О признании утратившими силу некоторых приказов Министра финансов Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 2 мая 2012 года № 229.
В соответствии со статьей 21-1 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
2. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (Джумадильдаев А.С.) в недельный срок со дня вступления в силу настоящего приказа направить копию приказа в Министерство юстиции Республики Казахстан и обеспечить его последующее опубликование в средствах массовой информации.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2012 года.
И.о. Министра финансов
Республики Казахстан                     Б. Шолпанкулов
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 мая 2012 года № 229
Перечень
утративших силу некоторых приказов
Министра финансов Республики Казахстан
1) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 октября 2003 года № 366 «Об утверждении Правил оформления сопроводительных накладных» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 28 октября 2003 года № 2543, опубликованный в газете «Официальная газета» от 13 декабря 2003 года № 50 (155));
2) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 599 «Об утверждении Правил получения, учета, хранения и выдачи учетно-контрольных марок и акцизных марок» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 29 декабря 2008 года за № 5426, опубликованный в газете «Юридическая газета» от 23 января 2009 года № 11 (1608));
3) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 июля 2010 года № 348 «Об утверждении Правил подтверждения налоговыми органами факта уплаты налога на добавленную стоимость по импортированным товарам либо мотивированного отказа в подтверждении» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 2 августа 2010 года за № 6361, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 25 августа 2010 года № 224 (26285));
4) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 июля 2010 года № 349 «Об утверждении Правил применения уплаты налога на добавленную стоимость методом зачета по товарам, импортируемым на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов таможенного союза» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 2 августа 2010 года под № 6366, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 7 сентября 2010 года № 234 (26295));

Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 2 мамырдағы № 229 бұйрығы.
«Нормативтік құқықтық актілер туралы» 1998 жылғы 24 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 21-1-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті (Ә.С. Жұмаділдаев) осы бұйрық күшіне енген күнінен бастап бір апталық мерзімде бұйрықтың көшірмесін белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне жіберсін және кейіннен оның бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Министрдің м.а.                             Б. Шолпанқұлов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2012 жылғы 2 мамырдағы
№ 229 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізімі
1) «Ілеспе жүк құжаттарын ресімдеу Ережелерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2003 жылғы 8 қазандағы № 366 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2003 жылғы 28 қазанда № 2543 болып тіркелген, «Ресми газет» 2003 жылғы 13 желтоқсандағы № 50 (154) газетінде жарияланған);
2) «Есепке алу-бақылау таңбалары мен акциздік таңбаларды алу, есепке алу, сақтау және беру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 599 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2008 жылғы 29 желтоқсанда № 5426 болып тіркелген, «Заң газеті» 2009 жылғы 23 қаңтардағы № 11 (1608) газетінде жарияланған);
3) «Салық органдарының импортталған тауарлар бойынша жанама салықтардың төленуі фактісін растау не растаудан дәлелді бас тарту ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 16 шілдедегі № 348 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2010 жылғы 2 тамызда № 6361 болып тіркелген, «Егемен Қазақстан» 2010 жылғы 28 тамыздағы № 351-352 (26195) газетінде жарияланған);
4) «Кеден одағына мүше мемлекеттердің аумақтарынан Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын тауарлардың импорты бойынша есепке алу әдісімен төлеуді қолдану ережелерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 16 шілдедегі № 349 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2010 жылғы 2 тамызда № 6366 болып тіркелген, «Егемен Қазақстан» 2010 жылғы 25 тамыздағы № 344-347 (26190) газетінде жарияланған);

5) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 июля 2010 года № 350 «Об утверждении Правил исполнения налогового обязательства по налогу на добавленную стоимость юридическими лицами-нерезидентами, осуществляющими деятельность без образования постоянного учреждения, при временном ввозе на территорию Республики Казахстан товаров, не предусмотренных Перечнем товаров, временный ввоз которых на территорию Республики Казахстан освобождается от уплаты налога на добавленную стоимость» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 2 августа 2010 года за № 6369, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 18 сентября 2010 года № 246-247 (26307-26308));
6) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 июля 2010 года № 351 «Об утверждении Правил освобождения от уплаты налога на добавленную стоимость товаров, временно ввозимых на территорию Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 30 июля 2010 года за № 6359, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 28 августа 2010 года № 228 (26289));
7) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 июля 2010 года № 352 «Об утверждении Правил контроля за уплатой налога на добавленную стоимость по выставочно-ярмарочной торговле» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 2 августа 2010 года за № 6364, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 26 августа 2010 года № 225 (26286));
8) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 июля 2010 года № 353 «Об утверждении Правил представления обязательства о последующем вывозе с территории Республики Казахстан временно ввезенных товаров, транспортных средств, и его исполнение» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 2 августа 2010 года за № 6368, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 8 сентября 2010 года № 235 (26296));
9) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 июля 2010 года № 354 «Об утверждении форм и Правил представления обязательства о вывозе (ввозе) продуктов переработки и его исполнение» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 2 августа 2010 года за № 6367, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 15 сентября 2010 года № 242 (26303));
10) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 июля 2010 года № 355 «Об утверждении Правил отзыва заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 2 августа 2010 года за № 6365, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 7 сентября 2010 года № 234 (26295));

5) «Тұрақты мекеме құрмай қызметін жүзеге асыратын резидент емес заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасының аумағына уақытша әкелінуі қосылған құн салығын төлеуден босатылатын тауарлар тізбесінде көзделмеген V-тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына уақытша әкелу кезінде қосылған құн салығы бойынша салық міндеттемесін орындау ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 16 шілдедегі № 350 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2010 жылғы 2 тамызда № 6369 болып тіркелген, «Егемен Қазақстан» 2010 жылғы 25 тамыздағы № 344-347 (26190) газетінде жарияланған);
6) «Қазақстан Республикасы аумағына тауарларды уақытша әкелгенде қосылған құн салығын төлеуден босатудың тәртібін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 16 шілдедегі № 351 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік-тіркеу тізілімінде 2010 жылғы 30 шілдеде № 6359 болып тіркелген, «Егемен Қазақстан» 2010 жылғы 24 тамыздағы № 342-343 (26186) газетінде жарияланған);
7) «Көрме-жәрмеңкелік сауда бойынша қосылған құн салығын төлеуге бақылау жүргізу ережелерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 16 шілдедегі № 352 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2010 жылғы 2 тамызда № 6364 болып тіркелген, «Егемен Қазақстан» 2010 жылғы 27 тамыздағы № 348-350 (26193) газетінде жарияланған);
8) «Уақытша әкелінген тауарларды, көлік құралдарын Қазақстан Республикасының аумағынан кейіннен әкету туралы міндеттемені табыс ету және оны орындаудың ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 16 шілдедегі № 353 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2010 жылғы 2 тамызда № 6368 болып тіркелген, «Егемен Қазақстан» 2010 жылғы 28 тамыздағы № 351-352 (26195) газетінде жарияланған);
9) «Қайта өңдеу өндімдерін әкелу (әкету) туралы міндеттемені табыс ету және оны орындау нысандары мен Ережелерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 16 шілдедегі № 354 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2010 жылғы 2 тамызда № 6367 болып тіркелген, «Егемен Қазақстан» 2010 жылғы 1 қыркүйектегі № 353-355 (26198) газетінде жарияланған);
10) «Тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтінішті кері қайтару ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 16 шілдедегі № 355 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2010 жылғы 2 тамызда № 6365 болып тіркелген, «Егемен Қазақстан» 2010 жылғы 25 тамыздағы № 344-347 (26190) газетінде жарияланған);

11) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 17 сентября 2010 года № 462 «О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 599 «Об утверждении Правил получения, учета, хранения и выдачи учетно-контрольных марок и акцизных марок» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 15 октября 2010 года за № 6563, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 13 ноября 2010 года № 310-311 (26371-26372));
12) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 17 сентября 2010 года № 464 «Об утверждении Правил организации деятельности акцизных постов» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 15 октября 2010 года за № 6565, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 13 ноября 2010 года № 310-311 (26371-26372));
13) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 февраля 2011 года № 99 «О внесении изменений и дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 июля 2010 года № 348 «Об утверждении Правил подтверждения налоговыми органами факта уплаты налога на добавленную стоимость по импортированным товарам либо мотивированного отказа в подтверждении» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 18 марта 2011 года за № 6833, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан № 14, 2011 года);
14) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 февраля 2011 года № 100 «О внесении изменений и дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 июля 2010 года № 349 «Об утверждении Правил применения уплаты налога на добавленную стоимость методом зачета по товарам, импортируемым на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов таможенного союза» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 18 марта 2011 года за № 6832, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 14 апреля 2011 года № 125-126 (26546-26547));
15) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 февраля 2011 года № 101 «О внесении дополнений и изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 июля 2010 года № 350 «Об утверждении Правил исполнения налогового обязательства по налогу на добавленную стоимость юридическими лицами-нерезидентами, осуществляющими деятельность без образования постоянного учреждения, при временном ввозе на территорию Республики Казахстан товаров, не предусмотренных Перечнем товаров, временный ввоз которых на территорию Республики Казахстан освобождается от уплаты налога на добавленную стоимость» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 14 марта 2011 года за № 6804, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 14 апреля 2011 года № 125-126 (26546-26547));

11) «Есепке алу-бақылау таңбалары мен акциздік таңбаларды алу, есепке алу, сақтау және беру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 599 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2010 жылғы 17 қыркүйектегі № 462 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2010 жылғы 15 қазанда № 6563 болып тіркелген, «Егемен Қазақстан» 2010 жылғы 7 желтоқсандағы № 520-521 (26364) газетінде жарияланған);
12) «Акциздік қосындардың қызметін ұйымдастыру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 17 қыркүйектегі № 464 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2010 жылғы 15 қазанда № 6565 болып тіркелген, «Егемен Қазақстан» 2010 жылғы 7 желтоқсандағы № 520-521 (26364), «Егемен Қазақстан» 2011 жылғы 6 қаңтардағы № 2 (26404) газетінде жарияланған);
13) «Салық органдарының импортталған тауарлар бойынша жанама салықтардың төленуі фактісін растау не растаудан дәлелді бас тарту ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 16 шілдедегі № 348 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2011 жылғы 25 ақпандағы № 99 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2011 жылғы 18 наурызда № 6833 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында жарияланған, № 14,2011 жыл);
14) «Кеден одағына мүше мемлекеттердің аумақтарынан Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын тауарлардың импорты бойынша есепке алу әдісімен төлеуді қолдану ережелерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 16 шілдедегі № 349 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 25 ақпандағы № 100 бұйрығы (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2011 жылы 18 наурызда № 6832 болып тіркелген, «Егемен Қазақстан» 2011 жылғы 23 сәуірдегі № 164-165 (26567) газетінде жарияланған);
15) «Тұрақты мекеме құрмай қызметін жүзеге асыратын резидент емес заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасының аумағына уақытша әкелінуі қосылған күн салығын төлеуден босатылатын тауарлар тізбесінде көзделмеген, тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына уақытша әкелу кезінде қосылған құн салығы бойынша салық міндеттемесін орындау ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 16 шілдедегі № 350 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 25 ақпандағы № 101 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2011 жылғы 14 наурызда № 6804 болып тіркелген, «Егемен Қазақстан» 2011 жылғы 23 сәуірдегі № 164-165 (26567) газетінде жарияланған);

16) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 февраля 2011 года № 102 «О внесении изменения и дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 июля 2010 года № 351 «Об утверждении Правил освобождения от уплаты налога на добавленную стоимость товаров, временно ввозимых на территорию Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 15 марта 2011 года за № 6807, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан № 12, 2011 года);
17) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 февраля 2011 года № 103 «О внесении дополнений и изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 июля 2010 года № 352 «Об утверждении Правил контроля за уплатой налога на добавленную стоимость по выставочно-ярмарочной торговле» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 16 марта 2011 года за № 6819, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан № 12, 2011 года);
18) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 февраля 2011 года № 104 «О внесении изменений и дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 июля 2010 года № 353 «Об утверждении Правил представления обязательства о последующем вывозе с территории Республики Казахстан временно ввезенных товаров, транспортных средств, и его исполнение» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 16 марта 2011 года за № 6816, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан № 12, 2011 года).

16) «Қазақстан Республикасы аумағына уақытша әкелінетін тауарларды қосылған құн салығын төлеуден босату ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 16 шілдедегі № 351 бұйрығына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 25 ақпандағы № 102 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2011 жылғы 15 наурызда № 6807 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында жарияланған, № 12, 2011 жыл);
17) «Көрме-жәрмеңкелік сауда бойынша қосылған құн салығын төлеуге бақылау жүргізу ережелерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 16 шілдедегі № 352 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 25 ақпандағы № 103 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2011 жылғы 16 наурызда № 6819 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында жарияланған, № 12,2011 жыл);
18) «Уақытша әкелінген тауарларды, көлік құралдарын Қазақстан Республикасының аумағынан кейіннен әкету туралы міндеттемені табыс ету және оны орындаудың ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 16 шілдедегі № 353 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 25 ақпандағы № 104 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2011 жылғы 16 наурызда № 6816 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында жарияланған, № 12, 2011 жыл).