Об утверждении предельных размеров социальной помощи, предоставляемой отдельным категориям нуждающихся граждан, при наступлении трудной жизненной ситуации
Решение маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 20 декабря 2013 года № 171. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 22 января 2014 года № 3761. Утратило силу решением маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 02 марта 2016 года № 406
Сноска. Утратило силу решением маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 02.03.2016 № 406.
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республика Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан". Каргалинский районный маслихат РЕШИЛ:
Утвердить предельные размеры социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации вследствие стихийного бедствия или пожара (согласно приложению).
Ежемесячно оказывать:
1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на оплату коммунальных услуг денежную социальную помощь в размере восьми тысяч тенге;
2) детям инвалидам, обучающимся и воспитывающимся на дому, согласно списков, представленных государственным учреждением "Каргалинский районный отдел образования" денежную социальную помощь в размере трех тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 06.05.2015 № 290 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
-Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Секретарь
районного маслихата районного маслихата
Ж.Кольжанов Х.Жылкыбеков
Утверждено решением
Каргалинского районного маслихата
20 декабря 2013 года № 171
Предельные размеры социальной помощи, предоставляемые отдельным категориям нуждающихся граждан, при наступлении трудной жизненной ситуации
В зависимости от наступившей жизненной ситуации или полученного ущерба, в результате стихийного бедствия или пожара, социальная помощь оказывается следующим категориям лиц:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в пределах 150 тысяч тенге;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны в пределах 100 тысяч тенге;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны в пределах 100 тысяч тенге;
другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны в пределах 80 тысяч тенге;
лицам, достигших пенсионного возраста в пределах 60 тысяч тенге;

Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына өмірлік қиын жағдай туындаған кезде көрсететін әлеуметтік көмектің шекті мөлшерлерін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2013 жылғы 20 желтоқсандағы № 171 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 22 қаңтарда № 3761 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2016 жылғы 02 наурыздағы № 406 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 02.03.2016 № 406 шешімімен.
Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 2-3 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 21 мамырдағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес, Қарғалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Өрт немесе табиғи зілзаланың кесірінен болған өмірлік қиын жағдаймен байланысты әлеуметтік көмектің шекті мөлшері (қосымшаға сәйкес) бекітілсін.
Ай сайын көрсетілсін:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне коммуналдық қызметтерді төлеу үшін сегіз мың теңге көлемінде қаржылай әлеуметтік көмек;
2) "Қарғалы аудандық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі ұсынған тізімдерге сәйкес үйден оқытылатын және тәрбиеленетін мүгедек балаларға үш мың теңге көлемінде қаржылай әлеуметтік көмек".
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 06.03.2015 № 290 шешімімен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Осы шешім алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың Аудандық мәслихаттың
сессия төрағасы хатшысы
Ж.Кольжанов Х.Жылқыбеков
2013 жылдың 20 желтоқсандағы № 171
аудандық мәслихаттың шешіміне
қосымша
Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына өмірлік қиын жағдай туындаған кезде көрсететін әлеуметтік көмектің шекті мөлшерлері
Өрт немесе табиғи зілзаланың салдарынан болған өмірлік қиын жағдайлар туындағанда немесе залал келтірілгендерге әлеуметтік көмек келесі санаттағы адамдарға көрсетіледі:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне шекті деңгейінде 150 мың теңге;
жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысы қатысушыларына теңестірілген адамдарға шекті деңгейінде 100 мың теңге;
жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысы мүгедектеріне теңестірілген адамдарға шекті деңгейінде 100 мың теңге;
жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша соғыс қатысушыларына теңестірілген адамдардан басқа санаттарына шекті деңгейінде 80 мың теңге;
зейнеткерлік жасқа жеткен адамдарға шекті деңгейінде 60 мың теңге;

инвалидам, лицам, воспитывающим ребенка-инвалида до 18 лет в пределах 60 тысяч тенге;
жертвам политических репрессий, лицам, пострадавшим от политических репрессий в пределах 50 тысяч тенге;
многодетным семьям в пределах 60 тысяч тенге;
детям-сиротам, детям, оставшихся без попечения родителей, выпускникам детских домов в пределах 60 тысяч тенге;
малообеспеченным гражданам в пределах 60 тысяч тенге;
гражданам, страдающим онкологическими заболеваниями, ВИЧ-инфицированных и больных различными формами туберкулеза в пределах 80 тысяч тенге.

мүгедектерге, оның ішінде 18 жасқа дейінгі мүгедек баланы тәрбиелеп отырған адамдарға шекті деңгейінде 60 мың теңге;
саяси қуғын-сүргін құрбандарына, саяси қуғын-сүргіндерден зардап шеккен адамдарға шекті деңгейінде 50 мың теңге;
көпбалалы отбасыларға шекті деңгейінде 60 мың теңге;
жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға, балалар үйінің түлектеріне шекті деңгейінде 60 мың теңге;
аз қамтылған адамдарға шекті деңгейінде 60 мың теңге;
онкологиялық аурулары бар, ҚТВ инфекциясын жұқтырғандарға және туберкулездің әртүрлі түрлерімен ауыратын азаматтарға шекті деңгейінде 80 мың теңге.