О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан по вопросам государственной службы и противодействия коррупции
Указ Президента Республики Казахстан от 13 июля 2016 года № 298.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие см. п.2
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан по вопросам государственной службы и противодействия коррупции (далее – изменения и дополнения).
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его первого официального опубликования, за исключением пункта 1, пункта 2, абзацев второго, третьего, четвертого, пятого, шестого, девятого пункта 3 изменений и дополнений, которые вводятся в действие с 1 января 2016 года.
Президент
Республики Казахстан
Н. НАЗАРБАЕВ
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 13 июля 2016 года № 298
ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЯ, которые вносятся в некоторые указы
Президента Республики Казахстан
1. В Указе Президента Республики Казахстан от 7 марта 2013 года № 520 "О Национальной комиссии по кадровой политике при Президенте Республики Казахстан и кадровых комиссиях областей, столицы, города республиканского значения" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 19, ст. 319):
в Положении о Национальной комиссии по кадровой политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 3:
подпункт 2-2) изложить в следующей редакции:
"2-2) рассмотрение вопросов занятия административных государственных должностей без проведения отбора в кадровый резерв и конкурсного отбора действующими судьями, депутатами Парламента, депутатами маслихатов, работающими на постоянной основе, а также политическими государственными служащими, международными служащими, судьями, прекратившими свои полномочия, за исключением прекративших их по отрицательным мотивам, выполнявшими свои полномочия не менее шести месяцев;";
дополнить подпунктом 2-3) следующего содержания:
"2-3) рассмотрение и согласование вопросов занятия административных государственных должностей корпуса "Б" без проведения конкурса административными государственными служащими корпуса "А", соответствующими установленным квалификационным требованиям;";
в пункте 4:
подпункт 2-2) изложить в следующей редакции:
"2-2) принятие решений по вопросам занятия административных государственных должностей без проведения отбора в кадровый резерв и конкурсного отбора действующими судьями, депутатами Парламента, депутатами маслихатов, работающими на постоянной основе, а также политическими государственными служащими, международными служащими, судьями, прекратившими свои полномочия, за исключением прекративших их по отрицательным мотивам, выполнявшими свои полномочия не менее шести месяцев;";
дополнить подпунктом 2-3) следующего содержания:

Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына мемлекеттік қызмет және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 13 шілдедегі № 298 Жарлығы.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы Жарлықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына мемлекеттік қызмет және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар (бұдан әрі – өзгерістер мен толықтырулар) бекітілсін.
2. Осы Жарлық 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 1-тармағын, 2-тармағын, 3-тармағының екінші, үшінші, төртінші, бесінші, алтыншы, тоғызыншы абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2016 жылғы 13 шілдедегі
№ 298 Жарлығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір
жарлықтарына енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР МЕН ТОЛЫҚТЫРУЛАР
1. "Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Кадр саясаты жөніндегі ұлттық комиссия және облыстардың, астананың, республикалық маңызы бар қаланың кадр комиссиялары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 7 наурыздағы № 520 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 19, 319-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Кадр саясаты жөніндегі ұлттық комиссия туралы ережеде:
3-тармақта:
2-2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2-2) қызметтегі судьялардың, Парламент депутаттарының, тұрақты негізде жұмыс істейтін мәслихат депутаттарының, сондай-ақ өкілеттіктерін теріс себептермен тоқтатқандарды қоспағанда, өз өкілеттіктерін тоқтатқан, өз өкілеттіктерін кемінде алты ай орындаған мемлекеттік саяси қызметшілердің, халықаралық қызметшілердің, судьялардың мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға кадр резервіне іріктеу және конкурстық іріктеу өткізілместен орналасуы мәселелерін қарау;";
мынадай мазмұндағы 2-3) тармақшамен толықтырылсын:
"2-3) белгіленген біліктілік талаптарына сай келетін "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына конкурс өткізілместен орналасуы мәселелерін қарау және келісу;";
4-тармақта:
2-2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2-2) қызметтегі судьялардың, Парламент депутаттарының, тұрақты негізде жұмыс істеген мәслихат депутаттарының, сондай-ақ өз өкілеттіктерін теріс себептермен тоқтатқандарды қоспағанда, өз өкілеттіктерін тоқтатқан, өз өкілеттіктерін кемінде алты ай орындаған мемлекеттік саяси қызметшілердің, халықаралық қызметшілердің, судьялардың мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға кадр резервіне іріктеу және конкурстық іріктеу өткізілместен орналасуы мәселелері бойынша шешімдер қабылдау;";
мынадай мазмұндағы 2-3) тармақшамен толықтырылсын:

"2-3) согласование занятия административных государственных должностей корпуса "Б" без проведения конкурса административными государственными служащими корпуса "А", соответствующими установленным квалификационным требованиям;".
2. В Указе Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 151 "О некоторых вопросах поступления граждан на административную государственную службу корпуса "А" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 70-71, ст. 521):
в Правилах отбора в кадровый резерв административной государственной службы корпуса "А", утвержденных вышеназванным Указом:
часть первую пункта 3 изложить в следующей редакции:
"3. Действующие судьи, депутаты Парламента, депутаты маслихатов, работающие на постоянной основе, а также политические государственные служащие, международные служащие, судьи, прекратившие свои полномочия, за исключением прекративших их по отрицательным мотивам, выполнявшие свои полномочия не менее шести месяцев, могут занять административные государственные должности корпуса "А" в соответствии с законодательством Республики Казахстан в сфере государственной службы без проведения отбора в кадровый резерв и конкурса по решению Национальной комиссии.".
3. В Указе Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 152 "О некоторых вопросах прохождения государственной службы" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 72-73-74, ст. 534):
в Правилах и сроках проведения ротации административных государственных служащих, должностях административных государственных служащих, подлежащих ротации, утвержденных вышеназванным Указом:
подпункт 3) пункта 20 исключить.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными Указом Президента РК от 05.05.2018 № 681.
4. В Указе Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 154 "Об утверждении Правил подготовки, внесения Национального доклада о противодействии коррупции Президенту Республики Казахстан и его опубликования" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 75-76, ст. 553):
в Правилах подготовки, внесения Национального доклада о противодействии коррупции Президенту Республики Казахстан и его опубликования, утвержденных вышеназванным Указом:
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Национальный доклад представляется:
1) уполномоченным органом в Правительство Республики Казахстан не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным, с обязательным рассмотрением на заседании Правительства Республики Казахстан;
2) Правительством Республики Казахстан Президенту Республики Казахстан не позднее 25 марта года, следующего за отчетным.".
ПРИЛОЖЕНИЕ
к изменениям и дополнениям,
утвержденным Указом Президента
Республики Казахстан
от 13 июля 2016 года № 298
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 29 декабря 2015 года № 152
ПРАВИЛА
исчисления стажа работы государственных служащих,
дающего право на установление должностного оклада

"2-3) белгіленген біліктілік талаптарына сай келетін "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына конкурс өткізілместен орналасуын келісу;".
2. "Азаматтардың "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметіне кіруінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 151 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 70-71, 521-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметінің кадр резервіне іріктеу қағидаларында:
3-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қызметтегі судьялар, Парламент депутаттары, тұрақты негізде жұмыс істейтін мәслихат депутаттары, сондай-ақ өз өкілеттіктерін теріс себептермен тоқтатқандарды қоспағанда, өз өкілеттіктерін тоқтатқан, өз өкілеттіктерін кемінде алты ай орындаған мемлекеттік саяси қызметшілер, халықаралық қызметшілер, судьялар "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет саласындағы заңнамаға сәйкес кадр резервіне іріктеу және конкурс өткізілмей Ұлттық комиссияның шешімімен орналаса алады.".
3. "Мемлекеттік қызмет өткерудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 152 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 72-73-74, 534-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге ротация жүргізу қағидалары мен мерзімі, ротацияға жататын мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің лауазымдарында:
20-тармақтың 3) тармақшасы алып тасталсын;
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Президентінің 05.05.2018 № 681 Жарлығымен.
4. "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы ұлттық баяндаманы дайындау, Қазақстан Республикасының Президентіне енгізу және оны жариялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 154 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 75-76, 553-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы ұлттық баяндаманы дайындау, Қазақстан Республикасының Президентіне енгізу және оны жариялау қағидаларында:
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Ұлттық баяндаманы:
1) уәкілетті орган Қазақстан Республикасының Үкіметіне – есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей ұсынады, ол міндетті түрде Қазақстан Республикасы Үкіметінің отырысында қаралады;
2) Қазақстан Республикасының Үкіметі Қазақстан Республикасының Президентіне – есепті жылдан кейінгі жылдың 25 наурызынан кешіктірмей ұсынады.".
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2016 жылғы 13 шілдедегі
№ 298 Жарлығымен
бекітілген өзгерістер
мен толықтыруларға
қосымша
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2016 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 152 Жарлығымен
бекітілген
Мемлекеттік қызметшілердің лауазымдық жалақысын
белгілеуге құқық беретін жұмыс өтілін есептеу
ҚАҒИДАЛАРЫ

Сноска. Приложение утратило силу Указом Президента РК от 05.05.2018 № 681.

Ескерту. Қағидалардың күші жойылды - ҚР Президентінің 05.05.2018 № 681 Жарлығымен.