О внесении изменений и дополнения в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 15 июня 2022 года № 342 "Об утверждении Правил оказания мер государственного стимулирования промышленности, направленных на продвижение отечественных обработанных товаров, работ и услуг на внутренний рынок"
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 12 марта 2024 года № 96. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 марта 2024 года № 34147
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 15 июня 2022 года № 342 "Об утверждении Правил оказания мер государственного стимулирования промышленности, направленных на продвижение отечественных обработанных товаров, работ и услуг на внутренний рынок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 28504) следующие изменения и дополнение:
в Правилах оказания мер государственного стимулирования промышленности, направленных на продвижение отечественных обработанных товаров, работ и услуг на внутренний рынок, утвержденных указанным приказом:
пункты 9, 10 изложить в следующей редакции:
"9. Субъекту промышленно-инновационной деятельности возмещаются обоснованные и документально подтвержденные затраты в размере 50 % от суммы, предъявляемой к возмещению, но не более:
1) 3 000 (трех тысяч) месячных расчетных показателей (далее - МРП) на одного субъекта промышленно-инновационной деятельности по затратам, понесенным согласно подпункту 1) пункта 8 настоящих Правил в течение последних 24 (двадцати четырех) месяцев до даты подачи заявки;
При этом, сумма возмещения не превышает 3 000 (трех тысяч) МРП в тенге в календарном году на одного субъекта промышленно-инновационной деятельности;
2) 10 000 (десяти тысяч) МРП на одного субъекта промышленно-инновационной деятельности по затратам, понесенным согласно подпункту 2) пункта 8 настоящих Правил в течение последних 24 (двадцати четырех) месяцев до даты подачи заявки.
При этом, сумма возмещения не превышает 10 000 (десяти тысяч) МРП в тенге в календарном году на одного субъекта промышленно-инновационной деятельности.
10. Для рассмотрения допускаются заявки субъектов промышленно инновационной деятельности, которые:
1) являются отечественными производителями товаров, работ и услуг;
2) не имеют задолженность по налогам, пенсионным взносам, социальным отчислениям и социальным выплатам, взносам и отчислениям на обязательное социальное медицинское страхование на день подачи заявки (за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан);

"Отандық өңделген тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді ішкі нарыққа ілгерілетуге бағытталған өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 15 маусымдағы № 342 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2024 жылғы 12 наурыздағы № 96 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 14 наурызда № 34147 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Отандық өңделген тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді ішкі нарыққа ілгерілетуге бағытталған өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 15 маусымдағы № 342 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28504 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Отандық өңделген тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді ішкі нарыққа ілгерілетуге бағытталған өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын көрсету қағидаларында:
9, 10-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісіне өтеуге ұсынылатын соманың 50%-ы мөлшерінде негізделген және құжатпен расталған шығындар өтеледі, бірақ:
1) осы Қағидалардың 8-тармағының 1) тармақшасына сәйкес келтірілген шығындар бойынша өнеркәсіптік-инновациялық қызметтің бір субъектісіне өтінім берілген күнге дейін соңғы 24 (жиырма төрт) ай ішінде 3 000 (үш мың) айлық есептік көрсеткіштен (бұдан әрі – АЕК);
Бұл ретте өтеу сомасы өнеркәсіптік-инновациялық қызметті бір субъектісіне күнтізбелік жылы теңгемен 3000 (үш мың) АЕК-тен аспайды;
2) осы Қағидалардың 8-тармағының 2) тармақшасына сәйкес келтірілген шығындар бойынша өнеркәсіптік-инновациялық қызметтің бір субъектісіне өтінім берілген күнге дейін соңғы 24 (жиырма төрт) ай ішінде 10 000 (он мың) АЕК-тен аспайды.
Бұл ретте өтеу сомасы өнеркәсіптік-инновациялық қызметті бір субъектісіне күнтізбелік жылы теңгемен 10 мың (он мың) АЕК-тен аспайды.
10. Қарау үшін мынадай:
1) отандық тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер өндірушілер болып табылатын;
2) өтінім берген күні салықтар, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар, міндетті медициналық сақтандыруға жарналар мен аударымдар бойынша берешегі жоқ (Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес төлем мерзімі ұзартылған жағдайларды қоспағанда);

3) с даты регистрации и/или уведомления субъекта промышленно-инновационной деятельности в Государственной корпорации "Правительство для граждан" прошло не менее 1 (одного) календарного года до даты поступления заявки к Оператору;
4) не относятся к субъектам промышленно-инновационной деятельности, указанным в пункте 2 настоящих Правил;
5) осуществляют производство продукции, входящей в Перечень приоритетных товаров, утвержденный приказом исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 мая 2022 года № 306 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 28264);
6) являются субъектами малого и среднего предпринимательства;
7) имеющие отчисления по налогам за 3 года на дату подачи заявки с нарастающим итогом.
Требование подпункта 7) настоящего пункта распространяется на субъекты промышленно-инновационной деятельности, с даты регистрации которых прошло не менее трех календарных лет до даты поступления заявки в национальный институт.
К субъектам промышленно-инновационной деятельности, на которые распространяются специальный налоговый режим и налоговые преференции, требования, предусмотренные в подпункте 7) настоящего пункта, не применяются.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Заявитель, претендующий на получение возмещения части затрат, представляет Оператору:
1) заявку субъекта промышленно-инновационной деятельности на оказание мер государственного стимулирования промышленности, направленных на продвижение отечественных обработанных товаров, работ и услуг на внутренний рынок по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) копии документов, подтверждающих казахстанское происхождение товаров, работ и услуг, действующих на возмещаемый период. Документами, подтверждающими казахстанское происхождение товаров, работ и услуг являются Сертификат о происхождении товара формы "СТ-KZ", Сертификат /Декларация о соответствии Евразийского экономического союза, Индустриальный сертификат;
3) копии договоров на выполнение работ/услуг с приложениями к договору, затраты на оплату которого включены в заявку для их возмещения;
4) копии счетов на оплату (если предусмотрены в платежных документах), счетов-фактур и актов выполненных работ/услуг, а также платежные документы, заверенные банком, подтверждающие факт оплаты субъектом промышленно-инновационной деятельности работ/услуг.
Если исполнителем выступает нерезидент Республики Казахстан, взамен копии актов выполненных работ, услуг и/или счетов-фактур и/или инвойса, предоставляются документы, подтверждающие факт оказания услуги и регистрацию такого юридического лица;

3) өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісін "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясында тіркеген және/немесе хабарлаған күннен бастап Операторға өтінім келіп түскенге дейін кемінде күнтізбелік 1 (бір) жыл өткен;
4) осы Қағидалардың 2-тармағында көзделген өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілеріне жатпайтын;
5) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 30 мамырдағы № 306 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28264 болып тіркелген) Басым тауарлардың тізбесіне кіретін өнім өндірісін жүзеге асыратын;
6) шағын және орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын;
7) өспелі қорытындымен өтінім берген күннен бастап 3 жылдағы салықтар бойынша аударымдары бар өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілерінің өтінімдері жіберіледі.
Осы тармақтың 7) тармақшасының талабы тіркелген күнінен бастап ұлттық институтқа өтінім келіп түскен күнге дейін кемінде күнтізбелік үш жыл өткен өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілеріне таралады.
Арнайы салық режимі мен салық жеңілдіктері таралатын өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілеріне осы тармақтың 7) тармақшасында көзделген талаптар қолданылмайды.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Шығындардың бір бөлігін өтеуді алуға үміткер өтініш беруші Операторға:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінің отандық өңделген тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді ішкі нарыққа ілгерілетуге бағытталған өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын көрсетуге арналған өтінімді;
2) өтелетін кезеңде жарамды тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің қазақстанда жасалғандығын растайтын құжаттардың көшірмелерін. "СТ-KZ" нысанды тауардың шығуы туралы сертификат, Сертификат /Еуразиялық экономикалық одағының сәйкестік туралы декларация, Индустриялық сертификат тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің қазақстанда шыққандығын растайтын құжаттар болып табылады;
3) шығындары оларды өтеу туралы өтінімге енгізілген шартқа қосымшалармен жұмыстарды/көрсетілетін қызметтерді орындау туралы шарттардың көшірмелерін;
4) төлем шоттарының (егер төлем құжаттарында көзделген болса), шот-фактуралардың және орындалған жұмыстар/көрсетілетін қызметтер актілерінің көшірмелерін, сондай-ақ өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінің жұмыстарға/көрсетілетін қызметтерге төлем фактін растайтын банкпен куәландырылған төлем құжаттарын.
Егер орындаушы Қазақстан Республикасының бейрезиденті болса орындалған жұмыстар, көрсетілетін қызметтер актілерінің және/немесе шот-фактуралары және/немесе инвойс көшірмелерінің орнына қызмет көрсету және осындай заңды тұлғаны тіркеу фактісін растайтын құжаттар ұсынылады;

5) отчет по итогам понесенных субъектом промышленно-инновационной деятельности затрат (на бланке заявителя, при наличии), где указывается:
краткое описание деятельности Заявителя в приоритетном секторе экономики;
необходимость понесенных затрат;
экономический эффект от полученных работ и/или услуг на деятельности субъекта промышленно-инновационной деятельности до понесенных затрат и после.";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Заявка субъекта промышленно-инновационной деятельности на оказание мер государственного стимулирования промышленности, направленных на продвижение отечественных обработанных товаров, работ и услуг на внутренний рынок и прилагаемые к ней документы, предусмотренные пунктами 13 и 14 настоящих Правил, подаются в электронной форме и удостоверяются электронной цифровой подписью первого руководителя или лица, исполняющего его обязанности (при наличии подтверждающего документа об исполнении обязанностей первого руководителя), или индивидуальным предпринимателем или лицом, уполномоченным ими (при наличии доверенности) или физическим лицом.
Заявка на возмещение затрат подается через портал "электронного правительства" (далее - Портал) в соответствии с главой 2 настоящих Правил и Перечнем основных требований к оказанию государственной услуги "Возмещение части затрат субъектов промышленно-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ и услуг на внутреннем рынке" согласно приложению 6 к настоящим Правилам (далее – Перечень основных требований).";
пункты 20, 21 исключить;
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. Перечень основных требований, включающий способ предоставления, срок, форму и результат оказания государственной услуги, перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги изложены в Перечне основных требований согласно приложению 6 к настоящим Правилам.";
пункт 34 исключить;
пункты 35, 36, 37 и 38 изложить в следующей редакции:
"35. Для получения государственной услуги через Портал услугополучатель подает услугодателю заявку субъекта промышленно-инновационной деятельности на оказание мер государственного стимулирования промышленности, направленных на продвижение отечественных обработанных товаров, работ и услуг на внутренний рынок по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам и документы, указанные в Перечне основных требований.
Статус о принятии сведений для оказания государственной услуги отображается в "личном кабинете" услугополучателя с указанием даты получения результата государственной услуги.

5) өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері тартқан шығын қорытындылары бойынша есеп,
(өтініш берушімен бланкте толтырылады (болған жағдайда)), төмендегі ақпаратты көрсете отырып ұсынылады:
өтініш берушінің экономиканың басым секторындағы қызметінің қысқаша сипаттамасы;
жұмсалған шығындардың қажеттілігі;
алынған жұмыстар және/немесе көрсетілетін қызметтерден өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінің қызметіне жұмсалған шығындарға дейінгі және одан кейінгі экономикалық әсері.";
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Осы Қағидалардың 13 және 14-тармақтарында көзделген өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінің отандық өңделген тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді ішкі нарыққа ілгерілетуге бағытталған өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын көрсетуге арналған өтінім мен оған қоса берілетін құжаттар электрондық нысанда беріледі және бірінші басшының немесе оның міндеттерін атқарушының (бірінші басшының міндеттерін орындау туралы растау құжаты болғанда) немесе жеке кәсіпкердің немесе немесе олар уәкілеттік берген тұлғаның (сенімхат болғанда) немесе жеке тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылады.
Шығындарды өтеуге арналған өтінім осы Қағидалардың 2-тарауына сәйкес Оператордың ақпараттық жүйесі немесе осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес "Ішкі нарықта отандық өңделген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді ілгерілету жөніндегі өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптардың тізбесіне - (бұдан әрі – Негізгі талаптардың тізбесі) сәйкес "Электрондық үкімет" порталы (бұдан әрі - Портал) арқылы беріледі.";
20, 21-тармақтар алып тасталсын;
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Қызмет көрсету тәсілдерін, мерзімін, нысанды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін, мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесін осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес Негізгі талаптардың тізбесінде баяндалған.";
34-тармақ алып тасталсын;
35, 36, 37 және 38-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"35. Портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінің отандық өңделген тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді ішкі нарыққа ілгерілетуге бағытталған өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын көрсетуге арналған өтінім және Негізгі талаптардың тізбесінде көрсетілген құжаттарды ұсынады.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін мәліметтерді қабылдау туралы мәртебе мемлекеттік қызмет нәтижесін алу күнін көрсетумен көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" көрсетіледі.

36. Результатом оказания государственной услуги является уведомление о возможности возмещения затрат по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее - уведомление о возможности возмещения затрат), с приложением подписанного со стороны услугодателя Соглашения о возмещении затрат в двух экземплярах, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам (далее - мотивированный отказ) по основаниям, предусмотренным пунктом 9 Перечня основных требований, которое направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа.
37. Общий срок рассмотрения заявки и документов, указанных в Перечне основных требований, и выдачи результата оказания государственной услуги составляет 8 (восемь) рабочих дней с момента их регистрации услугодателем.
38. При установлении факта представления услугополучателем неполного пакета документов предусмотренных пунктами 13 и 14 настоящих Правил, а также Перечнем основных требований, и (или) документов с истекшим сроком действия, услугодатель отказывает в приеме заявки.";
Пункт 40 изложить в следующей редакции:
"40. По результатам заслушивания услугодатель направляет услугополучателю уведомление о возможности возмещения затрат, с приложением подписанного со стороны услугодателя Соглашения о возмещении затрат в двух экземплярах, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным Перечнем основных требований, подписанный руководителем услугодателя либо лица его замещающего.
дополнить пунктом 40-1 следующего содержания:
"40-1. Уполномоченный орган в течение трех рабочих дней с даты изменения настоящих Правил, актуализирует информацию о порядке оказания государственной услуги и направляет в Единый контакт-центр.";
Главу 3 исключить;
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 6 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту развития промышленной инфраструктуры и внутристрановой ценности Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.

36. Электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданатын және сонда сақталатын, көрсетілетін қызметті берушінің тарапынан қол қойылған, екі дана Шығындарды өтеу туралы келісімді қоса берумен, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шығындарды өтеу мүмкіндігі туралы хабарлама (бұдан әрі – шығындарды өтеу мүмкіндігі туралы хабарлама) немесе Негізгі талаптардың тізбесінің 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту (бұдан әрі – дәлелді бас тарту) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі болып табылады.
37. Негізгі талаптардың тізбесінде көрсетілген өтінім мен құжаттарды қараудың және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берудің жалпы мерзімі оларды көрсетілетін қызметті берушінің тіркеу сәтінен бастап 8 (сегіз) жұмыс күнін құрайды.
38. Көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидалардың 13 және 14-тармақтарында, сондай-ақ Негізгі талаптардың тізбесінде көзделген құжаттардың толық емес топтамасын, және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынғаны анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші өтінімді қабылдаудан бас тартады.";
40-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"40. Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті беруші тарапынан қол қойылған, екі данада Шығындарды өтеу туралы келісімді немесе дәлелді бас тартуды қоса бере отырып, шығындарды өтеу мүмкіндігі туралы хабарламаны немесе көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оны алмастыратын тұлға қол қойған Негізгі талаптар тізбесінде көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден жазбаша бас тартуды жолдайды";
мынадай мазмұндағы 40-1-тармақпен толықтырылсын:
"40-1. Уәкілетті орган осы Қағидаларды өзгерткен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және бірыңғай байланыс орталығына жібереді.";
3-тарау алып тасталсын;
1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
6-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Өнеркәсіптік инфрақұрылымды және елішілік құндылықты дамыту департаментіне заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
К. Шарлапаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 12 марта 2024 года № 96
Приложение 1
к Правилам оказания мер
государственного стимулирования
промышленности, направленных
на продвижение отечественных
обработанных товаров, работ
и услуг на внутренний рынок
форма
Оператор
_________________________
(наименование Оператора)
от _______________________
(наименование заявителя)
Заявка субъекта промышленно-инновационной деятельности на оказание мер государственного стимулирования промышленности, направленных на продвижение отечественных обработанных товаров, работ и услуг на внутренний рынок
(заполняется заявителем на бланке (при наличии))
1. Наименование заявителя (полное).
2. Юридический адрес или местонахождение (индекс, область, город/район, населенный пункт, улица, телефон) (при наличии).
3. Данные первого руководителя или индивидуального предпринимателя (фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность), должность, номер рабочего или сотового телефона, электронный адрес).
4. БИН (бизнес идентификационный номер)/ ИИН (индивидуальный идентификационный номер).
5. Номер (при наличии) и дата государственной регистрации (перерегистрации) заявителя.
6. Численность сотрудников ______ человек, в том числе граждан Республики Казахстан ______ человек.
7. Доля внутристрановой ценности в кадрах ____ %.
8. Основной вид деятельности (с указанием кода общего классификатора экономической деятельности).
9. Наименование выпускаемой продукции.
10. Является (-лся) ли заявитель участником государственных Программ (если да, то укажите год получения мер государственного стимулирования, в рамках каких Программ и какие меры государственного стимулирования получали).
11. Какие виды затрат планируются использовать в рамках Правил оказания мер государственного стимулирования промышленности, направленных на продвижение отечественных обработанных товаров, работ и услуг на внутренний рынок, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 15 июня 2022 года № 342 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 28504) (далее - Правила) (необходимое отметьте ):

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
К. Шарлапаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің
2024 жылғы 12 наурыздағы
№ 96 Бұйрыққа
1-қосымша
Отандық өңделген тауарларды,
жұмыстар мен көрсетілетін
қызметтерді ішкі нарыққа
ілгерілетуге бағытталған
өнеркәсіпті мемлекеттік
ынталандыру шараларын
көрсету қағидаларына
1-қосымша
нысан
Оператор
___________________________
(Оператордың атауы)
____________________________
(өтініш берушінің атауы)
Өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінің отандық өңделген тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді ішкі нарыққа ілгерілетуге бағытталған өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын көрсетуге арналған өтінім (өтініш беруші бланкіде толтырады (бар болса))
1. Өтініш берушінің атауы (толық).
2. Заңды мекенжайы немесе орналасқан жері (индекс, облыс, қала/аудан, елді мекен, көше, телефон) (болған жағдайда).
3. Бірінші басшының немесе жеке кәсіпкердің деректері (тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), лауазымы, жұмыс немесе ұялы телефон нөмірі, электрондық адресі).
4. БСН (бизнес сәйкестендіру нөмірі)/ЖСН (жеке сәйкестендіру нөмірі).
5. Өтініш берушінің нөмірі (болған жағдайда) және мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) күні.
6. Қызметкерлер саны ______ адам, соның ішінде, Қазақстан Республикасының азаматтары ______ адам.
7. Кадрлардағы елішілік құндылық үлесі____%.
8. Қызметтің негізгі түрі (экономикалық қызметтің жалпы жіктеуішінің кодын көрсете отырып).
9. Шығарылатын өнімнің атауы.
10. Өтініш беруші мемлекеттік Бағдарламалар қатысушысы болып табыл(а)ды ма (иә деп жауап берсеңіз, мемлекеттік ынталандыру шарасын алған жылды көрсетіңіз, қандай Бағдарламалар шеңберінде және қандай мемлекеттік ынталандыру шараларын алдыңыз).
11. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 15 маусымдағы № 342 бұйрығымен бекітілген Отандық өңделген тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді ішкі нарыққа ілгерілетуге бағытталған өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын көрсету қағидалары шеңберінде (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28504 болып тіркелген) (бұдан әрі - Қағидалар) қандай шығын түрін пайдалану жоспарланған (қажеттісін белгілеңіз ):

1) затраты, связанные с сертификацией товаров, работ и услуг:
☐ на проведение оценки, связанной с подтверждением соответствия отечественных обработанных товаров, работ и услуг;
☐ на проведение сертификационных и лабораторных испытаний выпускаемой продукции, включая экспертизу результатов испытаний;
☐ на проведение инспекционного аудита и контроля;
☐ на регистрацию сертификатов;
2) затраты, связанные с приобретением оборудования для нанесения средств идентификации (маркировки) обувных товаров, включая программное обеспечение:
☐ на закупку (приобретение) средств идентификации;
☐ на закупку (приобретение) типографских услуг по нанесению средств идентификации на стадии выпуска продукции;
☐ на перевооружение производства путем приобретения оборудования для нанесения средств идентификации или материальных носителей, включая инженерное программное обеспечение;
12. Затраты, понесенные субъектом промышленно-инновационной деятельности*:
№ п/п
Наименование затрат
Вид экономической деятельности
Номер договора, по которому, произведены затраты
Номер и дата акта выполненных работ, приемки услуг/работ от поставщика
Номер и дата счет-фактуры/счета на оплату
Сумма затрат без налога на добавленную стоимость
код общего классификатора экономической деятельности
наименование
в валюте платежа
в тенге
1
2
3
*При заполнении таблиц указывать каждую сумму понесенных затрат согласно счет-фактуре.
Общая сумма заявляемых к возмещению части затрат: ____________________________________________________________________ тенге. (сумма цифрами и прописью)
13. Банковские реквизиты заявителя:
Банк получателя: ________________________________________________
Номер счета: ____________________________________________________
БИК (банковский идентификационный код) _________________________
КБе (Код бенефициара) ___________________________________________
14. Возмещение затрат производится в национальной валюте. Пересчет затрат, понесенных в иностранных валютах, осуществляется по курсам валют Национального Банка Республики Казахстан, действовавшим на дату перечисления платежа за выполненные работы/услуги по продвижению отечественных обработанных товаров, работ и услуг на внутренний рынок.
15. Данной заявкой заявитель гарантирует достоверность представленной информации, полноту и подлинность представленных документов, исходных данных, расчетов, обоснований.
Заявитель подтверждает, что затраты по мероприятиям, понесенные в рамках запрашиваемой меры государственного стимулирования, не финансировались за счет средств республиканского и /или местного бюджетов в рамках иных мер государственного стимулирования, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.

1) тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сертификаттауға байланысты шығындар:
☐ сертификаттаудан өтуге байланысты отандық өңделген тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің сәйкестігін растауға байланысты бағалау өткізуге;
☐ инспекциялық аудит және бақылау жүргізуге;
☐ сертификаттарды тіркеуге;
☐ сертификаттарды қайта ресімдеуге және ұзартуға;
2) аяқ киім өнімдерін таңбалауға арналған бағдарламалық қамтуды, сәйкестендіру (таңбалау) құралдарын қолдануға арналған жабдықты сатып алуға байланысты шығындар:
☐ сәйкестендіру құралдарын сатып алуға (алуға);
☐ өнім шығару сатысында сәйкестендіру құралдарын қолдану бойынша типографиялық қызметтер сатып алуға;
☐ инженерлік бағдарламалық қамтуды қоса алғанда, сәйкестендіру құралдарын қолдануға арналған жабдықты немесе материалдық тасымалдауышты сатып алу арқылы өндірісті қайта жарақтандыруға.
12. Өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісімен жұмсалған шығындар*:
р/с №
Шығындардың атауы
Экономикалық қызмет түрі
Шығындар жүргізілген шарттың нөмірі
Орындалған жұмыстар, қызметтерді/жұмыстарды қабылдап алу актісінің нөмірі мен күні
Шот-фактураның/төлем шотының нөмірі мен күні
Қосылған құн салықсыз шығындар сомасы
экономикалық қызметтің жалпы жіктеуішінің коды
атауы
төлем валютасында
теңгемен
1
2
3
* Кестелерді толтырған кезде жұмсалған шығындардың әр сомасын шот-фактураға сәйкес көрсету.
Шығындардың бір бөлігін өтеуге мәлімделген жалпы сома:
____________________________________________________________________ теңге.
(сомасы сандармен және жазумен)
13. Өтініш берушінің банктік деректемелері:
Алушының банкі: ________________________________________________
Шот нөмірі: ____________________________________________________
БСК (банктік сәйкестендіру коды) _________________________
КБе (бенефициар коды) ___________________________________________
14. Шығындарды өтеу ұлттық валютада жүргізіледі. Шетел валюталарында жұмсалған шығындарды қайта есептеу отандық өңделген тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді ішкі нарыққа ілгерілетуге бойынша орындалған жұмыстар/көрсетілетін қызметтер үшін төлем жүргізген күндегі Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің валюта бағамдары бойынша жүзеге асырылады.
15. Осы өтініммен өтініш беруші ұсынылған ақпараттың, ұсынылған құжаттардың, бастапқы деректердің, есептердің, негіздемелердің толықтығы мен түпнұсқалығын дұрыстығына кепілдік береді.
Өтініш беруші сұрау салынатын мемлекеттік ынталандыру шарасы шеңберінде шеккен іс-шаралар бойынша шығындар Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де мемлекеттік ынталандыру шаралары шеңберінде республикалық және/немесе жергілікті бюджеттер қаражаты есебінен қаржыландырылмағанын растайды.

16. Заявитель подтверждает отсутствие вступившего в законную силу решения (приговора) суда о запрете деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги, а также отсутствие вступившего в законную силу решения суда, на основании которого заявитель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
17. Контактное лицо, заполнившее заявку на получение меры государственного стимулирования (фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность), должность, номер рабочего/сотового телефона, электронный адрес): _________________.
К настоящей Заявке прилагаю следующие документы и копии документов:
1) ____________________;
2) ____________________;
3) ____________________;
4) ____________________;
5) ____________________.
Дата заполнения заявки _______________
Первый руководитель заявителя (лицо, исполняющее обязанности (при наличии подтверждающего документа об исполнении обязанностей первого руководителя)), индивидуальный предприниматель или представитель заявителя (при наличии доверенности)
________________ ____________ ______________________
(должность) (подпись) (фамилия, имя, отчество (если
оно указано в документе, удостоверяющем личность)
Место печати (при наличии).
Приложение 2 к приказу
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 12 марта 2024 года № 96
Приложение 6
к Правилам оказания мер
государственного стимулирования
промышленности, направленных
на продвижение отечественных
обработанных товаров,
работ и услуг на внутренний рынок
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Возмещение части затрат субъектов промышленно-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ и услуг на внутреннем рынке"
1
Наименование услугодателя
Акционерное общество "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry" (далее - услугодатель), оператор информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства"
2
Способы предоставления государственной услуги
Портал
3
Срок оказания государственной услуги
8 (восемь) рабочих дней
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о возможности возмещения части затрат, с приложением подписанного со стороны услугодателя Соглашения о возмещении части затрат в двух экземплярах либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего Перечня основных требований к оказанию государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы
круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс), прием заявки и документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем)
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у усулугополучателя для оказания государственной услуги
Заявитель, претендующий на получение возмещения части затрат, представляет Оператору:

16. Өтініш беруші белгілі бір мемлекеттік кызметті алуды талап ететін қызметке немесе қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) жоқтығын, сондай-ақ оның негізінде өтініш беруші мемлекеттік қызметті алуға байланысты арнайы құқығынан айырылған заңды күшіне енген сот шешімінің жоқтығын растайды.
17. Мемлекеттік ынталандыру шараларын алуға өтінімді толтырған байланыс тұлғасы (тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), лауазымы, жұмыс/ұялы телефон нөмірі, электрондық мекенжайы): _________________.
Осы Өтінімге мынадай құжаттар мен құжаттардың көшірмелерін қоса беремін:
1) ____________________;
2) ____________________;
3) ____________________;
4) ____________________;
5) ____________________.
Өтінімді толтыру күні _______________
Өтініш берушінің бірінші басшысы (бірінші басшының міндеттерін атқаратын адам (бірінші басшының міндеттерін атқарғаны туралы растайтын құжат болған кезде)), жеке кәсіпкер немесе өтініш берушінің өкілі (сенімхат болған кезде)
_______________ ______________ ____________
(лауазымы) (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын
куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Мөр орны (болған жағдайда).
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің
2024 жылғы 12 наурыздағы
№ 96 Бұйрыққа
2-қосымша
Отандық өңделген тауарларды,
жұмыстар мен көрсетілетін
қызметтерді ішкі нарыққа
ілгерілетуге бағытталған
өнеркәсіпті мемлекеттік
ынталандыру шараларын
көрсету қағидаларына
2-қосымша
"Ішкі нарықта отандық өңделген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді ілгерілету жөніндегі өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"QazIndustry" қазақстандық индустрия және экспорт орталығы" акционерлік қоғамы (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші), "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторы
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
Портал
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
8 (сегіз) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Шығындардың бір бөлігін өтеу туралы келісімді немесе мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 9-тармағында көзделген негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды қоса берумен шығындардың бір бөлігін өтеу мүмкіндігі туралы хабарлама
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7
Жұмыс кестесі
жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінім мен құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Шығындардың бір бөлігін өтеуді алуға үміткер өтініш беруші Операторға төмендегі құжаттарды ұсынады:

1) заявку субъекта промышленно-инновационной деятельности на оказание мер государственного стимулирования промышленности, направленных на продвижение отечественных обработанных товаров, работ и услуг на внутренний рынокпо форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) копии документов, подтверждающих казахстанское происхождение товаров, работ, услуг, действующих на возмещаемый период. Документами, подтверждающими казахстанское происхождение товаров, работ, услуг являются Сертификат о происхождении товара формы "СТ-KZ", Сертификат /Декларация о соответствии Евразийского экономического союза, Индустриальный сертификат;
3) копии договоров на выполнение работ/услуг с приложениями к договору, затраты на оплату которого включены в заявку для их возмещения;
4) копии счетов на оплату (если предусмотрены в платежных документах), счетов-фактур и актов выполненных работ/услуг, а также платежные документы, заверенные банком, подтверждающие факт оплаты субъектом промышленно-инновационной деятельности работ/услуг.
Если исполнителем выступает нерезидент Республики Казахстан, взамен копии актов выполненных работ, услуг и/или счетов-фактур и/или инвойса, предоставляются документы, подтверждающие факт оказания услуги и регистрацию такого юридического лица;
5) отчет по итогам понесенных субъектом промышленно-инновационной деятельности затрат (на бланке заявителя, при наличии), где указывается:
краткое описание деятельности Заявителя в приоритетном секторе экономики;
необходимость понесенных затрат;
экономический эффект от полученных работ и/или услуг на деятельности субъекта промышленно-инновационной деятельности до понесенных затрат и после.
В зависимости от вида затрат дополнительно представляются следующие документы:
1) по затратам, понесенным при подтверждении соответствия отечественных обработанных товаров, работ, услуг и систем менеджмента качества требованиям, установленным техническими регламентами и (или) документами по стандартизации, допускаемыми на территории Республики Казахстан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О техническом регулировании":
копии документов, подтверждающих прохождение процедур соответствия товаров, работ, услуг и систем менеджмента качества требованиям, установленным техническими регламентами и (или) документами по стандартизации, включая стандарты организации, или условиям договоров (сертификаты, разрешения, регистрационные удостоверения, протоколы испытаний, копии одобрения типа транспортного средства, одобрения типа шасси);

1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім;
2) өтелетін кезеңде жарамды тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің қазақстанда жасалғандығын растайтын құжаттардың көшірмелері;
"СТ-KZ" нысанды тауардың шығуы туралы сертификат, Сертификат /Еуразиялық экономикалық одағының сәйкестік туралы декларация, Индустриялық сертификат тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қазақстанда шыққандығын растайтын құжаттар болып табылады;
3) шығындары оларды өтеу туралы өтінімге енгізілген шартқа қосымшалармен жұмыстарды/көрсетілетін қызметтерді орындау туралы шарттардың көшірмелері;
4) төлем шоттарының (егер төлем құжаттарында көзделген болса), шот-фактуралардың және орындалған жұмыстар/көрсетілетін қызметтер актілерінің көшірмелері, сондай-ақ өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінің жұмыстарға/көрсетілетін қызметтерге төлем фактін растайтын банкпен куәландырылған төлем құжаттары.
Егер Қазақстан Республикасының бейрезиденті орындаушы болғанда, орындалған жұмыстар, көрсетілетін қызметтер актілерінің және/немесе шот-фактуралары және/немесе инвойс көшірмелерінің орнына қызмет көрсету және осындай заңды тұлғаны тіркеу фактісін растайтын құжаттар ұсынылады;
5) өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері тартқан шығын қорытындылары бойынша есеп,
(өтініш берушімен бланкте толтырылады (болған жағдайда)), төмендегі ақпаратты көрсете отырып ұсынылады:
өтініш берушінің экономиканың басым секторындағы қызметінің қысқаша сипаттамасы;
жұмсалған шығындардың қажеттілігі;
алынған жұмыстар және/немесе көрсетілетін қызметтерден өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінің қызметіне жұмсалған шығындарға дейінгі және одан кейінгі экономикалық әсері.
Шығын түріне байланысты төмендегі құжаттар қосымша ұсынылады:
1) отандық өңделген тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің және сапа менеджменті жүйелерінің техникалық регламенттерде және (немесе) "Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасының заңына сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында рұқсат етілетін стандарттау бойынша құжаттарда белгіленген талаптарға сәйкестігін растаған кезде жұмсалған шығындар бойынша:
тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің және сапа менеджменті жүйелерінің техникалық регламенттерде және (немесе) ұйым стандарттарын немесе шарт (сертификаттар, рұқсаттар, тіркеу куәліктері, сынақ хаттамалары, көлік құралы типін мақұлдау көшірмелері, шасси типін мақұлдау) талаптарын қоса алғанда, стандарттау бойынша құжаттарда белгіленген талаптарға сәйкестендіру рәсідерінен өткендігін растайтын құжаттардың көшірмелері;

2) по затратам, связанным с приобретением оборудования для нанесения средств идентификации (маркировки), включая программное обеспечение для маркировки обувной продукции:
по закупке (приобретению) средств идентификации, а также, на закупку (приобретение) типографских услуг по нанесению средств идентификации на стадии выпуска продукции:
копия договора и (или) соглашения, подтверждающая покупку средств идентификации;
на перевооружение производства путем приобретения оборудования для нанесения средств идентификации или материальных носителей, а также инженерного программного обеспечения:
копия договора и (или) соглашения, в том числе лицензионного, на поставку оборудования, включая программное обеспечение и документы, подтверждающие факт поставки и ввод в эксплуатацию.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
6) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан –www.gov.kz/memleket/entities/mps?lang=ru, раздел "Государственные услуги";

2) аяқ киім өнімдерін таңбалауға арналған бағдарламалық қамтуды, сәйкестендіру (таңбалау) құралдарын қолдануға арналған жабдықты сатып алуға байланысты шығындар бойынша:
сәйкестендіру құралдарын сатып алу бойынша, сондай-ақ, өнім шығару сатысында сәйкестендіру құралдарын қолдану бойынша типографиялық қызметтер сатып алуға;
сәйкестендіру құралдарын сатып алуды растайтын шарттың және (немесе) келісімнің көшірмесі;
сәйкестендіру құралдарын немесе материалдық тасымалдауышты, сондай-ақ, инженерлік бағдарламалық қамтуды қолдануға арналған жабдықты сатып алу арқылы өндірісті қайта жарақтандыруға:
жеткізу және пайдалануға беру фактісін растайтын бағдарламалық қамту мен құжаттарды қоса алғанда, жабдық жеткізуге шарт және (немесе) келісім, соның ішінде, лицензиялық келісім көшірмесі.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген негіздемелер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша;
6) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктерін ескерумен өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету мекенжайлары интернет-ресурстарда орналастырылған:
1) Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі –www.gov.kz/memleket/entities/mps?lang=ru, "Мемлекеттік қызметтер" бөлімі;

2) услугодателя – www.qazindustry.gov.kz;
3) портала - www.egov.kz.
Телефон Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.

2) көрсетілетін қызметті беруші – www.qazindustry.gov.kz;
3) портал - www.egov.kz.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығының телефоны: 1414, 8-800-080-7777.