Об утверждении Правил представления сведений об инвестиционных контрактах, заключенных в соответствии с законодательством Республики Казахстан в сфере предпринимательства и предусматривающих реализацию инвестиционных приоритетных проектов, а также сведений о прекращении действия данных инвестиционных контрактов и иных сведений и их формы
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 февраля 2018 года № 199. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 марта 2018 года № 16528. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 27 июля 2021 года № 726.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов РК от 27.07.2021 № 726 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) пункта 6 статьи 26 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Правила представления сведений об инвестиционных контрактах, заключенных в соответствии с законодательством Республики Казахстан в сфере предпринимательства и предусматривающих реализацию инвестиционных приоритетных проектов, а также сведений о прекращении действия данных инвестиционных контрактов и иных сведений, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму сведений по заключению и прекращению действия инвестиционных контрактов, заключенных в соответствии с законодательством Республики Казахстан в сфере предпринимательства и предусматривающих реализацию инвестиционных приоритетных проектов, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.

Қазақстан Республикасының кәсіпкерлік саласындағы заңнамасына сәйкес жасалған және инвестициялық басым жобаларды іске асыруды көздейтін инвестициялық келісімшарттар туралы мәліметтерді, сондай-ақ осы инвестициялық келісімшарттардың қолданысын тоқтату туралы мәліметтерді және өзге де мәліметтерді беру қағидаларын және олардың нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 15 ақпандағы № 199 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 6 наурызда № 16528 болып тіркелді. Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2021 жылғы 27 шілдедегі № 726 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің м.а. 27.07.2021 № 726 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 26-бабы 6-тармағының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мына:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының кәсіпкерлік саласындағы заңнамасына сәйкес жасалған және инвестициялық басым жобаларды іске асыруды көздейтін инвестициялық келісімшарттар туралы мәліметтерді, сондай-ақ осы инвестициялық келісімшартардың қолданысын тоқтату туралы мәліметтерді және өзге де мәліметтерді беру қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының кәсіпкерлік саласындағы заңнамасына сәйкес жасалған және инвестициялық басым жобаларды іске асыруды көздейтін инвестициялық келісімшарттарды жасау және қолданысын тоқтату бойынша мәліметтердің нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
_________ Касымбек Ж.М.
19 февраля 2018 года
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 февраля 2018 года № 199
Правила представления сведений об инвестиционных контрактах, заключенных в соответствии с законодательством Республики Казахстан в сфере предпринимательства и предусматривающих реализацию инвестиционных приоритетных проектов, а также сведений о прекращении действия данных инвестиционных контрактов и иных сведений
Глава 1. Общие положения

3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрлігі
_________ Ж.М. Қасымбек
20__ жылғы "__" __________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 15 ақпандағы
№ 199 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының кәсіпкерлік саласындағы заңнамасына сәйкес жасалған және инвестициялық басым жобаларды іске асыруды көздейтін инвестициялық келісімшарттар туралы мәліметтерді, сондай-ақ осы инвестициялық келісімшартардың қолданысын тоқтату туралы мәліметтерді және өзге де мәліметтерді беру қағидалары 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящие Правила представления сведений об инвестиционных контрактах, заключенных в соответствии с законодательством Республики Казахстан в сфере предпринимательства и предусматривающих реализацию инвестиционных приоритетных проектов, а также сведений о прекращении действия данных инвестиционных контрактов и иных сведений (далее – Правила) разработаны в целях обмена сведений между Министерством по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – Министерство) и Комитетом государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет) по юридическим лицам, реализующим инвестиционные приоритетные проекты.

1. Осы Қазақстан Республикасының кәсіпкерлік саласындағы заңнамасына сәйкес жасалған және инвестициялық басым жобаларды іске асыруды көздейтін инвестициялық келісімшарттар туралы мәліметтерді, сондай-ақ осы инвестициялық келісімшартардың қолданысын тоқтату туралы мәліметтерді және өзге де мәліметтерді беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) инвестициялық басым жобаларды іске асыратын заңды тұлғалар бойынша Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) мен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (бұдан әрі – Комитет) арасындағы мәліметтерді алмасу мақсатында әзірленген.

Глава 2. Порядок представления сведений об инвестиционных контрактах, заключенных в соответствии с законодательством Республики Казахстан в сфере предпринимательства и предусматривающих реализацию инвестиционных приоритетных проектов, а также сведений о прекращении действия данных инвестиционных контрактов и иных сведений
2. Министерство в случае заключения либо прекращения действия инвестиционного контракта в соответствии с законодательством Республики Казахстан в сфере предпринимательства в течение пяти рабочих дней, следующих за днем заключения инвестиционного контракта, направляет в Комитет сведения по юридическим лицам, заключивших инвестиционные контракты, а также сведения по прекращению действия данных инвестиционных контрактов и иных сведений (далее – сведения) по форме, согласно приложению 2 к настоящему приказу.

2-тарау. Қазақстан Республикасының кәсіпкерлік саласындағы заңнамасына сәйкес жасалған және инвестициялық басым жобаларды іске асыруды көздейтін инвестициялық келісімшарттар туралы мәліметтерді, сондай-ақ осы инвестициялық келісімшартардың қолданысын тоқтату туралы мәліметтерді және өзге де мәліметтерді беру тәртібі
2. Министрлік кәсіпкерлік саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес инвестициялық келісімшарттарды жасаған не қолданысын тоқтатқан жағдайда, инвестициялық келісімшарт жасасқан күннен кейінгі бес жұмыс күні ішінде Комитетке инвестициялық келісімшарт жасасқан заңды тұлғалар бойынша мәліметтерді, сондай-ақ осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аталған инвестициялық келісімшарттың қолданысын тоқтату бойынша мәліметтерді және өзге де мәліметтерді (бұдан әрі – мәліметтер) жолдайды.

3. Комитет в течение пяти рабочих дней со дня получения от Министерства сведений направляет их в территориальный орган государственных доходов по месту нахождения юридического лица.
4. Территориальный орган государственных доходов по полученным от Комитета сведениям принимает меры по исполнению юридическим лицом налоговых обязательств, предусмотренных Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), в случае досрочного прекращения инвестиционного контракта.
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 февраля 2018 года № 199
форма
Сведения по заключению и прекращению действия инвестиционных контрактов, заключенных в соответствии с законодательством Республики Казахстан в сфере предпринимательства и предусматривающих реализацию инвестиционных приоритетных проектов и иных сведений
Наименование юридического лица
Бизнес-идентификационный номер
№ контракта
Дата заключения контракта
Срок действия контракта
Дата досрочного прекращения действия инвестиционного контракта
Виды инвестиционных преференций
Иные сведения
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Пояснение по заполнению указанной формы приведено согласно приложению к настоящей форме.
Приложение
к форме Сведений по
заключению и прекращению
действия инвестиционных
контрактов, заключенных в
соответствии с законодательством
Республики Казахстан в сфере
предпринимательства и
предусматривающих реализацию
инвестиционных приоритетных
проектов и иных сведений
Пояснение по заполнению формы "Сведения по заключению и прекращению действия инвестиционных контрактов, заключенных в соответствии с законодательством Республики Казахстан в сфере предпринимательства и предусматривающих реализацию инвестиционных приоритетных проектов и иных сведений"
Форма "Сведения по заключению и прекращению действия инвестиционных контрактов, заключенных в соответствии с законодательством Республики Казахстан в сфере предпринимательства и предусматривающих реализацию инвестиционных приоритетных проектов и иных сведений" заполняется следующим образом:
В графе 1 "№" указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
В графе 2 "Наименование юридического лица" указывается наименование юридического лица, заключившего инвестиционный контракт с Министерством.
В графе 3 "БИН" указывается бизнес-идентификационный номер юридического лица, заключившего инвестиционный контракт с Министерством.
В графе 4 "№ контракта" указывается номер инвестиционного контракта.
В графе 5 "Дата заключения контракта" указывается дата заключения инвестиционного контракта.
В графе 6 "Срок действия контракта" указывается срок действия инвестиционного контракта.
В графе 7 "Дата досрочного прекращения действия инвестиционного контракта" указывается дата досрочного прекращения действия инвестиционного контракта.
В графе 8 "Виды инвестиционных преференций" указываются виды инвестиционных преференций, предусмотренных Налоговым кодексом.
В графе 9 "Иные сведения" указываются иные сведения, в рамках инвестиционного приоритетного проекта.

3. Комитет Министрліктен мәліметтерді алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде, оларды заңды тұлғалардың орналасқан жері бойынша аумақтық мемлекеттік кірістер органына жолдайды.
4. Аумақтық мемлекеттік кірістер органы Комитеттен алынған мәліметтер бойынша инвестициялық келісімшарттарды мерзімінен бұрын тоқтатқан жағдайда, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінде көзделген заңды тұлғалардың салық міндеттемелерін орындау бойынша шараларын қабылдайды.
Қазақстан Республикасы
Қажы министрінің
2018 жылғы 15 ақпандағы
№ 199 бұйрығына
2-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасының кәсіпкерлік саласындағы заңнамасына сәйкес жасалған және инвестициялық басым жобаларды іске асыруды көздейтін инвестициялық келісімшарттарды жасау және қолданысын тоқтату бойынша мәліметтер және өзге де мәліметтер
Р/с№
Заңды тұлғаның атауы
Бизнес-сәйкестендiру нөмiрi
Келісімшарттың №
Келісімшарт жасасқан күн
Келісімшартты қолдану мерзімі
Инвестициялық келісімшарттың қолданысын мерзімінен бұрын тоқтату күні
Инвестициялық преференциялардың түрлері
Өзге де мәліметтер
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Аталған нысандарды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшаға сәйкес келтірілген.
Қазақстан Республикасының
кәсіпкерлік саласындағы заңнамасына
сәйкес жасалған және инвестициялық
басым жобаларды іске асыруды
көздейтін инвестициялық
келісімшарттарды жасау және
қолданысын тоқтату бойынша
мәліметтер және өзге де
мәліметтер нысанына қосымша
"Қазақстан Республикасының кәсіпкерлік саласындағы заңнамасына сәйкес жасалған және инвестициялық басым жобаларды іске асыруды көздейтін инвестициялық келісімшарттарды жасау және қолданысын тоқтату бойынша мәліметтер және өзге де мәліметтер" нысандарын толтыру бойынша түсіндірме
"Қазақстан Республикасының кәсіпкерлік саласындағы заңнамасына сәйкес жасалған және инвестициялық басым жобаларды іске асыруды көздейтін инвестициялық келісімшарттарды жасау және қолданысын тоқтату бойынша мәліметтер және өзге де мәліметтер" деген нысан мынадай түрде толтырылады:
"№" деген 1-бағанда реті бойынша нөмiрi көрсетiледi. Одан кейiнгi ақпарат ретібойынша нөмiрлеудi үзбеуі тиіс.
"Заңды тұлғаның атауы" деген 2-бағанда Министрлікпен инвестициялық келісімшарт жасасқан заңды тұлғаның атауы көрсетіледі.
"БСН" деген 3-бағанда Министрлікпен инвестициялық келісімшарт жасасқан заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
"Келісімшарттың №" деген 4-бағанда инвестициялық келісімшарттың нөмірі көрсетіледі.
"Келісімшарт жасасқан күн" деген 5-бағанда инвестициялық келісімшарт жасасқан күн көрсетіледі.
"Келісімшартты қолдану мерзімі" деген 6-бағанда инвестициялық келісімшартты қолдану мерзімі көрсетіледі.
"Инвестициялық келісімшарттың қолданысын мерзімінен бұрын тоқтату күні" деген 7-бағанда инвестициялық келісімшарттың қолданысын мерзімінен бұрын тоқтату күні көрсетіледі.
"Инвестициялық преференциялардың түрлері" деген 8-бағанда Салық кодексінде көзделген инвестициялық преференциялардың түрлері көрсетіледі.
"Өзге де мәліметтер" деген 9-бағанда инвестициялық басым жобаның шеңберінде өзге де мәліметтер көрсетіледі.