Об утверждении Правил формирования и ведения дакто-, фотоучетов трудового иммигранта
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 мая 2022 года № 403. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 мая 2022 года № 28273.
В соответствие с пунктом 3-1 статьи 43-2 Закона Республики Казахстан "О миграции населения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила формирования и ведения дакто-, фотоучетов трудового иммигранта.
2. Комитету миграционной службы Министерства внутренних дел Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
М. Ахметжанов
Утверждены
приказом Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 30 мая 2022 года № 403
Правила формирования и ведения дакто-, фотоучетов трудового иммигранта
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила формирования и ведения дакто-, фотоучетов трудового иммигранта разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О миграции населения" и определяют порядок организации и осуществления деятельности органов внутренних дел на проведение формирования и ведения дакто-, фотоучетов трудового иммигранта.
Глава 2. Порядок формирование и ведения дакто-, фотоучетов трудового иммигранта
2. Органы внутренних дел формируют дакто-, фотоучет из числа прибывших в Республику Казахстан трудовых иммигрантов в качестве домашних работников с целью выполнения работ (оказания услуг) у работодателей физических лиц в домашнем хозяйстве.
3. Формирование и ведение дакто-, фотоучетов трудовых иммигрантов осуществляется в соответствии с Правилами осуществления оперативно-криминалистической деятельности в органах внутренних дел, утвержденными Приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 21 июля 2014 года № 75 дсп (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9662).

Еңбекші көшіп келушінің дакто-, фотоесептерін қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2022 жылғы 30 мамырдағы № 403 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 31 мамырда № 28273 болып тіркелді
"Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 43-2-бабының 3-1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Еңбекші көшіп келушінің дакто-, фотоесептерін қалыптастыру және жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон қызметі комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
М. Ахметжанов
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
2022 жылғы 30 мамырдағы
№ 403 бұйрығымен
бекітілген
Еңбекші көшіп келушінің дакто-, фотоесептерін қалыптастыру және жүргізу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы еңбекші көшіп келушінің дакто-, фотоесептерін қалыптастыру және жүргізу қағидалары "Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленген және еңбекші көшіп келушінің дакто-, фотоесептерін қалыптастыру және жүргізу үшін ішкі істер органдарының қызметін ұйымдастыру және жүзеге асыру тәртібін айқындайды.
2-тарау. Еңбекші көшіп келушінің дакто-, фотоесептерін қалыптастыру және жүргізу тәртібі
2. Ішкі істер органдары жұмыс беруші жеке тұлғалардың үй шаруашылығында жұмыстар орындау (қызметтер көрсету) мақсатында Қазақстан Республикасына келген еңбекші көшіп келушілердің қатарынан дакто-, фотоесептерін қалыптастырады.
3. Еңбекші көшіп келушілердің дакто-, фотоесептерін қалыптастыру және жүргізу Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 21 шілдедегі № 75 қбпү бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9662 болып тіркелген) бекітілген Ішкі істер органдарында жедел-криминалистік қызметті жүзеге асыру қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.

4. По результатам дакто-, фотоучета трудового иммигранта оформляется справкой о прохождении дактилоскопирования и фотографирования согласно приложению, к настоящим Правилам в двух экземплярах, первый экземпляр остается в оперативно-криминалистическом подразделении для формирования баз данных и проверки по учетам, второй выдается трудовому иммигранту.
Приложение
к Правилам формирования
и ведения дакто-,фотоучетов
трудовых иммигрантов
Форма
Справка действительна при предъявлении национального паспорта
СПРАВКА
о прохождении дактилоскопирования и фотографирования
Дана ____________________________________________________________________
(Ф.И.О (при его наличии), дата рождения)
Гражданство ___________________________________________________________________
Пол ___________________________________________________________________________
Сведения о месте временного проживания __________________________________________
_______________________________________________________________________________
Наименование органа внутренних дел ______________________________________________
_______________________________________________________________________________
Дактилоскопирование провел _____________________________________________________
(должность, звание, Ф.И.О. (при его наличии) сотрудника)
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(дата дактилоскопирования) (подпись)

4. Еңбекші көшіп келушінің дакто-, фотоесептерінің нәтижелері бойынша осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес дактилоскопиялаудан өткені және суретке түскені туралы анықтамамен екі данада ресімделеді, бірінші данасы деректер базасын қалыптастыру және есептер бойынша тексеру үшін жедел-криминалистикалық бөліністе қалады, екіншісі еңбекші көшіп келушіге беріледі.
Еңбекші көшіп келушілерді
дакто-, фотоесептерін
қалыптастыру және жүргізу
қағидаларына
қосымша
Нысан
Анықтама ұлттық паспортты берген кезде жарамды
Дактилоскопиялаудан өткені және суретке түскені туралы
АНЫҚТАМА
_____________________________________________________________________ берілді.
(Т.А.Ә. (болған жағдайда), туған күні)
Азаматтығы __________________________________________________________________
Жынысы _____________________________________________________________________
Уақытша тұратын жері бойынша мәліметтер _______________________________________
_____________________________________________________________________________
Ішкі істер органының атауы ______________________________________________________
______________________________________________________________________________
Дактилоскопиялауды жүргізген ___________________________________________________
(қызметкердің лауазымы, атағы, Т.А.Ә. (болған жағдайда)
______________________________________________________________________________
_________________________________________________
(дактилоскопия жүргізілген күні) (қолы).