Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Регистрация контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых"
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 20 января 2009 года N 9. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 20 февраля 2009 года N 1700. Утратило силу - постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 4 марта 2009 года N 45.
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 4 марта 2009 года N 45
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «O местном государственном управлении в Республике Казахстан», статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 «Об административных процедурах» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 558 «Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги» акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт оказания государственной услуги «Регистрация контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Смаилова Ж.А.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области           С. Билялов
Утвержден
постановлением акимата области
от 20 января 2009 года № 9
Стандарт
оказания государственной услуги
«Регистрация контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых»
1. Общие положения
1. Определение государственной услуги:
«Регистрация контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых» (далее – государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги:
не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании:
пункта 68 Реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561;
подпункта 5) статьи 9 Закона Республики Казахстан от 27 января 1996 года № 2828 «О недрах и недропользовании».
4. Наименование государственного органа, государственного учреждения или иных субъектов, представляющих данную государственную услугу:
Государственное учреждение «Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Северо-Казахстанской области» (далее – Управление);
место оказания государственной услуги:
город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 38;
веб-сайт:
официальный сайт Управления www.dpr.sko.kz ;
e-mail: dpr@sko.kz .

"Барлауға, өндіруге немесе бірлескен барлауға және жалпыға таралған пайдалы қазбаларды өндіруге арналған келісім-шарттарды тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2009 жылғы 20 қаңтардағы N 9 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2009 жылғы 20 ақпанда N 1700 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2009 жылғы 4 наурыздағы N 45 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2009 жылғы 4 наурыздағы N 45 қаулысымен
«Жергілікті мемлекеттік басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңы 27 бабы 2 тармағына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107 Заңы 9-1 бабына және «Мемлекеттік қызмет көрсетудің Үлгі стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 558 қаулысына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген «Барлауға, өндіруге немесе бірлескен барлауға және жалпыға таралған пайдалы қазбаларды өндіруге арналған келісім-шарттарды тіркеу» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Ж.А. Смаиловқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күннен он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі              С.Біләлов
Облыс әкімдігінің
2009 жылғы 20 қаңтардағы № 9
қауылысымен бекітілді
«Барлауға, өндіруге немесе бірлескен барлауға және жалпыға таралған пайдалы қазбаларды өндіруге арналған келісім-шарттарды тіркеу» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет көрсету анықтау:
«Барлауға, өндіруге немесе бірлескен барлауға және жалпыға таралған пайдалы қазбаларды өндіруге арналған келісім-шарттарды тіркеу» (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсету).
2. Көрсетілетін мемлекет қызметінің түрі:
Автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қауылысымен бекітілген, жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін Мемлекеттік қызметтердің тізілімінің 68 тармағы;
Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 27 қантардан № 2828 «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Заңының 9-бабы 5) тармақшасы;
негізінде көрсетіледі.
4. Осы мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсынатын мемлекеттік мекеме немесе өзге субъектілердің, мемлекеттік органның атауы:
«Солтүстік Қазақстан облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Басқарма);
мемлекет қызметі көрсетілетін орын:
Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 38;
веб-сайт:
Басқарманың ресми сайты www.dpr.sko.kz ;
e-mail: dpr@sko.kz .

5. Форма завершения оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель:
сертификат регистрации контракта на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых (далее – сертификат).
6. Категория физических и юридических лиц, которым оказывается государственная услуга:
физические и юридические лица, с которыми были заключены контракты на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых (далее – потребители).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов (с момента регистрации заявления):
10 календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов (при регистрации заявления) - 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - 30 минут.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Настоящий стандарт после его официального опубликования будет размещен на официальном веб-сайте Управления www.dpr.sko.kz .
Адрес места оказания государственной услуги:
город Петропавловск, улица Конституции Казахстана 38.
10. График работы Управления: понедельник-пятница - с 9.00 до 18.00 часов, обеденный перерыв - с 13.00 до 14.00 часов. Предварительная запись отсутствует. Ускоренное обслуживание не предусмотрено.
11. Помещение приема граждан приспособлено для работы с потребителями услуги, предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями, условия для ожидания и подготовки необходимых документов (имеется стенд с образцами заполнения заявлений, стол, стулья). Соблюдены требования противопожарной безопасности.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Перечень необходимых документов для получения государственной услуги:
1) письменное заявление о регистрации контракта на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых;
2) подписанный контракт на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых в четырех экземплярах.
13. Для получения государственной услуги необходимо заполнить заявление, форма которого выдается в Управлении, по адресу: город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 38, кабинет 53, или на веб-сайте Управления: www.dpr.sko.kz .
14. Заполненное заявление и другие документы, необходимые для получения государственной услуги сдаются по адресу: город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 38, кабинет 54.

5. Тұтынушы алатын мемлекеттік қызмет көрсетудің аяқталу нысаны: Барлауға, өндіруге немесе бірлескен барлауға және жалпыға таралған пайдалы қазбаларды өндіруге арналған келісім-шарттарды тіркеу сертификаты.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетілетін заңды және жеке тұлғалардың санаты:
Барлауға, өндіруге немесе бірлескен барлауға және жалпыға таралған пайдалы қазбаларды өндіруге арналған келісім-шарттарды жасалған жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудегі уақыттың шектелу мерзімі:
1) мемлекет қызметін тұтынушы тиісті құжаттарды тапсырған сәттен мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері (өтінішті тіркеу кезінен бастап)
10 күнтізбелік күні;
2) құжат тапсырудағы кезекте күтіп тұруға кететін ең көп уақыт (өтінішті тіркеу кезінде) - 30 минут;
3) құжатты аларда кезекте күтіп тұруға кететін ең көп уақыт - 30 минут.
8 Мемлекет қызметін көрсету тегін беріледі.
9. Осы стандарт оны ресми жариялағаннан кейін Басқарманың ресми веб-сайтында www.dpr.sko.kz орналастырылады.
Мемлекет қызметін көрсететін орынның мекенжайы:
Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 38.
10. Басқарманың жұмыс кестесі: дүйсенбі-жұма, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін. Алдын ала жазылу жоқ. Тез қабылдау көзделмеген.
11. Азаматтарды қабылдау бөлмесі тұтынушылармен жұмыс істеуге лайықталған, қажетті құжаттарды дайындау және күту үшін, мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдай қарастырылған (өтінішті толтыру үлгілерімен арнаулы орын, үстел, орындықтар бар). Өртке қарсы қауыпсіздік талаптары сақталған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызмет көрсетілуі үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) барлауға, өндіруге немесе бірлескен барлауға және жалпыға таралған пайдалы қазбаларды өндіруге арналған келісім-шарттарды тіркеу туралы жазбаша өтініш;
3) барлауға, өндіруге немесе бірлескен барлауға және жалпыға таралған пайдалы қазбаларды өндіруге арналған қол қойылған келісім-шарт, төрт данада.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетілуі үшін формасы Басқармада, мына мекенжайда берілетін өтініш толтыру керек: Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 38, № 53 кабинет, немесе Басқармасының веб-сайтында www.dpr.sko.kz .
14. Мемлекеттік қызмет көрсетілуі үшін толтырылған өтініш және өзге тиісті құжаттар мына мекенжайға тапсырылады: Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 38, № 54 кабинет.

15. Подтверждением о том, что потребитель сдал все необходимые документы для получения государственной услуги, является выдаваемая потребителю расписка с указанием вида запрашиваемой государственной услуги, наименованием прилагаемых документов, даты принятия документов от потребителей государственных услуг, даты получения потребителем государственной услуги.
16. Получение сертификата осуществляется потребителями либо их представителями по доверенности лично в Управлении по адресу: город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 38, кабинет 54.
17. Основанием для приостановления или отказа в предоставлении государственной услуги потребителю является:
1) не предоставление документов, предусмотренных пунктом, 12 настоящего стандарта;
2) указание неполной или недостоверной информации в документах, предусмотренных пунктом 12 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
18. Принципы работы, которыми руководствуется Управление по отношению к потребителю услуг:
1) транспарентность;
2) вежливость при работе с потребителями;
3) наличие исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;
4) обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя;
5) обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного учреждения, оказывающего государственную услугу, ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. Разъяснение порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказание содействия в подготовке жалобы производится в Управлении, по адресу: город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 38, кабинет 54.
22. Жалоба подается в Управление по адресу: город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 38, кабинет 54.
23. В подтверждении принятия жалобы потребителю выдается расписка с указанием даты подачи жалобы и предусматривающая срок и место получения ответа на поданную жалобу.
Информацию о ходе рассмотрении жалобы можно получить в Управлении по адресу: город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 38, кабинет 54.

15. Мемлекеттік қызмет көрсетілуіне тұтынушының барлық құжаттарды тапсырғанын растайтын қандай қызмет көрсетілуін сұрағаны, қоса берілген құжаттар атауы, құжаттың қабылданған күні, құжатты алған күні туралы қолына қолхат беріледі.
16. Сертификатын алу өтініш берушінің өзімен немесе сенім хат бойынша алған жөнінде қол қойғанан кейін қолма қол Басқармада мына мекенжай бойынша алынады: Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, № 38, № 54 кабинет.
17. Тұтынушығы ұсынылған мемлекеттік қызметті тоқтату немесе бас тартуға негіз болады:
1) осы стандарттың 12 тармағымен көзделген құжаттарды ұсынбау;
2) осы стандарттың 12 тармағымен көзделген құжаттарда толық емес немесе анық емес мәліметтерді көрсету.
3. Жұмыс ұстанымдары
18. Басқарма тұтынушыға көрсетілетін қызметті келесі жұмыс ұстанымдарына негізделеді:
1) транспаренттілік;
2) тұтынушылармен жұмыс істегенде сыпайылық;
3) ұсынылып отырған мемлекеттік қызмет туралы жеткілікті ақпарат беру;
4) тұтынушы құжаттары мазмұнының ақпараттың құпиялығын сақталуын, қорғауын қамтамасыз ету;
5) тұтынушы белгіленген мерзімде алмаған құжаттарды, бүлдірмей сақтауын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға көрсетілетін мемлекет қызметінің нәтижелері осы стандарттың қосымшаларына сәйкес қол жетімділік пен сапа көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік мекеме жұмыстарының бағалануы бойынша мемлекет көрсететін қызметтің қол жетімділігі мен сапа көрсеткіштерінің мақсатты маңызы жыл сайын арнайы құрылған жұмыс тобымен бекітіледі.
5. Шағым беру тәртібі
21. Уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым беру тәртібін түсіндіру және шағым беруге жәрдемдесу Басқармада, мына мекенжайда жүргізіледі: Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 38, № 54 кабинет.
22. Шағым Басқармада, мына мекенжайда жазылады: Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 38, № 54 кабинет.
23. Тұтынушыға шағымының қабылданғанын растайтын шағымның берілген күні, қарастыру мерзімі және берілген шағымға жауап беретін орны көрсетілген қолхат беріледі.
Шағымның қарастырылу барысы туралы ақпаратты Басқармада мына мекенжайда алуға болады: Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 38, № 54 кабинет.

6. Контактная информация
24. Контактные данные руководителя государственного учреждения непосредственно оказывающего государственную услугу, его заместителя и вышестоящей организации:
1) начальник Управления: электронный адрес: dpr@sko.kz , телефон: 466787, прием каждый первый понедельник месяца - с 17.00 до 18.00 часов, город Петропавловск, улица Конституции Казахстана 38, кабинет 46;
2) заместитель начальника Управления: прием каждый вторник, четверг с 9.00 до 18.00 часов, город Петропавловск, улица Конституции Казахстана 38, кабинет 44, телефон 462033;

6. Байланыс ақпараты
24. Тікелей мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекет мекемесі басшысының, оның орынбасары және жоғарыдағы ұйымның байланыс мәліметтері:
1) Басқарма бастығы: электронды мекенжайы: www.dpr.sko.kz, телефон: 466787, әр айдың бірінші дүйсенбі, сағат 17.00 -ден 18.00 – ге дейін, Петропавл қаласы, Қазақстан Контстуция көшесі, 38, 46 кабинет;
2) Басқарма бастығының орынбасары: әр сейсенбі, бейсенбі, сағат 9.00 -ден 18.00 –ге дейін, Петропавл қаласы, Қазақстан Контстуция көшесі, 38, 44 кабинет;

3) Акимат Северо-Казахстанской области, веб-сайт www.sko.kz, город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 58.
Приложение
к стандарту оказания государственной услуги «Регистрация
контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и
добычу общераспространенных полезных ископаемых»
Таблица
Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и доступности
Норматив-
ное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году

3) Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі, веб-сайт www.sko.kz, Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 58.
«Барлауға, өндіруге немесе бірлескен
барлауға және жалпыға таралған
пайдалы қазбаларды өндіруге арналған
келісім-шарттарды тіркеу»  мемлекеттік
қызмет көрсету стандартына қосымша
Кесте
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол жетімділік
көрсеткіштері
Көрсеткіштің
нормативтік
мәні
Көрсеткіш-
тің келесі жылдағы мақсатты мәні
Көрсеткіш-
тіңт есеп беру жылындағы күнделікті мәні