Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Постановка на учет иностранных средств массовой информации"
Постановление акимата Карагандинской области от 29 июля 2008 года N 21/06. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 08 сентября 2008 года N 1850. Утратило силу - постановлением акимата Карагандинской области от 07 июля 2009 года N 18/10
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 07.07.2009 N 18/10.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги", в целях повышения качества оказания государственных услуг акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт оказания государственной услуги "Постановка на учет иностранных средств массовой информации", предоставляемой государственным учреждением "Управление внутренней политики Карагандинской области" (далее - Управление).
2. Управлению обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции и опубликование утвержденного стандарта оказания государственной услуги в средствах массовой информации областного значения.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Базарбаева А.Е.
4. Постановление вводится в действие со дня его официального опубликования.
Аким области                               Н.Нигматулин
Утвержден
постановлением акимата
Карагандинской области
от "29" июля 2008 г.
N 21/06
Стандарт оказания государственной услуги
"Постановка на учет иностранных средств массовой информации"
1. Общие положения
1. Данная государственная услуга определяет порядок постановки на учет иностранных средств массовой информации, распространяемых на территории Карагандинской области.
2. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
3. Государственной услуга оказывается на основании пункта 2 статьи 4-4 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О средствах массовой информации", Правил учета иностранных средств массовой информации, распространяемых в Республике Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан N 843 от 29 июля 2002 года.
4. Данную государственную услугу предоставляет государственное учреждение "Управление внутренней политики Карагандинской области" (далее - Управление) по адресу: город Караганды, бульвар Мира 39, кабинет 106а, сайт: www.dvpko.kz.

"Шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке қою" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандартын бекіту туралы
Қарағанды облысының әкімдігінің 2008 жылғы 29 шілдедегі N 21/06 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет Департаментінде 2008 жылғы 08 қыркүйекте N 1850 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 2009 жылғы 07 шілдедегі N 18/10 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 2009.07.07 N 18/10 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы "Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы" N 558 қаулысына сәйкес, мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасын арттыру мақсатында Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Қарағанды облысының ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Басқарма) көрсететін "Шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке қою" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты бекітілсін.
2. Басқарма осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді және мемлекеттік қызмет көрсетудің бекітілген стандартын облыстық маңызы бар бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары А.Е.Базарбаевқа жүктелсін.
4. Қаулы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енеді.
Облыс әкімі                                Н.Нығматулин
Қарағанды облысы әкімдігінің
2008 жылғы 29 шілде
N 21/06 қаулысымен
бекітілген
"Шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке қою"
мемлекеттік қызметін көрсету стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Берілген мемлекеттік қызмет шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу" қою тәртібін
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Заңының 4-4 бабының 2 тармағы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 29 шілдедегі 2001 жылғы N 843 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында таралатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу ережесі негізінде көрсетіледі.
4. Аталмыш мемлекеттік қызметті "Қарағанды облысының ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Басқарма) мына мекенжай бойынша көрсетеді: Қарағанды қаласы, Бейбітшілік бульвары, 39, 106а-кабинет, сайт: www.dvpko.kz.

5. По результатам оказания данной услуги потребитель получает справку об учете иностранных средств массовой информации, распространяемых на территории Карагандинской области.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам, осуществляющих распространение продукции иностранных средств массовой информации на территории Республики Казахстан по договору с ее собственником, издателем или на иных законных основаниях.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) срок постановки на учет иностранных средств массовой информации - 15 календарных дней со дня сдачи необходимых документов;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов - 10 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении справки - 10 минут.
8. Услуга оказывается бесплатно.
9. Данный стандарт оказания государственной услуги размещен на сайте: www.dvpko.kz.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, кроме субботы и воскресенья, с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи для получения государственной услуги ускоренного обслуживания.
11. Место предоставления услуги оборудовано телефонной связью, компьютерной техникой, при выходе имеется пандус для людей с ограниченными физическими возможностями, установлен пункт общественного доступа к услугам электронного Правительства и казахстанскому сегменту зоны Интернета.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги необходимо представить следующие документы:
1) заявление установленного образца;
2) для физического лица-распространителя - копия документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью, выданное налоговыми органами;
3) для юридического лица (филиала или представительства)-распространителя - копия свидетельства о государственной (учетной) регистрации юридического лица (филиала или представительства,) выданное департаментом юстиции.
13. Форму заявления для получения государственной услуги потребитель может получить в отделе информационной политики и мониторинга средств массовой информации Управления, кабинет N 106а.
14. Документы, необходимые для получения государственной услуги сдаются и регистрируются в приемной Управления, кабинет 503.
15. Подтверждением сдачи документов является номер регистрации.
16. Справка выдается только при личном посещении или представителю по доверенности по адресу город Караганда, бульвар Мира, 39, кабинет 106а.

5. Осы қызметті көрсету нәтижесі бойынша тұтынушы Қарағанды облысы аймағында таралатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке қою туралы анықтама алады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының аумағында шетелдік бұқаралық ақпарат құралдары өнімдерін оның меншік иесімен, баспагерімен немесе өзге де заңдық негізде келісім бойынша таратуды жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы мерзімдік шектеулер:
1) Шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын тіркеуге қою мерзімі - қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін 15 күнтізбелік күн;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт - 10 минут;
3) құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт - 10 минут.
8. Қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсетудің осы стандарты www.dvpko.kz сайтында орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызмет сенбі және жексенбі күнінен басқа, күн сайын, сағат 9.00-дан 18.00-ге дейін, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін үзілісімен көрсетіледі. Құжаттарды қабылдау кезек тәртібінде, мемлекеттік қызмет алу үшін алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
11. Қызмет көрсету орны телефон байланысымен, компьютерлік техникамен жабдықталған, кіреберісте жеке мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін пандус бар, электрондық Үкімет қызметтеріне және Интернет аймағының қазақстандық сегментіне қол жеткізудің қоғамдық пункті қойылған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу үшін келесі құжаттар ұсынылуы керек:
1) белгіленген үлгідегі өтініш;
2) жеке тұлға-таратушыға - салық комитеті берген кәсіпкерлікпен айналысу құқығын растайтын құжаттың көшірмесі;
3) заңды тұлғаға (филиал немесе өкілдік)-таратушыға - әділет басқармасы берген заңды тұлғаны (филиал немесе өкілдік) мемлекеттік (есепке алу) тіркеу туралы куәлік көшірмесі.
13. Мемлекеттік қызметті алуға арналған өтініш формасын тұтынушы Басқарманың ақпараттық саясат және бұқаралық ақпарат құралдары мониторингі бөлімінен, 106а-кабинет, ала алады.
14. Мемлекеттік қызметті алуға қажетті құжаттар Басқарманың қабылдау бөлмесінде, 503-кабинет, тіркеліп, тапсырылады.
15. Құжаттардың тапсырылғанын растау тіркеу нөмірі болып табылады.
16. Анықтама жеке тұлғаның өзіне немесе өкілге сенімхат бойынша Қарағанды қаласы, Бейбітшілік бульвары, 39, 106а-кабинет мекенжайында беріледі.

17. Управление вправе отказать распространителю в учете иностранных средств массовой информации, распространяемых на территории Республики Казахстан, если:
1) не представлены все необходимые документы, предусмотренные в пункте 6 Правил учета иностранных средств массовой информации, распространяемых в Республике Казахстан;
2) указана неполная или недостоверная информация в документах, предусмотренных пунктом 6 Правил учета иностранных средств массовой информации, распространяемых в Республике Казахстан;
3) материалы иностранного средства массовой информации содержат пропаганду или агитацию насильственного изменения конституционного строя, нарушения целостности Республики Казахстан, подрыва безопасности государства, войны, социального, сословного, религиозного, расового, национального и родового превосходства, культа жестокости, насилия и порнографии;
4) в отношении распространителя имеется решение суда, запрещающее ему занятие данным видом деятельности;
5) в отношении продукции иностранного средства массовой информации имеется решение суда о наложении запрета на ее распространение на территории Республики Казахстан.
3. Принципы работы
18. Основными принципами работы, которыми руководствуется Управление по отношению к потребителю данной услуги являются: вежливость, исчерпывающая информация об оказываемой государственной услуге, обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги измеряются следующими показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности данной государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. Информацию о порядке обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц можно получить у должностных лиц аппарата Акима области (кабинет 108), адрес электронной почты: kancelyaria@krg.gov.kz; телефон (7212) 41-08-30.
22. Жалоба подается на имя заместителя акима области по адресу: город Караганда, бульвар Мира, 39, кабинет N 108; по электронной почте kancelyaria@krg.gov.kz.
23. Подтверждением принятия жалобы является талон о приеме заявления, в котором указывается наименование государственного органа, фамилия и инициалы сотрудника, принявшего заявление, дата и время его принятия, телефоны. Жалоба рассматривается в сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц". О ходе рассмотрения жалобы можно узнать по телефону (7212) 41-08-30.

17. Басқарма таратушыға Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке қоюдан бас тартуға құқылы, егер:
1) Қазақстан Республикасында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу ережесінің 6 тармағында көзделген барлық қажетті құжаттар тапсырылмаса;
2) Қазақстан Республикасында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу ережесінің 6 тармағында көзделген құжаттарда толық емес немесе күмәнді ақпараттар көрсетілсе;
3) Шетелдік бұқаралық ақпарат құралдары материалдары Қазақстан Республикасының конституциялық құрылымын зорлықпен өзгертуге, тұтастығын бұзуға, мемлекет қауіпсіздігіне қастық жасауға, соғысқа, әлеуметтік, сословиялық, діни, нәсілдік, ұлттық және рулық басымдыққа, мейірімсіздік, күш көрсету және порнографияны насихаттау немесе үгіттеуге бағытталса;
4) таратушыға қатысты аталған қызмет түрімен айналысуға тыйым салатын сот шешімі бар болса;
5) шетелдік бұқаралық ақпарат құралдары өніміне қатысты Қазақстан Республикасы аумағында таратуға тыйым салу туралы сот шешімі бар болса.
3. Жұмыс принципі
18. Осы қызметті тұтынушыға қатысты Басқарманың басшылыққа алатын негізгі жұмыс қағидаттары: сыпайылық, көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, құпиялылығын қамтамасыз ету болып табылады.
4. Жұмыс нәтижесі
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік мекеменің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс тобы бекітеді.
5. Арыздану тәртібі
21. Уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты облыс әкімі аппаратының лауазымды тұлғаларынан (108-кабинет) алуға болады, электрондық пошта мекенжайы: kancelyaria@krg.gov.kz; телефон (7212) 41-08-30.
22. Шағым облыс әкімінің орынбасары атына Қарағанды қаласы, Бейбітшілік бульвары, 39, 108-кабинет мекенжайына; электрондық пошта: kancelyaria@krg.gov.kz. беріледі.
23. Шағымды қабылдауды растайтын құжат өтінішті қабылдау жөніндегі талон болып табылады, онда мемлекеттік органның атауы, өтінішті қабылдаған қызметкердің тегі мен инициалдары, оның қабылдаған күні мен уақыты, телефондар көрсетіледі. Шағым Қазақстан Республикасының "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңымен көзделеген мерзімде қаралады. Шағымның қаралу барысы туралы (7212) 41-08-30 телефоны бойынша білуге болады.

6. Контактная информация
24. Контактные данные начальника Управления, его заместителя и вышестоящей организации:
1) контактные данные руководителя государственного учреждения, непосредственно оказывающего государственную услугу, его заместителя:
сайт: www.dvpko.kz;
адрес электронной почты: depvp@mail.kz;
график работы: с 9.00 часов до 18.00 часов с перерывом с 13.00 до 14.00;
прием: еженедельно по пятницам с 15.00 часов до 18.00 часов;
телефон руководителя государственного учреждения: (7212) 56-19-80;
телефон заместителя руководителя государственного учреждения: (7212) 41-05-35;
2) контактные данные заместителя акима области:
сайт: www.кaraganda-region.kz;
адрес электронной почты: info@кaraganda-region.kz;
график работы: с 9.00 часов до 18.00 часов;
прием: еженедельно по вторникам с 16.00 часов до 18.00 часов;
адрес: город Караганда, бульвар Мира, 39;
телефон руководителя: (7212) 42-10-90.
25. Любую дополнительную информацию, касающуюся предоставления данного вида услуги можно узнать в Управлении по телефону (7212) 42-12-65.
Приложение
к стандарту оказания
государственной услуги
"Постановка на учет
иностранных средств
массовой информации"
Показатели качества и доступности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году

6. Байланыс ақпараты
24. Басқарма бастығының, оның орынбасарының және жоғары тұрған ұйымның байланыс деректері:
1) тікелей мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік мекеме басшысының, оның орынбасарының байланыс деректері:
сайт: www.dvpko.kz;
электрондық почта мекенжайы: depvp@mail.kz;
жұмыс кестесі: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін;
қабылдау: апта сайын жұма күндері сағат 15.00-ден 18.00-ге дейін;
мемлекеттік мекеме басшысының телефоны: (7212) 56-19-80;
мемлекеттік мекеме басшысы орынбасарының телефоны: (7212) 420535.
2) жоғары тұрған ұйым басшысының байланыс деректері:
сайт: www.кaraganda-region.kz;
электрондық пошта мекенжайы: info@кaraganda-region.kz;
жұмыс кестесі: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін;
қабылдау: апта сайын сейсенбі күндері сағат 16.00-дан 18.00 дейін;
мекенжайы: Қарағанды қаласы, Бейбітшілік бульвары, 39;
басшының телефоны: (7212) 42-10-90.
25. Осы қызмет түрін көрсетуге қатысты кез-келген қосымша ақпаратты Басқарманың (7212) 42-12-65 телефонынан білуге болады.
"Шетелдік бұқаралық ақпарат
құралдарын есепке қою"
мемлекеттік қызметін
көрсету стандартына
қосымша
Сапа және қолжетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
100
1.2. % (доля) потребителей, ожидавших получения услуги в очереди не более 40 минут
100
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
95
2.2. % (доля) случаев правильно оформленных документов должностным лицом (произведенных начислений, расчетов и т.д.)
100
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
100
3.2. % (доля) случаев правильно заполненных потребителем документов и сданных с первого раза
95
3.3. % (доля) услуг информации, о которых доступно через Интернет
100
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) обоснованных жалоб общему количеству обслуженных потребителей по данному виду услуг
0,1
4.2. % (доля) обоснованных жалоб, рассмотренных и удовлетворенных в установленный срок
0
4.3. % (доля) потребителей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
95
4.4. % (доля) потребителей, удовлетворенных сроками обжалования
95
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
100

1. Уақытылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының % (үлесі)
100
1.2. Қызмет алуды кезекте 40 минуттан аспайтын уақыт күткен тұтынушылардың % (үлесі)
100
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
95
2.2. Құжаттарды лауазымды тұлға дұрыс ресімдеген жағдайдың (жүргізілген төлемдер, есеп айырысулар және т.б.) % (үлесі)
100
3. Қолжетімділік
3.1. Қызметті ұсыну тәртібі туралы сапаға және ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
100
3.2. Тұтынушы құжаттарды дұрыс толтырған және бірінші реттен тапсырған оқиғалардың % (үлесі)
95
3.3. Интернет арқылы қолжетімді қызметтерінің ақпарат % (үлесі)
100
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Қызметтің осы түрі бойынша қызмет көрсетілген тұтынушылардың жалпы санына негізделген шағымдардың % (үлесі)
0,1
4.2. Белгіленген мерзімде қаралған және қанағаттандырылған негізделген шағымдардың % (үлесі)
0
4.3. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
95
4.4. Шағымдану мерзіміне қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
95
5. Сыпайылық
5.1. Қызметкерлердің сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
100