Об определении целевых групп населения и мер по их социальной защите от безработицы в 2013 году
Постановление акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 25 февраля 2013 года № 270. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 19 марта 2013 года № 2911. Утратило силу постановлением акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 11 февраля 2014 года № 163
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 11.02.2014 № 163 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьей 5подпунктом 2) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», акимат города Семей ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить следующие целевые группы населения по социальной защите от безработицы по городу Семей на 2013 год:
1) малообеспеченные;
2) молодежь в возрасте до двадцати одного года;
3) воспитанники детских домов, дети–сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, в возрасте до двадцати трех лет;
4) одинокие, многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей;
5) граждане, имеющие на содержании лиц, которые в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, признаны нуждающимися в постоянном уходе, помощи или надзоре;
6) лица, предпенсионного возраста (за два года до выхода на пенсию по возрасту);
7) инвалиды;
8) лица, уволенные из рядов Вооруженных Сил Республики Казахстан;
9) лица, освобожденные из мест лишения свободы и (или) принудительного лечения;
10) оралманы;
11) выпускники организаций технического и профессионального, высшего и послевузовского образования;
12) лица, высвобожденные в связи с ликвидацией работодателя - юридического лица либо прекращением деятельности работодателя - физического лица, сокращением численности или штата работников;
13) наркозависимые и ВИЧ-инфицированные граждане;
14) лица старше 50 лет;
15) выпускники школ и профессиональных учебных заведений;
16) лица, из семей, где нет ни одного работающего;
17) участники Программы занятости 2020, завершившие профессиональное обучение по приоритетным профессиям (специальностям);
18) лица, не работающие длительное время (более одного года);

Халықтың нысаналы топтарын анықтау және 2013 жылы оларды жұмыссыздықтан әлеуметтік қорғау жөніндегі шаралар туралы
Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2013 жылғы 25 ақпандағы N 270 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2013 жылғы 19 наурыда N 2911 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2014 жылғы 11 ақпандағы N 163 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 11.02.2014 N 163 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31 бабы 1-тармағының 14) тармақшасына, «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 5 бабына, 7 бабының 2) тармақшасына сәйкес, Семей қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ҚАБЫЛДАЙДЫ:
1. 2013 жылға Семей қаласы бойынша жұмыссыздықтан әлеуметтік қорғау бойынша халықтың келесі нысаналы топтары анықталсын:
1) табысы аз адамдар;
2) жиырма бір жасқа дейінгі жастар;
3) балалар үйлерінің тәрбиеленушілері, жетім балалар мен ата-ананың қамқорлығынсыз қалған жиырма үш жасқа дейінгі балалар;
4) кәмелетке толмаған балаларды тәрбиелеп отырған жалғызілікті, көп балалы ата-аналар;
5) Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен асырауында тұрақты күтімді, көмекті немесе қадағалауды қажет етеді деп танылған адамдары бар азаматтар;
6) зейнеткерлік жас алдындағы адамдар (жасына байланысты зейнеткерлікке шығуға екі жыл қалған);
7) мүгедектер;
8) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері қатарынан босаған адамдар;
9) бас бостандығынан айыру және (немесе) мәжбүрлеп емдеу орындарынан босатылған адамдар;
10) оралмандар;
11) техникалық және кәсіптік, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарын бітірушілер;
12) жұмыс беруші - заңды тұлғаның таратылуына не жұмыс беруші - жеке тұлға қызметінің тоқтауына, қызметкерлер санының немесе штатының қысқаруына байланысты жұмыстан босатылған адамдар;
13) есірткіге тәуелді және АҚТҚ-инфекциясын жұқтырған азаматтар;
14) 50 жастан асқан адамдар;
15) мектептер мен кәсіптік оқу орындарының түлектері;
16) бір де жұмыс істеушісі жоқ жанұялардың тұлғалары;
17) басым кәсіптер (мамандықтар) бойынша кәсіптік оқытуды аяқтаған Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасының қатысушылары;
18) ұзақ уақыт (бір жылдан астам) жұмыс істемейтін адамдар жатады;

19) лица, состоящие на учете службы пробации уголовно-исполнительной инспекции.
2. Государственному учреждению «Отдел занятости и социальных программ города Семей», коммунальному государственному учреждению «Центр занятости» акимата города Семей обеспечить временную занятость лиц, отнесенных к целевым группам населения, и содействие в их трудоустройстве.
3. Признать утратившими силу постановления от 24 февраля 2012 года № 187 «Об определении целевых групп населения и мер по их социальной защите от безработицы в 2012 году» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 11 марта 2012 года № 5-2-157, опубликовано в газетах «Семей таңы» от 13 марта 2012 года № 21, «Вести Семей» от 13 марта 2012 года № 21), от 5 сентября 2012 года № 1094 «О внесении дополнения в постановление акимата от 24 февраля 2012 года № 187 «Об определении целевых групп населения и мер по их социальной защите от безработицы в 2012 году» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 28 сентября 2012 года № 2681, опубликовано в газетах «Семей таңы» от 5 октября 2012 года № 80, «Вести Семей» от 5 октября 2012 года № 80).
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Исабаеву З. Р.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Семей                             А. Каримов

19) қылмыстық–атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдар.
2. «Семей қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі, Семей қаласы әкімдігінің «Жұмыспен қамту орталығы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі халықтың нысаналы топтарына жататын тұлғаларды уақытша жұмыспен қамтуды және олардың жұмысқа орналасуына көмек көрсетуді қамтамасыз етсін.
3. «Халықтың нысаналы топтарын анықтау және 2012 жылы оларды жұмыссыздықтан әлеуметтік қорғау жөніндегі шаралар туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2012 жылғы 11 наурыздағы № 5-2-157 тіркелген, «Семей таңы» газетінде 2012 жылғы наурыздағы № 21, «Вести Семей» газетінде 2012 жылғы 13 наурыздағы № 21 сандарында жарияланған) 2012 жылғы 24 ақпандағы № 187 қаулы, «Халықтың нысаналы топтарын анықтау және 2012 жылы оларды жұмыссыздықтан әлеуметтік қорғау жөніндегі шаралар туралы» қала әкімдігінің 2012 жылғы 24 ақпандағы № 187 қаулысына толықтыру енгізу туралы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2012 жылғы 28 қыркүйектегі № 2681 тіркелген, «Семей таңы» газетінде 2012 жылғы 5 қазандағы № 80, «Вести Семей» газетінде 2012 жылғы 5 қазандағы № 80 сандарында жарияланған) 2012 жылғы 24 ақпандағы № 1094 қаулыларының күші жойылған деп танылсын.
4. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау қала әкімінің орынбасары З. Р. Исабаеваға жүктелсін.
5. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Семей қаласының әкімі А. Кәрімов