Об утверждении Правил разработки и утверждения годового отчета о состоянии регулирования предпринимательской деятельности в Республике Казахстан
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 июня 2023 года № 118. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 июня 2023 года № 32870
В соответствии с подпунктом 143) пункта 15 Положения о Министерстве национальной экономики Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила разработки и утверждения годового отчета о состоянии регулирования предпринимательской деятельности в Республике Казахстан.
2. Департаменту политики развития предпринимательства Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его размещение на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
А. Куантыров
Утвержден приказом
Министр национальной
экономики
Республики Казахстан
от 20 июня 2023 года № 118
Правила разработки и утверждения годового отчета о состоянии регулирования предпринимательской деятельности в Республике Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработки и утверждения годового отчета о состоянии регулирования предпринимательской деятельности в Республике Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 143) пункта 15 Положения о Министерстве национальной экономики Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011, и устанавливают порядок формирования и утверждения годового отчета о состоянии регулирования предпринимательской деятельности в Республике Казахстан.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган по предпринимательству (далее – уполномоченный орган) – государственный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области развития и поддержки предпринимательства;
2) отчет о состоянии регулирования предпринимательской деятельности (далее – отчет) – отчет, сформированный регулирующим государственным органом, осуществляющим руководство в соответствующих сферах государственного управления;

Қазақстан Республикасындағы кәсіпкерлік қызметті реттеудің жай-күйі туралы жылдық есепті дайындау және бекіту қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2023 жылғы 20 маусымдағы № 118 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 21 маусымда № 32870 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 143) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасындағы кәсіпкерлік қызметті реттеудің жай-күйі туралы жылдық есепті дайындау және бекіту қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Кәсіпкерлікті дамыту саясаты департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді және оны Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика бірінші вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
А. Куантыров
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
2023 жылғы 20 маусымдағы
№ 118 Бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасындағы кәсіпкерлік қызметті реттеудің жай-күйі туралы жылдық есепті дайындау және бекіту қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасындағы кәсіпкерлік қызметті реттеудің жай-күйі туралы жылдық есепті дайындау және бекіту қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 143) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасындағы кәсіпкерлік қызметті реттеудің жай-күйі туралы жылдық есепті қалыптастыру және бекіту тәртібін белгілейді.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – кәсіпкерлікті дамыту және қолдау саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
2) кәсіпкерлік қызметті реттеудің жай-күйі туралы есеп (бұдан әрі – есеп) – мемлекеттік басқарудың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын реттеуші мемлекеттік орган қалыптастырған есеп;

3) годовой отчет о состоянии регулирования предпринимательской деятельности в Республике Казахстан (далее – годовой отчет) – отчет, сформированный уполномоченным органом;
4) отчет о состоянии работы по анализу регуляторного воздействия (далее – отчет по АРВ) – отчет, сформированный местным исполнительным органом области, городов республиканского значения, столицы, осуществляющим руководство в сфере предпринимательства;
5) регулирующие государственные органы – государственные органы, осуществляющие руководство в отдельной отрасли или сфере государственного управления, в которой осуществляются государственный контроль и надзор, введен или планируется к введению регуляторный инструмент.
Глава 2. Порядок разработки и утверждения годового отчета о состоянии регулирования предпринимательской деятельности в Республике Казахстан
3. Годовой отчет формируется уполномоченным органом на основе отчетов и отчетов по АРВ по итогам года, следующим за отчетным.
4. Отчеты/отчеты по АРВ размещаются на интернет-ресурсе регулирующих государственных органов/местных исполнительных органов области, городов республиканского значения, столицы, осуществляющих руководство в сфере предпринимательства, и вносятся в уполномоченный орган не позднее 10 февраля года, следующего за отчетным.
5. Отчет содержит следующую информацию:
1) по разрешительным документам по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) регулирующего государственного органа, осуществляющего государственный контроль и надзор по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) по информационным инструментам по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
4) по саморегулируемым организациям по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
5) по анализу регуляторного воздействия по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
6. Информация регулирующих государственных органов, предусмотренная подпунктами 1), 2), 3) 4) и 5) пункта 5 настоящих Правил, подлежит анализу и сопровождается аналитическими записками:
1) аналитическая записка к информации по разрешительным документам, которая содержит:
количество и наименование разрешительных документов в регулируемых государственным органом сферах;
количество и наименование разрешительных документов, которые введены в соответствии с международными договорами (с указанием реквизитов акта и его структурного элемента);
количество выданных разрешительных документов за отчетный период;
информацию о проведенной работе по сокращению административных барьеров (перевод на уровень ниже, отмена разрешительного документа, оптимизация сроков выдачи и требований к выдаче разрешительного документа).
Примечание: заполняется одна общая аналитическая записка по всем разрешительным документам, относящимся к компетенции государственного органа;

3) Қазақстан Республикасындағы кәсіпкерлік қызметті реттеудің жай-күйі туралы жылдық есеп (бұдан әрі – жылдық есеп) – уәкілетті орган қалыптастырған есеп;
4) реттеушілік әсерді талдау жөніндегі жұмыстың жай-күйі туралы есеп (бұдан әрі – РӘТ жөніндегі есеп) – облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың кәсіпкерлік саласында басшылықты жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органы қалыптастырған есеп;
5) реттеуші мемлекеттік органдар – мемлекеттік бақылау және қадағалау жүзеге асырылатын жекелеген салада немесе мемлекеттік басқару саласында басшылықты жүзеге асыратын, реттегіш құрал енгізілген немесе енгізілуі жоспарланып отырған мемлекеттік органдар.
2-тарау. Қазақстан Республикасындағы кәсіпкерлік қызметті реттеудің жай-күйі туралы жылдық есепті әзірлеу және бекіту тәртібі
3. Жылдық есепті уәкілетті орган есепті жылдан кейінгі жыл қорытындылары бойынша есептердің және РӘТ жөніндегі есептердің негізінде қалыптастырады.
4. Есептер/РӘТ жөніндегі есептер реттеуші мемлекеттік органдардың/облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың кәсіпкерлік саласында басшылықты жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдарының интернет-ресурсында орналастырылады және есепті жылдан кейінгі жылдың 10 ақпанынан кешіктірілмей уәкілетті органға енгізіледі.
5. Есеп мынадай:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсат беру құжаттары жөніндегі;
2) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік бақылау және қадағалауды жүзеге асыратын реттеуші мемлекеттік органның ақпаратын;
3) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақпараттық құралдар жөніндегі;
4) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өзін-өзі реттейтін ұйымдар жөніндегі;
5) осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша реттеушілік әсерді талдау жөніндегі ақпаратты қамтиды.
6. Реттеуші мемлекеттік органдардың осы Қағидалардың 5-тармағының 1), 2), 3) 4) және 5) тармақшаларында көзделген ақпараты талдануға жатады және талдамалық жазбалармен сүйемелденеді:
1) рұқсат беру құжаттары жөніндегі ақпаратқа талдамалық жазба, онда:
мемлекеттік орган реттейтін салалардағы рұқсат беру құжаттарының саны мен атауы;
халықаралық шарттарға сәйкес енгізілген рұқсат беру құжаттарының саны мен атауы (акт деректемелері мен оның құрылымдық элементін көрсете отырып);
есепті кезеңде берілген рұқсат беру құжаттарының саны;
әкімшілік кедергілерді қысқарту бойынша жүргізілген жұмыс туралы ақпарат (төмен деңгейге ауыстыру, рұқсат беру құжатын алып тастау, рұқсат беру құжатын беру мерзімін және оны беруге қойылатын талаптарды оңтайландыру) қамтылады.
Ескертпе: мемлекеттік органның құзыретіне жататын барлық рұқсат беру құжаттары бойынша бір ортақ талдамалық жазба толтырылады;

2) аналитическая записка к информации по государственному контролю и надзору, которая содержит:
результаты проведенного анализа текущей ситуации в сферах государственного контроля и надзора по сравнению с предыдущим аналогичным периодом;
динамику (снижение и увеличение) количественных и качественных показателей по результатам проведения государственного контроля и надзора;
эффективность государственного контроля и надзора, обеспечивающего уменьшение риска, вероятность причинения вреда жизни и здоровью человека, окружающей среде, законным интересам физических и юридических лиц, имущественным интересам государства в результате деятельности субъекта контроля и надзора по сравнению с предыдущим периодом;
информацию о мерах по стимулированию субъектов предпринимательства для соблюдения ими требований законодательства в связи с проведением государственного контроля и надзора на основе поощрения добросовестных проверяемых субъектов, концентрации контроля и надзора на нарушителях;
информацию о внедрении и совершенствовании альтернативных форм контроля и надзора в сферах контроля и надзора, обеспечивающих безопасность жизни и здоровья человека, окружающей среды, соблюдение законных интересов физических и юридических лиц, имущественных интересов государства;
предложения по совершенствованию законодательства о государственном контроле и надзоре;
3) аналитическая записка к информации по информационным инструментам, которая содержит:
анализ предоставленной информации, включая:
количество и наименование информационных инструментов, предусмотренных нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
сведения о количестве предоставленной информации с разбивкой на электронный/бумажный формат;
сведения о дублировании предоставления информации другим регулирующим государственным органам;
предложения по оптимизации информационных инструментов;
4) аналитическая записка к информации по саморегулируемым организациям, которая содержит:
анализ функционирования саморегулируемых организаций в регулируемой сфере (отрасли);
сведения о количестве саморегулируемых организаций и об отраслях или сферах государственного управления, в которых введено саморегулирование;
отрасли или сферы государственного управления, в которых планируется введение саморегулирования;
предложения по совершенствованию института саморегулирования;
5) аналитическая записка к информации по анализу регуляторного воздействия, которая содержит:
количество требований, на которые проводилась процедура анализа регуляторного воздействия;
количество полученных заключений о соблюдении процедур анализа регуляторного воздействия с указанием количества положительных и отрицательных заключений;
анализ исполнения плана пересмотра действующих регуляторных инструментов, включая:
количество требований, запланированных к пересмотру;
количество пересмотренных требований;
сведения о принятых решениях по итогам пересмотра;
анализ участия в мероприятиях по обучению практике проведения анализа регуляторного воздействия, включая:
информацию о количестве участников, принявших участие, с указанием места и времени его проведения;
анализ финансовых выгод и издержек (монетизация), связанных с исполнением новых требований;
планы предполагаемых реформ в сфере регуляторной деятельности государственного органа на следующий год.

2) мемлекеттік бақылау және қадағалау жөніндегі ақпаратқа талдамалық жазба, онда:
өткен ұқсас кезеңмен салыстырғанда мемлекеттік бақылау және қадағалау салаларында жүргізілген ағымдағы ахуалды талдау нәтижелері;
мемлекеттік бақылау және қадағалау жүргізу нәтижелері бойынша сандық және сапалық көрсеткіштердің серпіні (төмендеу және ұлғаю);
өткен кезеңмен салыстырғанда бақылау және қадағалау субъектісінің қызметі нәтижесінде адамның өміріне және денсаулығына, қоршаған ортаға, жеке және заңды тұлғалардың заңды мүдделеріне, мемлекеттің мүліктік мүдделеріне зиян келтіру тәуекелін, ықтималдығын төмендетуді қамтамасыз ететін мемлекеттік бақылау және қадағалау тиімділігі;
тексерілетін адал субъектілерді көтермелеу, бақылауды және қадағалауды бұзушыларға шоғырландыру негізінде мемлекеттік бақылаудың және қадағалаудың жүргізілуіне байланысты кәсіпкерлік субъектілерінің заңнама талаптарын сақтауы үшін оларды ынталандыру жөніндегі шаралар туралы ақпарат;
бақылау және қадағалау салаларында адам өмірінің және денсаулығының, қоршаған ортаның қауіпсіздігін, жеке және заңды тұлғалардың заңды мүдделерін, мемлекеттің мүліктік мүдделерін сақтауды қамтамасыз ететін бақылаудың және қадағалаудың баламалы нысандарын енгізу және жетілдіру туралы ақпарат;
мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы заңнаманы жетілдіру жөніндегі ұсыныстар қамтылады;
3) ақпараттық құралдар жөніндегі ақпаратқа талдамалық жазба, онда:
мыналарды:
Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде көзделген ақпараттық құралдардың саны мен атауын;
электрондық/қағаз форматқа бөлініп ұсынылған ақпараттың саны туралы мәліметтерді;
ақпаратты басқа реттеуші мемлекеттік органға ұсынудың қайталануы туралы мәліметтерді;
ақпараттық құралдарды оңтайландыру жөніндегі ұсыныстарды қоса алғанда, ұсынылған ақпаратты талдау қамтылады;
4) өзін-өзі реттейтін ұйымдар жөніндегі ақпаратқа талдамалық жазба, онда:
реттелетін саладағы (аядағы) өзін-өзі реттейтін ұйымдардың жұмыс істеуін талдау;
өзін-өзі реттейтін ұйымдардың саны туралы және өзін-өзі реттеу енгізілген мемлекеттік басқару салалары немесе аялары туралы мәліметтер;
өзін-өзі реттеуді енгізу жоспарланатын мемлекеттік басқару салалары немесе аялары;
өзін-өзі реттеу институтын жетілдіру жөніндегі ұсыныстар қамтылады;
5) реттеушілік әсерді талдау жөніндегі ақпаратқа талдамалық жазба, онда:
реттеушілік әсерді талдау рәсімі жүргізілген талаптардың саны;
оң және теріс қорытындылардың саны көрсетіле отырып, реттеушілік әсерді талдау рәсімдерінің сақталуы туралы алынған қорытындылардың саны;
мыналарды:
қайта қарауға жоспарланған талаптардың санын;
қайта қаралған талаптардың санын;
қайта қарау қорытындылары бойынша қабылданған шешімдер туралы мәліметтерді қоса алғанда, қолданыстағы реттегіш құралдарды қайта қарау жоспарының орындалуын талдау;
мыналарды:
өткізу орны мен уақытын көрсете отырып, қатысушылардың саны туралы ақпаратты;
жаңа талаптарды орындаумен байланысты қаржылай пайдалар мен шығасыларды (монеталануын) талдауды;
мемлекеттік органның реттеу қызметі саласындағы келесі жылға арналған болжамды реформалардың жоспарларын қоса алғанда, реттеушілік әсерге талдау жүргізу практикасын оқыту бойынша іс-шараларға қатысуды талдау қамтылады.

7. Отчет по АРВ состоит из информации о выданных заключениях о соблюдении разработчиками проектов актов регионального значения, региональной палатой и другими заинтересованными лицами установленных процедур по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам и сопровождается аналитической запиской.
8. Аналитическая записка содержит:
причины выдачи отрицательных заключений, в том числе:
непроведение общественных обсуждений;
неверное определение проблемы и цели регулирования;
отсутствие альтернативных подходов регулирования (неэффективные альтернативы);
непроведение расчета издержек (монетизация);
анализ информации о проведении альтернативного анализа регуляторного воздействия (общее количество, кем проводился);
анализ исполнения плана пересмотра действующих регуляторных инструментов, включая:
количество требований, запланированных к пересмотру;
количество пересмотренных требований;
сведения о принятых решениях по итогам пересмотра;
анализ участия в мероприятиях по обучению практике проведения анализа регуляторного воздействия, включая:
информацию о количестве участников, принявших участие, с указанием места и времени его проведения.
9. Уполномоченный орган в течение шестидесяти календарных дней с момента поступления отчетов и отчетов по АРВ рассматривает их и по итогам формирует годовой отчет.
10. В период формирования годового отчета при необходимости, но не позднее пятнадцати календарных дней до истечения срока формирования годового отчета, определенного пунктом 9 настоящих Правил, уполномоченный орган направляет для доработки отчеты/отчеты по АРВ в соответствующий регулирующий государственный орган/местный исполнительный орган области, городов республиканского значения, столицы, осуществляющий руководство в сфере предпринимательства, который с момента получения замечаний дорабатывает их в течение 10 (десяти) календарных дней.
11. Годовой отчет утверждается посредством его одобрения на Межведомственной комиссии по вопросам регулирования предпринимательской деятельности при Правительстве Республики Казахстан (далее – МВК).
12. Сформированный уполномоченным органом годовой отчет выносится на рассмотрение МВК до 30 апреля года, следующего за отчетным.
В случае наличия рекомендаций МВК по доработке годового отчета уполномоченный орган не позднее пятнадцати календарных дней вносит в него соответствующие корректировки, после чего повторно выносит на рассмотрение МВК.
13. Годовой отчет с момента его утверждения, в течение пятнадцати календарных дней размещается на интернет-ресурсе уполномоченного органа.
Приложение 1
к Правилам разработки и
утверждения годового отчета о
состоянии регулирования
предпринимательской
деятельности в Республике Казахстан
Форма
Информация по разрешительным документам*
_______________________________________________________
(наименование государственного органа)
1.
Наименование разрешительного документа
Указывается полное наименование документа, который выдается субъекту предпринимательства или физическому лицу, в соответствии с требованиями разрешительной процедуры.
Например:
Свидетельство об аттестации субъектов семеноводства;
Лицензия на занятие медицинской деятельностью;
Регистрационное удостоверение на лекарственное средство
2.
На каком уровне выдается разрешительный документ
На центральном уровне _______________________________
Территориальным подразделением центрального государственного органа ______________________________
Местным исполнительным органом _____________________
Филиалом (территориальным подразделением) организации, подведомственной государственному органу _____________
3.
Дата введения разрешительного документа
Дата принятия последнего нормативного правового акта, устанавливающего процедуру выдачи разрешительного документа. Дата принятия нормативных правовых актов, устанавливающих изменения в процедуре, не указывается.
4.
Предусмотрены ли законодательством максимальные сроки выдачи разрешительного документа с момента подачи заявления
Нет ______________________________________
Да _______________________________________
Количество дней _____________________________________
Используются рабочие дни ___ календарные дни _________
5.
Название международных договоров и номер статьи, на основании которых выдается разрешительный документ
Пишутся полное название международного договора, в соответствии с которым был введен разрешительный документ, номер и (или) название статьи (статей) или главы (глав) международного договора, определяющих необходимость введения разрешительного документа
6.
Взимается ли плата за выдачу разрешительного документа. Если да, укажите ее размер.
Нет ______________________________________
Да _______________________________________
цена _____ тенге/месячный расчетный показателя/иное
7.
Описание проблемы, которую должно было решить введение разрешительного документа или проблемы, которую он решает на сегодняшний день
Описание проблемы, которую решает или нацелен решить разрешительный документ, должно соотноситься с задекларированными в законодательстве Республики Казахстан и нормативных правовых актах целями введения разрешительного документа. Описание проблемы в этой части не должно быть декларативным, а должно дать аргументированный ответ, показывающий причинно-следственную связь между декларируемой целью введения (существования) разрешения и механизмами ее достижения посредством разрешения
8.
Срок действия разрешительного документа (на какой период он выдается)
Указываются все возможные сроки действия разрешительного документа согласно нормативным правовым актам.

7. РӘТ жөніндегі есеп өңірлік маңызы бар актілердің жобаларын әзірлеушілердің, өңірлік палатаның және басқа мүдделі тұлғалардың осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша белгіленген рәсімдерді сақтауы туралы берілген қорытындылар туралы ақпараттан тұрады және талдамалық жазбамен сүйемелденеді.
8. Талдамалық жазба мыналарды қамтиды:
теріс қорытындылар беру себептері, оның ішінде:
қоғамдық талқылауларды өткізбеу;
проблеманы және реттеу мақсатын дұрыс айқындамау;
баламалы реттеу тәсілдерінің болмауы (тиімсіз баламалар);
шығасылардың (монеталанудың) есептемесін жүргізбеу;
баламалы реттеушілік әсерге талдау жүргізу туралы ақпаратты талдау (жалпы саны, кім жүргізді);
мыналарды:
қайта қарауға жоспарланған талаптардың санын;
қайта қаралған талаптардың санын;
қайта қарау қорытындылары бойынша қабылданған шешімдер туралы мәліметтерді қоса алғанда, қолданыстағы реттегіш құралдарды қайта қарау жоспарының орындалуын талдау;
өткізу орны мен уақытын көрсете отырып, қатысушылардың саны туралы ақпаратты қоса алғанда, реттеушілік әсерге талдау жүргізу практикасын оқыту бойынша іс-шараларға қатысуды талдау қамтылады.
9. Уәкілетті орган есептер және РӘТ жөніндегі есептер түскен кезден бастап оларды күнтізбелік алпыс күн ішінде қарайды және нәтижелері бойынша жылдық есепті қалыптастырады.
10. Жылдық есепті қалыптастыру кезеңінде қажет болған кезде, бірақ осы Қағидалардың 9-тармағында айқындалған жылдық есепті қалыптастырудың мерзімі аяқталғанға дейін күнтізбелік он бес күннен кешіктірмей уәкілетті орган есептерді/РӘТ жөніндегі есептерді пысықтау үшін ескертулерді алған кезден бастап оларды күнтізбелік 10 (он) күн ішінде пысықтайтын тиісті реттеуші мемлекеттік органға/облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың кәсіпкерлік саласында басшылықты жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органына жолдайды.
11. Жылдық есеп оны Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы Кәсіпкерлік қызметті реттеу мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссияда (бұдан әрі – ВАК) мақұлдау арқылы бекітіледі.
12. Уәкілетті орган қалыптастырған жылдық есеп есепті жылдан кейінгі жылдың 30 сәуіріне дейін ВАК қарауына шығарылады.
Жылдық есепті пысықтау бойынша ВАК ұсынымдары болған жағдайда уәкілетті орган күнтізбелік он бес күннен кешіктірмей оған тиісті түзетулерді енгізеді, одан кейін ВАК қарауына қайта шығарады.
13. Жылдық есеп бекітілген кезінен бастап күнтізбелік он бес күн ішінде уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылады.
Қазақстан Республикасындағы
кәсіпкерлік қызметті реттеудің
жай-күйі туралы жылдық есепті
дайындау және бекіту
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Рұқсат беру құжаттары жөніндегі ақпарат*
____________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
1.
Рұқсат беру құжатының атауы
Рұқсат беру рәсімінің талаптарына сәйкес кәсіпкерлік субъектісіне немесе жеке тұлғаға берілетін құжаттың толық атауы көрсетіледі. Мысалы:
Тұқым шаруашылығы субъектілерін аттестаттау туралы куәлік;
Медициналық қызметпен айналысуға арналған лицензия;
Дәрілік заттарға арналған тіркеу куәлігі
2.
Рұқсат беру құжаты қандай деңгейде беріледі
Орталық деңгейде ________________________________________
Орталық мемлекеттік органның аумақтық бөлімшесі __________
Жергілікті атқарушы орган ________________________________
Мемлекеттік органға ведомстволық бағынысты ұйым филиалы (аумақтық бөлімшесі) ____________________________________
3.
Рұқсат беру құжаты енгізілген күн
Рұқсат беру құжатын беру рәсімін белгілейтін соңғы нормативтік құқықтық актінің қабылданған күні. Рәсімдегі өзгерістерді белгілейтін нормативтік құқықтық актінің қабылданған күні көрсетілмейді
4.
Өтініш берген кезден бастап рұқсат беру құжатын берудің ең ұзақ мерзімдері заңнамада көзделген бе
Жоқ ___________________________________________
Иә _____________________________________________
Күндер саны_____________________________________
_____ жұмыс күні, күнтізбелік _______ күн пайдаланылады
5.
Рұқсат беру құжатын беруге негіз болатын халықаралық шарттардың атауы мен бап нөмірі
Оған сәйкес рұқсат беру құжаты енгізілген халықаралық шарттың толық атауы жазылады, рұқсат беру құжатын енгізудің қажеттілігін айқындайтын халықаралық шарт бабының (баптарының) немесе тарауының (тарауларының) нөмірі және (немесе) атауы жазылады
6.
Рұқсат беру құжатын бергені үшін төлемақы алына ма. Егер алынса, оның мөлшерін көрсетіңіз.
Жоқ _________________________________________
Иә __________________________________________
бағасы_______ теңге/айлық eceптік көрсеткiш/өзге
7.
Рұқсат беру құжатының енгізілуімен шешілуге тиіс проблеманың немесе бүгінгі таңда ол шешіп жатқан проблеманың сипаты
Рұқсат беру құжаты шешетін немесе шешуге бағытталған проблеманы сипаттау Қазақстан Республикасының заңнамасында және нормативтік құқықтық актілерде декларацияланған рұқсат беру құжатын енгізу мақсаттарымен сәйкес келуге тиіс. Осы бөлікте проблеманы сипаттау декларативті болмай, рұқсатты енгізудің (қолданудың) декларацияланатын мақсаты мен рұқсат арқылы оған қол жеткізу тетіктері арасындағы себеп-салдарлық байланысты көрсететін дәлелді жауап беруге тиіс
8.
Рұқсат беру құжатының қолданылу мерзімі (қандай кезеңге беріледі)
Нормативтік құқықтық актілерге сәйкес рұқсат беру құжатының қолданылуының барлық ықтимал мерзімі көрсетіледі.

Например, если государственный орган выдает разрешительные документы на 1 год или 3 года, или 15 лет, ставится пометка "от 1 до 15 лет". Если срок действия разрешительного документа не ограничен, ставится отметка "не ограничено"
9.
Название, номер пункта, подпункта и статьи кодексов и законов, указов Президента Республики Казахстан, наименование постановлений Правительства, приказов или других нормативных правовых актов государственных органов, на основании которых выдается разрешительный документ
Пишутся полное название Закона Республики Казахстан, в соответствии с которым был введен разрешительный документ, номер статьи (статей) Закона Республики Казахстан, определяющего необходимость введения разрешительного документа
10.
Количество разрешительных документов данного вида/подвида, выданных за отчетный период
Указывается количество выданных видов/подвидов одного разрешительного документа
11.
Количество отказов в выдаче разрешительного документа за отчетный период
Указывается количество отказов в выдаче разрешительного документа
12.
Основания отказов в выдаче разрешительного документа за отчетный период
Указываются основания отказов в выдаче разрешительного документа
13.
Количество проверок на соответствие требованиям разрешительного документа за отчетный период
Указывается количество проверок на соответствие требованиям разрешительного документа
14.
Количество выявленных нарушений при проверке на соответствие требованиям разрешительного документа за отчетный период
Указывается количество выявленных нарушений при проверке на соответствие требованиям разрешительного документа
15.
Количество наложенных штрафных санкций и общая сумма штрафов за выявленные нарушения при проверке на соответствие требованиям разрешительного документа за отчетный период
Количество наложенных штрафов ______________________
Общая сумма полученных платежей за штрафы ___ тенге
16.
Количество жалоб, поданных на нарушение порядка выдачи разрешительного документа и их результаты (количество должностных лиц, привлеченных к ответственности по удовлетворенным жалобам)
Указывается количество подтвержденных (удовлетворенных) жалоб и их результаты выданных, приостановленных, аннулированных, продленных, возобновленных и прекративших действие разрешениях
17.
Количество приостановленных, переоформленных, аннулированных, продленных, возобновленных, прекративших действие и лишенных разрешительных документов, за отчетный период
Количество приостановленных ________________________
Количество переоформленных ________________________
Количество аннулированных __________________________
Количество возобновленных __________________________
Количество прекративших действие ____________________
Количество лишенных _______________________________
18.
Сокращение административных барьеров (перевод на уровень ниже, отмена разрешительного документа, оптимизация сроков выдачи, требований к выдаче разрешительного документа)
Указываются возможности снижения административного барьера при выдаче разрешительного документа.
Примечание:
* Данная форма заполняется отдельно на каждый разрешительный документ, относящийся к компетенции государственного органа
Приложение 2
к Правилам разработки и
утверждения годового отчета о
состоянии регулирования
предпринимательской деятельности в
Республике Казахстан
Форма 1
Информация регулирующего государственного органа,
осуществляющего государственный контроль и надзор
________________________________________________________
(наименование государственного органа)
№ п/п
Сфера государственного контроля и надзора
Субъекты предпринимательства в разрезе по категориям
Количество проведенных внеплановых проверок и проверок на соответствие требованиям в отношении субъектов предпринимательства/Количество проверок, в результате которых нарушения не выявлены
Количество проведенного профилактического контроля с посещением и без посещения субъекта предпринимательства/Количество проведенного профилактического контроля с посещением и без посещения, расследования и контрольного закупа в результате которых нарушения не выявлены

Мысалы, егер мемлекеттік орган рұқсат беру құжаттарын 1 жылға немесе 3 жылға немесе 15 жылға берсе, "1 жылдан 15 жылға дейін" деген белгі қойылады. Егер рұқсат беру құжатының қолданылу мерзімі шектелмеген болса, "шектелмеген" деген белгі қойылады
9.
Рұқсат беру құжатын беруге негіз болған Қазақстан Республикасының кодекстері мен заңдарының, Президент жарлықтарының атауы, бабының, тармағының және тармақшасының нөмірі, Үкімет қаулыларының, мемлекеттік органдар бұйрықтарының немесе басқа нормативтік құқықтық актілердің атауы
Оған сәйкес рұқсат беру құжаты енгізілген Қазақстан Республикасы Заңының толық атауы, рұқсат беру құжатын енгізудің қажеттілігін айқындайтын Қазақстан Республикасының Заңы бабының (баптарының) нөмірі жазылады
10.
Есепті кезеңде берілген аталған түрдегі/кіші түрдегі рұқсат беру құжаттарының саны
Бір рұқсат беру құжатының берілген түрлерінің/кіші түрлерінің саны көрсетіледі
11.
Есепті кезеңде рұқсат беру құжатын беруден бас тарту саны
Рұқсат беру құжатын беруден бас тарту саны көрсетіледі
12.
Есепті кезеңде рұқсат беру құжатын беруден бас тарту негіздері
Рұқсат беру құжатын беруден бас тарту негіздері көрсетіледі
13.
Есепті кезеңде рұқсат беру құжатының талаптарына сәйкестікті тексерулер саны
Рұқсат беру құжатының талаптарына сәйкестікті тексерулер саны көрсетіледі
14.
Есепті кезеңде рұқсат беру құжатының талаптарына сәйкестікті тексеру кезінде анықталған бұзушылықтар саны
Рұқсат беру құжатының талаптарына сәйкестікті тексеру кезінде анықталған бұзушылықтардың саны көрсетіледі
15.
Есепті кезеңде рұқсат беру құжатының талаптарына сәйкестікті тексеру кезінде анықталған бұзушылықтар үшін салынған айыппұл санкцияларының саны және айыппұлдардың жалпы сомасы
Салынған айыппұлдардың саны ___________________________
Айыппұлдар үшін алынған төлемдердің жалпы сомасы ___ теңге
16.
Рұқсат беру құжатын беру тәртібін бұзу туралы берілген шағымдардың саны және олардың нәтижелері (қанағаттандырылған шағымдар бойынша жауапкершілікке тартылған лауазымды адамдардың саны)
Расталған (қанағаттандырылған) шағымдардың саны және олардың нәтижелері көрсетіледі (берілген, тоқтатылған, күші жойылған, мерзімі ұзартылған, қайта басталған және қолданылуын тоқтатқан рұқсаттар)
17.
Есепті кезеңде тоқтатылған, қайта ресімделген, күші жойылған, мерзімі ұзартылған, қайта басталған, қолданылуын тоқтатқан және алып қойылған рұқсат беру құжаттарының саны
Тоқтатылғандардың саны _________________________________
Қайта ресімделгендердің саны ____________________________
Күші жойылғандардың саны ______________________________
Қайта басталғандардың саны _____________________________
Қолданылуы тоқтатылғандардың саны _____________________
Алып қойылғандардың саны ______________________________
18.
Әкімшілік кедергілерді қысқарту (төмен деңгейге ауыстыру, рұқсат беру құжатын алып тастау, рұқсат беру құжатын беру мерзімдерін, беруге қойылатын талаптарды оңтайландыру)
Рұқсат беру құжатын беру кезінде әкімшілік кедергілерді төмендету мүмкіндігі көрсетіледі.
Ескертпе:
* Бұл нысан мемлекеттік органның құзыретіне жататын әрбір рұқсат беру құжатына бөлек толтырылады.
Қазақстан Республикасындағы
кәсіпкерлік қызметті реттеудің
жай-күйі туралы жылдық есепті
дайындау және бекіту
қағидаларына
2-қосымша
1-нысан
Мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге
асыратын реттеуші мемлекеттік органның ақпараты
_____________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
Р/с №
Мемлекеттік бақылау және қадағалау саласы
Кәсіпкерлік субъектілері санаттар бойынша бөліністе
Кәсіпкерлік субъектілеріне қатысты жүргізілген жоспардан тыс тексерулердің және талаптарға сәйкестікті тексерулердің саны/Нәтижесінде бұзушылықтар анықталмаған тексерулердің саны
Кәсіпкерлік субъектілеріне бару арқылы және бармай жүргізілген профилактикалық бақылаудың саны/Нәтижесінде бұзушылықтар анықталмаған бару арқылы және бармай жүргізілген профилактикалық бақылаудың, тергеп-тексерудің және бақылау мақсатында сатып алудың саны

Количество проведенных проверок расследования и контрольного закупа , проведенных по основаниям, предусмотренным пунктами 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 и 13 статьи 129 Предпринимательского кодекса (указываются в разрезе по основаниям)/Количество проведенных таких проверок, расследования и контрольного закупа в результате которых нарушения не выявлены
1
2
3
4
5
6
1.
субъекты малого предпринимательства
2.
микро предпринимательства
3.
субъекты среднего предпринимательства
4.
субъекты крупного предпринимательства
5.
Итого:
продолжение таблицы
Количество проведенных внеплановых проверок в отношении субъектов предпринимательства*/Количество проверок, в результате которых нарушения не выявлены
Количество проведенного профилактического контроля без посещения субъекта предпринимательства
Количество приостановленных/возобновленных проверок и профилактического контроля в отношении субъекта предпринимательства (за исключением налоговых проверок)
Количество исполненных/неисполненных рекомендаций, заключений, справок, уведомлений и предписаний об устранении выявленных нарушений по результатам профилактического контроля и проверок
Количество административных взысканий, наложенных по итогам проверок и расследования и сумма административного штрафа, наложенного по итогам проверок и расследования
Количество актов о назначении проверок, в регистрации которых отказано
Количество удовлетворенных жалоб, поданных на нарушение порядка организации и проведения проверок и профилактического контроля, расследования и контрольного закупа и их результаты (количество должностных лиц, привлеченных к ответственности по удовлетворенным жалобам)
7
8
9
10
11
12
13
Форма 2
№ п/п
Сфера государственного контроля и надзора
Дата утверждения и наименование совместных приказов системы оценки рисков (критериев и проверочных листов), внесение изменений и дополнений в совместные приказы системы оценки рисков (критериев и проверочных листов) за отчетный период (в случае наличия указать номер и дату приказа о внесении изменений и дополнений)
Уменьшение или увеличение требований проверочных листов за отчетный период (количество сокращенных или добавленных требований с обоснованиями)
Увеличение или уменьшение добросовестных субьектов предпринимательства, а также нарушителей по сравнению с предыдущим периодом
Количество/ед. должностных лиц государственного органа уполномоченных/закрепленных на осуществления государственного контроля и надзора
Количество положительных/отрицательных заключений вынесенных по результатам рассмотрения жалобы апелляционной комиссией (при наличии)
1.
2
3
4
5
7
8
1.
2.
3.

Кәсіпкерлік кодексінің 129-бабының 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 және 13-тармақтарында көзделген негіздер бойынша жүргізілген тексерулердің, тергеп-тексерулердің және бақылау мақсатында сатып алудың саны (негіздер бойынша бөліністе көрсетіледі)/Нәтижесінде бұзушылықтар анықталмаған осындай жүргізілген тексерулердің, тергеп-тексерулердің және бақылау мақсатында сатып алудың саны
1
2
3
4
5
6
1
шағын кәсіпкерлік субъектілері
2
микрокәсіпкерлік субъектілері
3
орта кәсіпкерлік субъектілері
4
ірі кәсіпкерлік субъектілері
5
Барлығы:
кестенің жалғасы
Кәсіпкерлік субъектілеріне қатысты жоспардан тыс жүргізілген тексерулердің саны*/Нәтижесінде бұзушылықтар анықталмаған тексерулердің саны
Кәсіпкерлік субъектілеріне бармай жүргізілген профилактикалық бақылаудың саны
Кәсіпкерлік субъектілеріне қатысты тоқтатылған/қайта басталған тексерулердің және профилактикалық бақылаудың саны (салық тексерулерін қоспағанда)
Профилактикалық бақылау мен тексерулердің нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы орындалған/орындалмаған ұсынымдардың, қорытындылардың, анықтамалардың, хабарламалар мен ұйғарымдардың саны
Тексерулер мен тергеп-тексерулердің нәтижесі бойынша салынған әкімшілік жазалардың саны және тексерулер мен тергеп-тексерулердің нәтижелері бойынша салынған әкімшілік айыппұлдардың сомасы
Тіркеуден бас тартылған тексерулерді тағайындау туралы актілердің саны
Тексерулер мен профилактикалық бақылауды, тергеп-тексерулер мен бақылау мақсатында сатып алуды ұйымдастыру және жүргізу тәртібінің бұзылғаны үшін берілген, қанағаттандырылған шағымдардың саны және олардың нәтижелері (қанағаттандырылған шағымдар бойынша жауапкершілікке тартылған лауазымды адамдардың саны)
7
8
9
10
11
12
13
2-нысан
р/с №
Мемлекеттік бақылау және қадағалау саласы
Тәуекелдерді бағалау жүйесінің бірлескен бұйрықтарының (өлшемшарттардың және тексеру парақтарының) бекітілген күні және атауы, есепті кезеңде тәуекелдерді бағалау жүйесінің бірлескен бұйрықтарына (өлшемшарттарға және тексеру парақтарына) өзгерістер мен толықтырулар енгізу (бар болған жағдайда өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы бұйрықтың нөмірі мен күнін көрсету)
Есепті кезеңде тексеру парақтары талаптарының азаюы немесе көбеюі (негіздемелерімен қоса қысқартылған немесе қосылған талаптардың саны)
Өткен кезеңмен салыстырғанда адал кәсіпкерлік субъектілерінің, сондай-ақ бұзушылардың азаюы немесе көбеюі
Мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыруға уәкілеттігі бар/ бекітілген мемлекеттік органның лауазымды адамдарының саны/бірлігі
Апелляциялық комиссияның шағымды қарау нәтижелері бойынша шығарылған оң/теріс қорытындылардың саны (бар болған жағдайда)
1.
2
3
4
5
6
7
1.
2.
3.

Отчет регулирующего государственного органа заполняется в разрезе сфер государственного контроля и надзора согласно компетенции регулирующего государственного органа и в соответствии со статьями 138 и 139 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс) и предназначен для анализа каждой сферы государственного контроля и надзора.
Примечание:
* Количество проведенных внеплановых проверок в отношении субъектов предпринимательства представляется в разрезе оснований, предусмотренных в пункте 5 статьи 144 Кодекса.
Приложение 3
к Правилам разработки и
утверждения годового отчета о
состоянии регулирования
предпринимательской деятельности в
Республике Казахстан
Форма
Сведения по информационным инструментам
_______________________________________________
(наименование государственного органа/области)
Информационные инструменты включают предоставление документов, уведомлений и справок, налоговую, финансовую и другую отчетность, других документов, декларирование состава продукции, публикацию данных о банкротстве, изменении собственности предприятий и прочее.
№ п/п
Наименование отчетности
Ссылка на структурный элемент нормативного правового акта
Периодичность представления отчетности
Форма представления отчетности (эл.формат/ бумажный)
Цель представления отчетности
Субъект, представляющий отчетность
Возможность оптимизации отчетности
1
2
3
4
5
6
7
8
1
2
Приложение 4
к Правилам разработки и
утверждения годового отчета о
состоянии регулирования
предпринимательской деятельности в
Республике Казахстан
Форма
Информация по саморегулируемым организациям
________________________________________________________
(наименование государственного органа)
1.
Сферы регулирования, где введено саморегулирование, основанное на обязательном членстве (участии) и/или действуют саморегулируемые организации, основанные на добровольном членстве (участии)
2.
Количество саморегулируемых организаций (основанных на обязательном и добровольном членстве (участии) в анализируемых сферах
3.
Наименование саморегулируемых организаций с указанием количества членов в каждой саморегулируемой организации, а также их вид деятельности
4.
Перечень функций, выполняемых регулирующими государственными органами, возможных к передаче в саморегулирование, основанного на обязательном членстве (участии)
5.
Наличие стандартов и правил саморегулируемых организаций, согласованных в соответствии с Законом Республики Казахстан "О саморегулировании"
6.
Наименование потенциальных сфер или видов деятельности, где возможно введение саморегулирования, основанного на обязательном участии (членстве)
7
Количество жалоб, поступивших в отчетном году на саморегулируемые организации, основанных на обязательном членстве, объем взысканного ущерба с саморегулируемой организации по результатам рассмотрения жалоб ______ тысяч тенге.
Приложение 5
к Правилам разработки и
утверждения годового отчета о
состоянии регулирования
предпринимательской деятельности в
Республике Казахстан
Форма
Информация по анализу регуляторного воздействия*
________________________________________
(наименование государственного органа)
1.
Наименование регуляторного инструмента и (или) ужесточения регулирования
2.
Наименование документа, в рамках которого введен регуляторный инструмент и (или) ужесточение регулирования
3.
Количество полученных заключений о соблюдении процедур анализа регуляторного воздействия, за исключением проектов актов регионального значения (указывается общее количество заключений, в том числе положительное)
3.1.
Основания получения отрицательного заключения (Графы заполняются к каждому заключению)
Отсутствие общественных обсуждений
Отсутствие расчета издержек (монетизация)
Отсутствие альтернативных подходов регулирования
Иное
1.
2.
3.
Итого
4.
Информация о проведении альтернативного анализа регуляторного воздействия (кем и когда проводился)
5.
Информация об итогах рассмотрения Межведомственной комиссии по вопросам регулирования предпринимательской деятельности при Правительстве Республики Казахстан введения нового регуляторного инструмента или ужесточения регулирования (дата и номер протокола)
6.
Дата введения в действие регуляторного инструмента или ужесточения регулирования
7.
Расчет издержек (монетизация) от вводимого регуляторного инструмента или ужесточения регулирования
8.
Анализ регуляторного воздействия проведен в рамках исполнения плана пересмотра
Нет __________________________
Да ___________________________
Примечание:
*Заполняется на каждое требование
Приложение 6
к Правилам разработки и
утверждения годового отчета о
состоянии регулирования
предпринимательской деятельности
в Республике Казахстан
Форма
Информация о выданных заключениях о соблюдении разработчиками проектов
актов регионального значения, региональной палатой и другими
заинтересованными лицами установленных процедур
____________________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа области, города
республиканского значения, столицы, осуществляющего руководство
в сфере предпринимательства)
1.
Количество выданных заключений о соблюдении процедур анализа регуляторного воздействия (с указанием количества положительных и отрицательных заключений)
2.
Количество выданных заключений о соблюдении процедур анализа регуляторного воздействия при планировании введения регуляторного инструмента или ужесточения регулирования (с указанием количества положительных и отрицательных заключений)
3.
Количество выданных заключений о соблюдении процедур анализа регуляторного воздействия в рамках исполнения плана пересмотра (с указанием количества положительных и отрицательных заключений)
4.
Количество одобренных консультативно-совещательным органом при акимате области, городов республиканского значения, столицы по вопросам межведомственного характера регуляторных инструментов или ужесточения регулирования (дата и номер протокола)
5.
Дата введения в действие регуляторного инструмента или ужесточения регулирования

Реттеуші мемлекеттік органның есебі реттеуші мемлекеттік органның құзыретіне және Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 138 және 139-баптарына сәйкес мемлекеттік бақылау және қадағалау салалары бөлінісінде толтырылады және мемлекеттік бақылау мен қадағалаудың әр саласын талдауға арналған.
Ескертпе:
* Кәсіпкерлік субъектілеріне қатысты жоспардан тыс жүргізілген тексерулердің саны Кодекстің 144-бабының 5-тармағында көзделген негіздер бөлінісінде ұсынылады.
Қазақстан Республикасындағы
кәсіпкерлік қызметті реттеудің
жай-күйі туралы жылдық есепті
дайындау және бекіту
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Ақпараттық құралдар жөніндегі мәліметтер
_____________________________________
(мемлекеттік органның/облыстың атауы)
Ақпараттық құралдарда құжаттарды, хабарламалар мен анықтамаларды, салық, қаржы және басқа есептілікті, басқа құжаттарды ұсыну, өнім құрамын декларациялау, банкроттық туралы деректерді жариялау, кәсіпорындар меншігінің өзгеруі және басқалар қамтылады.
Р/с №
Есептіліктің атауы
Нормативтік құқықтық актінің құрылымдық элементіне сілтеме
Есептілікті ұсыну кезеңділігі
Есептілікті ұсыну нысаны (эл.формат/қағаз)
Есептілікті ұсыну мақсаты
Есептілікті ұсынатын субъект
Есептілікті оңтайландыру мүмкіндігі
1
2
3
4
5
6
7
8
1
2
Қазақстан Республикасындағы
кәсіпкерлік қызметті реттеудің
жай-күйі туралы жылдық есепті
дайындау және бекіту
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Өзін-өзі реттейтін ұйымдар жөніндегі ақпарат
____________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
1.
Міндетті мүшелікке (қатысуға) негізделген өзін-өзі реттеу енгізілген және/немесе ерікті мүшелікке (қатысуға) негізделген өзін-өзі реттейтін ұйымдар қызмет ететін реттеу салалары
2.
Талданатын салалардағы өзін-өзі реттейтін ұйымдардың (міндетті және ерікті мүшелікке (қатысуға) негізделген) саны
3.
Әрбір өзін-өзі реттейтін ұйымдағы мүшелердің санын көрсете отырып, өзін-өзі реттейтін ұйымдардың атауы, сондай-ақ олардың қызмет түрі
4.
Реттеуші мемлекеттік органдар орындайтын, міндетті мүшелікке (қатысуға) негізделген өзін-өзі реттеуге берілуі мүмкін функциялардың тізбесі
5.
Өзін-өзі реттейтін ұйымдардың "Өзін-өзі реттеу туралы" 2015 жылғы 12 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес келісілген стандарттары мен қағидаларының болуы
6.
Міндетті қатысуға (мүшелікке) негізделген өзін-өзі реттеу енгізілуі мүмкін әлеуетті қызмет салаларының немесе түрлерінің атауы
7.
Міндетті мүшелікке негізделген өзін-өзі реттейтін ұйымдарға есепті жылы түскен шағымдардың саны, шағымдарды қарау нәтижелері бойынша өзін-өзі реттейтін ұйымдардан өндіріп алынған залалдың мөлшері ______ мың теңге
Қазақстан Республикасындағы
кәсіпкерлік қызметті реттеудің
жай-күйі туралы жылдық есепті
дайындау және бекіту
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Реттеушілік әсерді талдау жөніндегі ақпарат*
____________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
1.
Реттегіш құралдың және (немесе) реттеуді қатаңдатудың атауы
2.
Оның шеңберінде реттегіш құрал және (немесе) реттеуді қатаңдату енгізілген құжаттың атауы
3.
Өңірлік маңызы бар актілердің жобаларын қоспағанда, реттеушілік әсерді талдау рәсімдерінің сақталуы туралы алынған қорытындылардың саны (қорытындылардың, оның ішінде оң қорытындылардың жалпы саны көрсетіледі)
3.1.
Теріс қорытынды алу негіздемелері (бағандар әрбір қорытындыға қатысты толтырылады)
Қоғамдық талқылаудың болмауы
Шығасылар есебінің (монеталануының) болмауы
Баламалы реттеу тәсілдерінің болмауы
Өзге
1.
2.
3.
Барлығы
4.
Реттеушілік әсерге баламалы талдау жүргізу туралы ақпарат (кім және қашан жүргізді)
5.
Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы Кәсіпкерлік қызметті реттеу мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссияның жаңа реттегіш құрал енгізуді немесе реттеуді қатаңдатуды қарау нәтижелері туралы ақпарат (хаттаманың күні мен нөмірі)
6.
Реттегіш құрал немесе реттеуді қатаңдату қолданысқа енгізілген күн
7.
Енгізілетін реттегіш құралдан немесе реттеуді қатаңдатудан шығасылардың есеп-қисабы (монеталануы)
8.
Реттеушілік әсерді талдау қайта қарау жоспарын орындау щеңберінде жүргізілді
Жоқ __________________________
Иә ____________________________
Ескертпе:
* Әрбір талапқа толтырылады.
Қазақстан Республикасындағы
кәсіпкерлік қызметті реттеудің
жай-күйі туралы жылдық есепті
дайындау және бекіту
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Өңірлік маңызы бар актілердің жобаларын әзірлеушілердің, өңірлік палатаның және басқа мүдделі тұлғалардың белгіленген рәсімдерді сақтауы туралы берілген қорытындылар туралы ақпарат
_________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік саласында
басшылықты жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органының атауы)
1.
Реттеушілік әсерді талдау рәсімдерін сақтау туралы берілген қорытындылар саны (оң және теріс қорытындылардың санын көрсете отырып)
2.
Реттегіш құралды енгізуді немесе реттеуді қатаңдатуды жоспарлау кезінде реттеушілік әсерді талдау рәсімдерінің сақталуы туралы берілген қорытындылардың саны (оң және теріс қорытындылардың санын көрсете отырып)
3.
Қайта қарау жоспарын орындау шеңберінде реттеушілік әсерді талдау рәсімдерінің сақталуы туралы берілген қорытындылардың саны (оң және теріс қорытындылардың санын көрсете отырып)
4.
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың әкімдігі жанындағы ведомствоаралық сипаттағы мәселелер жөніндегі консультативтік-кеңесші орган мақұлдаған реттегіш құралдардың немесе реттеуді қатаңдатудың саны (хаттама күні мен нөмірі)
5.
Реттегіш құрал немесе реттеуді қатаңдату қолданысқа енгізілген күн