Об утверждении Правил оказания социальной поддержки и установления размера по оплате коммунальных услуг и приобретению топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах Абайского района
Решение Абайского районного маслихата Карагандинской области от 12 марта 2020 года № 60/653. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 13 марта 2020 года № 5748.
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Правила оказания социальной поддержки, установления размера по оплате коммунальных услуг и приобретению топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах Абайского района согласно приложению к настоящему решению.
2. Признать утратившими силу:
1) решение 35 сессии Абайского районного маслихата от 19 ноября 2014 года № 35/370 "О предоставлении социальной помощи специалистам государственных организаций, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, на приобретение топлива" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2869, опубликовано в информационно–правовой системе "Әділет" 8 января 2015 года, районной газете "Абай-Ақиқат" от 27 декабря 2014 года № 51-52 (4054-4055));
2) решение 55 сессии Абайского районного маслихата от 27 ноября 2019 года № 55/586 "О внесении изменения в решение 35 сессии Абайского районного маслихата от 19 ноября 2014 года № 35/370 "О предоставлении социальной помощи специалистам государственных организаций, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, на приобретение топлива" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5543, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде и 4 декабря 2019 года в еженедельной газете "Новый вестник" от 4 декабря 2019 года № 48 (1008)).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Л. Искакова
Секретарь Абайского районного маслихата Б. Цай
Приложение к решению
Абайского районного
маслихата

Абай ауданының ауылдық елді мекендерінде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына коммуналдық қызметтерді төлеу және отын сатып алу бойынша әлеуметтік қолдау көрсету және мөлшерін белгілеу қағидаларын бекіту туралы
Қарағанды облысы Абай ауданының мәслихатының 2020 жылғы 12 наурыздағы № 60/653 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 13 наурызда № 5748 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" және 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңдарына сәйкес, Абай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Абай ауданының ауылдық елді мекендерінде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына коммуналдық қызметтерге ақы төлеу және отын сатып алу бойынша әлеуметтік қолдау көрсету және мөлшерін белгілеу қағидалары осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Келесі шешімдер күшін жойған болып танылсын:
1) Абай аудандық мәслихатының 2014 жылғы 19 қарашадағы 35 сессиясының № 35/370 "Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік ұйымдардың мамандарына отын сатып алуға әлеуметтік көмек көрсету туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2869 болып тіркелген, 2015 жылғы 8 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде, 2014 жылғы 27 желтоқсандағы № 51-52 (4054-4055) "Абай-Ақиқат" аудандық газетінде жарияланған);
2) Абай аудандық мәслихатының 2019 жылғы 27 қарашадағы 55 сессиясының № 55/586 "Абай аудандық мәслихатының 2014 жылғы 19 қарашадағы 35 сессиясының № 35/370 "Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік ұйымдардың мамандарына отын сатып алуға әлеуметтік көмек көрсету туралы" шешіміне өзгерту енгізу туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5543 болып тіркелген, 2019 жылғы 4 желтоқсанда ҚР НҚА электрондық түрдегі Эталондық бақылау банкінде, 2019 жылғы 4 желтоқсандағы № 48 (1008) "Новый вестник" апта сайынғы газетінде жарияланған).
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Л. Искакова
Абай аудандық мәслихатының хатшысы Б. Цай
Абай аудандық
мәслихатының

от 12 марта 2020 года
№ 60/653
Правила оказания социальной поддержки и установления размера по оплате коммунальных услуг и приобретению топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах Абайского района
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и определяют порядок и размер оказания социальной поддержки по оплате коммунальных услуг и приобретению топлива (далее - социальная поддержка) специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах Абайского района.
2. Назначение и выплата социальной поддержки осуществляется уполномоченным органом - государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ Абайского района".
Глава 2. Порядок и сроки оказания социальной поддержки
3. Для получения социальной поддержки акиматы сел, поселков и сельских округов предоставляют списки работников здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающих и работающих в сельских населенных пунктах Абайского района с предоставлением следующих документов без истребования заявлений от получателей:
1) копия документа, удостоверяющего личность (заверенного печатью акима села, поселка, сельского округа);
2) справка с места работы (с указанием должности);
3) документ, подтверждающий наличие лицевого счета в банке второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление банковских операций.
4. Основанием для отказа в оказании социальной поддержки является:
1) предоставление неполного пакета документов согласно перечню, указанному в пункте 3 и (или) документов с истекшим сроком действия;
2) недостоверность сведений или несоответствие документов;
3) обращение за социальной поддержкой двух и более специалистов государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, зарегистрированных по одному адресу.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением Абайского районного маслихата Карагандинской области от 24.06.2020 № 65/699 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2020 жылғы 12 наурызы
№ 60/653
Шешіміне қосымша
Абай ауданының ауылдық елді мекендерінде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына коммуналдық қызметтерді төлеу және отын сатып алу бойынша әлеуметтік қолдау көрсету және мөлшерін белгілеу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" және 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңдарына сәйкес әзірленді және Абай ауданының ауылдық елді мекендерінде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына коммуналдық қызметтерге ақы төлеу және отын сатып алу бойынша әлеуметтік қолдау көрсетудің (әрі қарай – әлеуметтік қолдау) тәртібін және мөлшерін анықтайды.
2. Әлеуметтік қолдауды тағайындау және төлеу уәкілетті органмен – "Абай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесімен жүзеге асырылады.
2-тарау. Әлеуметтік қолдауды көрсету тәртібі мен мерзімдері
3. Әлеуметтік қолдауды алу үшін кент, ауыл және ауылдық округ әкімдіктері Абай ауданының ауылдық елді мекендерінде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарының тізімін, қызметті алушылардан өтініштерін сұратпай келесі құжаттарымен ұсынады:
1) жеке басты куәландыратын құжаттың көшірмесі (кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің мөрімен расталған);
2) жұмыс орнынан анықтама (лауазымы көрсетіліп);
3) екінші деңгейдегі банкте немесе банк операцияларын жүзеге асыруға тиісті лицензиясы бар ұйымдарда дербес шоты бар екенін растайтын құжат.
4. Әлеуметтік қолдауды көрсетуден бас тартуға негіз болады:
1) 3 тармақта көрсетілген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынуы;
2) мәліметтердің дұрыс еместігі немесе құжаттардың сәйкессіздігі;
3) бір мекенжай бойынша тіркелген мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының екі немесе одан да көп маманының әлеуметтік қолдауға өтініш беруі.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Абай ауданының мәслихатының 24.06.2020 № 65/699 (алғашқы ресми жариялаған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

5. Специалисты государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, при совмещении должностей имеют право обратиться за социальной поддержкой по одной из занимаемой должностей.
6. Срок обработки документов на оказание социальной поддержки с момента сдачи документов акиматами сел, поселков и сельских округов в уполномоченный орган - 15 календарных дней.
Прием документов по спискам производится уполномоченным органом с сентября по декабрь текущего года.
Результат оказания социальной поддержки – выплата, произведенная один раз в год согласно плана финансирования.
Глава 3. Установление размера оказания социальной поддержки
7. Установить социальную поддержку на оплату коммунальных услуг и приобретение топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах Абайского района в размере 10 месячных расчетных показателей за счет средств бюджета.
Сноска. Пункт 7– в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 29.07.2022 № 27/260 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

5. Мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандары бірнеше қызметтерді қатар атқарған жағдайда, атқаратын бір лауазымы бойынша әлеуметтік қолдау алуға құқылы.
6. Кент, ауыл және ауылдық округ әкімдіктері уәкілетті органға құжаттарды тапсырған уақыттан бастап әлеуметтік қолдау көрсетуге құжаттарды өңдеу мерзімі – 15 күнтізбелік күн.
Уәкілетті орган ағымдағы жылдың қыркүйек айынан желтоқсан айына дейін тізімдер бойынша құжаттарды қабылдауды жүргізеді.
Әлеуметтік қолдауды көрсету нәтижесі – қаржыландыру жоспарына сәйкес жылына бір рет жүргізілетін төлем.
3-тарау. Әлеуметтік қолдауды көрсету мөлшерін белгілеу
7. Абай ауданының ауылдық елді мекендерінде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына коммуналдық қызметтерді төлеу және отын сатып алу бойынша әлеуметтік қолдау бюджет қаражаты есебінен 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде белгіленсін..
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 29.07.2022 № 27/260 (алғашқы ресми жариялаған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.