам и участникам
ВОВ в связи с празднованием 65-ой годовщины Победы в Великой
Отечественной войне
Стратегическое
направление

379 779
413 958
201 003
200 521
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
054 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының елдері, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»
Сипаттамасы
Қазақстан және ТМД елдерінің аумақтарында мерекелеу іс-шараларын жүргізу кезеңінде Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне тегін жолақы беру
Стратегиялық бағыты
4. Қарттықтың, мүгедектіктің басталуы, асыраушысынан айрылу және өзге де әлеуметтік салдардан туындайтын қатерді басқару
Мақсаты
4.1. Зейнетақы төлемдері мөлшерінің барабарлығын қамтамасыз ету
Міндеттері
4.1.1. Зейнетақы төлемдерінің мөлшерін арттыру
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (нақты)
2009 жыл (жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сандық көрсеткіштері
Сандық көрсеткіштер облыстар, Астана және Алматы қалаларының әкімдерімен жасалған келісімдермен белгіленген
Сапа көрсеткіштері
X
Тиімділік көрсеткіштері
X
Нәтиже көрсеткіштері
Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттерді аудару
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
0
0
297 178
0
0
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
057 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген адамдарға; 1941 жылғы 22 маусым - 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде майдандағы армия құрамына кірмеген әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызмет өткерген, «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, оның ішінде запасқа (отставкаға) шыққандарға, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»
Сипаттамасы
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне біржолғы материалдық көмек көрсету
Стратегиялық бағыты

4. Управление риском уязвимости вследствие наступления старости,
инвалидности, потери кормильца и иных социальных рисков
Цель
4.1. Обеспечение адекватности размеров социальных выплат
Задачи
4.1.4. Оказание социальной поддержки отдельным категориям населения
Показатели
Наименование показателя
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2008 год (факт)
2009 год (план)
2010 год
2011 год
2012 год
Показатели
количества
Количественные показатели определены соглашениями, заключенными с
акимами областей, городов Астана и Алматы
Показатели
качества
х
Показатели
эффективности
х
Показатели
результата
Своевременное перечисление целевых текущих трансфертов из
республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Астаны,
Алматы
Расходы на
реализацию
программы
тыс. тенге
0
0
4 214 832
0
0
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
059 "Совершенствование системы социальной защиты лиц с ограниченными
возможностями в рамках Конвенции OОH о правах инвалидов и развитие
системы предоставления специальных социальных услуг"
Описание
Совершенствование системы социальной защиты лиц с ограниченными
возможностями в рамках Конвенции ООН о правах инвалидов и развитие
системы предоставления специальных социальных услуг
Стратегическое
направление
Управление риском уязвимости вследствие наступления старости,
инвалидности, потери кормильца и иных социальных рисков
Цель
Обеспечение доступности специальных социальных услуг потребителям
Задачи
Совершенствование системы предоставления специальных социальных услуг
Показатели
Наименование показателя
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2008 год (факт)
2009 год (план)
2010 год
2011 год
2012 год
Показатели
количества
Проведение научно-практических
исследований
шт.
-
-
4
4
-
Семинары, круглые столы
шт.
-
-
3
3
-
Подготовка телевизионных
передач, статей, тематических
публикаций и обучающих
материалов
шт.
-
-
3
3
-
Показатели
качества
х
Показатели
эффективности
х
Показатели
результата
Разработка национального плана действий на долгосрочную перспективу
по обеспечению прав и улучшения качества жизни людей с ограниченными
возможностями
Расходы на
реализацию
программы
тыс. тенге
0
0
40 275
34 725
0
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики
Казахстан
Бюджетная
программа
090 "Исследования в области труда, занятости, социальной защиты и
миграции населения"
Описание
- проведение актуальных исследований в области труда, занятости,
социальной защиты и миграции населения;
- разработка норм и нормативов по труду Республикой Казахстан в
рамках сотрудничества СНГ;
- проведение социологических исследований социально-трудовой сферы
Стратегическое
направление

4. Қарттықтың, мүгедектіктің басталуы, асыраушысынан айрылу және өзге де әлеуметтік салдардан туындайтын қатерді басқару
Мақсаты
4.1. Зейнетақы төлемдері мөлшерінің барабарлығын қамтамасыз ету
Міндеттері
4.1.1. Зейнетақы төлемдерінің мөлшерін арттыру
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (нақты)
2009 жыл (жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сандық көрсеткіштері
Сандық көрсеткіштер облыстар, Астана және Алматы қалаларының әкімдерімен жасалған келісімдермен белгіленген
Сапа көрсеткіштері
Х
Тиімділік көрсеткіштері
Х
Нәтиже көрсеткіштері
Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттерді аудару
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
0
0
4 214 832
0
0
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
059 «Мүгедектердің құқықтары туралы БҰҰ Конвенциясы шеңберінде мүмкіндіктері шектеулі адамдарды әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету жүйесін дамыту»
Сипаттамасы
Мүгедектердің құқықтары туралы БҰҰ Конвенциясы шеңберінде шектеулі мүмкіндіктері адамдарды әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету жүйесін дамыту
Стратегиялық бағыты
Қарттықтың, мүгедектіктің басталуы, асыраушысынан айрылу және өзге де әлеуметтік салдардан туындайтын қатерді басқару
Мақсаты
Арнаулы әлеуметтік қызметтердің қол жетімділігін қамтамасыз ету
Міндеттері
Арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету жүйесін жетілдіру
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (нақты)
2009 жыл (жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сандық көрсеткіштері
Ғылыми-тәжірибелік зерттеулерді өткізу
дана
-
-
4
4
-
Семинарлар, дөңгелек үстелдер
дана
-
-
3
3
-
Телевизиялық хабарлар, мақалалар, тақырыптық жарияланымдар және оқу материалдарын даярлау
дана
-
-
3
3
-
Сапа көрсеткіштері
Х
Тиімділік көрсеткіштері
Х
Нәтиже көрсеткіштері
Х
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
0
0
40 275
34 725
0
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
090 «Еңбек, жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және халықтың көші-қоны саласындағы зерттеулер»
Сипаттамасы
- еңбек, халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және көші-қон саласында өзекті зерттеулер жүргізу;
- ТМД-мен өзара ынтымақтастық шеңберінде Қазақстан Республикасының еңбек жөніндегі нормалары мен нормативтерін әзірлеу;
- әлеуметтік еңбек саласында әлеуметтік зерттеулер жүргізу
Стратегиялық бағыты

1. Управление риском потери (отсутствия) работы
2. Управление риском нарушения трудовых прав
4. Управление риском уязвимости вследствие наступления старости,
инвалидности, потери кормильца и иных социальных рисков
Цель
1.1. Предупреждение риска потери (отсутствия) работы
2.1. Предупреждение риска нарушения трудовых прав
2.2. Защита трудовых прав граждан
4.1. Обеспечение адекватности размеров социальных выплат
4.2. Обеспечение доступности специальных социальных услуг
Задачи
1.1.1. Совершенствование законодательства Республики Казахстан о
занятости населения
2.1.1. Совершенствование трудового законодательства
2.1.2. Разработка и внедрение современных стандартов труда
2.2.1. Совершенствование системы нормирования труда
2.2.3. Совершенствование системы оплаты труда работников бюджетной
сферы
4.1.1. Совершенствование социального законодательства
4.2.1. Совершенствование системы предоставления специальных
социальных услуг
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый период
2008
год
(факт)
2009
год
(план)
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
количества
Ориентировочное количество,
проведенных исследований в
области труда, занятости,
социальной защиты и миграции
населения
шт.
6
8
3
3
Показатели
качества
х
Показатели
эффективности
х
Показатели
результата
Выработка предложений и рекомендаций по вопросам труда, занятости,
социальной защиты и миграции населения
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
37 730
38 563
90 046
125 000
21 369
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программа
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
115 "Обеспечение занятости населения в рамках реализации стратегии
региональной занятости и переподготовки кадров"
Описание
1) реконструкция и развитие системы жилищно-коммунального хозяйства
(водоснабжение и канализация, теплоснабжение, электроснабжение);
2) ремонт и утепление школ, больниц и других социальных объектов;
3) ремонт, реконструкция и строительство дорог республиканского и
местного значения;
4) финансирование приоритетных социальных проектов в городах,
поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах.
Стратегическое
направление
Управление риском потери (отсутствия) работы.
Цель
Содействие эффективной занятости.
Задачи
Обеспечение реализации прав граждан на защиту от безработицы путем
содействия в трудоустройстве.
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый период
2008
год
(факт)
2009
год
(план)
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели количества
Количественные показатели определены соглашениями, заключенными с
Акимами областей, городов Астана и Алматы
Показатели качества
х
Показатели эффективности
х
Показатели результата
Своевременное перечисление целевых текущих трансфертов из
республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны, Алматы
Расходы на реализацию
программы
тыс.
тенге
0

1. Жұмысынан айрылу (жұмысының болмауы) қатерін басқару
2. Еңбек құқықтарының бұзылуы қатерін басқару
3. Қарттықтың, мүгедектіктің басталуы, асыраушысынан айрылу және өзге де әлеуметтік салдардан туындайтан қатерді басқару
Мақсаты
1.1. Жұмысынан айрылу (жұмысының болмауы) қатерін алдын алу
2.1. Еңбек құқықтарының бұзылуы қатерін алдын алу
2.2. Азаматтардың еңбек құқығын қорғау
4.1. Зейнетақы төлемдері мөлшерінің барабарлығын қамтамасыз ету
4.2. Арнаулы әлеуметтік қызметтердің кол жетімділігін қамтамасыз ету
Міндеттері
1.1.1. Қазақстан Республикасы жұмыспен қамту туралы заңнамасын жетілдіру
2.1.1. Еңбек заңнамасын жетілдіру
2.1.2. Еңбектің заманауи стандарттарын әзірлеу және енгізу
2.2.1. Еңбекті нормалау жүйесін жетілдіру
2.2.3. Бюджет саласының қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесін жетілдіру
4.1.1. Әлеуметтік заңнаманы жетілдіру
4.2.1. Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету жүйесін жетілдіру
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (нақты)
2009 жыл (жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сандық көрсеткіштері
Еңбек, халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және көші-қон саласында жүргізілген зерттеулердің болжамды саны
дана
6
8
3
3
Сапа көрсеткіштері
X
Тиімділік көрсеткіштері
X
Нәтиже көрсеткіштері
Еңбек, халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және көші-қон мәселелері бойынша ұсыныстар мен ұсынымдар әзірлеу
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
37 730
38 563
90 046
125 000
21 369
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
115 «Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде халықты жұмыспен қамтамасыз ету»
Сипаттамасы
1) тұрған үй-коммуналдық шаруашылық жүйесін қайта құру және дамыту (сумен жабдықтау және кәріз, жылумен жабдықтау, электрмен жабдықтау);
2) мектептерді, ауруханаларды және басқа да әлеуметтік объектілерді жөндеу және жылыту;
3) республикалық және жергілікті маңызы бар жолдарды жөндеу, қайта жаңарту және салу;
4) қалалардағы, кенттердегі, ауылдардағы (селолардағы), ауылдық (селолық) округтердегі басым әлеуметтік жобаларды қаржыландыру.
Стратегиялық бағыты
Жұмысынан айрылу (жұмысының болмауы) қатерін басқару.
Мақсаты
Тиімді жұмыспен қамтуға жәрдемдесу.
Міндеттері
Жұмысқа орналастыруға көмектесу жолымен азаматтардың жұмыссыздықтан қорғалу құқығын іске асыруды қамтамасыз ету.
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (нақты)
2009 жыл (жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сандық көрсеткіштері
Сандық көрсеткіштер облыстар, Астана және Алматы қалалардың әкімдерімен жасалған келісімдермен белгіленген
Сапа көрсеткіштері
X
Тиімділік көрсеткіштері
X
Нәтиже көрсеткіштері
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
0