Об утверждении Правил и условий проведения аттестации гражданских служащих органов внутренних дел Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 10 октября 2019 года № 880. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 октября 2019 года № 19471.
В соответствии с пунктом 7 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила и условия проведения аттестации гражданских служащих органов внутренних дел Республики Казахстан.
2. Признать утратившим силу приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 1101 "Об утверждении Правил и условий проведения аттестации гражданских служащих органов внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12759, опубликован 15 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Департаменту кадровой политики Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Сайтбеков А.М. в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан и Департамент кадровой политики Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Сайтбеков А.М.).
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр Е. Тургумбаев
Утверждены
приказом Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 10октября 2019 года № 880
Правила и условия проведения аттестации гражданских служащих органов внутренних дел Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и условия проведения аттестации гражданских служащих органов внутренних дел Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 7 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года и определяют порядок и условия проведения аттестации служащих органов внутренних дел Республики Казахстан (далее – служащие).

Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткiзу қағидалары мен шарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 10 қазандағы № 880 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 11 қазанда № 19471 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 139-бабының 7-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шарттары бекітілсін.
2. "Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істері министрлігінің 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 1101 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12759 болып тіркелді, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 15 қаңтарда жарияланды) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Кадр саясаты департаменті (А.М. Сайытбеков) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Кадр саясаты департаментіне (А.М. Сайытбеков) жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр Е. Тургумбаев
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2019 жылғы 10 қазандағы
№ 880 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шарттары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шарттары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 139-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының азаматтық қызметшілерін (бұдан әрі – қызметшілер) аттестаттаудан өткізу тәртібі мен шарттарын айқындайды.

2. Аттестация служащих осуществляется в целях определения их профессиональной и квалификационной подготовки, деловых качеств, установления квалификационных категорий (разрядов).
3. Основным критерием оценки при аттестации является способность служащих выполнять возложенные на них обязанности.
4. Аттестации подлежат служащие, за исключением беременных женщин и служащих, проработавших менее шести месяцев со дня занятия данной должности.
5. Служащие проходят аттестацию по истечении каждых последующих трех лет пребывания на гражданской службе, но не ранее шести месяцев со дня занятия данной должности.
При этом аттестация проводится не позднее шести месяцев со дня наступления указанного срока.
6. Служащие, находящиеся в отпуске без сохранения заработной платы, в отпуске в связи с беременностью и рождением ребенка (детей), в отпуске по уходу за ребенком до достижения им возраста трех лет, аттестуются не ранее, чем через шесть месяцев после выхода на службу.
По заявлению служащих для присвоения очередной категории аттестация проводится до истечения указанных сроков.
7. Аттестация включает в себя ряд последовательных этапов:
1) подготовка к проведению к аттестации;
2) собеседование с служащим, проводимое аттестационной комиссией;
3) вынесение решения аттестационной комиссии.
Глава 2. Порядок и условия проведения аттестации
8. Проведение аттестации организуется кадровой службой аттестующего органа по поручению его руководителя и включает следующие мероприятия:
1) подготовку необходимых документов на аттестуемых;
2) разработку графиков проведения аттестации;
3) определение состава аттестационных комиссий;
4) организацию разъяснительной работы о целях и порядке проведения аттестации.
9. Кадровая служба один раз в течение шести месяцев определяет служащих, подлежащих аттестации в соответствии с пунктом 5 и 6 настоящих Правил.
10. Руководитель организации по представлению кадровой службы издает приказ, которым утверждается список аттестуемых лиц, график проведения аттестации и состав аттестационной комиссии.
11. Кадровая служба письменно уведомляет служащих о сроках проведения аттестации не позднее, чем за один месяц до начала ее проведения.
12. Непосредственный руководитель служащего, подлежащего аттестации, оформляет служебную характеристику и направляет ее в кадровую службу не позднее чем за четыре недели до заседания аттестационной комиссии.
13. Служебная характеристика предусматривает обоснованную, объективную оценку профессиональных, личностных качеств и результатов служебной деятельности аттестуемого лица.

2. Қызметшілерді аттестаттау олардың кәсіби және біліктілік даярлығын, іскерлік қасиеттерін айқындау, біліктілік санаттарын (разрядтарды) белгілеу мақсатында жүзеге асырылады.
3. Аттестаттау кезінде бағалаудың негізгі өлшемшарты қызметшілердің, оларға жүктелген міндеттерді орындау қабілеті болып табылады.
4. Жүкті әйелдер мен осы лауазымға орналасқан күнінен бастап алты айдан аз жұмыс істеген қызметшілерді қоспағанда, қызметшілер аттестаттауға жатады.
5. Қызметшілер азаматтық қызметте болған әрбір келесі үш жыл өткен соң, бірақ осы лауазымға орналасқан күнінен бастап алты айдан ерте емес аттестаттаудан өтеді.
Бұл ретте аттестаттау көрсетілген мерзім басталған күнінен бастап алты айдан кешіктірілмей өткізіледі.
6. Жалақысы сақталмайтын демалыстағы, жүктілігі мен бала тууына байланысты демалыста, бала үш жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты қызметшілері жұмысқа шыққаннан кейін алты айдан ерте емес аттестатталады.
Қызметшілердің өтініші бойынша кезекті санат беру үшін аттестаттау көрсетілген мерзімдер өткеннен кейін өткізіледі.
7. Аттестаттау бірқатар жүйелі кезеңдерді:
1) аттестаттаудан өткізуге дайындық;
2) аттестаттау комиссиясы өткізетін қызметшілерімен әңгімелесуді;
3) аттестаттау комиссиясының шешім шығаруын қамтиды.
2-тарау. Аттестаттауды өткізу тәртібі мен шарттары
8. Аттестаттауды өткізуді аттестаттайтын органның кадр қызметі оның басшысының тапсырмасы бойынша ұйымдастырады және ол мынадай іс-шараларды:
1) аттестатталушыларға қажетті құжаттарды дайындауды;
2) аттестаттауды өткізу кестелерін әзірлеуді;
3) аттестаттау комиссияларының құрамын айқындауды;
4) аттестаттауды өткізудің мақсаты мен тәртібі туралы түсіндіру жұмысын ұйымдастыруды қамтиды.
9. Кадр қызметі осы Қағидалардың 5-6 тармағына сәйкес аттестатталуға жататын қызметшілерді алты ай ішінде бір рет айқындайды.
10. Ұйым басшысы кадр қызметінің ұсынымы бойынша аттестатталатын адамдардың тізімі, аттестаттауды өткізу кестесі мен аттестаттау комиссиясының құрамы бекітілетін бұйрық шығарады.
11. Кадр қызметі аттестаттауды өткізу мерзімдері туралы оны өткізу басталғанға дейін бір айдан кешіктірмей қызметшілерді жазбаша түрде хабардар етеді.
12. Аттестаттауға жататын қызметшілердің тікелей басшысы қызметтік мінездемені ресімдейді және оны аттестаттау комиссиясының отырысына дейін төрт аптадан кешіктірмей кадр қызметіне жолдайды.
13. Қызметтік мінездеме аттестатталатын адамның кәсіби, жеке басының қасиеттері мен қызметтік жұмысы нәтижелерінің негізделген, объективті бағасын көздейді.

14. Кадровая служба ознакамливает служащего с представленной на него служебной характеристикой в срок не позднее, чем за три недели до заседания аттестационной комиссии.
15. При несогласии с представленной на него служебной характеристикой аттестуемое лицо письменно заявляет о своем несогласии в кадровую службу.
Кадровая служба приобщает письмо-несогласие аттестуемого лица как дополнение к служебной характеристике.
16. Аттестационный лист на служащего, подлежащего аттестации, оформляется по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
17. Оценочный лист на служащего, подлежащего аттестации, оформляется по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
18. Аттестационная комиссия создается приказом руководителя подразделения органов внутренних дел по представлению кадровой службы и состоит из членов и секретаря комиссии. Из числа членов аттестационной комиссии назначается председатель. Председатель аттестационной комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на ее заседаниях, планирует ее работу, осуществляет общий контроль за деятельностью и принимаемые ею решения.
19. Аттестуемое лицо, отсутствовавшие на заседании аттестационной комиссии по уважительным причинам, проходят аттестацию после выхода на работу.
В случае неявки аттестуемого лица на аттестацию без уважительных причин, аттестационная комиссия принимает решение, предусмотренное подпунктом 3) пункта 21 настоящих Правил.
20. В ходе заседания комиссия изучает представленные материалы, заслушивает аттестуемое лицо.
21. По результатам изучения представленных материалов и собеседования со служащим комиссия принимает одно из следующих решений:
1) соответствует занимаемой должности;
2) подлежит повторной аттестации;
3) не соответствует занимаемой должности.
Решение аттестационной комиссии является основанием для принятия решения о продлении трудового договора либо его расторжения.
22. При вынесении положительного решения комиссия устанавливает (подтверждает) соответствующую квалификационную категорию (разряд) служащего, либо отмечает об отсутствии оснований для ее (его) установления.
23. Решение аттестационной комиссии принимается открытым голосованием. При принятии решения касательно служащего, входящего в состав аттестационной комиссии, голосование проходит без его участия.
24. Служащие, рекомендованные аттестационной комиссией к повторной аттестации подлежат таковой не ранее трех месяцев со дня проведения первоначальной аттестации в порядке, определенном настоящими Правилами. Аттестационная комиссия, проведя повторную аттестацию, принимает одно из следующих решений:

14. Кадр қызметі аттестаттау комиссиясының отырысына дейін үш аптадан кешіктірмейтін мерзімде қызметшіні оған берілген қызметтік мінездемемен таныстырады.
15. Аттестатталатын адам оған берілген қызметтік мінездемемен келіспеген жағдайда өзінің келіспегендігі туралы кадр қызметіне жазбаша түрде мәлімдеме жасайды.
Кадр қызметі аттестатталатын адамның келіспеу-хатын қызметтік мінездемеге қосымша ретінде тіркейді.
16. Аттестаттауға жататын қызметшісіне аттестаттау парағы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
17. Аттестаттауға жататын қызметшінің бағалау парағы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
18. Аттестаттау комиссиясы кадр қызметінің ұсынымы бойынша ішкі істер органдарының бөлінісі басшысының бұйрығымен құрылады және ол комиссия мүшелері мен хатшысынан тұрады. Аттестаттау комиссиясының мүшелері қатарынан төраға тағайындалады. Аттестаттау комиссиясының төрағасы оның қызметіне басшылық жасайды, оның отырыстарында төрағалық етеді, оның жұмысын жоспарлайды, қызметіне жалпы бақылауды және ол қабылдайтын шешімдерді жүзеге асырады.
19. Аттестаттау комиссиясының отырысында дәлелді себептермен болмаған аттестатталушы адам жұмысқа шыққаннан кейін аттестаттаудан өтеді.
Аттестатталатын адам дәлелді себептерсіз аттестаттауға келмеген жағдайда, аттестаттау комиссиясы осы Ереженің 21-тармағының 3) тармақшасында көзделген шешім қабылдайды.
20. Отырыс барысында комиссия ұсынылған материалдарды зерделейді, аттестатталатын адамды тыңдайды.
21. Ұсынылған материалдарды зерделеу және қызметшімен әңгімелесу нәтижелері бойынша комиссия мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) атқаратын лауазымына сәйкес келеді;
2) қайта аттестаттауға жатады;
3) атқаратын лауазымына сәйкес емес.
Аттестаттау комиссиясының шешімі еңбек шартын ұзарту немесе оны бұзу туралы шешім қабылдау үшін негіз болып табылады.
22. Комиссия оң шешім шығарған кезде қызметшінің тиісті біліктілік санатын (разрядын) белгілейді (растайды) не оны белгілеуге негіздердің болмауы туралы.
23. Аттестаттау комиссиясының шешімі ашық дауыс берумен қабылданады. Аттестаттау комиссиясының құрамына кіретін қызметшіге қатысты шешім қабылдау кезінде дауыс беру оның қатысуынсыз өтеді.
24. Аттестаттау комиссиясы қайта аттестаттауға ұсынған қызметшілер бастапқы аттестаттау өткен күннен бастап үш айдан ерте емес осы Қағидаларда айқындалған тәртіпте қайта аттестаттаудан өтуге жатады. Аттестаттау комиссиясы қайта аттестаттауды өткізе отырып, мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:

1) соответствует занимаемой должности;
2) не соответствует занимаемой должности.
При соответствии служащего занимаемой должности комиссия выносит решение с учетом пункта 22 настоящих Правил.
25. Решения аттестационной комиссии оформляются протоколом, который подписывается председателем, членами аттестационной комиссии и секретарем, присутствовавшими на ее заседании.
26. В течение трех рабочих дней после подписания протокола (в произвольной форме) результаты аттестации сообщаются аттестуемому лицу под роспись с выдачей одного экземпляра аттестационного листа.
27. Утвержденные решения аттестационной комиссии заносятся в аттестационные листы служащих.
28. Аттестационный лист служащего, прошедшего аттестацию, и служебная характеристика на него хранятся в личном деле. Утвержденное руководителем решение аттестационной комиссии также заносится в послужной список служащего.
Глава 3. Обжалование решений аттестационных комиссий
29. В случае несогласия служащие обжалуют решение Аттестационных комиссий в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
30. В случаях обнаружения нарушений требований настоящих Правил руководитель вышестоящего подразделения органа внутренних дел отменяет приказ и назначает повторную аттестацию. Повторная аттестация проводится в соответствии с пунктом 24 Правил.
Приложение 1
к Правилам проведения и
условий аттестации гражданских
служащих органов внутренних
дел Республики Казахстан,
Форма.
Аттестационный лист на служащего органов внутренних дел
Республики Казахстан, подлежащего аттестации
Вид аттестации: очередная –
; повторная –
(нужное отметить знаком Х)
1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ___________________________________________
2. Дата рождения "___" _________ _____г.
3. Сведения об образовании, о повышении квалификации, переподготовке (когда и какое учебное заведение окончил, специальность и квалификация по образованию, документы о повышении квалификации, переподготовке, ученая степень, ученое звание, дата их присвоения)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
4. Занимаемая должность и дата назначения, квалификационная категория (разряд)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Общий трудовой стаж – _____________________________________________
6. Общий стаж работы на занимаемой должности _________________________

1) атқаратын лауазымына сәйкес келеді;
2) атқаратын лауазымына сәйкес емес.
Қызметші атқаратын лауазымына сәйкес болған кезде комиссия осы Қағидалардың 22-тармағын ескере отырып, шешім шығарады.
25. Аттестаттау комиссиясының шешімдері оның отырысына қатысқан аттестаттау комиссиясының төрағасы, мүшелері мен хатшысы қол қоятын хаттамамен ресімделеді.
26. Аттестаттау нәтижелері хаттамаға (еркін нысанда) қол қойғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде аттестатталатын адамға қолын қойдырып, аттестаттау парағының бір данасын бере отырып хабарланады.
27. Аттестаттау комиссиясының бекітілген шешімдері қызметшілердің аттестаттау парақтарына енгізіледі.
28. Аттестаттаудан өткен қызметшінің аттестаттау парағы және оның қызметтік мінездемесі жеке ісінде сақталады. Басшы бекіткен аттестаттау комиссиясының шешімі қызметшінің қызметтік тізіміне енгізіледі.
3-тарау. Аттестаттау комиссиясының шешіміне шағымдану
29. Қызметшілер Аттестаттау комиссиясының шешіміне Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағымдана алады.
30. Осы Қағидалардың талаптарын бұзушылық анықталған жағдайларда, Ішкі істер органдарының жоғары тұрған бөлімшенің басшысы бұйрықтың күшін жояды және қайта аттестаттауды тағайындайды. Қайта аттестаттау Қағидалардың 24-тармағына сәйкес жүргізіледі.
Қазақстан Республикасы ішкі
істер органдары азаматтық
қызметшілерін аттестаттаудан
өткізу қағидалары мен
шарттарына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының аттестаттауға жататын қызметшілерінің аттестаттау парағы
Аттестаттау түрі: кезекті -
; қайта -
(керектісін Х белгісімен белгілеу керек)
1. Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) _____________________
2. Туған күні ____ж. "___"___________
3. Білімі туралы, біліктілігін арттыру, қайта даярлау туралы мәліметтер (қашан және қандай
оқу орнын бітірген, білімі бойынша мамандығы мен біліктілігі, біліктілігін арттыру, қайта
даярлау туралы құжаттар, ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы, берілген күні)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
4. Атқаратын лауазымы және тағайындалған күні, біліктілік санаты (разряды) _____________
________________________________________________________________________________
5. Жалпы еңбек өтілі – ________________________________________
6. Атқаратын лауазымдағы жалпы жұмыс өтілі _____________

7. Замечания и предложения, высказанные членами аттестационной
комиссии:___________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
8. Мнение аттестуемого: ______________________________________________
____________________________________________________________________
9. Оценка деятельности служащего непосредственным руководителем согласно служебной характеристике аттестуемого
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
10. На заседании присутствовало ______ членов аттестационной комиссии.
11. Оценка деятельности служащего по результатам голосования согласно прилагаемому оценочному листу, заполняемому каждым членом аттестационной комиссии:
1) соответствует занимаемой должности (количество голосов)______________
2) подлежит повторной аттестации (количество голосов)__________________;
3) не соответствует занимаемой должности (количество голосов)
___________________________________________________________________
12. Квалификационная категория (разряд):
1) соответствует____________________(прописью) квалификационной
категории (разряду) (количество голосов)________________________________
____________________________________________________________________
(по каждой квалификационной категории (разряду) отдельно)
2) отсутствуют основания для установления квалификационной
категории (разряда) (количество голосов) ________________________________
Итоговая оценка _______________________________________________________
______________________________________________________________________
(квалификационная категория (разряд) с цифровым обозначением
______________________________________________________________________
(указывается прописью)
13. Рекомендации аттестационной комиссии (с указанием мотивов,
по которым они даются)_______________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
14. Примечания ______________________________________________________
____________________________________________________________________
Председатель аттестационной комиссии: _________________________________
(подпись)
Секретарь аттестационной комиссии: ____________________________________
(подпись)
Члены аттестационной комиссии: _______________________________________
(подпись)
_______________________________
(подпись)
_______________________________
(подпись)
_______________________________
(подпись)
Дата проведения аттестации "___" __________ 20___г.
Решение руководителя организации по итогам аттестации
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
С аттестационным листом ознакомился: _________________________________
(подпись аттестуемого лица и дата)
Место для печати организации
Приложение 2
к Правилам проведения и
условий аттестации гражданских
служащих органов внутренних
дел Республики Казахстан,
Форма
Оценочный лист на служащего органов внутренних дел, подлежащего
аттестации (заполняется членом аттестационной комиссии)
Вид аттестации: очередная –
; повторная –
(нужное отметить знаком Х)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________________________________________
Должность ______________________________________________________
Оценка аттестуемого _____________________________________________
(отлично, хорошо, удовлетворительно, неудовлетворительно)
Решение члена аттестационной комиссии (одно из перечисленных:
соответствует занимаемой должности; подлежит повторной аттестации; не соответствует занимаемой должности):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Обоснование членом аттестационной комиссии своего решения:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Соответствует квалификационной категории (разряду)
____________________________________________________________________
Отсутствуют основания для установления квалификационной категории (разряда)
____________________________________________________________________
Обоснование:________________________________________________________
____________________________________________________________________
Член аттестационной комиссии _________________________________________
(подпись)
Секретарь аттестационной комиссии ____________________________________
(подпись)
Дата "___" ____________ 20__ года

7. Аттестаттау комиссиясының мүшелері айтқан ескертулер мен ұсыныстар:
__________________________________________________________
____________________________________________________________________
8. Аттестатталушының пікірі ____________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
9. Аттестатталушының қызметтік мінездемесіне сәйкес тікелей басшының азаматтық
қызметшінің қызметін бағалауы _________________________________________________
____________________________________________________________________
10. Отырысқа аттестаттау комиссиясының ______ мүшесі қатысты.
11. Аттестаттау комиссиясының әрбір мүшесі толтыратын қоса берілген бағалау парағына
сәйкес дауыс беру нәтижелері бойынша азаматтық қызметшінің қызметін бағалау:
1) атқаратын лауазымына сәйкес келеді (дауыс саны) __________;
2) қайта аттестатталуға жатады (дауыс саны) ______________________;
3) атқаратын лауазымына сәйкес келмейді (дауыс саны) ______________.
12. Біліктілік санаты (разряды):
1) ________________ (жазумен) біліктілік санатына (разрядына)
сәйкес келеді_______________ (дауыс саны) ___________________________
(әрбір біліктілік санаты (разряды) бойынша жеке)
2) біліктілік санатын (разрядын) белгілеуге негіздер жоқ (дауыс саны)
_________________________________________________________
Қорытынды бағалау _____________________________________________
____________________________________________________________________
(біліктілік санатының (разрядының) сандық белгісі жазумен көрсетіледі)
13. Аттестаттау комиссиясының ұсынымдары (олар берілетін дәлелдемелерді көрсете
отырып)_______________________________________
____________________________________________________________________
14. Ескертпелер ________________________________________________
__________________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясының төрағасы: ___________________________
(қолы)
Аттестаттау комиссиясының хатшысы: ___________________________
(қолы)
Аттестаттау комиссиясының мүшелері: ___________________________
(қолы)
___________________________
(қолы)
___________________________
(қолы)
___________________________
(қолы)
Аттестаттау өткізілген күн 20___жылғы "___" __________
Басшының аттестаттау қорытындылары бойынша шешімі
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Аттестаттау парағымен таныстым: _______________________________
(қызметкердің қолы және күні)
Ұйымның мөрі үшін орын
Қазақстан Республикасы ішкі
істер органдары азаматтық
қызметшілерін аттестаттаудан
өткізу қағидалары мен
шарттарына
2-қосымша
Нысан
Ішкі істер органдарының аттестатталуға жататын қызметшісін бағалау парағы
(аттестаттау комиссиясының мүшесі толтырады)
Аттестаттау түрі: кезекті -
; қайта -
(керектісін Х белгісімен белгілеу керек)
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Лауазымы ___________________________________________________
Аттестатталушының бағасы ______________________________________
(өте жақсы, жақсы, қанағаттанарлық, қанағаттанарлықсыз)
Аттестаттау комиссиясы мүшесінің шешімі (төменде сыналмаланғандардың бірі: атқаратын
лауазымына сәйкес келеді; қайта аттестатталуға жатады; атқаратын лауазымына сәйкес емес):
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясының мүшесі шешімінің негіздемесі:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Біліктілік санатына (разрядына) сәйкес келеді _________________
Біліктілік санатын (разрядын) белгілеуге негіз жоқ ___________________
____________________________________________________________________
Негіздеме: ____________________________________________________
____________________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясының мүшесі ______________________________
(қолы)
Аттестаттау комиссиясының хатшысы _____________________________
(қолы)
Күні 20___ жылғы "___" ____________