Об установлении дополнительного перечня лиц, относящихся к целевым группам населения в 2015 году
Постановление акимата города Астаны от 9 февраля 2015 года № 158-202. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 27 февраля 2015 года № 883. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 28 декабря 2015 года № 158-2401
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 28.12.2015 № 158-2401 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьями 57 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить дополнительно целевыми группами населения следующие категории:
1) лица, достигшие пятидесяти лет;
2) молодежь в возрасте до двадцати девяти лет;
3) лица, находящиеся в вынужденных отпусках без сохранения заработной платы по инициативе работодателя;
4) родители (усыновители, опекуны, попечители), воспитывающие ребенка-инвалида;
5) выпускники организаций технического и профессионального образования;
6) лица, длительное время (более года) не работавшие;
7) лица, прошедшие курс лечения и реабилитации от наркозависимости.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением акимата города Астаны от 27.05.2015 № 158-826 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Руководителю Государственного учреждения «Управление занятости и социальных программ города Астаны» произвести государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции с последующим его опубликованием в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан, и на интернет-ресурсе акимата города Астаны.
3. Признать утратившим силу постановление акимата города Астаны от 23 января 2014 года № 158-85 «Об определении целевых групп населения и мер по содействию их занятости и социальной защите в 2014 году» (зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 7 февраля 2014 года № 800, опубликовано в газетах «Астана ақшамы» от 15 февраля 2014 года № 18 (3076), «Вечерняя Астана» от 15 февраля 2014 года № 18 (3094).
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Аманшаева Е.А.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким                                       А. Джаксыбеков

2015 жылғы халықтың нысаналы топтарына жататын тұлғалардың қосымша тізімін белгілеу туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 9 ақпандағы № 158-202 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2015 жылы 27 ақпанда № 883 болып тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 158-2401 қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 28.12.2015 № 158-2401 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
«Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 57-баптарына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Халықтың нысаналы топтарына мынадай санаттар қосымша белгіленсін:
1) елу жасқа толған тұлғалар;
2) жиырма тоғыз жасқа дейінгі жастар;
3) жұмыс берушінің бастамасы бойынша жалақысы сақталмайтын мәжбүрлі демалыстағы тұлғалар;
4) мүгедек баланы тәрбиелеп отырған ата-аналар (бала асырап алушылар, қорғаншылар, қамқоршылар);
5) техникалық және кәсіби білім беру ұйымдарының түлектері;
6) ұзақ уақыт (бір жылдан аса) жұмыс істемейтін тұлғалар.
7) есірткі тәуелдігінен емделу және оңалту курсынан өткен адамдар.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 27.05.2015 № 916 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
2. «Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекемесінің басшысы осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді, кейіннен ресми және мерзiмдi баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын интернет-ресурста және Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында жариялануын жүргізсін.
3. «Халықтың нысаналы топтарын және 2014 жылы оларды жұмыспен қамту мен әлеуметтiк қорғалуына көмек көрсету жөнiндегi шараларды белгiлеу туралы» Астана қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 23 қаңтардағы № 158-85 (Астана қаласының Әділет департаментінде 2014 жылғы 7 ақпанда № 800 болып тіркелген, 2014 жылғы 15 ақпандағы № 18 (3076) «Астана ақшамы» газетінде, 2014 жылғы 15 ақпандағы № 18 (3094) «Вечерняя Астана» газетінде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары Е.Ә. Аманшаевқа жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Әкім                                       Ә. Жақсыбеков