О некоторых вопросах выплаты единовременной компенсации судьям Конституционного Суда Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 февраля 2023 года № 102.
В соответствии со статьей 15 Конституционного закона Республики Казахстан "О Конституционном Суде Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила выплаты единовременной компенсации в случаях получения увечья (травмы, ранения, контузии, профессионального заболевания) или гибели (смерти) судьи Конституционного Суда Республики Казахстан в связи с исполнением служебных обязанностей;
2) Правила выплаты единовременной денежной компенсации для погребения умерших или погибших судей Конституционного Суда Республики Казахстан и пенсионеров, вышедших на пенсию с должности судьи Конституционного Суда Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 февраля 2023 года № 102
Правила выплаты единовременной компенсации в случаях получения увечья (травмы, ранения, контузии, профессионального заболевания) или гибели (смерти) судьи Конституционного Суда Республики Казахстан в связи с исполнением служебных обязанностей
1. Настоящие Правила выплаты единовременной компенсации в случаях получения увечья (травмы, ранения, контузии, профессионального заболевания) или гибели (смерти) судьи Конституционного Суда Республики Казахстан в связи с исполнением служебных обязанностей (далее – Правила) разработаны в соответствии со статьей 15 Конституционного закона Республики Казахстан "О Конституционном Суде Республики Казахстан" и определяют порядок выплаты единовременной компенсации в случаях получения увечья (травмы, ранения, контузии, профессионального заболевания) или гибели (смерти) судьи Конституционного Суда Республики Казахстан в связи с исполнением служебных обязанностей.
2. Выплата единовременной компенсации производится лицам, имеющим право на ее получение в соответствии со статьей 15 Конституционного закона Республики Казахстан "О Конституционном Суде Республики Казахстан".
3. Расследование об обстоятельствах получения увечья (травмы, ранения, контузии, профессионального заболевания) судьи Конституционного Суда Республики Казахстан, исключающего для него возможность в дальнейшем заниматься профессиональной деятельностью, либо его гибели (смерти) проводится в соответствии с главой 20 Трудового кодекса Республики Казахстан.

Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының судьяларына біржолғы өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 9 ақпандағы № 102 қаулысы.
"Қазақстан Республикасының Конституциялық Соты туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық Заңының 15-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының судьясы қызметтік міндеттерін атқаруына байланысты мертіккен (жарақат алған, жараланған, контузия алған, кәсіптік ауруға шалдыққан) немесе қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайларда оған біржолғы өтемақы төлеу қағидалары;
2) Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының судьялары және Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының судьясы лауазымынан зейнеткерлікке шыққан зейнеткерлер қайтыс болған немесе қаза тапқан кезде оларды жерлеу үшін біржолғы ақшалай өтемақы төлеу қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2023 жылғы 9 ақпандағы
№ 102 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының судьясы қызметтік міндеттерін атқаруына байланысты мертіккен (жарақат алған, жараланған, контузия алған, кәсіптік ауруға шалдыққан) немесе қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайларда оған біржолғы өтемақы төлеу қағидалары
1. Осы Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының судьясы қызметтік міндеттерін атқаруына байланысты мертіккен (жарақат алған, жараланған, контузия алған, кәсіптік ауруға шалдыққан) немесе қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайларда оған біржолғы өтемақы төлеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасының Конституциялық Соты туралы" Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 15-бабына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының судьясы қызметтік міндеттерін атқаруына байланысты мертіккен (жарақат алған, жараланған, контузия алған, кәсіптік ауруға шалдыққан) немесе қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайларда оған біржолғы өтемақы төлеу тәртібін айқындайды.
2. Біржолғы өтемақы төлеу "Қазақстан Республикасының Конституциялық Соты туралы" Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 15-бабына сәйкес оны алуға құқығы бар адамдарға жүргізіледі.
3. Қазақстан Республикасы Конституциялық Соты судьясының кәсіптік қызметпен одан әрі айналысу мүмкіндігін жоққа шығаратын мертігу (жарақат алу, жаралану, контузия алу, кәсіптік ауруға шалдығу) не қаза табу (қайтыс болу) мән-жайлары туралы тергеп-тексеру Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 20-тарауына сәйкес жүргізіледі.

4. С момента принятия комиссией по расследованию несчастного случая, образуемой в порядке и составе, предусмотренных статьями 188 и 188-1 Трудового кодекса Республики Казахстан, заключения, подтверждающего получение увечья (травмы, ранения, контузии, профессионального заболевания) или факт гибели (смерти) судьи Конституционного Суда Республики Казахстан в связи с исполнением служебных обязанностей, кадровая служба Аппарата Конституционного Суда (далее – кадровая служба) в течение семи календарных дней письменно извещает лиц, имеющих право на получение единовременной компенсации, о необходимости подачи заявления на выплату единовременной компенсации по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с представлением следующих документов:
1) в случае получения судьей Конституционного Суда Республики Казахстан при исполнении служебных обязанностей тяжелого или легкого увечья (травмы, ранения, контузии, профессионального заболевания), не повлекшего установления инвалидности:
медицинское заключение;
2) при установлении судье Конституционного Суда Республики Казахстан инвалидности, наступившей в результате увечья (травмы, ранения, контузии, профессионального заболевания), полученного при исполнении служебных обязанностей:
медицинское заключение;
копию справки территориального подразделения уполномоченного органа в области социальной защиты населения об установлении инвалидности;
3) в случае гибели (смерти) судьи Конституционного Суда Республики Казахстан при исполнении служебных обязанностей либо в течение года после прекращения полномочий судьи Конституционного Суда Республики Казахстан вследствие получения увечья (травмы, ранения, контузии, профессионального заболевания), полученного при исполнении служебных обязанностей:
копию документа, удостоверяющего личность получателя единовременной компенсации;
копию свидетельства о рождении несовершеннолетнего получателя (в случае, если лицо, имеющее право на получение единовременной компенсации, является несовершеннолетним);
копию свидетельства или уведомления о смерти;
копию свидетельства о праве на наследство.
5. При обращении лиц, имеющих право на получение единовременной компенсации, с заявлением кадровая служба проверяет полноту и правильность оформления документов, указанных в пункте 4 настоящих Правил, и регистрирует его в журнале регистрации заявлений на выплату единовременной компенсации по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
В случаях неполного предоставления соответствующих документов и (или) их неправильного оформления кадровая служба предлагает заявителю в течение пяти рабочих дней привести заявление в соответствие с требованиями пункта 4 настоящих Правил.
Кадровая служба возвращает заявление, если заявитель не привел его в соответствие с требованиями в срок, установленный в части второй настоящего пункта.

4. Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 188 және 188-1-баптарында көзделген тәртіппен және құрамда құрылатын жазатайым оқиғаны тергеп-тексеру жөніндегі комиссия Қазақстан Республикасы Конституциялық Соты судьясының қызметтік міндеттерін атқаруына байланысты мертіккенін (жарақат алғанын, жараланғанын, контузия алғанын, кәсіптік ауруға шалдыққанын) немесе қаза тапқан (қайтыс болған) фактісін растайтын қорытынды қабылдаған сәттен бастап Қазақстан Республикасы Конституциялық Соты Аппаратының кадр қызметі (бұдан әрі – кадр қызметі) күнтізбелік жеті күн ішінде біржолғы өтемақы алуға құқығы бар адамдарды осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша біржолғы өтемақы төлеуге өтініш беріп, мынадай құжаттарды ұсыну қажеттігі туралы жазбаша хабардар етеді:
1) Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының судьясы қызметтік міндеттерін атқару үстінде ауыр немесе жеңіл мертігіп (жарақат алып, жараланып, контузия алып, кәсіптік ауруға шалдығып), ол мүгедектік белгілеуге әкеп соқтырмаған жағдайда:
медициналық қорытынды;
2) Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының судьясы қызметтік міндеттерін атқару үстінде мертігуінің (жарақат алуының, жаралануының, контузия алуының, кәсіптік ауруға шалдығуының) нәтижесінде мүгедек болғаны белгіленген кезде:
медициналық қорытынды;
халықты әлеуметтік қорғау саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінің мүгедектікті белгілеу туралы анықтамасының көшірмесі;
3) Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының судьясы қызметтік міндеттерін атқару үстінде не қызметтік міндеттерін атқару үстінде мертігу (жарақат алу, жаралану, контузия алу, кәсіптік ауруға шалдығу) салдарынан Қазақстан Республикасының Конституциялық Сотының судьясы өкілеттігін тоқтатқаннан кейін бір жыл ішінде қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда:
біржолғы өтемақы алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
кәмелетке толмаған алушының тууы туралы куәлігінің көшірмесі (егер біржолғы өтемақы алуға құқығы бар адам кәмелетке толмаған болса);
қайтыс болу туралы куәліктің немесе хабарламаның көшірмесі;
мұрагерлікке құқық туралы куәліктің көшірмесі.
5. Біржолғы өтемақы алуға құқығы бар адамдар өтініш берген кезде кадр қызметі осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген құжаттардың толықтығы мен дұрыс ресімделуін тексереді және оны осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша біржолғы өтемақы төлеуге өтініштерді тіркеу журналына тіркейді.
Тиісті құжаттар толық ұсынылмаған және (немесе) олар дұрыс ресімделмеген жағдайда кадр қызметі өтініш берушіге бес жұмыс күні ішінде өтінішті осы Қағидалардың 4-тармағының талаптарына сәйкес келтіруді ұсынады.
Егер өтініш беруші осы тармақтың екінші бөлігінде белгіленген мерзімде өтінішті талаптарға сәйкес келтірмесе, кадр қызметі оны қайтарады.

6. Кадровая служба, зарегистрировав заявление в журнале, в течение десяти рабочих дней формирует дело на получателя единовременной компенсации и направляет его в финансовую службу.
Приобщив к делу расчет о сумме компенсации, подготовленный финансовой службой, кадровая служба предоставляет дело Руководителю Аппарата Конституционного Суда с проектом приказа о выплате компенсации. Руководитель Аппарата Конституционного Суда принимает решение в течение трех рабочих дней.
Судья Конституционного Суда Республики Казахстан лишается права на единовременную компенсацию в случае, если его полномочия прекращены в связи со вступлением в законную силу в отношении него обвинительного приговора суда.
7. Выплата единовременной компенсации осуществляется путем перечисления на банковский счет заявителя либо на счет заявителя в организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, в течение двух месяцев с момента подачи заявления в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Несовершеннолетнему получателю выплата единовременной компенсации производится путем перечисления на его счет, указанный в заявлении, с одновременным уведомлением об этом органов опеки и попечительства или его законных представителей в течение двух месяцев с момента подачи заявления.
________________________
Приложение 1
к Правилам выплаты
единовременной компенсации
в случаях получения увечья
(травмы, ранения, контузии,
профессионального
заболевания) или гибели
(смерти) судьи
Конституционного Суда
Республики Казахстан в связи с
исполнением служебных
обязанностей
Форма
Кому ___________________________
(Ф.И.О. случае наличия)
руководителя Аппарата
Конституционного Суда Республики
Казахстан)
от _____________________________
(Ф.И.О. случае наличия)
заявителя)
проживающего по адресу: _________
ИИН заявителя __________________
Заявление на выплату единовременной компенсации
Прошу вас выплатить мне единовременную компенсацию в связи с ______
____________________________________________________________________.
(указывается основание для возмещения ущерба)
Причитающуюся мне сумму прошу перечислить ______________________
_______________________________________________________________________.
(указываются реквизиты банка (организации), номер лицевого счета получателя)
К заявлению прилагаю следующие документы:
1.
2.
3.
____________(дата и подпись заявителя).
_______________________________
Приложение 2
к Правилам выплаты
единовременной компенсации
в случаях получения увечья
(травмы, ранения, контузии,
профессионального
заболевания) или гибели
(смерти) судьи
Конституционного Суда
Республики Казахстан в связи с
исполнением служебных
обязанностей
Форма
Журнал регистрации заявлений на выплату единовременной компенсации
№ п/п
Дата поступления заявления
Ф.И.О. (в случае наличия) судьи Конституционного Суда, получившего увечье, умершего, и его адрес
Ф.И.О. (в случае наличия) получателя единовременной компенсации и его адрес
Основание для выплаты единовременной компенсации
Результат рассмотрения
Сумма единовременной компенсации
Номер и дата платежного документа
Причина отказа
1
2
3
4
5
6
7
8
____________________________
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 февраля 2023 года № 102
Правила выплаты единовременной денежной компенсации для погребения умерших или погибших судей Конституционного Суда Республики Казахстан и пенсионеров, вышедших на пенсию с должности судьи Конституционного Суда Республики Казахстан

6. Кадр қызметі өтінішті журналға тіркеп, он жұмыс күні ішінде біржолғы өтемақы алушыға іс қалыптастырады және оны қаржы қызметіне жібереді.
Қаржы қызметі дайындаған өтемақы сомасы туралы есепті іске қоса тіркеп, кадр қызметі істі өтемақы төлеу туралы бұйрықтың жобасымен Конституциялық Сот Аппаратының Басшысына ұсынады. Конституциялық Сот Аппаратының Басшысы үш жұмыс күні ішінде шешім қабылдайды.
Егер Қазақстан Республикасы Конституциялық Соты судьясының өкілеттігі өзіне қатысты соттың айыптау үкімінің заңды күшіне енуіне байланысты тоқтатылған болса, ол өтемақы алу құқығынан айырылады.
7. Біржолғы өтемақы төлеу өтініш берушінің банктік шотына не банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардағы өтініш берушінің шотына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен өтініш берілген сәттен бастап екі ай ішінде аудару жолымен жүзеге асырылады.
Кәмелетке толмаған алушыға біржолғы өтемақы төлеу өтініш берілген сәттен бастап екі ай ішінде оның өтініште көрсетілген шотына аудару жолымен жүргізіледі, бұл туралы қамқоршылық және қорғаншылық органдарына немесе оның заңды өкілдеріне бір мезгілде хабарланады.
Қазақстан Республикасы
Конституциялық Сотының
судьясы қызметтік міндеттерін
атқаруына байланысты
мертіккен (жарақат алған,
жараланған, контузия алған,
кәсіптік ауруға шалдыққан)
немесе қаза тапқан (қайтыс
болған) жағдайларда оған
біржолғы өтемақы төлеу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Кімге __________________
(Қазақстан Республикасы
Конституциялық Сотының
Аппараты Басшысының Т.А.Ә.
(бар болса)
кімнен ___________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә. (бар
болса)
мекенжайы: ______________
өтініш берушінің ЖСН _____
Біржолғы өтемақы төлеуге өтініш
Сізден ________________________________________________________
(залалдың орнын толтыру үшін негіздеме көрсетіледі)
байланысты маған біржолғы өтемақы төлеуді сұраймын.
Маған тиесілі соманы ___________________________________________
______________________________________________________________
(банктің (ұйымның) деректемелері, алушының жеке шотының нөмірі көрсетіледі)
аударуды сұраймын.
Өтінішке мынадай құжаттарды қоса беріп отырмын:
1.
2.
3.
___________ (күні мен өтініш берушінің қолы)
Қазақстан Республикасы
Конституциялық Сотының
судьясы қызметтік міндеттерін
атқаруына байланысты
мертіккен (жарақат алған,
жараланған, контузия алған,
кәсіптік ауруға шалдыққан)
немесе қаза тапқан (қайтыс
болған) жағдайларда оған
біржолғы өтемақы төлеу
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Біржолғы өтемақы төлеуге өтініштерді тіркеу журналы
Р/с №
Өтініш түскен күн
Мертіккен, қаза тапқан Қазақстан Республикасы Конституциялық Соты судьясының Т.А.Ә. (бар болса) және оның мекенжайы
Біржолғы өтемақы алушының Т.А.Ә. (бар болса) және оның мекенжайы
Біржолғы өтемақы төлеу үшін негіздеме
Қарау нәтижесі
біржолғы өтемақы сомасы
төлем құжатының нөмірі мен күні
бас тарту себебі
1
2
3
4
5
6
7
8
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2023 жылғы 9 ақпандағы
№ 102 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының судьялары және Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының судьясы лауазымынан зейнеткерлікке шыққан зейнеткерлер қайтыс болған немесе қаза тапқан кезде оларды жерлеу үшін біржолғы ақшалай өтемақы төлеу қағидалары

1. Настоящие Правила выплаты единовременной денежной компенсации для погребения умерших или погибших судей Конституционного Суда Республики Казахстан и пенсионеров, вышедших на пенсию с должности судьи Конституционного Суда Республики Казахстан (далее – Правила), разработаны в соответствии со статьей 15 Конституционного закона Республики Казахстан "О Конституционном Суде Республики Казахстан" и определяют порядок выплаты единовременной денежной компенсации для погребения умерших или погибших судей Конституционного Суда Республики Казахстан и пенсионеров, вышедших на пенсию с должности судьи Конституционного Суда Республики Казахстан (далее – компенсация).
2. В случае гибели (смерти) судьи Конституционного Суда Республики Казахстан или пенсионера, вышедшего на пенсию с должности судьи Конституционного Суда Республики Казахстан, для получения компенсации лица, являющиеся наследниками (далее – заявитель), обращаются в кадровую службу Аппарата Конституционного Суда Республики Казахстан (далее – кадровая служба) с заявлением по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с представлением следующих документов:
копии документа, удостоверяющего личность получателя компенсации;
ИИН получателя компенсации;
копии свидетельства или уведомления о смерти;
копии свидетельства о рождении несовершеннолетнего получателя компенсации;
копии свидетельства о праве на наследство;
сведений о номере счета получателя компенсации.
В случае смерти действующего судьи Конституционного Суда Республики Казахстан кадровая служба в обязательном порядке письменно ставит в известность лиц, являющихся наследниками, о необходимости подачи ими вышеуказанных документов.
3. Кадровая служба проверяет полноту и правильность оформления документов, указанных в пункте 2 настоящих Правил, и регистрирует заявление в журнале регистрации заявлений на выплату единовременной денежной компенсации для погребения по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
В случаях неполного предоставления соответствующих документов и (или) их неправильного оформления кадровая служба предлагает заявителю в течение пяти рабочих дней привести заявление в соответствие с требованиями пункта 2 настоящих Правил.
Кадровая служба возвращает заявление, если заявитель не привел его в соответствие с требованиями в срок, установленный в части второй настоящего пункта.
Кадровая служба, зарегистрировав заявление в журнале, в течение десяти рабочих дней формирует дело на получателя компенсации и направляет его в финансовую службу.
4. Приобщив к делу расчет о сумме компенсации, подготовленный финансовой службой, кадровая служба предоставляет дело Руководителю Аппарата Конституционного Суда с проектом приказа о выплате компенсации. Руководитель Аппарата Конституционного Суда принимает решение в течение трех рабочих дней.

1. Осы Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының судьялары және Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының судьясы лауазымынан зейнеткерлікке шыққан зейнеткерлер қайтыс болған немесе қаза тапқан кезде оларды жерлеу үшін біржолғы ақшалай өтемақы төлеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасының Конституциялық Соты туралы" Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 15-бабына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының судьялары және Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының судьясы лауазымынан зейнеткерлікке шыққан зейнеткерлер қайтыс болған немесе қаза тапқан кезде оларды жерлеу үшін біржолғы ақшалай өтемақы (бұдан әрі – өтемақы) төлеу тәртібін айқындайды.
2. Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының судьясы немесе Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының судьясы қызметінен зейнетке шыққан зейнеткер қайтыс болған (қаза тапқан) жағдайда өтемақы алу үшін мұрагер болып табылатын адамдар (бұдан әрі – өтініш беруші) Қазақстан Республикасы Конституциялық Соты Аппаратының кадр қызметіне (бұдан әрі – кадр қызметі) мынадай құжаттарды ұсынып, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш береді:
өтемақы алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
өтемақы алушының ЖСН;
қайтыс болу туралы куәліктің немесе хабарламаның көшірмелері;
кәмелетке толмаған өтемақы алушының тууы туралы куәлігінің көшірмесі;
мұрагерлікке құқық туралы куәліктің көшірмесі;
өтемақы алушының шот нөмірі туралы мәліметтер.
Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының жұмыс істеп жүрген судьясы қайтыс болған жағдайда кадр қызметі мұрагер болып табылатын адамдарды жоғарыда көрсетілген құжаттарды тапсыру қажеттігі туралы міндетті түрде жазбаша хабардар етеді.
3. Кадр қызметі осы Қағидалардың 2-тармағында көрсетілген құжаттардың толықтығы мен дұрыс ресімделуін тексереді және өтінішті осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жерлеу үшін біржолғы ақшалай өтемақы төлеуге өтініштерді тіркеу журналына тіркейді.
Тиісті құжаттар толық ұсынылмаған және (немесе) олар дұрыс ресімделмеген жағдайда кадр қызметі өтініш берушіге бес жұмыс күні ішінде өтінішті осы Қағидалардың 2-тармағының талаптарына сәйкес келтіруді ұсынады.
Егер өтініш беруші осы тармақтың екіншi бөлігінде белгіленген мерзімде өтінішті талаптарға сәйкес келтірмесе, кадр қызметі оны қайтарады.
Кадр қызметі өтінішті журналға тіркеп, он жұмыс күні ішінде біржолғы өтемақы алушыға іс қалыптастырады және оны қаржы қызметіне жібереді.
4. Қаржы қызметі дайындаған өтемақы сомасы туралы есепті іске қоса тіркеп, кадр қызметі істі өтемақы төлеу туралы бұйрықтың жобасымен Конституциялық Сот Аппаратының Басшысына ұсынады. Конституциялық Сот Аппаратының Басшысы үш жұмыс күні ішінде шешім қабылдайды.

5. Выплата компенсации осуществляется путем перечисления на банковский счет заявителя либо на счет заявителя в организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, в течение двух месяцев с момента подачи заявления в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
6. Выплата компенсации несовершеннолетним получателям компенсации производится с учетом особенностей, предусмотренных статьями 22, 22-1, 23 Гражданского кодекса Республики Казахстан.
___________________
Приложение 1
к Правилам выплаты
единовременной денежной
компенсации для погребения
умерших или погибших судей
Конституционного Суда
Республики Казахстан
и пенсионеров, вышедших
на пенсию с должности судьи
Конституционного Суда
Республики Казахстан
Форма
Кому ___________________________
(Ф.И.О. (если имеется) руководителя
уполномоченного органа)
от _____________________________
(Ф.И.О. (если имеется) заявителя)
проживающего по адресу: _________
ИИН заявителя: __________________
Заявление на выплату единовременной денежной компенсации на погребение
Прошу Вас выплатить мне единовременную денежную компенсацию на
погребение в связи со смертью _________________________________________.
(Ф.И.О. (если имеется) умершего)
Дата смерти: ______________________.
Причитающуюся мне сумму прошу перечислить:
наименование банка (организации): __________________________;
БИК банка (организации): __________________________________;
ИИК банка (организации): __________________________________;
номер счета: __________________________.
К заявлению прилагаю следующие документы:
1.
2.
3.
Дата заполнения: _________________
Подпись заявителя: _______________
_________________________
Приложение 2
к Правилам выплаты
единовременной денежной
компенсации для погребения
умерших или погибших судей
Конституционного Суда
Республики Казахстан
и пенсионеров, вышедших на
пенсию с должности судьи
Конституционного Суда
Республики Казахстан
Форма
Журнал регистрации заявлений на выплату единовременной денежной компенсации на погребение
п/п
Дата поступления заявления
Ф.И.О. (если имеется) умершего
Ф.И.О. (если имеется) получателя единовременной компенсации и его адрес
Основание для выплаты единовременной компенсации
Результат рассмотрения
сумма единовременной компенсации
номер и дата платежного документа
причина отказа
1
2
3
4
5
6
7
8
____________________________

5. Өтемақы төлеу өтініш берушінің банктік шотына не банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардағы өтініш берушінің шотына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен өтініш берілген сәттен бастап екі ай ішінде аудару жолымен жүзеге асырылады.
6. Кәмелетке толмаған өтемақы алушыларға өтемақы төлеу Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 22, 22-1, 23-баптарында көзделген ерекшеліктер ескеріле отырып жүргізіледі.
Қазақстан Республикасы
Конституциялық Сотының
судьялары және Қазақстан
Республикасы Конституциялық
Сотының судьясы лауазымынан
зейнеткерлікке шыққан
зейнеткерлер қайтыс болған
немесе қаза тапқан кезде оларды
жерлеу үшін біржолғы ақшалай
өтемақы төлеу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Кімге_____________________
(уәкілетті орган басшысының
Т.А.Ә. (бар болса)
кімнен __________________
(Т.А.Ә. (бар болса)
мекенжайы: ______________
өтініш берушінің ЖСН _____
Жерлеуге біржолғы ақшалай өтемақы төлеуге өтініш
Сізден _________________________________________________________
(қайтыс болған адамның Т.А.Ә. (бар болса)
қайтыс болуына байланысты маған жерлеуге біржолғы ақшалай өтемақы төлеуді сұраймын.
Қайтыс болған күні: ________________________________.
Маған тиесілі соманы мынаған аударуды сұраймын:
банктің (ұйымның) атауы: __________________________;
банктің (ұйымның) БСК: ____________________________;
банктің (ұйымның) ЖСК: ___________________________;
шот нөмірі:_______________________________________.
Өтінішке мынадай құжаттарды қоса беріп отырмын:
1.
2.
3.
Толтырылған күні: _________________
Өтініш берушінің қолы: _____________
Қазақстан Республикасы
Конституциялық Сотының
судьялары және Қазақстан
Республикасы Конституциялық
Сотының судьясы лауазымынан
зейнеткерлікке шыққан
зейнеткерлер қайтыс болған
немесе қаза тапқан кезде оларды
жерлеу үшін біржолғы ақшалай
өтемақы төлеу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Жерлеуге біржолғы ақшалай өтемақы төлеуге өтініштерді тіркеу журналы
Р/с №
Өтініш түскен күн
Қайтыс болған адамның Т.А.Ә. (бар болса)
Біржолғы өтемақы алушының Т.А.Ә. (бар болса) және оның мекен-жайы
Біржолғы өтемақы төлеу үшін негіздеме
Қарау нәтижесі
біржолғы өтемақы сомасы
төлем құжатының нөмірі мен күні
бас тарту себебі
1
2
3
4
5
6
7
8