Об утверждении правил проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории сельских округов Кызылкогинского района
Решение Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 27 марта 2015 года № ХХХ-5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 13 апреля 2015 года № 3161. Утратило силу решением Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 13 декабря 2023 года № 10-6
Сноска. Утратило силу решением Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 13.12.2023 № 10-6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и на основании решении от 4 марта 2015 года акима Миялинского сельского округа № 12, от 4 марта 2015 года акима Сагизского сельского округа № 15, от 10 марта 2015 года акима Мукурского сельского округа № 12, от 6 марта 2015 года акима Жангельдинского сельского округа № 1, от 5 марта 2015 года акима Уильского сельского округа № 13, от 4 марта 2015 года акима Куздыгаринского сельского округа № 3, от 4 марта 2015 года акима Тасшагильского сельского округа № 8, от 4 марта 2015 года акима Жамбульского сельского округа № 2, от 2 марта 2015 года акима Кызылкогинского сельского округа № 2 и от 5 марта 2015 года акима Тайсойганского сельского округа № 5 районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Миялинского сельского округа согласно приложению 1.
2. Утвердить правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Сагизского сельского округа согласно приложению 2.
3. Утвердить правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Мукурского сельского округа согласно приложению 3.

Қызылқоға ауданының ауылдық округтерінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасын бекіту туралы
Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 2015 жылғы 27 наурыздағы № ХХХ-5 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 13 сәуірде № 3161 болып тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 10-6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 13.12.2023 № 10-6 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 39-3-бабының 6-тармағына, "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 қаулысына сәйкес және 2015 жылғы 4 наурыздағы Миялы ауылдық округі әкімінің № 12, 2015 жылғы 4 наурыздағы Сағыз ауылдық округі әкімінің № 15, 2015 жылғы 10 наурыздағы Мұқыр ауылдық округі әкімінің № 12, 2015 жылғы 6 наурыздағы Жангелдин ауылдық округі әкімінің № 1, 2015 жылғы 5 наурыздағы Ойыл ауылдық округі әкімінің № 13, 2015 жылғы 4 наурыздағы Көздіғара ауылдық округі әкімінің № 3, 2015 жылғы 4 наурыздағы Тасшағыл ауылдық округі әкімінің № 8, 2015 жылғы 4 наурыздағы Жамбыл ауылдық округі әкімінің № 2, 2015 жылғы 2 наурыздағы Қызылқоға ауылдық округі әкімінің № 2 және 2015 жылғы 5 наурыздағы Тайсойған ауылдық округі әкімінің № 5 шешімдерінің негізінде аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Миялы ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасы 1 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Сағыз ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасы 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. Мұқыр ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасы 3 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

4. Утвердить правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Жангельдинского сельского округа согласно приложению 4.
5. Утвердить правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Уильского сельского округа согласно приложению 5.
6. Утвердить правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Куздыгаринского сельского округа согласно приложению 6.
7. Утвердить правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Тасшагильского сельского округа согласно приложению 7.
8. Утвердить правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Жамбульского сельского округа согласно приложению 8.
9. Утвердить правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Кызылкогинского сельского округа согласно приложению 9.
10. Утвердить правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Тайсойганского сельского округа согласно приложению 10.
11. Контроль за исполнением решения возложить на постоянную комиссию (председатель К. Коданов) районного маслихата по вопросам соблюдения законодательства, правовой защите и депутатской этике.
12. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции, вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Т. Губайдуллин
Секретарь маслихата Т. Бейскали
Приложение 1 к решению районного маслихата от 27 марта 2015 года № ХХХ-5
Утверждены решением районного маслихата от 27 марта 2015 года № ХХХ-5
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Миялинского сельского округа

4. Жангелдин ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасы 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. Ойыл ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасы 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. Көздіғара ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасы 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Тасшағыл ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасы 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Жамбыл ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасы 8 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Қызылқоға ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасы 9 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Тайсойған ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасы 10 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың заңдылықты сақтау, құқық қорғау және депутаттық этика мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (төрағасы Қ. Қоданов) жүктелсін.
12. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді, ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы: Т. Губайдуллин
Мәслихат хатшысы: Т. Бейсқали
Аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 27 наурыздағы № ХХХ-5 шешіміне 1 қосымша
Аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 27 наурыздағы № ХХХ-5 шешімімен бекітілген
Миялы ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасы

1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Миялинского сельского округа (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Типовыми правилами проведения раздельных сходов местного сообщества, утвержденными Постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Миялинского сельского округа.
2. Раздельный сход местного сообщества жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома (далее - раздельный сход) на территории Миялинского сельского округа созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества.
2. Порядок проведения раздельных сходов
3. Раздельный сход созывается акимом Миялинского сельского округа.
Проведение раздельных сходов допускается при наличии положительного решения акима Кызылкогинского района на проведение схода местного сообщества.
4. О времени, месте созыва раздельных сходов и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается не позднее чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или вывешивания объявлений, направлении приглашений и телефонных звонков.
5. Проведение раздельного схода в пределах села, улицы, многоквартирного жилого дома организуется акимом Миялинского сельского округа.
6. Перед открытием раздельного схода проводится регистрация присутствующих жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома, имеющих право в нем участвовать.
7. Раздельный сход открывается акимом Миялинского сельского округа или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода является аким Миялинского сельского округа или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода открытым голосованием избирается секретарь.
8. Кандидатуры представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода в соответствии с количественным составом, утвержденным Кызылкогинским районным маслихатом.
Количество представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества определяется на основе принципа равного представительства.

1. Жалпы ережелер
1. Осы Миялы ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасы (бұдан әрі – Қағида) "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 39-3 бабының 6 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 қаулысымен бекітілген Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларына сәйкес әзірленді және Миялы ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиынындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау тәртібін белгілейді.
2. Миялы ауылдық округінің аумағындағы ауылдың, көшенің, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиыны (бұдан әрі - бөлек жиын) жергілікті қоғамдастықтың жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлау мақсатында шақырылады және өткізіледі.
2. Бөлек жиындарды өткізу тәртібі
3. Бөлек жиынды Миялы ауылдық округінің әкімі шақырады.
Қызылқоға ауданы әкімінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуге оң шешімі бар болған жағдайда бөлек жиынды өткізуге болады.
4. Жергілікті қоғамдастық халқы бөлек жиындардың шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе хабарландыру ілу, шақыру хат жолдау, телефон арқылы хабарлау тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей хабардар етіледі.
5. Ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй шегінде бөлек жиынды өткізуді Миялы ауылдық округінің әкімі ұйымдастырады.
6. Бөлек жиынды ашудың алдында ауылдың, көшенің, көппәтерлі тұрғын үйдің қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
7. Бөлек жиынды Миялы ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Миялы ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жиынның төрағасы болып табылады.
Бөлек жиынның хаттамасын рәсімдеу үшін ашық дауыспен хатшы сайланады.
8. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын Қызылқоға аудандық мәслихат бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жиынның қатысушылары ұсынады.
Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің саны тең өкілдік ету қағидаты негізінде айқындалады.

9. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода.
10. На раздельном сходе ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в государственное учреждение "Аппарат акима Миялинского сельского округа".
Сноска. Пункт 10 с изменением, внесенным решением Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 28.09.2016 № V-10 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Определение количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества
11. Для участия в сходе местного сообщества на территории сельского округа на раздельном сходе количество представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома определяется в составе одного представителя из ста жителей (членов местного сообщества) от каждого села, улицы, многоквартирного жилого дома.
Если количество членов местного сообщества в пределах села, улицы, многоквартирного жилого дома не достигает сто жителей (членов местного сообщества), то избирается по одному представителю от каждого села, улицы, многоквартирного жилого дома.
Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным решением Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 24.07.2015 № XXXIII-4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2 к решению районного маслихата от 27 марта 2015 года № ХХХ-5
Утверждены решением районного маслихата от 27 марта 2015 года № ХХХ-5
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Сагизского сельского округа
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Сагизского сельского округа (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Типовыми правилами проведения раздельных сходов местного сообщества, утвержденными Постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Сагизского сельского округа.

9. Дауыс беру ашық түрде әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Бөлек жиын қатысушыларының ең көп дауыстарына ие болған кандидаттар сайланған болып есептеледі.
10. Бөлек жиында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және оны "Миялы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне береді.
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 28.09.2016 № V-10 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау
11. Ауылдық округі аумағында жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін бөлек жиында ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің саны әр ауылдың, көшенің, көппәтерлі тұрғын үйдің жүз тұрғындарынан (жергілікті қоғамдастық мүшелерінен) бір өкіл құрамында айқындалады.
Егер ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй шегінде тұратын жергілікті қоғамдастық мүшелерінің саны жүз тұрғынға (жергілікті қоғамдастық мүшелеріне) жетпеген жағдайда, әрбір ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үйден бір өкілден сайланады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – Атырау облысы Қызылқоға ауданы мәслихатының 24.07.2015 № XXXIII-4 шешімі (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 27 наурыздағы № ХХХ-5 шешіміне 2 қосымша
Аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 27 наурыздағы № ХХХ-5 шешімімен бекітілген
Сағыз ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы Сағыз ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасы (бұдан әрі – Қағида) "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 39-3 бабының 6 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 қаулысымен бекітілген Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларына сәйкес әзірленді және Сағыз ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиынындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау тәртібін белгілейді.

2. Раздельный сход местного сообщества жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома (далее - раздельный сход) на территории Сагизского сельского округа созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества.
2. Порядок проведения раздельных сходов
3. Раздельный сход созывается акимом Сагизского сельского округа.
Проведение раздельных сходов допускается при наличии положительного решения акима Кызылкогинского района на проведение схода местного сообщества.
4. О времени, месте созыва раздельных сходов и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается не позднее чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или вывешивания объявлений, направлении приглашений и телефонных звонков.
5. Проведение раздельного схода в пределах села, улицы, многоквартирного жилого дома организуется акимом Сагизского сельского округа.
6. Перед открытием раздельного схода проводится регистрация присутствующих жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома, имеющих право в нем участвовать.
7. Раздельный сход открывается акимом Сагизского сельского округа или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода является аким Сагизского сельского округа или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода открытым голосованием избирается секретарь.
8. Кандидатуры представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода в соответствии с количественным составом, утвержденным Кызылкогинским районным маслихатом.
Количество представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества определяется на основе принципа равного представительства.
9. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода.
10. На раздельном сходе ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в государственное учреждение "Аппарат акима Сагизского сельского округа".
Сноска. Пункт 10 с изменением, внесенным решением Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 28.09.2016 № V-10 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Определение количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества
11. Для участия в сходе местного сообщества на территории сельского округа на раздельном сходе количество представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома определяется в составе одного представителя из ста жителей (членов местного сообщества) от каждого села, улицы, многоквартирного жилого дома.
Если количество членов местного сообщества в пределах села, улицы, многоквартирного жилого дома не достигает сто жителей (членов местного сообщества), то избирается по одному представителю от каждого села, улицы, многоквартирного жилого дома.

2. Сағыз ауылдық округінің аумағындағы ауылдың, көшенің, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиыны (бұдан әрі – бөлек жиын) жергілікті қоғамдастықтың жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлау мақсатында шақырылады және өткізіледі.
2. Бөлек жиындарды өткізу тәртібі
3. Бөлек жиынды Сағыз ауылдық округінің әкімі шақырады.
Қызылқоға ауданы әкімінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуге оң шешімі бар болған жағдайда бөлек жиынды өткізуге болады.
4. Жергілікті қоғамдастық халқы бөлек жиындардың шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе хабарландыру ілу, шақыру хат жолдау, телефон арқылы хабарлау тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей хабардар етіледі.
5. Ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй шегінде бөлек жиынды өткізуді Сағыз ауылдық округінің әкімі ұйымдастырады.
6. Бөлек жиынды ашудың алдында ауылдың, көшенің, көппәтерлі тұрғын үйдің қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
7. Бөлек жиынды Сағыз ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Сағыз ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жиынның төрағасы болып табылады.
Бөлек жиынның хаттамасын рәсімдеу үшін ашық дауыспен хатшы сайланады.
8. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын Қызылқоға аудандық мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жиынның қатысушылары ұсынады.
Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің саны тең өкілдік ету қағидаты негізінде айқындалады.
9. Дауыс беру ашық түрде әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Бөлек жиын қатысушыларының ең көп дауыстарына ие болған кандидаттар сайланған болып есептеледі.
10. Бөлек жиында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және оны "Сағыз ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне береді.
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 28.09.2016 № V-10 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау
11. Ауылдық округі аумағында жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін бөлек жиында ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің саны әр ауылдың, көшенің, көппәтерлі тұрғын үйдің жүз тұрғындарынан (жергілікті қоғамдастық мүшелерінен) бір өкіл құрамында айқындалады.
Егер ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй шегінде тұратын жергілікті қоғамдастық мүшелерінің саны жүз тұрғынға (жергілікті қоғамдастық мүшелеріне) жетпеген жағдайда, әрбір ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үйден бір өкілден сайланады.

Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным решением Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 24.07.2015 № XXXIII-4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3 к решению районного маслихата от 27 марта 2015 года № ХХХ-5
Утверждены решением районного маслихата от 27 марта 2015 года № ХХХ-5
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Мукурского сельского округа
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Мукурского сельского округа (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Типовыми правилами проведения раздельных сходов местного сообщества, утвержденными Постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Мукурского сельского округа.
2. Раздельный сход местного сообщества жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома (далее - раздельный сход) на территории Мукурского сельского округа созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества.
2. Порядок проведения раздельных сходов
3. Раздельный сход созывается акимом Мукурского сельского округа.
Проведение раздельных сходов допускается при наличии положительного решения акима Кызылкогинского района на проведение схода местного сообщества.
4. О времени, месте созыва раздельных сходов и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается не позднее чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или вывешивания объявлений, направлении приглашений и телефонных звонков.
5. Проведение раздельного схода в пределах села, улицы, многоквартирного жилого дома организуется акимом Мукурского сельского округа.
6. Перед открытием раздельного схода проводится регистрация присутствующих жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома, имеющих право в нем участвовать.

Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – Атырау облысы Қызылқоға ауданы мәслихатының 24.07.2015 № XXXIII-4 шешімі (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 27 наурыздағы № ХХХ-5 шешіміне 3 қосымша
Аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 27 наурыздағы № ХХХ-5 шешімімен бекітілген
Мұқыр ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы Мұқыр ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасы (бұдан әрі – Қағида) "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 39-3 бабының 6 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 қаулысымен бекітілген Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларына сәйкес әзірленді және Мұқыр ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиынындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау тәртібін белгілейді.
2. Мұқыр ауылдық округінің аумағындағы ауылдың, көшенің, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиыны (бұдан әрі – бөлек жиын) жергілікті қоғамдастықтың жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлау мақсатында шақырылады және өткізіледі.
2. Бөлек жиындарды өткізу тәртібі
3. Бөлек жиынды Мұқыр ауылдық округінің әкімі шақырады.
Қызылқоға ауданы әкімінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуге оң шешімі бар болған жағдайда бөлек жиынды өткізуге болады.
4. Жергілікті қоғамдастық халқы бөлек жиындардың шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе хабарландыру ілу, шақыру хат жолдау, телефон арқылы хабарлау тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей хабардар етіледі.
5. Ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй шегінде бөлек жиынды өткізуді Мұқыр ауылдық округінің әкімі ұйымдастырады.
6. Бөлек жиынды ашудың алдында ауылдың, көшенің, көппәтерлі тұрғын үйдің қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.

1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Жангельдинского сельского округа (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Типовыми правилами проведения раздельных сходов местного сообщества, утвержденными Постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Жангельдинского сельского округа.
2. Раздельный сход местного сообщества жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома (далее - раздельный сход) на территории Жангельдинского сельского округа созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества.
2. Порядок проведения раздельных сходов
3. Раздельный сход созывается акимом Жангельдинского сельского округа.
Проведение раздельных сходов допускается при наличии положительного решения акима Кызылкогинского района на проведение схода местного сообщества.
4. О времени, месте созыва раздельных сходов и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается не позднее чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или вывешивания объявлений, направлении приглашений и телефонных звонков.
5. Проведение раздельного схода в пределах села, улицы, многоквартирного жилого дома организуется акимом Жангельдинского сельского округа.
6. Перед открытием раздельного схода проводится регистрация присутствующих жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома, имеющих право в нем участвовать.
7. Раздельный сход открывается акимом Жангельдинского сельского округа или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода является аким Жангельдинского сельского округа или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода открытым голосованием избирается секретарь.
8. Кандидатуры представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода в соответствии с количественным составом, утвержденным Кызылкогинским районным маслихатом.
Количество представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества определяется на основе принципа равного представительства.

1. Жалпы ережелер
1. Осы Жангелдин ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасы (бұдан әрі – Қағида) "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 39-3 бабының 6 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 қаулысымен бекітілген Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларына сәйкес әзірленді және Жангелдин ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиынындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау тәртібін белгілейді.
2. Жангелдин ауылдық округінің аумағындағы ауылдың, көшенің, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиыны (бұдан әрі – бөлек жиын) жергілікті қоғамдастықтың жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлау мақсатында шақырылады және өткізіледі.
2. Бөлек жиындарды өткізу тәртібі
3. Бөлек жиынды Жангелдин ауылдық округінің әкімі шақырады.
Қызылқоға ауданы әкімінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуге оң шешімі бар болған жағдайда бөлек жиынды өткізуге болады.
4. Жергілікті қоғамдастық халқы бөлек жиындардың шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе хабарландыру ілу, шақыру хат жолдау, телефон арқылы хабарлау тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей хабардар етіледі.
5. Ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй шегінде бөлек жиынды өткізуді Жангелдин ауылдық округінің әкімі ұйымдастырады.
6. Бөлек жиынды ашудың алдында ауылдың, көшенің, көппәтерлі тұрғын үйдің қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
7. Бөлек жиынды Жангелдин ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Жангелдин ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жиынның төрағасы болып табылады.
Бөлек жиынның хаттамасын рәсімдеу үшін ашық дауыспен хатшы сайланады.
8. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын Қызылқоға аудандық мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жиынның қатысушылары ұсынады.
Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің саны тең өкілдік ету қағидаты негізінде айқындалады.

9. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода.
10. На раздельном сходе ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в государственное учреждение "Аппарат акима Жангельдинского сельского округа Кызылкогинского района Атырауской области".
Сноска. Пункт 10 с изменением, внесенным решением Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 28.09.2016 № V-10 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Определение количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества
11. Для участия в сходе местного сообщества на территории сельского округа на раздельном сходе количество представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома определяется в составе одного представителя из ста жителей (членов местного сообщества) от каждого села, улицы, многоквартирного жилого дома.
Если количество членов местного сообщества в пределах села, улицы, многоквартирного жилого дома не достигает сто жителей (членов местного сообщества), то избирается по одному представителю от каждого села, улицы, многоквартирного жилого дома.
Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным решением Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 24.07.2015 № XXXIII-4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 5 к решению районного маслихата от 27 марта 2015 года № ХХХ-5
Утверждены решением районного маслихата от 27 марта 2015 года № ХХХ-5
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Уильского сельского округа
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Уильского сельского округа (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Типовыми правилами проведения раздельных сходов местного сообщества, утвержденными Постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Уильского сельского округа.

9. Дауыс беру ашық түрде әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Бөлек жиын қатысушыларының ең көп дауыстарына ие болған кандидаттар сайланған болып есептеледі.
10. Бөлек жиында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және оны "Атырау облысы Қызылқоға ауданы Жангелдин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне береді.
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 28.09.2016 № V-10 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау
11. Ауылдық округі аумағында жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін бөлек жиында ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің саны әр ауылдың, көшенің, көппәтерлі тұрғын үйдің жүз тұрғындарынан (жергілікті қоғамдастық мүшелерінен) бір өкіл құрамында айқындалады.
Егер ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй шегінде тұратын жергілікті қоғамдастық мүшелерінің саны жүз тұрғынға (жергілікті қоғамдастық мүшелеріне) жетпеген жағдайда, әрбір ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үйден бір өкілден сайланады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – Атырау облысы Қызылқоға ауданы мәслихатының 24.07.2015 № XXXIII-4 шешімі (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 27 наурыздағы № ХХХ-5 шешіміне 5 қосымша
Аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 27 наурыздағы № ХХХ-5 шешімімен бекітілген
Ойыл ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ойыл ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасы (бұдан әрі – Қағида) "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 39-3 бабының 6 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы №1106 қаулысымен бекітілген Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларына сәйкес әзірленді және Ойыл ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиынындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау тәртібін белгілейді.

2. Раздельный сход местного сообщества жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома (далее - раздельный сход) на территории Уильского сельского округа созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества.
2. Порядок проведения раздельных сходов
3. Раздельный сход созывается акимом Уильского сельского округа.
Проведение раздельных сходов допускается при наличии положительного решения акима Кызылкогинского района на проведение схода местного сообщества.
4. О времени, месте созыва раздельных сходов и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается не позднее чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или вывешивания объявлений, направлении приглашений и телефонных звонков.
5. Проведение раздельного схода в пределах села, улицы, многоквартирного жилого дома организуется акимом Уильского сельского округа.
6. Перед открытием раздельного схода проводится регистрация присутствующих жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома, имеющих право в нем участвовать.
7. Раздельный сход открывается акимом Уильского сельского округа или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода является аким Уильского сельского округа или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода открытым голосованием избирается секретарь.
8. Кандидатуры представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода в соответствии с количественным составом, утвержденным Кызылкогинским районным маслихатом.
Количество представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества определяется на основе принципа равного представительства.
9. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода.
10. На раздельном сходе ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в государственное учреждение "Аппарат акима Уильского сельского округа Кызылкогинского района Атырауской области".
Сноска. Пункт 10 с изменением, внесенным решением Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 28.09.2016 № V-10 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Определение количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества

2. Ойыл ауылдық округінің аумағындағы ауылдың, көшенің, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиыны (бұдан әрі – бөлек жиын) жергілікті қоғамдастықтың жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлау мақсатында шақырылады және өткізіледі.
2. Бөлек жиындарды өткізу тәртібі
3. Бөлек жиынды Ойыл ауылдық округінің әкімі шақырады.
Қызылқоға ауданы әкімінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуге оң шешімі бар болған жағдайда бөлек жиынды өткізуге болады.
4. Жергілікті қоғамдастық халқы бөлек жиындардың шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе хабарландыру ілу, шақыру хат жолдау, телефон арқылы хабарлау тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей хабардар етіледі.
5. Ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй шегінде бөлек жиынды өткізуді Ойыл ауылдық округінің әкімі ұйымдастырады.
6. Бөлек жиынды ашудың алдында ауылдың, көшенің, көппәтерлі тұрғын үйдің қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
7. Бөлек жиынды Ойыл ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Ойыл ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жиынның төрағасы болып табылады.
Бөлек жиынның хаттамасын рәсімдеу үшін ашық дауыспен хатшы сайланады.
8. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын Қызылқоға аудандық мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жиынның қатысушылары ұсынады.
Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің саны тең өкілдік ету қағидаты негізінде айқындалады.
9. Дауыс беру ашық түрде әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Бөлек жиын қатысушыларының ең көп дауыстарына ие болған кандидаттар сайланған болып есептеледі.
10. Бөлек жиында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және оны "Атырау облысы Қызылқоға ауданы Ойыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне береді.
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 28.09.2016 № V-10 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау

11. Для участия в сходе местного сообщества на территории сельского округа на раздельном сходе количество представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома определяется в составе одного представителя из ста жителей (членов местного сообщества) от каждого села, улицы, многоквартирного жилого дома.
Если количество членов местного сообщества в пределах села, улицы, многоквартирного жилого дома не достигает сто жителей (членов местного сообщества), то избирается по одному представителю от каждого села, улицы, многоквартирного жилого дома.
Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным решением Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 24.07.2015 № XXXIII-4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 6 к решению районного маслихата от 27 марта 2015 года № ХХХ-5
Утверждены решением районного маслихата от 27 марта 2015 года № ХХХ-5
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Куздыгаринского сельского округа
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Куздыгаринского сельского округа (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Типовыми правилами проведения раздельных сходов местного сообщества, утвержденными Постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Куздыгаринского сельского округа.
2. Раздельный сход местного сообщества жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома (далее - раздельный сход) на территории сельских округов Куздыгаринского сельского округа созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества.
2. Порядок проведения раздельных сходов
3. Раздельный сход созывается акимом Куздыгаринского сельского округа.
Проведение раздельных сходов допускается при наличии положительного решения акима Кызылкогинского района на проведение схода местного сообщества.
2

11. Ауылдық округі аумағында жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін бөлек жиында ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің саны әр ауылдың, көшенің, көппәтерлі тұрғын үйдің жүз тұрғындарынан (жергілікті қоғамдастық мүшелерінен) бір өкіл құрамында айқындалады.
Егер ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй шегінде тұратын жергілікті қоғамдастық мүшелерінің саны жүз тұрғынға (жергілікті қоғамдастық мүшелеріне) жетпеген жағдайда, әрбір ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үйден бір өкілден сайланады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – Атырау облысы Қызылқоға ауданы мәслихатының 24.07.2015 № XXXIII-4 шешімі (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 27 наурыздағы № ХХХ-5 шешіміне 6 қосымша
Аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 27 наурыздағы № ХХХ-5 шешімімен бекітілген
Көздіғара ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Көздіғара ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасы (бұдан әрі – Қағида) "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 39-3 бабының 6 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 қаулысымен бекітілген Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларына сәйкес әзірленді және Көздіғара ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиынындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау тәртібін белгілейді.
2. Көздіғара ауылдық округінің аумағындағы ауылдың, көшенің, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиыны (бұдан әрі – бөлек жиын) жергілікті қоғамдастықтың жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлау мақсатында шақырылады және өткізіледі.
2. Бөлек жиындарды өткізу тәртібі
3. Бөлек жиынды Көздіғара ауылдық округінің әкімі шақырады.
Қызылқоға ауданы әкімінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуге оң шешімі бар болған жағдайда бөлек жиынды өткізуге болады.

Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным решением Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 24.07.2015 № XXXIII-4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 7 к решению районного маслихата от 27 марта 2015 года № ХХХ-5
Утверждены решением районного маслихата от 27 марта 2015 года № ХХХ-5
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Тасшагильского сельского округа
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Тасшагильского сельского округа (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Типовыми правилами проведения раздельных сходов местного сообщества, утвержденными Постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Тасшагильского сельского округа.
2. Раздельный сход местного сообщества жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома (далее - раздельный сход) на территории сельских округов Тасшагильского сельского округа созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества.
2. Порядок проведения раздельных сходов
3. Раздельный сход созывается акимом Тасшагильского сельского округа.
Проведение раздельных сходов допускается при наличии положительного решения акима Кызылкогинского района на проведение схода местного сообщества.
4. О времени, месте созыва раздельных сходов и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается не позднее чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или вывешивания объявлений, направлении приглашений и телефонных звонков.
5. Проведение раздельного схода в пределах сельского округа села, улицы, многоквартирного жилого дома организуется акимом Тасшагильского сельского округа.
6. Перед открытием раздельного схода проводится регистрация присутствующих жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома, имеющих право в нем участвовать.

Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – Атырау облысы Қызылқоға ауданы мәслихатының 24.07.2015 № XXXIII-4 шешімі (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 27 наурыздағы № ХХХ-5 шешіміне 7 қосымша
Аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 27 наурыздағы № ХХХ-5 шешімімен бекітілген
Тасшағыл ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы Тасшағыл ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасы (бұдан әрі – Қағида) "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 39-3 бабының 6 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 қаулысымен бекітілген Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларына сәйкес әзірленді және Тасшағыл ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиынындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау тәртібін белгілейді.
2. Тасшағыл ауылдық округінің аумағындағы ауылдың, көшенің, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиыны (бұдан әрі – бөлек жиын) жергілікті қоғамдастықтың жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлау мақсатында шақырылады және өткізіледі.
2. Бөлек жиындарды өткізу тәртібі
3. Бөлек жиынды Тасшағыл ауылдық округінің әкімі шақырады.
Қызылқоға ауданы әкімінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуге оң шешімі бар болған жағдайда бөлек жиынды өткізуге болады.
4. Жергілікті қоғамдастық халқы бөлек жиындардың шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе хабарландыру ілу, шақыру хат жолдау, телефон арқылы хабарлау тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей хабардар етіледі.
5. Ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй шегінде бөлек жиынды өткізуді Тасшағыл ауылдық округінің әкімі ұйымдастырады.
6. Бөлек жиынды ашудың алдында ауылдың, көшенің, көппәтерлі тұрғын үйдің қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.

7. Раздельный сход открывается акимом Тасшагильского сельского округа или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода является аким Тасшагильского сельского округа или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода открытым голосованием избирается секретарь.
8. Кандидатуры представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода в соответствии с количественным составом, утвержденным Кызылкогинским районным маслихатом.
Количество представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества определяется на основе принципа равного представительства.
9. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода.
10. На раздельном сходе ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в государственное учреждение "Аппарат акима Тасшагильского сельского округа Кызылкогинского района Атырауской области".
Сноска. Пункт 10 с изменением, внесенным решением Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 28.09.2016 № V-10 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Определение количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества
11. Для 11. Для участия в сходе местного сообщества на территории сельского округа на раздельном сходе количество представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома определяется в составе одного представителя из ста жителей (членов местного сообщества) от каждого села, улицы, многоквартирного жилого дома.
Если количество членов местного сообщества в пределах села, улицы, многоквартирного жилого дома не достигает сто жителей (членов местного сообщества), то избирается по одному представителю от каждого села, улицы, многоквартирного жилого дома.
Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным решением Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 24.07.2015 № XXXIII-4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 8 к решению районного маслихата от 27 марта 2015 года № ХХХ-5
Утверждены решением районного маслихата от 27 марта 2015 года № ХХХ-5
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Жамбульского сельского округа

7. Бөлек жиынды Тасшағыл ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Тасшағыл ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жиынның төрағасы болып табылады.
Бөлек жиынның хаттамасын рәсімдеу үшін ашық дауыспен хатшы сайланады.
8. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын Қызылқоға аудандық мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жиынның қатысушылары ұсынады.
Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің саны тең өкілдік ету қағидаты негізінде айқындалады.
9. Дауыс беру ашық түрде әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Бөлек жиын қатысушыларының ең көп дауыстарына ие болған кандидаттар сайланған болып есептеледі.
10. Бөлек жиында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және оны "Атырау облысы Қызылқоға ауданы Тасшағыл ауылдық округінің әкім аппараты" мемлекеттік мекемесіне береді.
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 28.09.2016 № V-10 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау
11. Ауылдық округі аумағында жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін бөлек жиында ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің саны әр ауылдың, көшенің, көппәтерлі тұрғын үйдің жүз тұрғындарынан (жергілікті қоғамдастық мүшелерінен) бір өкіл құрамында айқындалады.
Егер ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй шегінде тұратын жергілікті қоғамдастық мүшелерінің саны жүз тұрғынға (жергілікті қоғамдастық мүшелеріне) жетпеген жағдайда, әрбір ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үйден бір өкілден сайланады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – Атырау облысы Қызылқоға ауданы мәслихатының 24.07.2015 № XXXIII-4 шешімі (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 27 наурыздағы № ХХХ-5 шешіміне 8 қосымша
Аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 27 наурыздағы № ХХХ-5 шешімімен бекітілген
Жамбыл ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасы

1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Жамбульского сельского округа (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Типовыми правилами проведения раздельных сходов местного сообщества, утвержденными Постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Жамбульского сельского округа.
2. Раздельный сход местного сообщества жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома (далее - раздельный сход) на территории сельских округов Жамбульского сельского округа созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества.
2. Порядок проведения раздельных сходов
3. Раздельный сход созывается акимом Жамбульского сельского округа.
Проведение раздельных сходов допускается при наличии положительного решения акима Кызылкогинского района на проведение схода местного сообщества.
4. О времени, месте созыва раздельных сходов и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается не позднее чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или вывешивания объявлений, направлении приглашений и телефонных звонков.
5. Проведение раздельного схода в пределах сельского округа села, улицы, многоквартирного жилого дома организуется акимом Жамбульского сельского округа.
6. Перед открытием раздельного схода проводится регистрация присутствующих жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома, имеющих право в нем участвовать.
7. Раздельный сход открывается акимом Жамбульского сельского округа или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода является аким Жамбульского сельского округа или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода открытым голосованием избирается секретарь.
8. Кандидатуры представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода в соответствии с количественным составом, утвержденным Кызылкогинским районным маслихатом.
Количество представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества определяется на основе принципа равного представительства.

1. Жалпы ережелер
1. Осы Жамбыл ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасы (бұдан әрі – Қағида) "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 39-3 бабының 6 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы №1106 қаулысымен бекітілген Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларына сәйкес әзірленді және Жамбыл ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиынындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау тәртібін белгілейді.
2. Жамбыл ауылдық округінің аумағындағы ауылдың, көшенің, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиыны (бұдан әрі – бөлек жиын) жергілікті қоғамдастықтың жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлау мақсатында шақырылады және өткізіледі.
2. Бөлек жиындарды өткізу тәртібі
3. Бөлек жиынды Жамбыл ауылдық округінің әкімі шақырады.
Қызылқоға ауданы әкімінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуге оң шешімі бар болған жағдайда бөлек жиынды өткізуге болады.
4. Жергілікті қоғамдастық халқы бөлек жиындардың шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе хабарландыру ілу, шақыру хат жолдау, телефон арқылы хабарлау тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей хабардар етіледі.
5. Ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй шегінде бөлек жиынды өткізуді Жамбыл ауылдық округінің әкімі ұйымдастырады.
6. Бөлек жиынды ашудың алдында ауылдың, көшенің, көппәтерлі тұрғын үйдің қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
7. Бөлек жиынды Жамбыл ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Жамбыл ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жиынның төрағасы болып табылады.
Бөлек жиынның хаттамасын рәсімдеу үшін ашық дауыспен хатшы сайланады.
8. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын Қызылқоға аудандық мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жиынның қатысушылары ұсынады.
Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің саны тең өкілдік ету қағидаты негізінде айқындалады.

9. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода.
10. На раздельном сходе ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в государственное учреждение "Аппарат акима Жамбульского сельского округа Кызылкогинского района Атырауской области".
Сноска. Пункт 10 с изменением, внесенным решением Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 28.09.2016 № V-10 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Определение количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества
11. Для участия в сходе местного сообщества на территории сельского округа на раздельном сходе количество представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома определяется в составе одного представителя из ста жителей (членов местного сообщества) от каждого села, улицы, многоквартирного жилого дома.
Если количество членов местного сообщества в пределах села, улицы, многоквартирного жилого дома не достигает сто жителей (членов местного сообщества), то избирается по одному представителю от каждого села, улицы, многоквартирного жилого дома.
Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным решением Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 24.07.2015 № XXXIII-4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 9 к решению районного маслихата от 27 марта 2015 года № ХХХ-5
Утверждены решением районного маслихата от 27 марта 2015 года № ХХХ-5
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Кызылкогинского сельского округа
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Кызылкогинского сельского округа (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Типовыми правилами проведения раздельных сходов местного сообщества, утвержденными Постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Кызылкогинского сельского округа.

9. Дауыс беру ашық түрде әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Бөлек жиын қатысушыларының ең көп дауыстарына ие болған кандидаттар сайланған болып есептеледі.
10. Бөлек жиында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және оны "Атырау облысы Қызылқоға ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне береді.
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 28.09.2016 № V-10 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау
11. Ауылдық округі аумағында жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін бөлек жиында ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің саны әр ауылдың, көшенің, көппәтерлі тұрғын үйдің жүз тұрғындарынан (жергілікті қоғамдастық мүшелерінен) бір өкіл құрамында айқындалады.
Егер ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй шегінде тұратын жергілікті қоғамдастық мүшелерінің саны жүз тұрғынға (жергілікті қоғамдастық мүшелеріне) жетпеген жағдайда, әрбір ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үйден бір өкілден сайланады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – Атырау облысы Қызылқоға ауданы мәслихатының 24.07.2015 № XXXIII-4 шешімі (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 27 наурыздағы № ХХХ-5 шешіміне 9 қосымша
Аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 27 наурыздағы № ХХХ-5 шешімімен бекітілген
Қызылқоға ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қызылқоға ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасы (бұдан әрі – Қағида) "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 39-3 бабының 6 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 қаулысымен бекітілген Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларына сәйкес әзірленді және Қызылқоға ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиынындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау тәртібін белгілейді.

2. Раздельный сход местного сообщества жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома (далее - раздельный сход) на территории сельских округов Кызылкогинского сельского округа созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества.
2. Порядок проведения раздельных сходов
3. Раздельный сход созывается акимом Кызылкогинского сельского округа.
Проведение раздельных сходов допускается при наличии положительного решения акима Кызылкогинского района на проведение схода местного сообщества.
4. О времени, месте созыва раздельных сходов и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается не позднее чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или вывешивания объявлений, направлении приглашений и телефонных звонков.
5. Проведение раздельного схода в пределах сельского округа села, улицы, многоквартирного жилого дома организуется акимом Кызылкогинского сельского округа.
6. Перед открытием раздельного схода проводится регистрация присутствующих жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома, имеющих право в нем участвовать.
7. Раздельный сход открывается акимом Кызылкогинского сельского округа или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода является аким Кызылкогинского сельского округа или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода открытым голосованием избирается секретарь.
8. Кандидатуры представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода в соответствии с количественным составом, утвержденным Кызылкогинским районным маслихатом.
Количество представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества определяется на основе принципа равного представительства.
9. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода.
10. На раздельном сходе ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в государственное учреждение "Аппарат акима Кызылкогинского сельского округа Кызылкогинского района Атырауской области".
Сноска. Пункт 10 с изменением, внесенным решением Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 28.09.2016 № V-10 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Определение количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества

2. Қызылқоға ауылдық округінің аумағындағы ауылдың, көшенің, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиыны (бұдан әрі – бөлек жиын) жергілікті қоғамдастықтың жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлау мақсатында шақырылады және өткізіледі.
2. Бөлек жиындарды өткізу тәртібі
3. Бөлек жиынды Қызылқоға ауылдық округінің әкімі шақырады.
Қызылқоға ауданы әкімінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуге оң шешімі бар болған жағдайда бөлек жиынды өткізуге болады.
4. Жергілікті қоғамдастық халқы бөлек жиындардың шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе хабарландыру ілу, шақыру хат жолдау, телефон арқылы хабарлау тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей хабардар етіледі.
5. Ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй шегінде бөлек жиынды өткізуді Қызылқоға ауылдық округінің әкімі ұйымдастырады.
6. Бөлек жиынды ашудың алдында ауылдың, көшенің, көппәтерлі тұрғын үйдің қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
7. Бөлек жиынды Қызылқоға ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Қызылқоға ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жиынның төрағасы болып табылады.
Бөлек жиынның хаттамасын рәсімдеу үшін ашық дауыспен хатшы сайланады.
8. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын Қызылқоға аудандық мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жиынның қатысушылары ұсынады.
Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің саны тең өкілдік ету қағидаты негізінде айқындалады.
9. Дауыс беру ашық түрде әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Бөлек жиын қатысушыларының ең көп дауыстарына ие болған кандидаттар сайланған болып есептеледі.
10. Бөлек жиында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және оны "Атырау облысы Қызылқоға ауданы Қызылқоға ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне береді.
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 28.09.2016 № V-10 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау

11. Для участия в сходе местного сообщества на территории сельского округа на раздельном сходе количество представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома определяется в составе одного представителя из ста жителей (членов местного сообщества) от каждого села, улицы, многоквартирного жилого дома.
Если количество членов местного сообщества в пределах села, улицы, многоквартирного жилого дома не достигает сто жителей (членов местного сообщества), то избирается по одному представителю от каждого села, улицы, многоквартирного жилого дома.
Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным решением Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 24.07.2015 № XXXIII-4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 10 к решению районного маслихата от 27 марта 2015 года № ХХХ-5
Утверждены решением районного маслихата от 27 марта 2015 года № ХХХ-5
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Тайсойганского сельского округа
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Тайсойганского сельского округа (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Типовыми правилами проведения раздельных сходов местного сообщества, утвержденными Постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Тайсойганского сельского округа.
2. Раздельный сход местного сообщества жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома (далее - раздельный сход) на территории сельских округов Тайсойганского сельского округа созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества.
2. Порядок проведения раздельных сходов
3. Раздельный сход созывается акимом Тайсойганского сельского округа.
Проведение раздельных сходов допускается при наличии положительного решения акима Кызылкогинского района на проведение схода местного сообщества.

11. Ауылдық округі аумағында жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін бөлек жиында ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің саны әр ауылдың, көшенің, көппәтерлі тұрғын үйдің жүз тұрғындарынан (жергілікті қоғамдастық мүшелерінен) бір өкіл құрамында айқындалады.
Егер ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй шегінде тұратын жергілікті қоғамдастық мүшелерінің саны жүз тұрғынға (жергілікті қоғамдастық мүшелеріне) жетпеген жағдайда, әрбір ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үйден бір өкілден сайланады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – Атырау облысы Қызылқоға ауданы мәслихатының 24.07.2015 № XXXIII-4 шешімі (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 27 наурыздағы № ХХХ-5 шешіміне 10 қосымша
Аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 27 наурыздағы № ХХХ-5 шешімімен бекітілген
Тайсойған ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы Тайсойған ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасы (бұдан әрі – Қағида) "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 39-3 бабының 6 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 қаулысымен бекітілген Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларына сәйкес әзірленді және Тайсойған ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиынындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау тәртібін белгілейді.
2. Тайсойған ауылдық округінің аумағындағы ауылдың, көшенің, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиыны (бұдан әрі – бөлек жиын) жергілікті қоғамдастықтың жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлау мақсатында шақырылады және өткізіледі.
2. Бөлек жиындарды өткізу тәртібі
3. Бөлек жиынды Тайсойған ауылдық округінің әкімі шақырады.
Қызылқоға ауданы әкімінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуге оң шешімі бар болған жағдайда бөлек жиынды өткізуге болады.