О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 21 апреля 2021 года № 183.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить перечень некоторых приказов Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения.
2. Департаменту кадровой работы Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней со дня утверждения настоящего приказа направление его в электронной форме на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Министр Б. Атамкулов
Утвержден
приказом Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 21 апреля 2021 года № 183
Перечень некоторых приказов Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
1. Утратил силу приказом Министра промышленности и строительства РК от 28.09.2023 № 14.
2. Внести в приказ исполняющего обязанности министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 31 января 2019 года № 58 "Об утверждении положений республиканского государственного учреждения "Комитет транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" и его территориальных подразделений" следующие изменения:
в Положении "Комитет транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Структура Комитета утверждается Министром индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - Министр), лимит штатной численности утверждается руководителем аппарата Министерства по согласованию с Министром.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Председатель имеет заместителей, назначаемых на должности и освобождаемых от должностей приказом руководителя аппарата Министерства по согласованию с Министром.";

Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2021 жылғы 21 сәуірдегі № 183 бұйрығы.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі (бұдан әрі - Тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Кадр жұмысы департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрық бекітілген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны мемлекеттік және орыс тілдерінде электрондық нысанда Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық министрлігінің аппарат басшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр Б. Атамқұлов
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің
2021 жылғы "21" сәуірде
№ 183 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. Күші жойылды – ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 28.09.2023 № 14 бұйрығымен.
2. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті" мемлекеттік мекемесінің және оның aумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі міндетін атқарушының 2019 жылғы 31 қаңтардағы № 58 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті" ережесінде:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Комитеттің құрылымын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі (бұдан әрі-Министр) бекітеді, штат санының лимитін Министрдің келісімі бойынша Министрліктің аппарат басшысы бекітеді.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Төрағаның Министрдің келісімі бойынша Министрліктің аппарат басшысының бұйрығымен қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.".

подпункты 7) и 8) пункта 25 изложить в следующей редакции:
"7) представляет руководителю аппарата Министерства к назначению, освобождению от должности, поощрению, оказанию материальной помощи и наказанию своих заместителей, руководителей территориальных органов Комитета;
8) представляет руководителю аппарата Министерства предложения по структуре и штатной численности Комитета и его территориальных органов;";
в Положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по Акмолинской области" Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Структура Инспекции утверждается Министром индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, лимит штатной численности руководителем аппарата Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - Министерство) по согласованию с Министром индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министр).";
пункты 16 и 17 изложить в следующей редакции:
"16. Инспекция возглавляется руководителем, назначаемым на должность и освобождаемым от должности руководителем аппарата Министерства по представлению Председателя Комитета и по согласованию с Министром.
17. Руководитель Инспекции имеет заместителя, назначаемого на должность и освобождаемого от должности руководителем аппарата Министерства по представлению Председателя Комитета.";
в Положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по Мангистауской области" Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Структура Инспекции утверждается Министром индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, лимит штатной численности утверждается руководителем аппарата Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - Министерство) по согласованию с Министром индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министр).";
пункты 16 и 17 изложить в следующей редакции:
"16. Инспекция возглавляется руководителем, назначаемым на должность и освобождаемым от должности руководителем аппарата Министерства по представлению Председателя Комитета и по согласованию с Министром.
17. Руководитель Инспекции имеет заместителя, назначаемого на должность и освобождаемого от должности руководителем аппарата Министерства по представлению Председателя Комитета.";
в Положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по Актюбинской области" Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:

25-тармақтың 7) және 8) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"7) Министрліктің аппарат басшысына өз орынбасарларын, Комитеттің аумақтық органдарының басшыларын лауазымға тағайындауды және лауазымнан босатуды, көтермелеуді, материалдық көмек көрсетуді және жазаға қолдануды ұсынады;
8) Министрліктің аппарат басшысына Комитеттің және оның аумақтық органдарының құрылымы мен штат саны жөнінде ұсыныстар береді;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің "Ақмола облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Инспекцияның құрылымын Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі бекітеді (бұдан әрі-Министр), штат санының лимитін Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің келісімі бойынша Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің (бұдан әрі-Министрлік) аппарат басшысы бекітеді.";
16 және 17-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Министрдің келісімі бойынша және Комитет төрағасының ұсынуымен Министрліктің аппарат басшысымен лауазымға тағайындайтын және лауазымынан босататын басшы басқарады.
17. Инспекцияның басшысының Комитет төрағасының ұсынуымен Министрліктің аппарат басшысы лауазымға тағайындайтын және лауазымынан босататын орынбасары болады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің "Маңғыстау облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Инспекцияның құрылымын Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі бекітеді (бұдан әрі-Министр), штат санының лимитін Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің келісімі бойынша Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің (бұдан әрі-Министрлік) аппарат басшысы бекітеді.";
16 және 17-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Министрдің келісімі бойынша және Комитет төрағасының ұсынуымен Министрліктің аппарат басшысымен лауазымға тағайындайтын және лауазымынан босататын басшы басқарады.
17. Инспекцияның басшысының Комитет төрағасының ұсынуымен Министрліктің аппарат басшысы лауазымға тағайындайтын және лауазымынан босататын орынбасары болады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің "Ақтөбе облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"5. Структура Инспекции утверждается Министром индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, лимит штатной численности утверждается руководителем аппарата Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - Министерство) по согласованию с Министром индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министр).";
пункты 16 и 17 изложить в следующей редакции:
"16. Инспекция возглавляется руководителем, назначаемым на должность и освобождаемым от должности руководителем аппарата Министерства по представлению Председателя Комитета и по согласованию с Министром.
17. Руководитель Инспекции имеет заместителя, назначаемого на должность и освобождаемого от должности руководителем аппарата Министерства по представлению Председателя Комитета.";
в Положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по городу Нур-Султану" Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Структура Инспекции утверждается Министром индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, лимит штатной численности утверждается руководителем аппарата Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - Министерство) по согласованию с Министром индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министр).";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Местонахождение Инспекции: Республика Казахстан, 010000, город Нур-Султан, район Байконыр, проспект Әл-Фараби, здание 49.";
пункты 16 и 17 изложить в следующей редакции:
"16. Инспекция возглавляется руководителем, назначаемым на должность и освобождаемым от должности руководителем аппарата Министерства по представлению Председателя Комитета и по согласованию с Министром.
17. Руководитель Инспекции имеет заместителя, назначаемого на должность и освобождаемого от должности руководителем аппарата Министерства по представлению Председателя Комитета.";
в Положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по Атырауской области" Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Структура Инспекции утверждается Министром индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, лимит штатной численности утверждается руководителем аппарата Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - Министерство) по согласованию с Министром индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министр).";
пункты 16 и 17 изложить в следующей редакции:

"5. Инспекцияның құрылымын Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі бекітеді (бұдан әрі-Министр), штат санының лимитін Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің келісімі бойынша Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің (бұдан әрі-Министрлік) аппарат басшысы бекітеді.";
16 және 17-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Министрдің келісімі бойынша және Комитет төрағасының ұсынуымен Министрліктің аппарат басшысымен лауазымға тағайындайтын және лауазымынан босататын басшы басқарады.
17. Инспекция басшысының Комитет төрағасының ұсынуымен Министрліктің аппарат басшысымен лауазымға тағайындайтын және лауазымынан босататын орынбасары болады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің "Нұр-Сұлтан қаласы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Инспекцияның құрылымын Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі бекітеді (бұдан әрі-Министр), штат санының лимитін Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің келісімі бойынша Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің (бұдан әрі-Министрлік) аппарат басшысы бекітеді.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Инспекцияның орналасқан жері:
Қазақстан Республикасы, 010000, Нұр-Сұлтан қаласы, Байқоңыр ауданы, Әл-Фараби даңғылы, 49 ғимарат..";
16 және 17-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Министрдің келісімі бойынша және Комитет төрағасының ұсынуымен Министрлігінің аппарат басшысымен лауазымға тағайындайтын және лауазымынан босататын басшы басқарады.
17. Инспекция басшысының Комитет төрағасының ұсынуымен Министрліктің аппарат басшысымен лауазымға тағайындайтын және лауазымынан босататын орынбасары болады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің "Атырау облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Инспекцияның құрылымын Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі бекітеді (бұдан әрі-Министр), штат санының лимитін Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің келісімі бойынша Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің (бұдан әрі-Министрлік) аппарат басшысы бекітеді.";
16 және 17-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:

"16. Инспекция возглавляется руководителем, назначаемым на должность и освобождаемым от должности руководителем аппарата Министерства по представлению Председателя Комитета и по согласованию с Министром.
17. Руководитель Инспекции имеет заместителя, назначаемого на должность и освобождаемого от должности руководителем аппарата Министерства по представлению Председателя Комитета.";
в Положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по Восточно-Казахстанской области" Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Структура Инспекции утверждается Министром индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, лимит штатной численности утверждается руководителем аппарата Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - Министерство) по согласованию с Министром индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министр).";
пункты 16 и 17 изложить в следующей редакции:
"16. Инспекция возглавляется руководителем, назначаемым на должность и освобождаемым от должности руководителем аппарата Министерства по представлению Председателя Комитета и по согласованию с Министром.
17. Руководитель Инспекции имеет заместителя, назначаемого на должность и освобождаемого от должности руководителем аппарата Министерства по представлению Председателя Комитета.";
в Положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по городу Алматы" Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Структура Инспекции утверждается Министром индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, лимит штатной численности утверждается руководителем аппарата Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - Министерство) по согласованию с Министром индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министр).";
пункты 16 и 17 изложить в следующей редакции:
"16. Инспекция возглавляется руководителем, назначаемым на должность и освобождаемым от должности руководителем аппарата Министерства по представлению Председателя Комитета и по согласованию с Министром.
17. Руководитель Инспекции имеет заместителя, назначаемого на должность и освобождаемого от должности руководителем аппарата Министерства по представлению Председателя Комитета.";
в Положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по Жамбылской области" Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:

"16. Министрдің келісімі бойынша және Комитет төрағасының ұсынуымен Министрліктің аппарат басшысымен лауазымға тағайындайтын және лауазымынан босататын басшы басқарады.
17. Инспекция басшысының Комитет төрағасының ұсынуымен Министрліктің аппарат басшысымен лауазымға тағайындайтын және лауазымынан босататын орынбасары болады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің "Шығыс Қазақстан облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Инспекцияның құрылымын Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі бекітеді (бұдан әрі-Министр), штат санының лимитін Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің келісімі бойынша Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің (бұдан әрі-Министрлік) аппарат басшысы бекітеді.";
16 және 17-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Инспекцияны Министрдің келісімі бойынша және Комитет төрағасының ұсынуымен Министрліктің аппарат басшысымен лауазымға тағайындайтын және лауазымынан босататын басшы басқарады.
17. Инспекция басшысының Комитет төрағасының ұсынуымен Министрліктің аппарат басшысымен лауазымға тағайындайтын және лауазымынан босататын орынбасары болады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің "Алматы қаласы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Инспекцияның құрылымын Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі бекітеді (бұдан әрі-Министр), штат санының лимитін Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің келісімі бойынша Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің (бұдан әрі-Министрлік) аппарат басшысы бекітеді.";
16 және 17-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Инспекцияны Министрдің келісімі бойынша және Комитет төрағасының ұсынуымен Министрліктің аппарат басшысымен лауазымға тағайындайтын және лауазымынан босататын басшы басқарады.
17. Инспекция басшысының Комитет төрағасының ұсынуымен Министрліктің аппарат басшысымен лауазымға тағайындайтын және лауазымынан босататын орынбасары болады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің "Жамбыл облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"16. Инспекция возглавляется руководителем, назначаемым на должность и освобождаемым от должности руководителем аппарата по представлению Председателя Комитета и по согласованию с Министром.
17. Руководитель Инспекции имеет заместителя, назначаемого на должность и освобождаемого от должности руководителем аппарата по представлению Председателя Комитета.";
в Положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по Костанайской области" Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Структура Инспекции утверждается Министром индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, лимит штатной численности утверждается руководителем аппарата Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - Министерство) по согласованию с Министром индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министр).";
пункты 16 и 17 изложить в следующей редакции:
"16. Инспекция возглавляется руководителем, назначаемым на должность и освобождаемым от должности руководителем аппарата Министерства по представлению Председателя Комитета и по согласованию с Министром.
17. Руководитель Инспекции имеет заместителя, назначаемого на должность и освобождаемого от должности руководителем аппарата Министерства по представлению Председателя Комитета.";
в Положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по Кызылординской области" Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Структура Инспекции утверждается Министром индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, лимит штатной численности утверждается руководителем аппарата Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - Министерство) по согласованию с Министром индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министр).";
пункты 16 и 17 изложить в следующей редакции:
"16. Инспекция возглавляется руководителем, назначаемым на должность и освобождаемым от должности руководителем аппарата Министерства по представлению Председателя Комитета и по согласованию с Министром.
17. Руководитель Инспекции имеет заместителя, назначаемого на должность и освобождаемого от должности руководителем аппарата Министерства по представлению Председателя Комитета.";
в Положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по Павлодарской области" Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:

"16. Инспекцияны Министрдің келісімі бойынша және Комитет төрағасының ұсынуымен Министрліктің аппарат басшысымен лауазымға тағайындайтын және лауазымынан босататын басшы басқарады.
17. Инспекция басшысының Комитет төрағасының ұсынуымен Министрліктің аппарат басшысымен лауазымға тағайындайтын және лауазымынан босататын орынбасары болады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің "Қостанай облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Инспекцияның құрылымын Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі бекітеді (бұдан әрі-Министр), штат санының лимитін Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің келісімі бойынша Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің (бұдан әрі-Министрлік) аппарат басшысы бекітеді.";
16 және 17-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Инспекцияны Министрдің келісімі бойынша және Комитет төрағасының ұсынуымен Министрліктің аппарат басшысымен лауазымға тағайындайтын және лауазымынан босататын басшы басқарады.
17. Инспекция басшысының Комитет төрағасының ұсынуымен Министрліктің аппарат басшысымен лауазымға тағайындайтын және лауазымынан босататын орынбасары болады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің "Қызылорда облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Инспекцияның құрылымын Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі бекітеді (бұдан әрі-Министр), штат санының лимитін Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің келісімі бойынша Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің (бұдан әрі-Министрлік) аппарат басшысы бекітеді.";
16 және 17-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Инспекцияны Министрдің келісімі бойынша және Комитет төрағасының ұсынуымен Министрліктің аппарат басшысымен лауазымға тағайындайтын және лауазымынан босататын басшы басқарады.
17. Инспекция басшысының Комитет төрағасының ұсынуымен Министрліктің аппарат басшысымен лауазымға тағайындайтын және лауазымынан босататын орынбасары болады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің "Павлодар облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"16. Инспекция возглавляется руководителем, назначаемым на должность и освобождаемым от должности руководителем аппарата Министерства по представлению Председателя Комитета и по согласованию с Министром.
17. Руководитель Инспекции имеет заместителя, назначаемого на должность и освобождаемого от должности руководителем аппарата Министерства по представлению Председателя Комитета.";
в Положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по Туркестанской области" Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Структура Инспекции утверждается Министром индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, лимит штатной численности утверждается руководителем аппарата Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - Министерство) по согласованию с Министром индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министр).";
пункты 16 и 17 изложить в следующей редакции:
"16. Инспекция возглавляется руководителем, назначаемым на должность и освобождаемым от должности руководителем аппарата Министерства по представлению Председателя Комитета и по согласованию с Министром.
17. Руководитель Инспекции имеет заместителя, назначаемого на должность и освобождаемого от должности руководителем аппарата Министерства по представлению Председателя Комитета.";
в Положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по городу Шымкент" Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Структура Инспекции утверждается Министром индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, лимит штатной численности утверждается руководителем аппарата Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - Министерство) по согласованию с Министром индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министр).";
пункты 16 и 17 изложить в следующей редакции:
"16. Инспекция возглавляется руководителем, назначаемым на должность и освобождаемым от должности руководителем аппарата Министерства по представлению Председателя Комитета и по согласованию с Министром.
17. Руководитель Инспекции имеет заместителя, назначаемого на должность и освобождаемого от должности руководителем аппарата Министерства по представлению Председателя Комитета.";
в Положении республиканского государственного учреждения "Морская администрация портов Республики Казахстан" Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:

"16. Инспекцияны Министрдің келісімі бойынша және Комитет төрағасының ұсынуымен Министрліктің аппарат басшысымен лауазымға тағайындайтын және лауазымынан босататын басшы басқарады.
17. Инспекция басшысының Комитет төрағасының ұсынуымен Министрліктің аппарат басшысымен лауазымға тағайындайтын және лауазымынан босататын орынбасары болады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің "Түркістан облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Инспекцияның құрылымын Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі бекітеді (бұдан әрі-Министр), штат санының лимитін Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің келісімі бойынша Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің (бұдан әрі-Министрлік) аппарат басшысы бекітеді.";
16 және 17-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Инспекцияны Министрдің келісімі бойынша және Комитет төрағасының ұсынуымен Министрліктің аппарат басшысымен лауазымға тағайындайтын және лауазымынан босататын басшы басқарады.
17. Инспекция басшысының Комитет төрағасының ұсынуымен Министрліктің аппарат басшысымен лауазымға тағайындайтын және лауазымынан босататын орынбасары болады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің "Шымкент қаласы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Инспекцияның құрылымын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі бекітеді (бұдан әрі-Министр), штат санының лимитін Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің келісімі бойынша Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің (бұдан әрі-Министрлік) аппарат басшысы бекітеді.";
16 және 17-тармақтарды мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Инспекцияны Министрдің келісімі бойынша және Комитет төрағасының ұсынуымен Министрліктің аппарат басшысымен лауазымға тағайындайтын және лауазымынан босататын басшы басқарады.
17. Инспекция басшысының Комитет төрағасының ұсынуымен Министрліктің аппарат басшысымен лауазымға тағайындайтын және лауазымынан босататын орынбасары болады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің "Қазақстан Республикасының порттарының теңіз әкімшілігі" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"5. Структура МАП утверждается Министром индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, лимит штатной численности утверждается руководителем аппарата Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - Министерство) по согласованию с Министром индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министр).";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. МАП возглавляется капитаном морского порта, назначаемым на должность и освобождаемым от должности руководителем аппарата Министерства по согласованию с Министром.".
3. Утратил силу приказом Министра транспорта РК от 29.09.2023 № 17.
4. Внести в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 11 февраля 2019 года № 71 "Об утверждении положения Республиканского государственного учреждения "Комитет автомобильных дорог Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" следующие изменения:
в Положении республиканского государственного учреждения "Комитет автомобильных дорог Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Структура Комитета утверждается Министром индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее — Министр), лимит штатной численности утверждается руководителем аппарата Министерства по согласованию с Министром.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Председатель имеет заместителей, назначаемых на должности и освобождаемых от должностей приказом руководителя аппарата Министерства по согласованию с Министром.".
5. Утратил силу приказом Министра промышленности и строительства РК от 02.10.2023 № 16.
6. Утратил силу приказом Министра промышленности и строительства РК от 02.10.2023 № 15.

"5. ПТӘ құрылымын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі бекітеді (бұдан әрі-Министр), штат санының лимитін Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің келісімі бойынша Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің (бұдан әрі-Министрлік) аппарат басшысы бекітеді.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. ПТӘ-ны Министрдің келісімі бойынша Министрліктің аппарат басшысы лауазымға тағайындайтын және лауазымынан босататын теңіз портының капитаны басқарады.".
3. Күші жойылды – ҚР Көлік министрінің 29.09.2023 № 17 бұйрығымен.
4. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Автомобиль жолдары комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 11 ақпандағы № 71 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Автомобиль жолдары комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Комитеттің құрылымын Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі (бұдан әрі - Министр) бекітеді, штат санының лимитін Министрдің келісімі бойынша Министрліктің аппарат басшысы бекітеді.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Төрағаның Министрдің келісімі бойынша Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің аппарат басшысының бұйрығымен қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.";
5. Күші жойылды – ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 02.10.2023 № 16 бұйрығымен.
6. Күші жойылды – ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 02.10.2023 № 15 бұйрығымен.