Об определении критериев по выбору видов отчуждения коммунального имущества города Шымкент
Постановление акимата города Шымкент от 15 марта 2023 года № 565. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Шымкент 30 марта 2023 года № 171-17
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и пунктом 5 Правил продажи объектов приватизации, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 августа 2011 года № 920, акимат города Шымкент ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить критерии по выбору видов отчуждения коммунального имущества города Шымкент согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление финансов города Шымкент" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции по городу Шымкент;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Шымкент после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Шымкент.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Шымкент М. Айтенов
Приложение к постановлению
акимата города Шымкент от
"15" марта 2023 года № 565
Критерии по выбору видов отчуждения коммунального имущества города Шымкент
№ п/п
Наименование критерия
Вид отчуждения
1.
Отсутствие заинтересованности государства в дальнейшем контроле над коммунальным имуществом города Шымкент (далее - Объект), (условия не выставляются).
Необходимость реализации Объекта по максимально возможной цене и привлечения широкого круга участников торгов.
проведение торгов в форме аукциона
2.
Необходимость установления условий продажи Объекта (сохранение профиля деятельности, погашение кредиторской задолженности, погашение задолженности по заработной плате и другие условия).
Необходимость реализации Объекта по максимально возможной цене.
проведение торгов в форме тендера
3.
В исключительных случаях, затрагивающих национальную безопасность, охрану окружающей природной среды, внешнеэкономическое положение Республики Казахстан, по решению Правительства Республики Казахстан тендер может быть закрытым.
проведение торгов в форме закрытого тендера
4.
Выполнение условий договора доверительного управления, имущественного найма (аренды) с правом последующего выкупа доверительным управляющим, нанимателем (арендатором).
прямая адресная продажа
5.
Соответствие Объекта требованиям фондовой биржи.
Необходимость привлечения широкого круга участников торгов, включая иностранных инвесторов.
проведение торгов на фондовой бирже
6.
Необходимость проведения конкурса с участием независимых консультантов по решению Правительства Республики Казахстан, определяющего приоритет цены и (или) иных условий приватизации.
конкурс путем двухэтапных процедур
7.
Необходимость представления продавцом основных условий продажи производных ценных бумаг, удостоверяющих права на акции акционерных обществ, принадлежащие государству на утверждение местному представительному органу.
продажа производных ценных бумаг

Шымкент қаласының коммуналдық мүлікті иеліктен айыру түрлерін таңдау жөніндегі өлшемшарттарды айқындау туралы
Шымкент қаласы әкімдігінің 2023 жылғы 15 наурыздағы № 565 қаулысы. Шымкент қаласының Әділет департаментінде 2023 жылғы 30 наурызда № 171-17 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 9 тамыздағы № 920 қаулысымен бекітілген Жекешелендіру объектілерін сату қағидасының 5-тармағына сәйкес, Шымкент қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шымкент қаласының коммуналдық мүлікті иеліктен айыру түрлерін таңдау жөніндегі өлшемшарттары осы қаулының қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. "Шымкент қаласының қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыны Шымкент қаласының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны оның ресми жарияланғанынан кейін Шымкент қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Шымкент қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласының әкімі М. Айтенов
Шымкент қаласы әкімдігінің
2023 жылғы "15"
наурыздағы № 565 қаулысына
қосымша
Шымкент қаласының коммуналдық мүлікті иеліктен айыру түрлерін таңдау жөніндегі өлшемшарттары
№ р/с
Өлшемшарттардың атауы
Иеліктен айыру түрі
1.
Мемлекеттің Шымкент қаласының коммуналдық мүлікті (бұдан әрі - Объект) одан әрі бақылауға мүдделілігінің болмауы (шарттар қойылмайды).
Оъектіні барынша жоғары ықтимал бағамен сату және сауда-саттыққа қатысушылардың кең ауқымын тарту қажеттілігі.
сауда-саттықты аукцион нысанында өткізу
2.
Объектіні сату шарттарын (қызмет бейінін сақтау, кредиторлық берешекті өтеу, жалақы бойынша берешекті өтеу және басқа да шарттар) белгілеу қажеттілігі.
Объектіні барынша жоғары ықтимал бағамен сату қажеттілігі.
сауда-саттықты тендер нысанында өткізу
3.
Ұлттық қауiпсiздiкті, қоршаған табиғи ортаны қорғауды, Қазақстан Республикасының сыртқы экономикалық жағдайын қозғайтын ерекше жағдайларда Қазақстан Республикасы Yкiметiнің шешімі бойынша тендер жабық болуы мүмкiн.
сауда-саттықты жабық тендер нысанында өткізу
4.
Сенім білдірілген басқарушының, жалдаушының (жалға алушының) кейіннен сатып алу құқығымен сенімгерлік басқару, мүліктік жалдау (жалға алу) шарты талаптарын орындау.
тікелей атаулы сатылым
5.
Объектінің қор биржасының талаптарына сәйкестігі.
Шетелдік инвесторларды қоса алғанда, сауда-саттыққа қатысушылардың кең ауқымын тарту қажеттілігі.
сауда-саттықты қор биржасында өткізу
6.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша конкурсты бағасы басымдығын және (немесе) жекешелендірудің өзге де шарттарын айқындайтын тәуелсіз кеңесшілердің қатысуымен өткізу қажеттілігі.
екi кезеңдi рәсiмдер арқылы конкурс
7.
Сатушының мемлекетке тиесілі акционерлік қоғамдардың акцияларына жергелікті өкілді органның бекітуіне құқықтарын куәландыратын туынды бағалы қағаздарды сатудың негізгі шарттарын ұсыну қажеттілігі.
туынды бағалы қағаздарды сату