О внесении изменений и дополнений в решение Экибастузского городского маслихата от 15 апреля 2014 года № 207/26 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Экибастуза"
Решение маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 28 октября 2014 года № 285/33. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 17 ноября 2014 года № 4157. Утратило силу решением маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 19 августа 2016 года № 58/9
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 19.08.2016 № 58/9.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, статьей 20 Закона Республики Казахстан "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" от 28 апреля 1995 года, статьями 11, 16 Закона Республики Казахстан "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" от 13 апреля 2005 года, постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", в целях приведения в соответствие с действующим законодательством, оказания социальной помощи нуждающимся гражданам, маслихат города Экибастуза РЕШИЛ:
1. Внести в решение Экибастузского городского маслихата от 15 апреля 2014 года № 207/26 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Экибастуза" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3787, опубликовано в газетах "Отарқа" от 7 мая 2014 года № 18, "Голос Экибастуза" от 7 мая 2014 года № 18), следующие изменения и дополнения:
в преамбуле к указанному решению слова "подпунктом 3) пункта 1 статьи 11, статьей 16" заменить словами "статьями 11, 16";
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Экибастуза (далее - Правила), утвержденных указанным решением, в подпункте 1) пункта 6 слова "День инвалидов" заменить словами "День инвалидов Республики Казахстан";
в пункте 2 приложения к Правилам:

Екібастұз қалалық мәслихатының 2014 жылғы 15 сәуірдегі "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Екібастұз қаласы мұқтаж азаматтарының жекеленген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" № 207/26 шешіміне өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2014 жылғы 28 қазандағы № 285/33 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 17 қарашада № 4157 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2016 жылғы 19 тамыздағы № 58/9 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 19.08.2016 № 58/9 шешімімен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 56-бабы, 1-тармағының 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы, 2-3-тармағына, Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 20-бабына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 11, 16-баптарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" № 504 қаулысына сәйкес, қолданыстағы заңнамаға сәйкес келтіру, мұқтаж азаматтардың жекеленген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету мақсатында, Екібастұз қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Екібастұз қалалық мәслихатының 2014 жылғы 15 сәірдегі "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Екібастұз қаласы мұқтаж азаматтарының жекеленген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" № 207/26 шешіміне (Нормативтік-құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3787 тіркелген, 2014 жылғы 7 мамырдағы № 18 "Отарқа", 2014 жылғы 7 мамырдағы № 18 "Голос Экибастуза" газеттерінде жарияланды), келесі өзгерістер және толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнін кіріспесіндегі "11-бабының 1-тармағы 3) тармақшасына, 16-бабына" сөздері "11, 16-баптарына" сөздерімен ауыстырылсын;
Көрсетілген шешіммен бекітілген, әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Екібастұз қаласы мұқтаж азаматтарының жекеленген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларының (бұдан әрі - Қағидалар) 6 тармағы 1) тармақшасындағы "Мүгедектер күні" сөздері "Қазақстан Республикасының мүгедектер күні" сөздерімен ауыстырылсын;
Қағидалар қосымшасының 2 тармағындағы:

абзац третий изложить в следующей редакции: "подпункте 1) пункта 1 настоящего Перечня, на текущий ремонт жилья на фактические затраты, но не более 800000 (восемьсот тысяч) тенге, на основании заявления с указанием статуса получателя. Получатель после получения социальной помощи представляет копии документов подтверждающих приобретение строительных материалов (квитанции, товарные чеки), акт выполненных работ;";
абзац десятый исключить;
абзац четырнадцатый изложить в следующей редакции: "подпункта 9) пункта 1 настоящего Перечня в размере 5 МРП в период амбулаторного лечения – на основании списка, предоставляемого коммунальным государственным казенным предприятием "Экибастузская противотуберкулезная больница";
в абзаце двадцать первом после слов "Павлодарский областной онкологический диспансер" дополнить словами ", гематологические отделения лечебных учреждений города Павлодара";
абзац второй пункта 4 приложения изложить в следующей редакции: "для категории, указанной в подпункте 8) пункта 1 настоящего Перечня (выпускники текущего года) не прошедших конкурс на обладание государственным образовательным грантом предоставляется социальная помощь в размере фактической стоимости обучения в высших учебных заведениях Республики Казахстан, а также в колледжах города Экибастуза – на основании заявления, трехстороннего договора на оказание образовательных услуг, подписанного акимом города Экибастуза, руководителем высшего учебного заведения и (или) колледжа города Экибастуза и студентом;";
в пункте 5 приложения после слов "лестничного подъемника" дополнить словами ", услуги по обеспечению горячим питанием больных туберкулезом, находящихся на амбулаторном лечении,".
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Экибастузского городского маслихата по вопросам социального, культурного развития.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Е. Шаихов
Секретарь городского маслихата Б. Куспеков

үшінші абзац келесі редакцияда мазмұндалсын: "осы Тізбенің 1-тармағының 1) тармақшасында, алушының мәртебесін көрсете отырып өтініш негізінде, тұрғын үйді ағымдағы жөндеуге бірақ 800000 (сегіз жүз мың) теңгеден артық емес нақты шығындарына. Алушы әлеуметтік көмекті алғаннан кейін құрылыс материалдарын алғандығын растайтын құжаттардың көшірмелерін (түбіртектер, тауар чектері), орындалған жұмыстар актісін тапсырады;";
оныншы абзац жойылсын;
он төртінші абзац келесі редакцияда мазмұндалсын: "осы Тізбенің 1-тармағының 9) тармақшасында амбулаторлық емделу кезінде 5 АЕК мөлшерінде - "Екібастұз туберкулезге қарсы ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорынмен ұсынылған тізімнің негізінде";
жиырма бірінші абзацы "коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны" сөздерінен кейін ", Павлодар қаласы емдеу мекемелерінің гематологиялық бөлімшелері" сөздерімен толықтырылсын;
қосымшаның 4 тармағының екінші абзацы келесі редакцияда мазмұндалсын: "осы Тізбенің 1-тармағының 8) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін (ағымдағы жылғы түлектер) мемлекеттік білім беру грантына үміткер болуға конкурстан өтпеген Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарында, сондай-ақ Екібастұз қаласының колледждерінде оқу ақысының толық құны мөлшерінде әлеуметтік көмек ұсынылады - өтініштің, білім беру қызметтерін көрсетуге Екібастұз қаласы әкімінің, жоғары оқу орынның және/немесе Екібастұз қаласы колледжінің басшысының және студенттің қолдары қойылған үш жақты келісімшарт негізінде;";
қосымшаның 5 тармағы "басқыш алаңы бойынша арбадағы мүгедектерді көлікпен тасымалдау" сөздерінен кейін ", амбулаторлық емделудегі туберкулез ауруымен сырқат науқастарды ыстық тамақпен қамтамасыз ету бойынша қызметтер ұсыну" сөздерімен толықтырылсын.
2.Осы шешімнің орындалуын бақылау Екібастұз қалалық мәслихатының әлеуметтік, мәдени дамыту мәселесі жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3.Осы шешім алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Е. Шаихов
Қалалық мәслихат хатшысы Б. Құспеков