О льготном проезде отдельных категорий граждан города Жезказган на общественном пассажирском транспорте (кроме такси)
Совместное постановление акимата города Жезказган Карагандинской области от 7 июня 2019 года № 19/02 и решение Жезказганского городского маслихата Карагандинской области от 11 июня 2019 года № 36/319. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 21 июня 2019 года № 5394. Утратило силу совместным постановлением акимата города Жезказган области Ұлытау от 6 марта 2024 года № 11/01 и решением Жезказганского городского маслихата области Ұлытау от 6 марта 2024 года № 16/93
Сноска. Утратило cилу совместным постановлением акимата города Жезказган области Ұлытау от 06.03.2024 № 11/01 и решением Жезказганского городского маслихата области Ұлытау от 06.03.2024 № 16/93 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Закона Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года "О транспорте в Республике Казахстан", Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат города Жезказган ПОСТАНОВЛЯЕТ и Жезказганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Установить бесплатный проезд на общественном пассажирском транспорте (кроме такси), при наличии документа, подтверждающего право на льготу, следующим категориям граждан города Жезказган:
1) ветеранам Великой Отечественной войны;
2) ветеранам боевых действий на территории других государств;
3) ветеранам, приравненных по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны;
4) инвалидам первой и второй группы;
5) пенсионерам, получающим минимальный размер пенсии;
6) многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившим ранее звание "Мать-героиня", награжденным орденами "Материнская слава" I и II степени";
7) многодетным матерям, имеющих четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся по очной форме обучения в организациях среднего, технического и профессионального, высших учебных заведениях, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания ими учебных заведений (но не более чем до достижения двадцатитрехлетнего возраста);
8) матерям, воспитывающим детей-инвалидов с детства до 16 лет;
9) работникам отделений социальной помощи на дому.
Сноска. Пункт 1 – в редакции совместного постановления акимата города Жезказган Карагандинской области от 19.02.2021 № 07/01 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования) и решения Жезказганского городского маслихата Карагандинской области от 19.02.2021 № 2/19 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Жезқазған қаласының жекеленген санаттағы азаматтарының қоғамдық жолаушылар көлігінде (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүруі туралы
Қарағанды облысы Жезқазған қаласының әкімдігінің 2019 жылғы 7 маусымдағы № 19/02 бірлескен қаулысы және Қарағанды облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 2019 жылғы 11 маусымдағы № 36/319 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 21 маусымда № 5394 болып тіркелді. Күші жойылды - Ұлытау облысы Жезқазған қаласының әкімдігінің 2024 жылғы 6 наурыздағы № 11/01 бірлескен қаулысымен және Ұлытау облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 2024 жылғы 6 наурыздағы № 16/93 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ұлытау облысы Жезқазған қаласының әкімдігінің 06.03.2024 № 11/01 бірлескен қаулысымен және Ұлытау облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 06.03.2024 № 16/93 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 21 қыркүйектегі "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" Заңы, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Жезқазған қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Жезқазған қалалық маслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Жеңілдік құқығын растайтын құжаты болған кезде, қоғамдық жолаушылар көлігінде (таксиден басқа) тегін жол жүру келесі санаттағы Жезқазған қаласының азаматтары үшін белгіленсін:
1) Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне;
2) басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне;
3) жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге;
4) бірінші және екінші санаттағы мүгедектерге;
5) зейнетақының ең төменгі мөлшерін алатын зейнеткерлерге;
6) "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен марапатталған немесе бұрын "Батыр-Ана" атағын алған, сондай-ақ І және ІІ дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен марапатталған көп балалы аналарға;
7) бірге тұратын кәмелетке толмаған төрт және одан көп балалары бар, оның ішінде кәмелеттік жасқа толғаннан кейін оқу орындарын бітіретін уақытқа дейін (бірақ жиырма үш жасқа толғанға дейін) орта, техникалық және кәсіптік,жоғарғы оқу орындарында күндізгі оқу нысаны бойынша білім алатын балалары бар көп балалы аналарға;
8) бала жасынан 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларды тәрбиелейтін аналарға;
9) үйлеріне барып әлеуметтік көмек көрсету бөлімшелерінің қызметкерлеріне.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Жезқазған қаласының әкімдігінің 19.02.2021 № 07/01 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бірлескен қаулысымен және Қарағанды облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 19.02.2021 № 2/19 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.

2. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ города Жезказган" принять необходимые меры, вытекающие из настоящего совместного постановления и решения в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
3. Определить источником финансирования городской бюджет.
4. Признать утратившими силу:
1) совместное постановление акимата города Жезказган от 03 октября 2016 года №28/36 и решение Жезказганского городского маслихата от 13 октября 2016 года № 5/57 "О льготном проезде отдельных категорий граждан города Жезказган для проезда на внутригородском общественном транспорте (кроме такси)" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4021 опубликовано в газетах "Жезказганский вестник" от 11 ноября 2016 года № 46 (148), "Сарыарқа" от 11 ноября 2016 года, № 46 (8006), в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 21 ноября 2016 года, в информационно-правовой системе "Әділет" 23 ноября 2016 года);
2) совместное постановление акимата города Жезказган от 21 августа 2017 года № 18/04 и решение Жезказганского городского маслихата от 15 августа 2017 года № 12/128 "О внесении изменения в совместное постановление акимата города Жезказган от 03 октября 2016 года № 28/36 и решение Жезказганского городского маслихата от 13 октября 2016 года № 5/57 "О льготном проезде отдельных категорий граждан города Жезказган для проезда на внутригородском общественном транспорте (кроме такси)" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4350 опубликовано в газетах "Жезказганский вестник" от 28 сентября 2017 года № 38 (193), "Сарыарқа" от 28 сентября 2017 года № 38 (8051), в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 22 сентября 2017 года).
5. Настоящее совместное постановление акимата города Жезказган и решение Жезказганского городского маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Жезказган К. Бегимов
Председатель сессии С. Серикбаев
Секретарь городского маслихата С. Медебаев

2. "Жезқазған қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бірлескен қаулыдан және шешімнен туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
3. Қаржыландыру көзі ретінде қалалық бюджет белгіленсін.
4. Мыналардың күшi жойылды деп танылсын:
1) "Жезқазған қаласы азаматарының жекелеген санаттарының қала ішіндегі қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүруі туралы" Жезқазған қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 3 қазандағы № 28/36 бірлескен қаулысы және Жезқазған қаласы мәслихатының 2016 жылғы 13 қазандағы № 5/57 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4021 тіркелген, 2016 жылғы 11 қарашадағы № 46 (148) "Жезказганский вестник", 2016 жылғы 11 қарашадағы № 46 (8006) "Сарыарқа" газеттерінде, 2016 жылғы 21 қарашада Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде электрондық түрде, 2016 жылғы 23 қарашада "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);
2) "Жезқазған қаласы азаматтарының жекелеген санаттарының қала ішіндегі қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүруі туралы" бірлескен Жезқазған қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 3 қазандағы № 28/36 қаулысы және Жезқазған қалалық мәслихатының 2016 жылғы 13 қазандағы № 5/57 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" Жезқазған қаласы әкімдігінің 2017 жылғы 21 тамыздағы № 18/04 бірлескен қаулысы және Жезқазған қалалық мәслихатының 2017 жылғы 15 тамыздағы № 12/128 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4350 тіркелген, 2017 жылғы 28 қыркүйектегі № 38 (193) "Жезказганский вестник", 2017 жылғы 28 қыркүйектегі № 38 (8051) "Сарыарқа" газеттерінде, 2017 жылғы 22 қыркүйекте Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған).
5. Осы бірлескен Жезқазған қаласы әкімдігінің қаулысы және Жезқазған қалалық мәслихатының шешімі алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Жезқазған қаласының әкімі К. Бегимов
Сессия төрағасы С. Серикбаев
Қалалық мәслихат хатшысы С. Медебаев